Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > Tuning Design - Virtual Tuning > Virtual Tuning 2D > Arhiva

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-09, 10:02   #256
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Fiecare are stilulul` sau...mai ales la lurarile bune iti dai seama f usor a cui e.
frate, nu zic shantzu e bun, dar nu a lucrat la masina mult pt k nu a avut timp il inteleg, a pus alte jante mai mari , a facut un clean look si a lasat-o low.....

eu am umflato am pus kitu de rieger si jantele am facut si 1pic de chop la plafon si am luat bataie (recunosc ca am selectiile 1pic din topor pt ca lucram pe laptop cu un mouse imprumutat si stand in pat, astea is conditiile in camin) ...... ba daca nu ma vota nimeni mai ziceam, dar m-a votat si nld si plm tipu lucreaza cel mai bine acum , crek are totusi un ochi format...
__________________
пить яйца
maf is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 10:23   #257
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Si eu te-am votat nu mi sa parut o lucrare f buna,dar in comparatie cu a lui shantzu ai lucrat mai mult,ai schimbat bc.
Tu ai mai primit cateva voturi,dar eu niciunul,asta e il mai pun la lucru pe nld ca nu pre a mai facut nimic in ulima vreme
O sa fac si eu masina asta care e acuma.
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 12:05   #258
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Quote:
Originally Posted by maf View Post
frate, nu zic shantzu e bun, dar nu a lucrat la masina mult pt k nu a avut timp il inteleg, a pus alte jante mai mari , a facut un clean look si a lasat-o low.....
Pai tocmai.. calitatea conteaza, nu cantitatea.
Rares_CRM is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 00:29   #259
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

adica rieger e urat, sau lucreaza naspa ? sau ce vrei sa zici ? inca cv, imi place ca ai ceva de spus despre lucrarea mea dar nu ai cv de aratat din partea ta ...

si in legatura cu votu, masinile tuturor participantilor sunt de calitate de avem toti dreptul sa votam nu? ...... liga organizata ca in romania....

macar nu mai vb aiurea ca si aici avem parte de coruptie ........ daca as fi intarziat eu sau altcnv nu ni se permitea sa urcam lucrarea si etc.....

Last edited by maf; 21-12-09 at 00:34.
maf is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 00:57   #260
CrazyMan

Stage 5
 
CrazyMan's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 415
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Quote:
Originally Posted by maf View Post
adica rieger e urat, sau lucreaza naspa ? sau ce vrei sa zici ? inca cv, imi place ca ai ceva de spus despre lucrarea mea dar nu ai cv de aratat din partea ta ...

si in legatura cu votu, masinile tuturor participantilor sunt de calitate de avem toti dreptul sa votam nu? ...... liga organizata ca in romania....

macar nu mai vb aiurea ca si aici avem parte de coruptie ........ daca as fi intarziat eu sau altcnv nu ni se permitea sa urcam lucrarea si etc.....
Cu toate ca iti inteleg indignarea (tu ai investit mai mult timp si efort in realizarea lucrarii), problema este calitatea lucrarii tale. In mod cert, vina nu este a ta ca grafician, ci a conditiilor precare (de camin = laptop + mouse strain) pe care le-ai avut la dispozitie.
Piesele Rieger sunt geniale, dar problema nu a fost ca e kit-ul urat, problema a fost formata din selectiile barbar de colturoase pe care le-ai facut (inca o data, vina a apartinut exclusiv mediului).
Si ca un punct final , sunt convins ca daca tu intarziai un pic ti s-ar fi permis postarea lucrarii. Sunt la fel de convins ca nimeni aici nu vrea sa puna bete in roate altuia , nu de alta dar nu vad nici un motiv real. Nu exista un castig sau vreun premiu, exista doar un grup de prieteni/amici/cunoscuti care fac un "friendly contest", din pur amuzament as putea spune.
Anyway, bafta multa in continuare man si sper ca data viitoare conditiile executiei sa se ridice la nivelul artistului.
CrazyMan is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 20:30   #261
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Quote:
Originally Posted by maf View Post
adica rieger e urat, sau lucreaza naspa ? sau ce vrei sa zici ? inca cv, imi place ca ai ceva de spus despre lucrarea mea dar nu ai cv de aratat din partea ta ...

si in legatura cu votu, masinile tuturor participantilor sunt de calitate de avem toti dreptul sa votam nu? ...... liga organizata ca in romania....

macar nu mai vb aiurea ca si aici avem parte de coruptie ........ daca as fi intarziat eu sau altcnv nu ni se permitea sa urcam lucrarea si etc.....
Vai .. vai .. vai.. Cand vorbim de calitate, ne referim la mana de lucru ! Masina ta e foarte, FOARTE slab facuta. Kitul avea potential, trebuie sa recunosc, dar nu doar ideea primeaza, ci CALITATEA. Daca stiai ca nu poti face ceva care sa se ridice la nivelul pretentiilor tale ( sa treci mai departe in liga ), nu mai faceai. Cand o sa am putin timp, iti voi explica tot ce e gresit la masina ta. Nu meritai sa treci. Shantzu a facut ceva mult mai bine realizat decat lucrarea ta, si asta primeaza.
Apropo, ce vrei sa spui cu :
Quote:
si in legatura cu votu, masinile tuturor participantilor sunt de calitate de avem toti dreptul sa votam nu? ...... liga organizata ca in romania....
Sa limitam dreptul la vot ? Nu inteleg, poate imi explici.
Nu inteleg problema ta. Stiai regulile de la inceput, daca nu ti-au convenit, de ce ai intrat ?
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 08:32   #262
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Cum stati cu masinile? Mai aveti 9 zile la dispozitie. A lucrat cineva ceva?
Rares_CRM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-10, 11:54   #263
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

eu nu am facut nimic.....si nici nu stiu cand o sa apuc sa fac ca vine sesiunea.......
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 09:39   #264
Rares_CRM
Design Team Member

Stage 5
 
Rares_CRM's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,524
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[VW]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Fratilor, maine la 20:00 e deadline-ul, a facut cneva masina? O sa avem finalisti?
Rares_CRM is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 09:50   #265
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

wlady si keemo au facut-o sigur asta v-a fii finala?
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 14:31   #266
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

a mea / ale mele sunt gata si wlady cred ca a facut-o ,sa intreb iepurashul
keemo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 23:27   #267
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

I`m working on it.....pana dimineata e gata
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 14:54   #268
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Mai face cineva ceva pe aici ????
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 16:59   #269
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

organizare misto )

.... cum sa mai faca cineva ceva daca vede ca face degeaba si altii nu apreciaza? ...

poate inca sunt suparat de la ultimul league... dar sa fim sinceri... daca nu am dreptate, si toti se simt ca a fost corect, dc nu mai participa nimeni? si din februarie nu e nici un post?

inainte sincer cand am inceput sa lucrez stiam ca is paralel, dar ma chinuiam, orice league, orice challenge, si am ajuns la un grad mare, apoi nu am mai lucrat asa mult, din lipsa de timp, totusi... am zis ca o sa mai particip cand am timp

era altfel, acum nu, oricat de chinui tot aceeasi oameni castiga .... (daca ma intelegeti...) ... favoriti si etc... pana nu gaseste cineva un juriu competent si nu voturi date pe forum nu o sa faca nimeni mai nimic...
maf is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 17:08   #270
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Pareri, idei, discutii referitoare la Virtual 4Tuning League

Sunteti dispusi sa organizam un concurs la care sa se plateasca inscrierea?pentru acorda premii.taxa nu o sa fie cine stie ce doar pentru cateva premii,daca da sunt dispus sa organizez eu.
Geox` is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -