Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Prezentari machete > Prezentari machete scara 1/18

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-13, 20:30   #16
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Oglinda lipsa? Nu e in cutie? Pare ca s-ar putea lipi inapoi fara urme...
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 20:40   #17
Zignum

Stage 5
 
Zignum's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 795
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
Oglinda lipsa? Nu e in cutie? Pare ca s-ar putea lipi inapoi fara urme...
Gratie bravilor nostri lucratori de la vama am primit macheta in cutia de poliesteren cu bucatile alea de plastic care o fixeaza in poliesteren aruncate prin cutia cu pufuleti, cutia machetei rupta cand au incercat sa o deschida, scula de deschis usile bagata in cutia unei alte machete de la AA si oglinda lipsa, mai mult decat atat nu este pentru prima data! Le-am dat azi un telefon si le-am zis tot ce am pe suflet si ce cred despre ei...
Zignum is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 21:56   #18
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

arata incredibil de bine!
Reme is offline   Reply With Quote
Old 18-06-14, 10:15   #19
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Quote:
Originally Posted by Zignum View Post
Gratie bravilor nostri lucratori de la vama am primit macheta in cutia de poliesteren cu bucatile alea de plastic care o fixeaza in poliesteren aruncate prin cutia cu pufuleti, cutia machetei rupta cand au incercat sa o deschida, scula de deschis usile bagata in cutia unei alte machete de la AA si oglinda lipsa, mai mult decat atat nu este pentru prima data! Le-am dat azi un telefon si le-am zis tot ce am pe suflet si ce cred despre ei...
Pai stai umpic, ei nu au voie sa faca vama decat cu tine de fata. La mine cel putin asa a fost, am trimis un colet anul trecut din State la ai mei acasa si cand a ajuns l-au chemat pe tata la Posta si de fata cu el a verificat tot. Si lafel am avut 2 machete in colet.. doamne fereste daca pateau asa ceva. Ma mir ca a scapat emblema la RR-ul tau..
__________________
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-14, 10:34   #20
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

poate e alta politica la posta vamala in Rep. Moldova.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 19-06-14, 23:30   #21
Zignum

Stage 5
 
Zignum's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 795
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Quote:
Originally Posted by world_eye007 View Post
Pai stai umpic, ei nu au voie sa faca vama decat cu tine de fata. La mine cel putin asa a fost, am trimis un colet anul trecut din State la ai mei acasa si cand a ajuns l-au chemat pe tata la Posta si de fata cu el a verificat tot. Si lafel am avut 2 machete in colet.. doamne fereste daca pateau asa ceva. Ma mir ca a scapat emblema la RR-ul tau..
Punctul vamal este situat in alta parte decat oficiul postal, de aceea isi permit sa umble nestingherit prin toate coletele, jumate din ele fiind avariate anume de ei. In ultima vreme, dupa ce am depus cateva plangeri la adresa lor au inceput sa nu-mi mai deschida coletele deloc. Oricum multumita suportului celor din magazin macheta a fost schimbata si ajuns intacta a doua oara.
Zignum is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 00:09   #22
lusian

Stage 5
 
lusian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,311
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

poi ce obligatie aveau cei din magazin sa iti schimbe macheta? ca te ai plans ca vamesii is nesimtiti? in loc sa tratezi cauza, tratezi o consecinta.
lusian is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 08:25   #23
world_eye007

Stage 5
 
world_eye007's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,013
Member of:
[Colectionar Machete]
[Hyundai]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Da, e cam aiurea ca cineva a avut de suferit (altcineva decat cei de la posta/ oficiu vamal), ca pana la urma cei care ti-au schimbat macheta au suferit o pierdere desi nu a fost vina lor. Nu am stiut ca esti din Rep. Moldova, asta ar explica oarecum situatia - daca erati in UE aveati parte de o legislatie mai buna in acest sens. Oricum trebuie citita legea, pentru ca si in Romania isi permit sa mai faca scheme daca vad ca nu o stii.
Una peste alta, ma bucur ca ti-a fost schimbata si te poti bucura de ea, e o macheta extraordinara!
world_eye007 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 20:00   #24
Zignum

Stage 5
 
Zignum's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 795
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Quote:
Originally Posted by lusian View Post
poi ce obligatie aveau cei din magazin sa iti schimbe macheta? ca te ai plans ca vamesii is nesimtiti? in loc sa tratezi cauza, tratezi o consecinta.
Coletul a fost asigurat de orice dauna de transport.

Quote:
Originally Posted by world_eye007 View Post
Da, e cam aiurea ca cineva a avut de suferit (altcineva decat cei de la posta/ oficiu vamal), ca pana la urma cei care ti-au schimbat macheta au suferit o pierdere desi nu a fost vina lor. Nu am stiut ca esti din Rep. Moldova, asta ar explica oarecum situatia - daca erati in UE aveati parte de o legislatie mai buna in acest sens. Oricum trebuie citita legea, pentru ca si in Romania isi permit sa mai faca scheme daca vad ca nu o stii.
Una peste alta, ma bucur ca ti-a fost schimbata si te poti bucura de ea, e o macheta extraordinara!
Multumesc, e printre preferatele mele.
Zignum is offline   Reply With Quote
Old 15-01-17, 17:03   #25
the1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 228
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

O oglinda lipsa. Si nu e in pachet?
the1 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-17, 18:01   #26
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Rolls Royce Ghost [Kyosho] (1:18)

Daca se citeste cu atentie se afla si deznodamantul.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -