Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning > PowerTech Performance

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-14, 10:26   #16
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI

Quote:
Originally Posted by Vahid View Post
Mai mai, ce ti-e cu tunerii astia, intre ghilimele evident "tunerii"...ce se apara ei unul pe celalalt. Altul prins cu ocaua mica cateva posturi in urma cand isi aroga merite care de fapt nu sunt ale lui. NTZ NTZ NTZ
Nu, mai, Ginel, afirmatia asta bate in mine, nu in tine, de la ***ul ala de AFN, marea racheta de 170cp, care vezi dom'le a scos 170cp ca avea nush ce modificari fantastice pe care eu nu le-am prezentat...ce sa fac, oameni buni, daca nu ma pot abtine sa nu mint si sa nu fur...nu pot...am incercat sa fiu cinstit, dar nu pot, asa ca fur in fiecare zi cum pot si mint pe cine pot. Iti dai seama, de cand am postat AFN-ul ala la care, by the way, i-am coborat puterea fata de cum a ajuns la mine, nu i-am urcat-o, am avut inca vreo 100 de AFN-uri la softat, deci prin marketingul agresiv si minciuna am reusit sa ma impun. Da, domnule, recunosc, la Iasi se fura!

Ramane sa recunoasteti si voi, nesimititilor, cum furati la Buzau zi de zi si va bateti joc de oameni!

In concluzie, dle Vahid, scopul si durata vizitei va rugam. Poate va si prezentati intre timp.

Fara stima si fara respect, am incheiat transmisiunea de la Iasi.
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-14, 11:27   #17
Vahid

Stock
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
Default Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI

Quote:
Originally Posted by bitnet View Post
.

Tunerii astia au cam facut performanta si vor mai face, pretenas, performanta la care unii, incapabili fiind, nu vor ajunge niciodata. Tunerii astia sunt, din pacate, printre prea putinii tuneri autohtoni ce au investit timp si bani pentru a-si face treaba asa cum trebuie pt a-si multumi clientii.
Tu cu ce realizari te lauzi si ce interese aperi?



Acum cine si de unde fura curent?? Am postat graficul ca fiind un update pentru cei multi, foarte multi chiar (si se pare ca nici tu nu erai departe de ei) ce stiau despre ce masina este vorba si ce modificari are. Am omis nu pentru ca am vrut, am omis ca am omis, fara nicio intentie. Si nu vad legatura cu arogarea unor merite ce nu-mi apartin, tu crezi ca un actuator forge, o pompa de inalte cu interne de la Autotech, un intercooler, o admisie BSH, o evacuare custom, toate astea fara soft facut custom ar putea face ca puterea masinii sa creasca cu peste 100hp peste cea stock?
Tocmai asta spun si mi-ati sarit in cap.
Evident ca nu se puteau alinia toate sa mearga fara un soft, dar nici puterea asta nu era scoasa fara pompa si actuator. Culmea 2 dintre piesele fara de care nu se puteau atinge aceste cifre au fost "uitate". Hai ma, ce naibii ca nu faceti de ieri de azi softuri.
Cred ca cel mai fair era sa fi spus: S-au montat hpfp si actuator si am ajuns la rezultatul asta. Punct.
Sunt rational sau nu?
Vahid is offline   Reply With Quote
Old 02-07-14, 11:56   #18
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: SEAT LEON CUPRA 2.0 TFSI

Da, Tzatzichi, ai dreptate Imi cer scuze ca am omis tocmai aceste "amanunte". Si poate reusesti sa faci diferenta intre omisiune (neintentionata) si negare. Deasemenea, poate pe viitor, inainte de a acuza pe altii ca au fost prinsi cu ocaua mica, vei avea barbatia de a scrie de pe propriul cont fara sa-ti creezi altul. Nu de alta, dar nu e fair, dupa cum spuneai.
__________________
www.powertechperformance.ro
CHIPTUNING, ANULARE DPF TEL: 0722 340 445
0766 658 781
bitnet is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -