Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > 20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV

20.11.2004 - INDEMANARE - CRONO CV 20.11.2004 - INDEMANARE - PRISMA - CLUB AUTO CRONO CV

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-04, 19:37   #31
dude

Stage 4
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 185
Default Re:

A fost super organizarea. Traseul greu, dar frumos. Bafta.
dude is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 19:46   #32
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Pe viitor traseul va fi schimbat dar gradul de dificultate va ramane acelasi. Dorim sa venim mereu cu ceva nou. Seram sa ne si reuseasca. \"Desenarea\" traseului e meritul Auto Crono. Apropos , cineva a facut o sesizare la Auto Rally cu privire la implicarea lor la cursa de la Prisma. Nu a fost o sesizare pozitiva si nu a fost frumos.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 21:03   #33
the_codemaker

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2
Default

bai fratilor ! am stat acolo de la 10 jumatate pana la 2 ! stiti ce am vazut ?!
1 - campanie electorala
2 - sase autocare cu \" spectatori \" - probabil la acestia se referea domnu' Lucian de la MNL - pardon MNR !(ptr cunoscatori ! )
3 - o singura masina care a parcurs traseul integral corect si care a si facut spectacol - un vectra nou cu numere de constanta !
4 - campanie electorala
5 - campanie electorala
.
.
.
xxxxxxx - companie electorala
Aaaaaaaa cred k am uitat - campanie electorala ! P.S. cred k asta e singurul lucru care a tinut vie aceasta cursa ( si poate masinile care agatau jaloane sub ele si le duceau la finish - cred ca ar trebui sa existe si o astfel de proba )!
Va urez sanatate, viata lunga si spor in noua voastra meserie - culegatori de voturi si de jaloane ! Traiasca cursele bine organizate, impartiale si cei care le organizeaza ! Bafta
the_codemaker is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 21:13   #34
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Eu o tin cu a mea... Faptul ca masinile au fost controlate la motoare nu este destul pentru ca aceasta cursa sa fie declarata reusita ??? Eu unul nu am mai vazut asa ceva la noi in tara... Intr-adevar, jaloanele pacaleau multi oameni... asta este, sa fim intelegatori, e prima cursa a celor din MR. In rest, masini au fost cu gramada, la toate grupele. Premii au fost, chiar si un podium, care zic eu, este ceva...

Din partea mea este un mare plus.

FACETI UN POLL: CUM VI S-A PARUT CURSA ORGANIZATA DE MR !!!!! sa vedem ce zic cei 3000 de forumisti...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 21:24   #35
GAB35DJ

Purtator de cuvant EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
GAB35DJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 327
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

a fost marfa cursa....pe hartie traseul se parea greu...dar nu a fost ceva extraordinar de greu....virajat intr-adevar.....frumos intr-un cuvant.....eu am reusitr doar un loc 4.....poate podium data viitoare..pa pa!!!
__________________
BADDDDDDDDD BOYSSS RUNNNNNNNN BADDDDDD TOYSSSSSSS!!!!!!!!!!
GAB35DJ is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 21:49   #36
the_codemaker

Stock
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2
Default

ar fi si culmea dupa ce beti otet sa ziceti k nu v-a placut ! !
the_codemaker is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 21:58   #37
minirally

Stage 4
 
minirally's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default

eu zic k a ieshit f bine..organizare buna..premii..podium!!!pakat k a fost frig,ca altfel ar fi fost mai mare numarul spectatorilor de pe margine..nu din masini! dar oricum..au fost multe masini!si senzatii tari(trabantu )so..ggg boyz..bafta!
__________________
Dies...Diem...Docet...
minirally is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 22:05   #38
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu am venit degeaba de la Constanta
CeReS is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 22:12   #39
aerocazan

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 67
Default

Sa incepem:
Organizare ok, poate un pic mai grupati data viitoare,ii iertam e prima
Premii ok
Traseu super, tot respectul pt AUTOCRONO
In general OK
mult peste LR&NSL
in legatura cu Trabantul rasturnat ,daca tu vii la o competitie automobilistica sa nu iti asumi riscuri esti VARZA
-\"the_codemaker\"- ce conteaza ca este o campanie electorala, important e sa iasa bine si din pacate pt LR&NSL a iesit SUPER
o idee despre LR&NSL:
la clasa mica a iesit KWX (cu CFZ-ul) pe locul 1, e normal asa ceva?
a sarit peste jaloane, a facut un traseu de cacat si iese invingator??????????????????? VRAJALA PE FATA[/u]
aerocazan is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 22:12   #40
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default

Bravos PPLZ! organizare buna,fete frumoase masini multe si nu in ultimu rand ambitie mare pe vremea asta.Felicitari organizatorilor si membrilor din MRC care s-au implicat in acest eveniment
Cat despre campania electorala..cred ca ar trebui sa facem alegeri in fiecare an,sa aveti sponsori mai multi deci si curse mai multe,dar oricum se pot organiza si fara PSDR,PRM,PD,PUR....s.a.m.d.
bafta si asteptam evenimentul urmator din partea MRC!
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 22:23   #41
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

The_Codemaker ... daca nu aveam suportul celor din PSD & PUR nu am fi facut fata atat de multelor bete in roate bagate de stim noi cine si nu e greu de ghicit . Asa ... am reusit sa facem o cursa legala. Pararea ta ... conteaza mai putin. Ai fost pe margine ... Dac aintrai in traseu si aratai valoare nu comentam. Dar de afara nici nu se vedea traseul ! Spui de campanie , dar traseu de competitie , de podium adevarat , de diplome , de cupe , de premii , de faptul ca noi la 7 dimineata pe un frig si vant infernal aranjam jaloane ... nimik. Nici nu e nevoie ! Valoarea ta e bine sa se vada pe pista daca esti sofer. Daca esti organizator , fa o cursa. Nu te-am vazut sa directionezi o masina in traseu. Deci ... cred ca uzez tastele degeaba.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 22:53   #42
Geo

Stage 5
 
Geo's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 412
Default

the_codemaker, las-o moale. O freci la rece degeaba. Cursa a fost reusita, intotdeauna se poate mai bine, asta-i viata.
Macar arata respect pentru munca organizatorilor, nu mai da cu tifla asa usor... si daca ai fi concurat, si nu ti-ar fi placut ceva, poate atunci aveai dreptul sa cartesti...
La ce vreme a fost, eu zic ca au fost chiar multi spectatori (pe alocuri, erau rafale de vant asa puternice, incat MISCAU JALOANELE DIN LOC). Si pentru cei care alergau dupa ele sa le aranjeze, nu cred ca a fost cel mai placut lucru de facut...
__________________
Drive Safe !
Geo is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 23:17   #43
NosBoy

Stage 2
 
NosBoy's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 53
Default

bai fratilor nu stiu ce nu va placut , credetima ca am stat acolo de la 10 dim cand erau 5 masini in parcarae pana seara cand au plecat toti, cu o camera in brate si sincer mia facut placere sa vad ce am vazut acolo cu toate ca imi inghetasera mainile pe camera,..................... a fost super si atmosfera .......................... si spre deosebire de cele organizate de NSL &LR aici nu a contat asa de mult puterea motorului , ma refer la plecari unde forate multi pierd timp atunci cand trec prin pasaj , plus ca inca ceva legat de organizare grupele au fost facute cat de cat mai egale intre ele nu ca inainte facute pe nr de cai unde puteau intra in aceiasi grupa un motor de 75-80 de cai cu unu de 100-110 cai care conteaza destul d e mult ....................... IN final tinetio tot asa ca sunteti tari
NosBoy is offline   Reply With Quote
Old 20-11-04, 23:22   #44
B26LPX

Stage 2
 
B26LPX's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 66
Default

Tipul romanului carcotas care sta pe margine si comenteaza.

Cei mai multi din cei care au stat pe margine probabil ca ar fi luat jaloanele la plimbare prin parcare, asa ca au facut mai bine ca au stat acolo. Concurenti care au gresit traseul sunt peste tot....sa ne amintim de STI ul de data trecuta si multi altii cu zeci de cai putere....asta nu tine de organizator.

Daca vrem sa carcotim putem face asta la infinit...doar la asta ne pricepem cel mai bine, nu?! Eu cred ca cei care au rezistat frigului pana la sfarsit s-au simtit bine si au vazut ceea ce vroiau sa vada, daca unii au plecat inseamna ca erau telenovele mai importante la tv sau se facea tarziu si \"trebuiau\" sa fie acasa.

Pana acum am fost la doua etape de indemanare: cea din 30 oct si cea din 20 nov. Mai are rost sa comentam organizarea?! Azi a fost traseu de indemanare....nu de viteza prin pasaj...au fost premii....a fost un club care a mai organizat competitii auto si care a tinut f bine in mana evenimentul....imi pare rau sa va spun, n-am nimic cu NSL si nici cu MR...dar mi s-a parut mult mai bine organizat azi. Daca vrei sa dai premii ai nevoie de sponsori, cred ca toti stiti asta. O sa il voteze cineva pe Nastase pt ca a vazut acolo zeci de geace albastre???.....sincer....nu cred.

Daca a iesit mai bine azi organizarea MR nu trebuie sa fie decat o motivatie pt NSL sa faca mai bine data viitoare, asta e cel mai bine pt toti. Fara suparare.

Dar daca nu se va trece peste problemele dintre cele doua parti (pe care nu le cunosc si nici nu ma intereseaza) nu va fi bine pt cei care vor sa participe la astfel de manifestari, vor veni din ce in ce mai putini si o sa concurati singuri, intre voi. Nu cred ca o sa mai apar pe la legale in astfel de conditii.... Am urcat pe podium....am aparut la tv....daca voi nu mai vreti spectacol la curse ma retrag. Puteti la fel de bine sa il faceti cu Dacii si cu Bmw-uri care fac recunoastere mansa de mansa.... Imi pare rau ca am facut timp mai bun decat toata grupa N5.

Sanatate numa' bine! Sper sa rezolvati problemele si sa organizati curse in continuare mult mai bune decat cele de azi.

PS: SUPER traseu!!! La mai greu!
B26LPX is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 00:45   #45
Ovidiu

Stage 4
 
Ovidiu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Default

Frumos, foarte frumos. Azi, adica ieri am fost un simplu spectator dar mi-a placut ceea ce am vazut; LPX ai dreptate: sunt sigur ca multi dintre noi ar fi numarat jaloanele intrate printre planetare dar au preferat sa se uite si sa rada de altii, care au avut curajul sa o faca

Credeti-ma si intrebati pe toti care ma stiu ca de vreo saptama am lucrat zi si noapte sa imi fac masina (intram in casa la 2-3), sa o pun pe roti si am reusit doar jumatate pt ca m-am trezit dimineata ca nu am frane - deci nu pot sa concurez... asta e, dar inchipuiti-va ce naspa

Sper sa mai fie astfel de organizari anul asta daca nu s-o strica vremea mai rau.

V-am salutat
__________________
Tractari auto non stop
Ovidiu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -