Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-01-07, 18:33   #4636
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

big ballz--->sunt unele lucruri care imi plac si altele nu. Jantele le-ai pus bine felicitari, la plasa ai folosit cat de cat si umbre ceea ce e bine dar..pleoapele sunt putin ireale....incearca la contactul cu faru la pleoape sa pui o dunga subtire neagra...si rozu ala de pe bara fatza e km aiurea dak ai putea sa il aduci la un maro mai deschis ar fi bine....si aia cu ac tuning...nu mi se pare potrivita ar fi mai misto fara...km atat ...bafta in continuare
__________________
Manson is offline  
Old 03-01-07, 22:13   #4637
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Haideti sa schimbam putin topicul asta! Haideti sa nu mai facem comentarii de genu' "plasa naspa, umbre deloc, etc.", ci sa-i indrumam pe cei care cer o parere catre perfectionare, sa dam un sfat practic. Daca X greseste cu ceva, haideti sa-l ajutam sa-si indrepte greseala, nu sa facem caterinca. Noi am luat totul in gluma si... la stadiul de gluma am ramas, pe cand altii lucreaza, isi dau sfaturi, isi indreapta greselile si... se ridica, din punct de vedere calitativ.

Ganditi-va ca... greseli MARI am facut cu totii la inceput!

So... incepand de azi, comentariile aiurea vor fi sterse, iar la 3 comentarii aiurea, userul in cauza va primi o infractiune (si stiti cu totii ca la 3 infractiuni in decurs de 10 zile se primeste ban o saptamana).


prin faptul k le arati cu c au gresit nu ii indrumi ? mie unu mi se par spuse in gluma comentariile ...
Ace Axel is offline  
Old 03-01-07, 22:34   #4638
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Comentarii lucrari!

pai le areti ce au gresit....si le spui ce sa faca sa nu mai greseasaca...ca dejaba le spui ai gresit..asta,asta si asta.....la urmatoarea masina gresesc iara...ca tot nu stiu cum sa faca corect
__________________
vlad_VSV is offline  
Old 04-01-07, 10:55   #4639
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,532
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Manson View Post
big ballz--->sunt unele lucruri care imi plac si altele nu. Jantele le-ai pus bine felicitari, la plasa ai folosit cat de cat si umbre ceea ce e bine dar..pleoapele sunt putin ireale....incearca la contactul cu faru la pleoape sa pui o dunga subtire neagra...si rozu ala de pe bara fatza e km aiurea dak ai putea sa il aduci la un maro mai deschis ar fi bine....si aia cu ac tuning...nu mi se pare potrivita ar fi mai misto fara...km atat ...bafta in continuare
Un comentariu cat se poate de bun (parerea mea) ! I-a spus omului ce-a gresit si cum sa indrepte greselile facute.
Gabi is offline  
Old 04-01-07, 13:38   #4640
Under VT

Stage 4
 
Under VT's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 270
Default Re: Comentarii lucrari!

un ursulet cam simplu facut...greselile va rog sa mi le spuneti sa le pot corecta...inca is incepator si nu le am asa de bine cu vt-ul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Ursulet VT01.JPG
Views:	83
Size:	1.73 MB
ID:	196619   Click image for larger version

Name:	Ursulet VT02.jpg
Views:	118
Size:	3.47 MB
ID:	196620  
Under VT is offline  
Old 04-01-07, 14:47   #4641
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Under VT View Post
un ursulet cam simplu facut...greselile va rog sa mi le spuneti sa le pot corecta...inca is incepator si nu le am asa de bine cu vt-ul
sa vedem dc e bun, gabi te rog dc poti sa imi dai un accept , deci underVT - bmw are idei foarte bune dar, are si defecte, cum ar fi:
- la jante care sunt prea luminate, mai scoate-i un pic din luminozitate din brightness si contrast si cred ca va da mai bine
- la vinyl - poate un pic opacitatea la vreo 65% sau chiar mai mare pe la 70-75%. la cat ai pus opacitatea?
- la carbon - merge umblat pt ca nu pare acel carbon real, vezi tutorial la carbon, tutorial pus de t1grul e foarte bun
- la priza de aer - destul de bine, imi place cum a iesit, pare reala
- la eleron - ai uitat sa faci continuarea prin geam si e un pic cam blurry, foloseste elemente de rez mai mare decat rez pozei tale si vor da mult mai bine pe masinai, mai clar
- la bara - acolo unde ai scos numarul de inmatriculare se vad niste urma ciudate, ireale, mai bine nu il scoteai


in rest e oki....GABI?
__________________
Reme is offline  
Old 04-01-07, 15:07   #4642
Under VT

Stage 4
 
Under VT's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 270
Default Re: Comentarii lucrari!

Reme,opacitatea ii intre 60-70% nu mai stiu exact la cat,carbonu stiu ca ii cam ireal,mam luat dupa tutorialul de la digimonds...o sa incerc sa fac dupa tutorialul pus de t1gru...sper ca o sa iasa mai bine,in rest mersi pentru observatii am sa le corectez
Under VT is offline  
Old 04-01-07, 16:13   #4643
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Comentarii lucrari!

hmm.....comentati putin astea?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	audi_a3_112[1].jpg
Views:	61
Size:	305.8 KB
ID:	196687   Click image for larger version

Name:	audi a 3 by maf.jpg
Views:	109
Size:	378.8 KB
ID:	196688   Click image for larger version

Name:	honda_civic_164[1].jpg
Views:	89
Size:	239.0 KB
ID:	196689  

Click image for larger version

Name:	honda civic2 by maf.jpg
Views:	153
Size:	228.6 KB
ID:	196690  
maf is offline  
Old 04-01-07, 17:17   #4644
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Comentarii lucrari!

maf - civic - mistoaca masina, pare reala, de unde ai luat jantele? vreau si eu, in afara de grila eu nu am ce sa spun, e cam neclara si zic ca ar emrge alta in ce priveste A3-ul nu ma bag
Reme is offline  
Old 04-01-07, 17:24   #4645
patriotu90
Virtual Tuner

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,181
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

audi ... mie unu nu-mi lace deloc pragu ala ... intre "liniile" din masca se mai vad cateva brate sustinatoare (la masca originala) ... trebuia sa mai lucrezi la reflexiile dp aripa spate ...
civic ... prin geamuri ink se vede fostu background ... plasa din masca e cam mare ... selectii strambe pe langa spoileru fata ...
patriotu90 is offline  
Old 05-01-07, 16:24   #4646
Under VT

Stage 4
 
Under VT's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 270
Default Re: Comentarii lucrari!

un honda civic...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Civic VT 01.jpg
Views:	58
Size:	380.9 KB
ID:	197141   Click image for larger version

Name:	Civic VT 02.jpg
Views:	73
Size:	398.0 KB
ID:	197142  
Under VT is offline  
Old 05-01-07, 16:31   #4647
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Comentarii lucrari!

patriotu nu se vede ...crede-ma nu se vede cel nou dar nici cel vechi .... plasele is constient k le fac aiurea asa k ma las d ele ......ceri cam multe cu liniile intre barele alea d la grill ......... under vt......... e faina.....negrul ala totushi.....ar trebui sa reflexte un albastru
__________________
пить яйца
maf is offline  
Old 05-01-07, 16:35   #4648
vlad_Mafiotu
Seat Driver

Stage 5
 
vlad_Mafiotu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 429
Member of:
[SEAT]
Default Re: Comentarii lucrari!

imi place f mult a3`u ala .tine`o tot asa maf
vlad_Mafiotu is offline  
Old 05-01-07, 16:39   #4649
pufy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 376
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

hmmmmm...sa mai pun si eu ceva...nu prea stiu ce sa ii mai fac,probabil ca o sa mai fac ceva la capota,daca imi iese.......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	46
Size:	239.0 KB
ID:	197144   Click image for larger version

Name:	civic copy.jpg
Views:	144
Size:	329.6 KB
ID:	197145  
pufy is offline  
Old 05-01-07, 16:47   #4650
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: Comentarii lucrari!

Pufy : umbra masinii trebuia mai accentuata , si farurile sunt ireale ... adik nu sunt in rest e misto
Leul is offline  
- Copyright 2026 4Tuning -