Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele > Machetele mele scara 1/18

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-08, 00:42   #286
Michael

Stage 5
 
Michael's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,160
Member of:
[Insomnia]
[VW]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

foarte tare om. felicitari !!!
Michael is offline   Reply With Quote
Old 18-07-08, 17:58   #287
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

nu dai cumva golful rosu? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...6&d=1201696397
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-08, 23:51   #288
18_NYK

Stage 5
 
18_NYK's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 420
Member of:
[SKODA]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Salut Edy !!! FFF tare passat-ul si nu numai. Sincer sa fiu nu am mai vazut atat talent si rabdare. pe cuvantu' meu de onoare. Stima!!!

Last edited by coman razvan; 19-07-08 at 13:28.
18_NYK is offline   Reply With Quote
Old 25-07-08, 18:50   #289
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

PASSATUL ESTE CRIMINAL.!!! depaseste ORICE limita !!! bravo numai respect...asteptam sa vedem ce mai faci ...bafta la proiecte in continuare
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 12:58   #290
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

sunt superbe machetele tale......bafta.......si..de logan ce se mai aude?..
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:25   #291
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

eddycdk, sunt nou pe acest topic.Ti-am vazut creatile,si m-au lasat cu gura cascata!!!!!! Am o singura intrebare:-Cum pui numere de romania pe machete??

Last edited by coman razvan; 26-07-08 at 14:29.
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:48   #292
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Quote:
Originally Posted by Dark Side View Post
eddycdk, sunt nou pe acest topic.Ti-am vazut creatile,si m-au lasat cu gura cascata!!!!!! Am o singura intrebare:-Cum pui numere de romania pe machete??
as vrea si eu sa stiu..tot ma gandeam la imprimanta cumva la faci mici asa ?
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:49   #293
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Numerele ori sunt facute la imprimanta (se poate asa mic), ori sunt decupate din reviste!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 27-07-08, 13:45   #294
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

ce se mai aude de logan ?
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 10:31   #295
adut
OverSpeed Tuning Club Member

Stage 5
 
adut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 389
Member of:
[Toyota]
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

foarte tari creatiile tale! esti foate talentat ......
adut is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 20:31   #296
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Multumesc tuturor pt apreciere!!!!

DonCorleone...A8-ul il am din Kaufland luat acum un an...a fost 10ron si jantele le am de la un street tunerz...Dodge parca...luat din Petrom

pt cei care m-au intrebat de nr de romania...le fac eu, nu le iau din revista! cum le fac...nu pot sa va spun! imi pare rau...

raspund mai greu, pt ca sunt plecat din tara pana in noiembrie....

Logan-ul...e in lucru si pana la toamna nu stiu daca mai pun ceva
__________________
2013 creamy white i30 / OEM+ style


Last edited by eddycdk; 30-07-08 at 20:34.
eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 20:39   #297
oleco2007

Stage 3
 
oleco2007's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 153
Thumbs up Re: Machetele mele-Eddycdk

Quote:
Originally Posted by eddycdk View Post
pt cei care m-au intrebat de nr de romania...le fac eu, nu le iau din revista! cum le fac...nu pot sa va spun! imi pare rau...
Scuze, dar nu crezi ca in loc de nr de inmatriculare ar fi mai frumos sa scrii pe placuta, numele modelului prezentat? (exact ca la masinile din reprezentantele auto).
Eu zic ca ar fi un impact vizual mult mai puternic decat niste numere de inmatriculare din Romania.
Este doar o idee, tu faci cum doresti...
oleco2007 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 23:01   #298
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Eu sunt de acord cu numerele de inmatriculare. Prefer sa arate cat mai real, ca o masina de pe strada.
@eddycdk: de ce esti asa secretos? Orice esti intrebat, imediat spui ca e secret. De parca are fi un concurs sau ai avea o superafacere si nu vinzi reteta secreta. Parerea mea e ca ar trebui sa fim o comunitate, sa ne ajutam reciproc si sa ne dam sfaturi, sa ne ajutam. Eu va spun orice metoda folosita, cu mare drag.
Personal, fac numerele de inmatriculare pe un site http://www.licenseplates.tv/cat/romania_240.html
Aici poti sa iti faci tu numarul cum vrei, ii dai un Print Screen, capture sau cum ti-e mai usor, il modifici intr-un program de genul Photoshop, Corel etc. sa il aduci la dimensiunea la care ai nevoia pe masina si dai print. Recomand chiar hartia autoadeziva. E mult mai usor de aplicat numarul de inmatriculare pe masina.
__________________
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI | DSG | 2012


rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 23:15   #299
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Quote:
Originally Posted by rudolf.s View Post
Eu sunt de acord cu numerele de inmatriculare. Prefer sa arate cat mai real, ca o masina de pe strada.
@eddycdk: de ce esti asa secretos? Orice esti intrebat, imediat spui ca e secret. De parca are fi un concurs sau ai avea o superafacere si nu vinzi reteta secreta. Parerea mea e ca ar trebui sa fim o comunitate, sa ne ajutam reciproc si sa ne dam sfaturi, sa ne ajutam. Eu va spun orice metoda folosita, cu mare drag.
Personal, fac numerele de inmatriculare pe un site http://www.licenseplates.tv/cat/romania_240.html
Aici poti sa iti faci tu numarul cum vrei, ii dai un Print Screen, capture sau cum ti-e mai usor, il modifici intr-un program de genul Photoshop, Corel etc. sa il aduci la dimensiunea la care ai nevoia pe masina si dai print. Recomand chiar hartia autoadeziva. E mult mai usor de aplicat numarul de inmatriculare pe masina.
SUNT DE ACEIASI PARERE..apropo multumesc foarte mult..tare site-ul de acum de acolo o sa fac...
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 14:15   #300
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Machetele mele-Eddycdk

Quote:
Originally Posted by rudolf.s View Post
Eu sunt de acord cu numerele de inmatriculare. Prefer sa arate cat mai real, ca o masina de pe strada.
@eddycdk: de ce esti asa secretos? Orice esti intrebat, imediat spui ca e secret. De parca are fi un concurs sau ai avea o superafacere si nu vinzi reteta secreta. Parerea mea e ca ar trebui sa fim o comunitate, sa ne ajutam reciproc si sa ne dam sfaturi, sa ne ajutam. Eu va spun orice metoda folosita, cu mare drag.
Personal, fac numerele de inmatriculare pe un site http://www.licenseplates.tv/cat/romania_240.html
Aici poti sa iti faci tu numarul cum vrei, ii dai un Print Screen, capture sau cum ti-e mai usor, il modifici intr-un program de genul Photoshop, Corel etc. sa il aduci la dimensiunea la care ai nevoia pe masina si dai print. Recomand chiar hartia autoadeziva. E mult mai usor de aplicat numarul de inmatriculare pe masina.

hmmm...faza e ca in "fabricarea" multor lucruri mi-am folosit propria imaginatie, si eu fac numere inca de pe vremea cand nici nu erau calculatoare si site-uri pt asa ceva, LSD am realizat tot singur, dupa ce am incercat mai multe solutii, fara sa ma inspir de pe internet, bodykit-uri la fel (ba de multe ori m-am trezit ca vad in reviste la masini adevarate ceva care semana mult cu ceea ce creeasem eu) si lista poate continua...
daca tot exista site-uri...de ce ma intrebati pe mine...
am ajutat cu sfaturi multa lume si pe forum si pe mess insa mi-ar placea sa vad cum fiecare creeaza ceva aparte...poate de asta se simte cateodata un dram de egoism din partea mea...
eddycdk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -