Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > ShowRoom > Advanced

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-13, 18:55   #61
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Nu, nu e a mea. Pe mine ma cheama Marius. Eu am ales Maris ca suna mai bine. Masinile mele (mai noi) le gasiti aici si pe facebook. Plus ca eu nu fac 3D. Credeam ca vorbesti de Dacia asta care e facuta de mine.
Maris is offline   Reply With Quote
Old 08-10-13, 21:32   #62
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: MarisDesign

am inteles si scz de confuzie, dar apropo loganul de ce nu il prezinti ca nu l-am mai vazut! Nu te laud pana nu il vad aici cat de frumos este
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 00:51   #63
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Hai ca il prezint si pe el. E noul Logan, facut pt Promotor la inceputul lui februarie. Deci si calitatea renderului e de atunci. Si daca tot arat lucrari vechi si acum prezint un Lamborghini, desi am mai facut-o pe prima pagina, in 22 martie 2011 faceam tot un Murcielago, primul meu render. Pareri?
Pareri despre asta nou, bineinteles.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lamborghinifinal.jpg
Views:	40
Size:	624.4 KB
ID:	2869191   Click image for larger version

Name:	l1.jpg
Views:	56
Size:	256.8 KB
ID:	2869192   Click image for larger version

Name:	l2.jpg
Views:	48
Size:	254.3 KB
ID:	2869193  

Click image for larger version

Name:	work.jpg
Views:	44
Size:	275.7 KB
ID:	2869209  

Last edited by Maris; 09-10-13 at 01:17.
Maris is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 09:57   #64
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: MarisDesign

dupa cum se observa evolutia este una masiva! Ceea ce imi place este si la logan si la Murcielago, ca te apropi f mult de realism, ceea ce ii da o nota reala masinii. Adica ceva ce poate fi pus in practica oricand! Misto rau cum lucrezi! continua asa ca vei avea numai de castigat si aici vei promova :P
Reme is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 11:34   #65
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Merci! Asta e ideea, sa fac un kit care poate fi pus in practica, niciodata nu mi-a placut sa fac OZN-uri.
Maris is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 14:34   #66
lovenady

Stage 5
 
lovenady's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 593
Default Re: MarisDesign

ai evoluat frumos,asta e cea ce conteaza,tineo tot pe rendere,lasa backgroundurile pt alta data , faci si un c5 odata?
lovenady is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 17:45   #67
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: MarisDesign

Quote:
Originally Posted by lovenady View Post
ai evoluat frumos,asta e cea ce conteaza,tineo tot pe rendere,lasa backgroundurile pt alta data , faci si un c5 odata?
daca e cu d-astea vreau si eu un megane 1
Reme is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 21:33   #68
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Eu fac rendere la cerere, dar pentru clienti. Dar daca ma apuca inspiratia pe un C5 sau Megane, o sa fac. Acum oricum sunt ocupat cu 2 masini "la cerere". O sa am si cateva rendere si tricouri la World Time Attack Chalenge, in Sidney pe 18 si 19 octombrie la vanzare, deci urati-mi succes.
Maris is offline   Reply With Quote
Old 09-10-13, 22:53   #69
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: MarisDesign

Quote:
Originally Posted by Maris View Post
Eu fac rendere la cerere, dar pentru clienti. Dar daca ma apuca inspiratia pe un C5 sau Megane, o sa fac. Acum oricum sunt ocupat cu 2 masini "la cerere". O sa am si cateva rendere si tricouri la World Time Attack Chalenge, in Sidney pe 18 si 19 octombrie la vanzare, deci urati-mi succes.
"SUCCESURI" Bafta man!
Reme is offline   Reply With Quote
Old 11-10-13, 03:30   #70
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: MarisDesign

Esti foarte bun ! Ai evoluat intr-un mod profesionist. De curiozitate, ce tableta folosesti ?

SUCCES !
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-13, 15:33   #71
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Multumesc de incurajari! Folosesc un laptop si un mouse, atat. Iar kitul nu il mai desenez pe hartie sau vreo tableta, ci direct din pentool, cu ideea pe care o vizualizez in minte. Deci pentru un render reusit: MULT pentool, alb si negru atat cat trebuie si mult erase si blur. Plus rabdare si migala. Inainte desenam kiturle pe hartie si le scanam, dar acum am renuntat ca reusesc sa le fac direct din mouse. Cand prind un timp liber am sa fac un tutorial cu multe poze si o sa vedeti ce metode folosesc.
Maris is offline   Reply With Quote
Old 11-10-13, 21:44   #72
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: MarisDesign

Quote:
Originally Posted by Maris View Post
Multumesc de incurajari! Folosesc un laptop si un mouse, atat. Iar kitul nu il mai desenez pe hartie sau vreo tableta, ci direct din pentool, cu ideea pe care o vizualizez in minte. Deci pentru un render reusit: MULT pentool, alb si negru atat cat trebuie si mult erase si blur. Plus rabdare si migala. Inainte desenam kiturle pe hartie si le scanam, dar acum am renuntat ca reusesc sa le fac direct din mouse. Cand prind un timp liber am sa fac un tutorial cu multe poze si o sa vedeti ce metode folosesc.
Wow... daca imi puneai pistolul la tampla si nu credeam ca folosesti mouse-ul. Eu nu pot sa sufar pentool-ul cu toate ca este foarte bun iar la ce faci tu eu zic ca trebuie sa ai nervi de otel desi daca il stapanesti bine, vorba ta, rabdare si migala.

Cat despre tutorial, chiar te rog !
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-13, 22:33   #73
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Asta nu e un tutorial, dar e o idee noua pe care am descoperit-o din lene. Se pare ca Bill Gates avea dreptate cand zicea ca ar alege o persoana lenesa sa faca lucruri grele, pentru ca lenesii gasesc o cale usoara sa rezolve problema eficient. Cand faceti un rebrush (asta e o lucrare pentru un client) dupa ce faceti 95% din render, copiati imaginea in alb-negru, puneti-o peste render si dati soft light la blend mode. Unde e prea intens sau strica culoarea, mai stergeti.
"Versiunea 1" e render simplu, doar brush, iar "Versiunea 2" e cea cu "ideea" pusa in aplicare.
Pareri? Pe mine m-a scutit de munca in plus, nu stiu daca e trisat, dar ma rog...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	toranaeffect.jpg
Views:	58
Size:	1.35 MB
ID:	2872565  
Maris is offline   Reply With Quote
Old 14-10-13, 23:02   #74
Skelter

Stage 5
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 349
Default Re: MarisDesign

Quote:
Originally Posted by Maris View Post
Asta nu e un tutorial, dar e o idee noua pe care am descoperit-o din lene. Se pare ca Bill Gates avea dreptate cand zicea ca ar alege o persoana lenesa sa faca lucruri grele, pentru ca lenesii gasesc o cale usoara sa rezolve problema eficient. Cand faceti un rebrush (asta e o lucrare pentru un client) dupa ce faceti 95% din render, copiati imaginea in alb-negru, puneti-o peste render si dati soft light la blend mode. Unde e prea intens sau strica culoarea, mai stergeti.
"Versiunea 1" e render simplu, doar brush, iar "Versiunea 2" e cea cu "ideea" pusa in aplicare.
Pareri? Pe mine m-a scutit de munca in plus, nu stiu daca e trisat, dar ma rog...
Asa faceam si eu cand eram pe la inceput si chiar si acum cand e nevoie?
E o truck incredibil de folositor.
Tot asa din joaca l-am descoperit.
Ma gandesc sa fac si eu cateva rendere d'astea.
Mi-as face vreo 2 tricouri cu propriile idei. )
__________________
Loud pipes save lives.
Skelter is offline   Reply With Quote
Old 23-10-13, 22:57   #75
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: MarisDesign

Hai si cu un WIP. De 2 ani am un Coupe si ma gandeam ca era cazul sa ii fac si ei un cadou
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hyundaicoupewip2.jpg
Views:	40
Size:	1.01 MB
ID:	2877695  
Maris is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -