Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete > Vanzari Cumparari Machete Scara 1/18

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-11-17, 23:20   #16
vali_slayer

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 367
Default Re: Vand colectie machete

Salut!

Doresc si eu urmatoarele masinute:

4. Dodge Challenger - fara cutie - 60 Ron
10. Ferrari 550 - fara cutie - 50 Ron
11. Ferrari 250 Testa Rossa - fara cutie - 50 Ron

Multumesc!
vali_slayer is offline  
Old 19-11-17, 23:35   #17
Mariusandreias

Stage 3
 
Mariusandreias's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 125
Default Re: Vand colectie machete

Quote:
Originally Posted by patrx View Post
Deja e penibil subiectul. Daca ai fi citit anuntul, ai fi vazut in primele randuri ca, contactul se face prin telefon pentru ca nu intra pe forum. Deci despre ce vorbim aici??!? Let it go dude.
PS: Uita-te la ce ora i-am facut eu oferta daca tot calculezi minute si secunde.
PS2: Costi, faci te rog putina curatenie in offotpicul asta jenant? Merci
Daca se pune problema asa sunt de acord 100% ca discutia este jenanta, si da-mi voie sa-ti spun si de ce: in primul rand stii foarte bine atat in calitate de colectionar cat si de membru pe miniauto ca asa ceva acolo nu ar fi fost tolerat - discutiile private sunt nule in fata postarilor publice. In al doilea rand ar fi fost perfect OK sa vad un rand-doua postate public inaintea postarii mele, stiam ce am de facut. In al treilea rand asteptam un raspuns si un punct de vedere de la vanzator asa cum era firesc, nu sa discut cu altcineva. Am primit ulterior raspuns de la vanzator si doar mi-am exprimat un punct de vedere asupra situatiei in sine: este clar ca lumina zilei ca ce s-a intamplat nu a fost tocmai corect, dar asta nu inseamna ca nu putem sa ne vedem mai departe de ale noastre fara s-o luam la modul personal.
P.S. Costi, poti sterge te rog ce consideri inutil. Multumesc
Mariusandreias is offline  
Old 20-11-17, 00:25   #18
the1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 228
Default Re: Vand colectie machete

Cumpar Dodge Challenger, daca renunta vali. Ofer mai mult decat pretu cerut si sunt din Bucuresti.
the1 is offline  
Old 20-11-17, 05:28   #19
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Vand colectie machete

Quote:
Originally Posted by Mariusandreias View Post
Daca se pune problema asa sunt de acord 100% ca discutia este jenanta, si da-mi voie sa-ti spun si de ce: in primul rand stii foarte bine atat in calitate de colectionar cat si de membru pe miniauto ca asa ceva acolo nu ar fi fost tolerat - discutiile private sunt nule in fata postarilor publice. In al doilea rand ar fi fost perfect OK sa vad un rand-doua postate public inaintea postarii mele, stiam ce am de facut. In al treilea rand asteptam un raspuns si un punct de vedere de la vanzator asa cum era firesc, nu sa discut cu altcineva. Am primit ulterior raspuns de la vanzator si doar mi-am exprimat un punct de vedere asupra situatiei in sine: este clar ca lumina zilei ca ce s-a intamplat nu a fost tocmai corect, dar asta nu inseamna ca nu putem sa ne vedem mai departe de ale noastre fara s-o luam la modul personal.
P.S. Costi, poti sterge te rog ce consideri inutil. Multumesc
Domnul/doamna nu cunoaste regulamentul sectiunii vanzari/cumparari. Ce rost are sa il citeasca cineva...
Numarul de telefon nu trebuia sa apara in anunt, iar machetele cu probleme, trebuia sa apara pe sectiunea piese!
Corect pentru noi toti, este ca ofertele sa se faca in anunt, nu pe pm. Asa vedem/stim cu totii, daca mai are rost sa ne agitam.
2010 is offline  
Old 20-11-17, 05:29   #20
vali_slayer

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 367
Default Re: Vand colectie machete

Cedez Challenger-ul lui @the1. Rămān doar cele 2 Ferrari pentru mine.
vali_slayer is offline  
Old 20-11-17, 06:17   #21
Frostbite

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 167
Default Re: Vand colectie machete

Buna dimineata tuturor, in primul rand imi cer scuze pentru orice neintelegere creata. Eu am scris foarte clar in mesaj initial ca doresc contact prin telefon pt ca nu am timp sa intru pe forum, lucrez 11 ore pe zi si acasa am un bebelus de crescut si nu am nici PC, trebuie sa intru de pe telefon. Din pacata admin-ul mi-a sters din postare acest mesaj si mi-a sters si numarul de telefon. Nu inteleg cum ar trebui sa pot comunica cu persoanele interesate daca nu au un mod de a ma contacta.
Nu am apucat sa citesc toate postarile si toate mesajele private, sper sa am timp diseara. Va raspund pe masura ce ajung la ele.
Daca imi lasa admin-ul numarul de telefon, nu am fi ajuns ca unii sa fie numultumiti. Ca sa clarificam, au fost doua persoane care mi-au scris sms instant dupa ce am postat si am facut o intelegere deja cu ei, nu am postat nimic ce era deja vandut. Asa ca pana acum pot confirma ca S600n E500 si Diablo sunt rezervate.
Frostbite is offline  
Old 20-11-17, 08:56   #22
vasyxplod

Stage 5
 
vasyxplod's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,343
Member of:
[DAEWOO]
[Colectionar Machete]
Default Re: Vand colectie machete

Mercedes Benz SLR Mclaren vine la mine, ma refer la cel negru, modelul mai nou ( ca sa nu existe confuzie )
vasyxplod is offline  
Old 20-11-17, 09:16   #23
adibutcovan

Stage 2
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 68
Default Re: Vand colectie machete

Daca nu cumpara Reme Porsche Panamera, il vreau eu.
adibutcovan is offline  
Old 20-11-17, 11:51   #24
the1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 228
Default Re: Vand colectie machete

Cumpar FERM Dodge Challenger. Ne intalnim cand doresti in Buc. Ti-am lasat nr. de tel. Eu nu l-am gasit pe al tau.

PS Multumesc, vali!
the1 is offline  
Old 20-11-17, 12:08   #25
Mariusandreias

Stage 3
 
Mariusandreias's Avatar
 
Join Date: May 2014
Posts: 125
Default Re: Vand colectie machete

Quote:
Originally Posted by Frostbite View Post
Buna dimineata tuturor, in primul rand imi cer scuze pentru orice neintelegere creata. Eu am scris foarte clar in mesaj initial ca doresc contact prin telefon pt ca nu am timp sa intru pe forum, lucrez 11 ore pe zi si acasa am un bebelus de crescut si nu am nici PC, trebuie sa intru de pe telefon. Din pacata admin-ul mi-a sters din postare acest mesaj si mi-a sters si numarul de telefon. Nu inteleg cum ar trebui sa pot comunica cu persoanele interesate daca nu au un mod de a ma contacta.
Nu am apucat sa citesc toate postarile si toate mesajele private, sper sa am timp diseara. Va raspund pe masura ce ajung la ele.
Daca imi lasa admin-ul numarul de telefon, nu am fi ajuns ca unii sa fie numultumiti. Ca sa clarificam, au fost doua persoane care mi-au scris sms instant dupa ce am postat si am facut o intelegere deja cu ei, nu am postat nimic ce era deja vandut. Asa ca pana acum pot confirma ca S600n E500 si Diablo sunt rezervate.
Off-topic - regulile de pe forum (ca de altfel mai peste tot) sunt create tocmai pentru a evita aparitia unor situatii similare: prin existenta unui singur canal de comunicare oficial poate atat vanzatorul cat si cei potentiali interesati, sa gestioneze si sa urmareasca un mod corect de ambele parti, a evolutiei postarilor si tranzactiilor. Bafta
Mariusandreias is offline  
Old 20-11-17, 18:21   #26
Frostbite

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 167
Default Re: Vand colectie machete

Anuntul nu mai e valabil, va rog sa inchideti thread-ul
Frostbite is offline  
Old 20-11-17, 18:25   #27
mone1

Stage 5
 
mone1's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 392
Angry Re: Vand colectie machete

macar ai si tu bunul simt si spune daca sau dat ,, tiam scris si aici , am dat si pm ,, si bine inteles nu teai obosit sa raspunzi
mone1 is offline  
Old 20-11-17, 19:31   #28
the1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 228
Default Re: Vand colectie machete

Atat zgomot pentru nimic.
the1 is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -