Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > 20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV

20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV 20.11.2004 - INDEMANARE - PRISMA - CLUB AUTO CRONO CV

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-04, 09:19   #1
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Curse + politica=lipsa de RESPECT

RESPECT pentru cea ce ati facut pentru pasionati de curse la Prisma, RESPECT pentru atitudine, RESPECT pentru voi MNR.
Dar de la pasiunea pentru autovehicul pana la POLITICA, dragii mei e o cale lunga si cam \"neortodoxa\"(k sa zic asa).
Pentru asta, parerea mea, aveti nota 4.
Sa bag bani, bani si iar bani intr-un fier, de ce? Din pasiune, din nebunie, din orice, doar pentru mine. Dar de aici si pana la faptul de a participa la o cursa care face reclama electorala unui partid care nu s-a sinchisit de fenomenul auto amatori din Romania timp de 4 ani si nu numai, E ABSURD!
Sa imi lipesc abtipild PDSR-PUR pe masina doar de dragul unor jaloane, ciudat.(doar o opinie, nu mi-o luati in nume de rau). Astept MNR sa organizeze evenimente auto si dupa alegeri!
Bafta si RESPECT!
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 09:22   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

E vorba de PSD, nu de PDSR... Si eu sunt de accord cu ce zici tu. Insa gandeste-te la motivul acestei colaborari.
Poate ca a avut un scop benefic: realizarea unei curse de indemanare reusite. Poate de fapt, era singura optiune...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 09:30   #3
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default

Nu cred ca cineva care si-a lipit pe masina autocolantul cu PSD PUR o sa voteze din aceasta cauza cu ei...deci nu mi se pare un motiv sa nu participi. Eu vad asocierea cu PSD un mijloc si nu un scop....e f usor de inteles. Daca ai participat data trecuta sau in alte dati ai baut de atunci doar SPRITE??? Nici mie nu imi place PSD=PDSR=hoti, dar imi plac cursele de indemanare....nu ma pot abtine sa nu particip. Si nu m-ar deranja deloc sa organizeze PSD zilnic curse si sa dea premii, cat mai mari, astfel sa le luam toti banii...n-ar fi rau sa dea faliment pe curse de masini.
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 09:47   #4
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default BRAVO

BINE PUNCTAT HONDARE
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 09:50   #5
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Probabil nu am fost inteles, nu este vorba de a merge sa votezi, nu este vorba de a-mi scoate investitia din fier cumva, fenomenul asta nu poate produce bani, e vorba de pasiune, nebunie, timp si respect pentru tine, pentru hobby-ul tau.
Sa te faci frate cu dracul nu e baieteste, e o smecherie care nu poate sa tina. Sa-ti faci reclama pe bani mei ABSURD. Intre a-mi place sa ma dau cu masina si a ma injosi prin a ma asocia cu politica nu exista nici un fel de legatura. Si fiind vorba de campanie electorala, aici stim cu totii ca e vorba de bani, probabil destui bani, dar ar trebui sa stie asta si baietasul cu TRABNTUL rasturnat. Ar fi bine sa aflam si noi daca PSD-PUR impreuna cu co-organizatorii MNR vor face ceva pentru paguba acestui baietas daca tot e campanie electorala, ar fi ceva nu? Ce ziceti domnilor de la MNR?
D O G is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:00   #6
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default

Daca tu ti-ai fi lovit masina ai fi cerut ceva de la organizatori??? Asta e riscul meseriei, cand mergi la curse iti asumi asa ceva (doar ai vazut ca avea masina goala si rollbar). Pe mine nu m-ar deranja sa il ajute cineva cu bani sa isi repare masina...desi nu a patit mai nimic, eu o sa il ajut cu ce pot. Intradevar asocierea cu politica nu e tocmai cel mai fericit mijloc...dar daca doar asa se poate face ceva in conditiile date...eu oricum nu ii votez.
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:12   #7
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

LPX-ule e vorba de campanie electorala, probabil nu intelegi! E vorba de cadru legal la un nivel mult mai inalt decat poate MNR, NSL&LR etc. Daca vroiai riscuri asumate, faceai jaloane printre pomii din padurea Baneasa! Ce zici asta da spirit.
D O G is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:12   #8
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re:

Nu prea ai dreptate. Atunci cand a venit sa se dea la curse stia foarte bine ca poate sa isi beleasca masina. Cati din cei participanti la curse nu si-au lasat in cel mai bun caz cauciucurile pe asfalt pentru deliciul publicului. Altii au rupt planetare, ambreiaje sau au spart radiatoare. Asta inseamna ca sponsorul sa le plateasca cauciucurile, planetarele sau ambreiajele? Sponsorul doar faciliteaza organizarea evenimentului, nu ii despagubeste pe cei ce si-au distrus masinile. Sunt maturi, vaccinati si au venit pe propria raspundere.

DIn cate am aflat Cristi(baiatul cu trabantul gri) a castigat premiul de popularitate, deci i s-au recunoscut meritele. )

Bafta.
__________________
Sanatate maxima !
dude is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:17   #9
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re:

DOG in loc sa te bucuri ca s-a facut cursa stai si scarmi in ***; ce ma intereseaza pe mine k participant cine ce bani a luat, cine ce interese a avut. Am fost, m-am dat, m-am simtit bine si gata. Nu ma obliga nimeni sa votez PSD. Nu am stat sa ma gandesc ca PSD e sponsor asa cum nu m-am gandit ca Sprite a fost sponsor.

Hai ca iti dau o tema de gandire: gandeste-te ca dupa toate cacaturile pe care le-ai indurat de la actuala guvernare, si cel mai bun exemplu care ne loveste pe toti este scumpirea benzinei cand 'vrea muschii lor', a venit ca un gest reparator, sa zicem, aceasta organizare. Ce zici de varianta asta?

Parerea mea...
dude is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:24   #10
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Hai sa mai spun ceva desi nu e prima oara : Cineva sus de tot in Politie a dat un telefon la ministrul Oprea pt a anula cursa MR. Cineva a sunat la pompieri pentru a nu se deplasa la Prisma. Cineva a sunat de sute de ori la Prisma pt a ne anula contractul. Multa lume nu stie de cati bani am avut nevoie pt a organiza aceasta cursa. Am avut nevoie de PSD pentru a contracara acele telefoane. Cineva a vb cu jandarmii in timpul concursului pt ca acestia sa plece. Cineva a trimis politia economica sa ne verifice. Faptul ca nu am mai dat bani pe nr de concurs si ca am scapat de \"strambele\" cuiva cu ajutorul PSD-ului a fost spre binele celor care au participat LA O ADEVARATA CURSA DE INDEMANARE . Spectatori ? O luam ca voi ... au fost putini. Dar au fost multi participanti. Cat despre bani ? Inca mai avem datorii . Totul a costat. Nu cred ca a fost auzit in sonorizare un singur \"votati ceva\" . Daca aveam ca sponsor clubul Steaua era mai bine ? Urlau cei care tin cu Dinamo sau Rapid. Va rog sa fiti obiectivi. A fost o cursa cap coada aproape de cum ar trebui sa fie. Cu start , finish , premiere . Am avut 200 jaloane . Daca am fi avut 400 tot traseul ar fi fost marcat corespunzator , data viitoare asa va fi. Noi INVATAM din greseli ... nu le vom repeta. Gradul de dificultate al traseului va fi cel putin acelasi. Pt cei care vor ceva mai simplu ... vom trasa o linie dreapta in speranta ca o vor putea tine si pentru a-i putea multumi si pe ei . Iar daca voi va imaginati ca o campanie electorala se face cu 100 spectatori .... mai aveti de invatat. Am avut suportul unui partid care intamplator se afla in campanie electoral. Lasati tantarul asa cum e ...
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:26   #11
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

E vorba de campanie elctorala. Adica reclama. Gratuit? Ma indoiesc!
Pe intelesul tuturor. Daca sa facut campanie la cursele de la Prisma ar fi frumos sa sa faca campanie-reclama si in ajutorul baietasului cu TRABANTUL bulit. O idee!
Apoi trebuie sa o spun \"SAU FOLOSIT DE EVENIMENT\". Lasam pasiunea si riscul participarii la o cursa, de despagubiri de la organizatori, e vorba de CAMPANIE ELECTORALA, chiar nu se intelege ce vreau sa transmit!
D O G is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 10:28   #12
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Lucian inca o data RESPECT pentru voi, pentru ce ati facut, pentru MNR.
PUNCT!
D O G is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 11:30   #13
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default

dogule daca ai fost acolo trebuie sa fii vazut ca actziunea partidului cu pricina in cadrul evenimentului a durat circa 15 min . au venit au plecat si noi ne am vazut de treaba. itzi pare asta campanie electotrala pe banii pasionatziilor de automobilism?? recalama si au facut altzii pe evenimente neorganizate de ei , dar le multzumim oricum
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 12:04   #14
bog88

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 156
Default

bine ca n-am venit ca lipeam stickerul ala invers. indiferent de partid. ce vad eu? mancatorie intre LR si MR, si cativa fericiti ca cineva le da....ceva...indiferent ce

penibil
__________________
furia rosie turbo-diesel
bog88 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 12:42   #15
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"bog88\"
bine ca n-am venit ca lipeam stickerul ala invers. indiferent de partid. ce vad eu? mancatorie intre LR si MR, si cativa fericiti ca cineva le da....ceva...indiferent ce

penibil
Am ajuns sa fim criticati si de persoane care nu au fost acolo. Penibil .
Lucian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -