Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-07-12, 18:43   #17086
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

postati voi primele voastre lucrari ,pun pariu ca tot avioane faceati ,aia e ,s-a dus generatia aia,lasati oamenii sa invete..
Nu ii pup in fund ,dar nici sa le neglijam meritele..
__________________



I ♥ choppin'
keemo designs - gallery
e36318isdakargelb. w.i.p


Last edited by keemo; 16-07-12 at 18:47.
keemo is offline  
Old 16-07-12, 21:32   #17087
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
postati voi primele voastre lucrari ,pun pariu ca tot avioane faceati ,aia e ,s-a dus generatia aia,lasati oamenii sa invete..
Nu ii pup in fund ,dar nici sa le neglijam meritele..
nu cre ca sa dus generatia,doar ca am incercat sa fac totul de o data,si sper ca ai observat in trecut nu erau atatea designuri si bine inteles asa de frumose precum sunt pana in momentul de fata,si recunos am vrut sa incep totul de o data,si am observat ca nu sunt bagat in seama am facut cum mia fost spus un coleg de-al vostru prin posturile urmatoare,incearca ceva cat mai simplu si iale pas cu pas,si asta am si facut,cei care sau plictisit de noi,va rog frumos incercati sa va plictisiti in continuare ca noi tot aici vom ramane,imi pare rau daca va deranjat postul meu.multumesc pentru cei care ma cred si chear imi pare rau cei care sau simntit
cubteen is offline  
Old 16-07-12, 22:51   #17088
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
postati voi primele voastre lucrari ,pun pariu ca tot avioane faceati ,aia e ,s-a dus generatia aia,lasati oamenii sa invete..
Nu ii pup in fund ,dar nici sa le neglijam meritele..
nu cred ca cei cu experienta de aici au facut full brush din prima incercare si a iesit extraordinar.am pus si eu lucrari si mi-au fost criticate,si incerc sa le fac din ce in ce mai bine.eu unu incerc sa fac fara brush pt ca stiu ca nu imi iese,daca deranjez pe cineva aici cu postarile mele sa ma ajunte si o sa le tin pt mine,dar cred ca nu le fac chiar atat de jalnic.plus ca cei care chiar fac lucrari bune nu posteaza prea des aici...e mai mult pt invatacei,pt acest motiv ma gandesc ca e si in categoria tutoriale&help.

Last edited by dany2good4u; 16-07-12 at 22:54.
dany2good4u is offline  
Old 18-07-12, 05:55   #17089
Fear

Stage 5
 
Fear's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 323
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Comentarii lucrari!

Mai, ideea era sa incepeti treptat ,sa nu va aruncati din prima la avioane, nu trebuie sa incepeti cu full brush.Faceti copy&paste pana cand va iese bine,si apoi va bagati la avioane.Nu are nimeni nimic cu voi,ba chiar va invatam de bine! E advarat poate nici noi nu eram buni la inceput, dar ne dadeam silinta, ne chinuiam zile intregi la o masina , doar doar vor fii mai putine greseli si vom fii apreciati.
Cubteen,doar ca idee,fara sa te superi, nu ar fii fost mai frumos,ca in loc sa ii ridici toate portierele posibile chevroletului acela, sa ii fii decupat rotile corect si sa ii fii facut o umbra?sincer acuma?
Nu spune nimeni sa nu postati aici.
Noi v-am dat un sfat, daca vreti tineti cont de el daca nu, nu.Succes si mai departe!

Last edited by Fear; 18-07-12 at 06:09.
Fear is offline  
Old 18-07-12, 08:34   #17090
sprite

Stage 5
 
sprite's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 687
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by cubteen View Post
si cred ca e cea mai reusita lucrare a mea
bara de fata vine cam ciudat , in rest felicitari
sprite is offline  
Old 18-07-12, 08:59   #17091
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Smile Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Fear View Post
Mai, ideea era sa incepeti treptat ,sa nu va aruncati din prima la avioane, nu trebuie sa incepeti cu full brush.Faceti copy&paste pana cand va iese bine,si apoi va bagati la avioane.Nu are nimeni nimic cu voi,ba chiar va invatam de bine! E advarat poate nici noi nu eram buni la inceput, dar ne dadeam silinta, ne chinuiam zile intregi la o masina , doar doar vor fii mai putine greseli si vom fii apreciati.
Cubteen,doar ca idee,fara sa te superi, nu ar fii fost mai frumos,ca in loc sa ii ridici toate portierele posibile chevroletului acela, sa ii fii decupat rotile corect si sa ii fii facut o umbra?sincer acuma?
Nu spune nimeni sa nu postati aici.
Noi v-am dat un sfat, daca vreti tineti cont de el daca nu, nu.Succes si mai departe!
Fear te rog frumos imi mai explici odata ca nu am inteles,adica sa ii las portierele in jos,sau sa incerc sa lucrez la roti,ca habar nu am ce sai fac,si nu ma supar stai calm,hai sa incheiem discutia acesta ca dupa se vor ajunge pe la certuri si nu prea imi place.multumesc
cubteen is offline  
Old 18-07-12, 09:00   #17092
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by sprite View Post
bara de fata vine cam ciudat , in rest felicitari
mersi.stiu trebuia sa ii fac ceva clean,dar voi remedia problema
cubteen is offline  
Old 18-07-12, 10:28   #17093
Fear

Stage 5
 
Fear's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 323
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by cubteen View Post
Fear te rog frumos imi mai explici odata ca nu am inteles,adica sa ii las portierele in jos,sau sa incerc sa lucrez la roti,ca habar nu am ce sai fac,si nu ma supar stai calm,hai sa incheiem discutia acesta ca dupa se vor ajunge pe la certuri si nu prea imi place.multumesc
in loc sa ii fii ridicat portierele, trebuia sa te ocupi de roti si umbra, asta am zis
Fear is offline  
Old 18-07-12, 16:27   #17094
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by Fear View Post
in loc sa ii fii ridicat portierele, trebuia sa te ocupi de roti si umbra, asta am zis
pai daca portierele erau in plan asta am facut),ca eu cam ce visez noaptea fac ziua),dar voi mai lucra si la umbre,ca am de facut si bara clean
cubteen is offline  
Old 18-07-12, 17:22   #17095
Maris

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 233
Default Re: Comentarii lucrari!

Ceva rapid! Pareri?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	154380-4288x2848 (2).jpg
Views:	33
Size:	6.02 MB
ID:	2499439   Click image for larger version

Name:	154380-4288x2848.jpg
Views:	59
Size:	5.93 MB
ID:	2499440  
Maris is offline  
Old 18-07-12, 23:43   #17096
frost_dani
Observator 4tuning

Stage 5
 
frost_dani's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,704
Member of:
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning 3D]
[Virtual Tuning]
[Echipa de sprijin]
[Nissan]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by cubteen View Post
nici nu stiu care am facuto mai buna..dar am incercat
uat da fuc??? )))

Pe bune acum...tu te-ai uitat la ea cum arata inainte sa o postezi..sau ai pus-o asa de umplutura??
frost_dani is offline  
Old 19-07-12, 00:42   #17097
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by frost_dani View Post
uat da fuc??? )))

Pe bune acum...tu te-ai uitat la ea cum arata inainte sa o postezi..sau ai pus-o asa de umplutura??
sorry,cam asa se spune,parca mi se parea mistoo in trecut,dar nah)acum mi se face scarba cand o vad)
cubteen is offline  
Old 19-07-12, 23:46   #17098
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by cubteen View Post
sorry,cam asa se spune,parca mi se parea mistoo in trecut,dar nah)acum mi se face scarba cand o vad)
cubteen ideea e ca te intinzi putin mai mult decat te tine patura...asa faceam si eu la inceput,voiam sa fac din masina normala cabrio....lambo doors,dar mai bine ma limitez la ce imi iese,si dupa cum ai vazut,ies mai bine decat avioanele tale,fara suparare,nici ce fac eu nu este perfect,sunt o multime de chestii care nu imi plac dar totusi arata mai bine decat ce faci tu,si asta pt ca te intinzi cam mult...fear avea dreptate,daca nu ridicai usile si nu puneai fata aia acolo iti iesea mult mai bine chevy ala sau ce e...
dany2good4u is offline  
Old 20-07-12, 17:54   #17099
Manson
Virtual Tuner

Stage 5
 
Manson's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,767
Member of:
[Virtual Tuning]
[DAEWOO]
[Design Team]
Default Re: Comentarii lucrari!

Quote:
Originally Posted by keemo View Post
postati voi primele voastre lucrari ,pun pariu ca tot avioane faceati ,aia e ,s-a dus generatia aia,lasati oamenii sa invete..
Nu ii pup in fund ,dar nici sa le neglijam meritele..
fratelo ai mai vazut tu masini facute din fata sau lateral cum faceam noi???
sau sa fi zburat direct la brush....multi nici nu stiu ce e ala brush! sunt sigur de asta, ei zic ca dai pe unealta aia si gata. gandeste te din c/p cum ieseau masinile lui xxdadixx! cum e vb aia...baby steps...nu sari de nebun la ceva ce sigur iti iese aiurea
Manson is offline  
Old 20-07-12, 23:50   #17100
cubteen

Stage 5
 
cubteen's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 380
Post Re: Comentarii lucrari!

Si nu imi dau seama de la ce cacat ati inceput voi discutiile acestea,si numi dau seama ce vreti de la noi,bine stiu am mers departe,am incercat si cu brush,am incercat de toate,ca dori nah,daca nu incerci ceva in viata aceasta inseamna ca esti prost,pana la urma voi credeti ca vom putea lucra mai bine ca va farmati voi acolo,nici de gand,vom lucra mai bine daca tot lucram non-stop,si incetul cu incetul invatam,si daca vreti sa renuntam,o vom face si pe aceasta sa fiti voi fericiti.Cu respect Teen!!
cubteen is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -