Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > 20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV

20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV 20.11.2004 - INDEMANARE - PRISMA - CLUB AUTO CRONO CV

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-04, 11:34   #106
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
ANUNT

Sambata 20.11.2004, incepand cu orele 11:30, in parcarea PrismaTown din comuna Balotesti, UNIUNEA NATIONALA PSD + PUR Ilfov in colaborare cu AUTO CRONO CV si MIDNIGHT RACERS (asociatie in constituire) va organiza un concurs automobilistic de slalom, cu premii, fara taxa de participare sau de vizionare. Inscrierile se vor face incepand cu ora 9:00 pe baza certificatului de inmatriculare al automobilului si a permisului de conducere al soferului. La acest concurs poate participa orice sofer cu un automobil in conditii tehnice bune, indiferent daca face parte dintr-un club sau nu.


Legal Racing considera faptul ca acele conditii tehnice bune au permis unei masini sa se rastoarne la o viteza de cca. 30km/h.
.................................................. .................................................. ......
Aceasta situatie nu s-a datorat suprapunerii calendarului ci concurentei neloiale si superfiacilitatii noastre care a permis specularea unor aspecte contractuale.
Din pacate desi Dl. Simon Arpad presedinte, al Clubului Auto Crono CV a venit sa ajute actriunea MR, politizata intr-un stil murdar prin interventile D-nei Bucur Nicoleta PSD+PUR, nu a reusit o buna organizare existand incidente neplacute chiar la viteze mici, autoturism rasturnat la cca. 30km/h, auto tamponate.Mentionam faptul ca niciodata la evenimentele organizate de Legal Racing nu au exista asemenea incidente neplacute.
Mai mult in timpul desfasurarii fortele jandarmeriei au plecat, iar la rasturnare fiind doar pompieri fara descarcerare si salvare din Ilfov.Din fericire nu s-a soldat cu raniri.
Voi, cu dusmania dintre voi (Nsl&Lr vs. MR) ati ajuns atat de penibili incat ma uimit !
Cum poti frate sa pui rasturnare trabantului in carca organizatorilor ?!? Esti PENIBIL, nu te supara pe mine. Incearca tu sa faci cu trabantul ce a facut \"casacadorul\" (ca altfel nu pot sa-l numesc pe soferul care a condus acea masina) si spune-mi daca tu nu treci prin aceeasi situatie. Spune-mi si mie, te rog ce treaba are organizatorul cu faptul ca masina aceea nu este compatibila cu asemena regim de condus la care a fost supus acel trabant ???
Si vis-a-vis de acele \"tamponari\" de care vorbesti tu, eu am fost la acest manifestare, am si participat si nu am vazut nici un eveniment rutier (repet in afara de acea \"cascadorie\" cu trabantul)
Si tot legat de dusmania dintre voi (Nsl/MR) ce treaba are organizarea cu experienta unora dintre participanti ??? Voi cant organizati un eveniment de acest tip aveti restricti la inscriere vis-avis de : experienta concurentilor in curse legale, anul obtinerii permisului auto, etc... Eu cand am participat la o manifestare sportiva organizata de Nsl si LR nu am fost intrbat de nimeni de sanatate; daca ma rasturnam cu masina ? Era cumva vina voastra ca eu nu stiam sa conduc o masina in regim de intrecere sportiva ??? Inca o data sunteti PENIBILI.
Si tot legat de \"observatiile\" tale Florica cum ca jandarmi au plecat inainte de terminarea evenimentului sau lipsa echipajelor de descarcerare.... FRATE !!! Aminteste-ti de cursele legale de la mare (2 mai) care au fost organizate de voi, cum au plecat fortele de ordine exact in momentul cel mai important al zilei ( Subaru vs. Subaru ). Voi de ce nu ati mai put organiza multimea de spectatori ??? Sau a vazut careva vreo echipa de descarcerare ??? Eu nu ma vazut, iar vis-a-vis de salvare unde era \"pitita dupa un copac\" ???
De ce Florica atat dusmanie ??? Frate fiecare organizaza ce vrea si in primul rand ce poate el !!! Eu iti dau un sfat mai bine fiecare sa-si pvada paiul din ochiul lui si apoi sa arate cu degetul.
Bai nene voi sunteti mai fanatici de cat \"cainii rosii\", \"armata ultra\" si \"legione granata\" luate impreuna !
In concluzie iti spun inca o data : esti PENIBIL !!!
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 11:41   #107
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Bravo BEH-ule pentru modul cum te-ai dat la Prisma. Ai fost printre putinele masini care nu au maturat jaloanele. Ai mers bine !!!!!!!!!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 11:57   #108
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"the_codemaker\"
ca am doar doua post-uri nu releva nimik ! poate imi place sa urmaresc si sa tac ! ieri insa nu am putut sa tac ! NU AM PUTUT ! Bai frate ......... Luciane ce masina ziceai matale ca ai ? + de unde stii talica ce fel de sofer sunt !? + da , sunt in nsl ! si ??? sunt in nsl ptr ca sunt pasionat de masini , nu pentru ca tin cu PSD sau cu cine stie ce alt partid care tine militia departe cand fac ilegalitati! Daca voi faceati ceva frumos , LEGAL , pe reclama voastra etc. etc. etc. numai un cretin orbit de invidie putea spune ca nu a fost frumos ! Eu in post am zis ceea ce AM VAZUT EU ! eu poate sunt miop ! Poate..... ! sau poate ca voi aveti o imaginatie bogata ! Eu stiu doar ca am intrebat pe domnii militieni(cei la costum nu cei in uniforma) la ce asista dumnealor si au raspuns : \"La un miting electoral \" --- am ramas masca si am continuat : \" dar curse , indemanare , stiti ceva ? Domnii care le organizeaza au acte ??? Sunt legali ??? \" la care binevoitor , acelasi domn imbracat la costum raspunde : \" Nu stim ! Nu prea putem sa facem nimik ! \" Si m-am hotarat ! astept sa se aleaga saptamana viitoare si intru in partidul castigator !! Si sa vezi atunci tata ce curse fac yo , invit formatii sa cante , pe presedinte sa dea startul la liniute si nu are militia ce sa faca .............. doar e dom' presedinte acolo ! In concluzie : apreciez ceea ce e de apreciat si atat ! Bafta !
Frate da' aveai si microfonul cu tine cand ai luat \"intrerviu\" politistilor in \"civil\"? Ba ma lasi cu vrajala asta ata cu intrbatul \"politistilor in civil\" care saraci nu stiau de ce si pentru ce sunt ei acolo ???
Ba, prietene, pentru cultura ta generala, unde ai sa vezi tu politist in civil care sa nu stie toate amanuntele misiunii in care se afla sa deschisi un topic pe forum la Academia A.I. Cuza ! Auzi ce intrebari zici tu ca ai pus unor politisti in civil (pe care tu evident ca ii recunosti dupa freza intr-o parte sau dupa abilitatile tale gen Bond 007):
\"Domnii care le organizeaza au acte\"
\"Sunt legali\" Zici ca esti de la revista \"Atac la persoana\" !
Oamenii in generali sunt legali, poate doar faptele unor pot sa nu fie \"legale\" !
Bai nene politisti in civil nu ai sa vezi tu oriunde si chiar daca ai sa vezi nu o sa stea nici un cu tine \"la o barfa\" !
Asa ca lasa vrajala asta ca nu tine si devi si tu penibil la fel ca si modelul tau: Florica (Nsl)
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:07   #109
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

Merci Hondare, dar eu nu sunt ca altii .... Trebuie sa recunosc faptul ca in a doua cursa am \"luat\" cu mine vreo doua jaloane, dar nu am avut ce sa fac ! Nu am servo si dupa prima cursa de \"stanga-dreapta\" si tras de frana de mana nu mai imi simteam membrele superioare !
Asa ca in a doua imediat dupa plecare m-a cam atras Prisma 1 (cica aveau reducerii) si am luat-o usor spre ea, maturand vreo doua jaloane ( cam prin zona in care s-a rasturnat trabantul sau ca sa parafrazez pe \"cine\" unde \"s-a rasturnat o masina cu 30km/h, datorita, \"evident\", organizatorilor\" )
Revenind la ce ziceai am inteles ca m-am descurcat binisor !
Abia astept sa vad si eu fimarile. Sper sa fiu si eu pe acolo !
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:11   #110
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

da vad ca esti suparat rau frate! e lasa ca la urmatoarea o sa luam masuri de siguranta suplimentare , la masinile instabile o sa le punem niste rotite laterale ca la biciclete!
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:17   #111
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

Eu eram ironic la adresa lui Florica si a celor din Nsl si LR care nu au ce sa mai zica si se agata de orice lucru in speranta ca poate reusesc si ei sa gaseasca ceva serios de obiectat vis-a-vis de cursa de sambata !
Mai bine citeste postul meu de mai sus si te lamuresti !
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:20   #112
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

am inteles exact ce ai vrut sa zici
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:21   #113
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

vreau sa ii multumesc foarte mult unui spectator care dupa parerea mea a indurat foarte mult... int-un moment era prin pom,poate prinde ceva senzational...dupa 5 minute era cu ochii holbati,sa vada cine vine cine se da ...in alte 5 minute era in MC\"Donald's .... mai fugea putin si pe la jandarmi ... eu unul ITI MULTUMESC [/b]
__________________
Hotel Amphitryon - www.hotelamphitryon.ro
Spalatoria Auto Amphitryon
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:27   #114
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

...Si al negru de respira greu... era tasu' ba !
Fa ma sa inteleg la ce te referi ?!
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:29   #115
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

am inteles ce vrei tu sa spui iar faza cu rotile era pentru baieti ca sa poate dormi linistiti pe viitor cand von mai face noi curse
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:37   #116
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

ogadan ultimul reply era pentru TOBA^. Nu am inteles la cine sau la ce se reverea.
Apropos, tu ai participat ? Si inca ceva ai idee de clasamentul GENERAL pentru grupa N1 ? Exista pot sa aflu si eu pe ce loc am terminat ? Sau macar timpii pe care i-am obtinut ?
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:38   #117
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

Hai ca m-am grabit si ti-am pocit numele, scuzele me Bogdane !
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:42   #118
[T3m]b3||
Midnight Racers Member

Stage 5
 
[T3m]b3||'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
[2 Roti]
Default

BEHule...timpii sunt la pagina 2 in cadrul acestui topic.
Uite un link...poate e mai de ajutor !

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...r=asc&start=15
__________________
BMW E36 340Ci BMW E30 328CTi VW Golf I 1.3CD Ducati 996S Honda 600RR
[T3m]b3|| is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 12:47   #119
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

Ala este clasamentul final dar apar doar primele locuri, pe care evident ca nu ma aflu (am o dacie !!!). Eram curios sa aflu pe ce loc am terminat, sau macar timpul de parcurs pe care l-am obtinut.
behu is offline   Reply With Quote
Old 24-11-04, 13:39   #120
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

se poate dar sunt vreo 7 pagini care trebuiesc sortate si aranjate
o sa afisam toti timpii in curand
bogdan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -