Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-10-11, 20:38   #91
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Thumbs up Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
Pentru mine regula asta pe care o spui tu, cu rusinea juriului nu are nici o treaba, la muzica ai dat scorul bun ai castigat nu ai dat nu ai luat nimic.
Foarte adevarat ce spui,e un sentiment placut sa primesti un premiu pentru faptul ca ti-a iesit ceva bun din maini,nu contest asta,contest doar faptul ca unii se mandresc la concursuri cu premiile castigate in alte concursuri.E bine sa ai ambitie si sa vrei sa fii castigator intr-un concurs,mai ales cand "ai cu ce",unii isi doresc asta,altii prefera sa stea mai in umbra,amandoua categorii merita oricum laude pentru ceea ce fac

Hai noroc si cupe cat mai multe
julaikos is offline  
Old 29-10-11, 20:52   #92
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Thumbs up Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Foarte adevarat ce spui,e un sentiment placut sa primesti un premiu pentru faptul ca ti-a iesit ceva bun din maini,nu contest asta,contest doar faptul ca unii se mandresc la concursuri cu premiile castigate in alte concursuri.E bine sa ai ambitie si sa vrei sa fii castigator intr-un concurs,mai ales cand "ai cu ce",unii isi doresc asta,altii prefera sa stea mai in umbra,amandoua categorii merita oricum laude pentru ceea ce fac

Hai noroc si cupe cat mai multe
Bafta si tie
B-11-AYG is offline  
Old 29-10-11, 20:58   #93
Adoss

Stage 2
 
Adoss's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 68
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

https://www.youtube.com/watch?v=QgyUCucuF5Y - doar o mica parte din total. eu nu am discutat despre nimeni nimic nu ma intereseaza ce face altul si cum se descurca la fel cum nu prea imi traiesc viata pe net, daca tu zici ca altii ar fi facut treaba mai buna insemana ca nu stii cum se lucreaza in Romania lipsa de interes si bataia de joc este acuta. Nu ma bag in discutii mai aprinse ca sunt convins ca nu voi face fata .

Iar videoclipul este pentru cei care sunt pe dinafara discutiei voi oricum nu stiti sa apreciati, ochiul vostru perfectionist nu vede decat defecte, defecte de care eu sunt constient si nu le neg, asta nu inseamna ca se termina aici, mai am timp, mai am nervi sa o iau inca odata de la capat. Vreti sa va mai spun ceva din cauza oamenilor ca voi nu evolueaza lucrurile si la noi asa cum ar trebui, mi se parea mai normal sa fi venit cu un sfat constructiv nu cu "masina aia nu are ce cauta la evenimente". si ce credeti, surpriza - chiar o sa ne mai intalnim la evenimente.
Adoss is offline  
Old 29-10-11, 23:18   #94
robby207

Stage 4
 
robby207's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 261
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Daca nu s-ar ivi de fiecare data aceleasi discutii de tot rahatul ( turcesc ), nu ne-am simti bine. Fiecare e liber sa-si modifice masina pe gustul lui, fie el JDM, Clean Look, Extra Mega NFS, fibra de 1200 E sau clean look de 400 E. Asta nu inseamna ca nu e loc pentru toti.
@ Razvan , parerea mea ca au fost alte masini decat cele pe care le-ai enumerat tu care nu isi aveau locul la show cu leduri lipite de faruri si alte nebunii.
Cu siguranta intotdeauna vor exista controverse in legatura cu premiile si masinile care merita atentie pentru ca gusturile difera.
robby207 is offline  
Old 31-10-11, 08:29   #95
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

-80% din ce se scie aici se traduce asa: CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI PROSTUL DE GRIJA ALTUIA !!!
-Acest eveniment a fost la cote maxime , pacat ca unii dintre voi sunteti cu mult sub anul 2000 ca si comportament , mentalitate , educatie.
-Cum a fost dintodeauna unii au muncit si altii s au "pi$@t" pe munca lor.

Last edited by F_L_R; 31-10-11 at 08:42.
F_L_R is offline  
Old 31-10-11, 09:10   #96
Sese_RS

Stage 4
 
Sese_RS's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 200
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by F_L_R View Post
-80% din ce se scie aici se traduce asa: CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI PROSTUL DE GRIJA ALTUIA !!!
-Acest eveniment a fost la cote maxime , pacat ca unii dintre voi sunteti cu mult sub anul 2000 ca si comportament , mentalitate , educatie.
-Cum a fost dintodeauna unii au muncit si altii s au "pi$@t" pe munca lor.
Sese_RS is offline  
Old 31-10-11, 14:24   #97
gbrheaton

Stage 5
 
gbrheaton's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 852
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Observ ca aici fiecare are principii diferite in ale tuningului.
Nu trebuie sa criticam gusturile omului.
Nu cred ca Norbert si-a batut joc de masina lui, dar ma repet fiecare are gusturi diferite! Nu mai fiti rai. Am ajuns sa fim cainosi unii cu altii...de ce? .... in fine nu mai are rost!
gbrheaton is offline  
Old 01-11-11, 15:13   #98
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Adoss View Post
https://www.youtube.com/watch?v=QgyUCucuF5Y - doar o mica parte din total. eu nu am discutat despre nimeni nimic nu ma intereseaza ce face altul si cum se descurca la fel cum nu prea imi traiesc viata pe net, daca tu zici ca altii ar fi facut treaba mai buna insemana ca nu stii cum se lucreaza in Romania lipsa de interes si bataia de joc este acuta. Nu ma bag in discutii mai aprinse ca sunt convins ca nu voi face fata .

Iar videoclipul este pentru cei care sunt pe dinafara discutiei voi oricum nu stiti sa apreciati, ochiul vostru perfectionist nu vede decat defecte, defecte de care eu sunt constient si nu le neg, asta nu inseamna ca se termina aici, mai am timp, mai am nervi sa o iau inca odata de la capat. Vreti sa va mai spun ceva din cauza oamenilor ca voi nu evolueaza lucrurile si la noi asa cum ar trebui, mi se parea mai normal sa fi venit cu un sfat constructiv nu cu "masina aia nu are ce cauta la evenimente". si ce credeti, surpriza - chiar o sa ne mai intalnim la evenimente.
Ady,tu crezi ca pe cei care vorbesc ,critica si vor sa-si impuna stilul lor toturor ,ii intereseaza ca ai muncit tu la masina si nu ai mancat ,dormit etc ?Eu nu cred...pe majoritatea ii intereseaza sa fie masinile cum LE PLACE LOR SI ATAT!Bafta in continuare in ce faci si sa stii ca sunt putini cei care apreciaza toate stilurile de tuning...eu am renuntat sa mai postez ceva sau sa mai raspund pt ca nu are rost si nu ai cum sa te intelegi cu aceste persoane...
NORBERTYNO is offline  
Old 01-11-11, 16:45   #99
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
ai muncit tu la masina si nu ai mancat ,dormit etc .
degeaba daca la sfarsit iese un balaur de masina
SAX1987 is offline  
Old 01-11-11, 18:45   #100
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
degeaba daca la sfarsit iese un balaur de masina
masina lui nu e deloc balaur, doar mai are destul de munca la amanunte.
aleks is offline  
Old 02-11-11, 08:54   #101
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

sunt curios cat o sa mai scrieti aici !!!! /!?!?


fiecare cu gusturile lui frate...aia e balaur ...aia nu e nush cum...nu se vede ca a bagat omu bani in ea...nu e lasata nush cum stance....nu e lasata nush cum...nu are rotile cracanate...ba le are dar ii freaca in aripi...ala e prost ca a taiat din arcuri...ala e destept ca si a luat suspensie kw...ala si a luat suspensie pneumatica...fratilor...fiecare isi face masina cum vrea , cum ii place lui , dupa posibilitati si cunostintele fiecaruia...problema e ca pasiunea asta trebuie sa ne uneasca si sa ne ajutam ...nu sa ne mancam de cur...

de exemplu...prima oara cand am cunoscut eu oameni d astia din lumea "motorsportului" ca sa zic asa...au fost tunati , masini , cursanti ..chestii de genu...dupa care motociclisti...iar in ultima faza am cunoscut oamenii care participa la offroad....pai nu se compara...daca ii pui in balanta...motociclistii si masinistii .....n au ...dar NU AU nicio legatura cu oamenii care participa la off...nu exista..si asta...doar din cauza varstei...poate atunci cand o sa mai crestem o sa invatam ca daca ala e taran , sau n are gusturi...sau nu ti place tie cum arata masina lui....nu inseamna ca trebuie sa i dai cu ciocanu in cap ! ! ! ! ganditi va ca este un avantaj ptr voi ...si va pune masina voastra intr o lumina mai buna...daca masinile voastre sunt tunate perfect....asta tine doar de juriu...care aici putem sa comentam ca e de kko ...nu de oamenii care au venit sa si expuna masinile tunate cu mai mult sau mai putin gust !
dany_let is offline  
Old 02-11-11, 11:08   #102
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
sunt curios cat o sa mai scrieti aici !!!! /!?!?


fiecare cu gusturile lui frate...aia e balaur ...aia nu e nush cum...nu se vede ca a bagat omu bani in ea...nu e lasata nush cum stance....nu e lasata nush cum...nu are rotile cracanate...ba le are dar ii freaca in aripi...ala e prost ca a taiat din arcuri...ala e destept ca si a luat suspensie kw...ala si a luat suspensie pneumatica...fratilor...fiecare isi face masina cum vrea , cum ii place lui , dupa posibilitati si cunostintele fiecaruia...problema e ca pasiunea asta trebuie sa ne uneasca si sa ne ajutam ...nu sa ne mancam de cur...

de exemplu...prima oara cand am cunoscut eu oameni d astia din lumea "motorsportului" ca sa zic asa...au fost tunati , masini , cursanti ..chestii de genu...dupa care motociclisti...iar in ultima faza am cunoscut oamenii care participa la offroad....pai nu se compara...daca ii pui in balanta...motociclistii si masinistii .....n au ...dar NU AU nicio legatura cu oamenii care participa la off...nu exista..si asta...doar din cauza varstei...poate atunci cand o sa mai crestem o sa invatam ca daca ala e taran , sau n are gusturi...sau nu ti place tie cum arata masina lui....nu inseamna ca trebuie sa i dai cu ciocanu in cap ! ! ! ! ganditi va ca este un avantaj ptr voi ...si va pune masina voastra intr o lumina mai buna...daca masinile voastre sunt tunate perfect....asta tine doar de juriu...care aici putem sa comentam ca e de kko ...nu de oamenii care au venit sa si expuna masinile tunate cu mai mult sau mai putin gust !
Ai scris bine aici,dar mai trebuie sa si inteleaga lumea.
Normal ar fii ca atunci cand se discuta despre asa ceva ,mai ales cei implicati direct in fenomen,ar trebuii sa fie discutii constructive,nu jigniri si invidii care nu isi au rostul aici.TUNINGUL a fost este si va fii in continua schimbare,doar ca trebuie sa invatam ,asimilam si sa punem in practica atat cat putem dupa posibilitati.TUNINGUL a evoluat foarte mult,posibilitati sunt INFINITE numai ca trebuie sa stii cum sa le potrivesti pe o masina.Eu am inceput sa merg la expozitii din 2006 si am ajuns in 2010-2011 sa observ ca majoritatea celor ca re vin la EXPOZITII se bazeaza tot pe o vopsea si un kit exterior ,jante si o suspensie joasa.ASTA NU AR FII O PROBLEMA,FIECARE FACE CE POATE S-AU CUM VREA.Problema vine atunci cand tocmai ei COMENTEAZA SI JIGNESC.
DE CE?Baieti incercati sa va uitati in curtea voastra si apoi sa comentati
de altii,SI NICI ATUNCI NU AR FII CORECT,mai bine le-ati da sfaturi ce si cum sa faca,si a-ti fii mai apreciati.TUNINGUL IN ROMANIA ESTE INCA IN PROPORTIE DE 80% LA NIVEL DE 2006-2007.POATE CHIAR MAI JOS.
La mine a venit cineva si mi-a zis ca exteriorul este cam atins si spoilerele sunt zgariate,si nu mai cad la linie.Da asa este,i-am replicat,dar vopseaua este de 3 ani pe masina si in ultimii 2 ani am muncit la motor unde mi-a inghitit 14000$plus inca 3000 anul asta.o investitie foarte costisitoare dar care nu se vede asa bine ca un kit exterior vopsit impecabil.Cine ma cunoste stie despre ce vorbesc.
PS Cam ce modificari puteam sa fac cu cei 17000$?
NU VREAU SA ARAT CAT AM BAGAT IN MASINA.FIECARE FACE DUPA POSIBILITATI,NORMAL.VREAU DOAR SA SPUN CA,FOARTE PUTINI DE AICI SUNT IN MASURA SA CRITICE.
Pasiunea pentru tuning ar trebuii sa ne uneasca, fiecare euro investit in masina este o satisfactie pentru propietar si trebuie apreciat.Acum,ca nu a investit cum este mai bine,este alta treaba,dar poate fii indrumat pe calea cea dreapta doar de noi cei implicati in fenomen.Asa va castigati respectul celor din jur,si firmele de profil CLIENTII.
As putea scrie mult mai mult dar ma opresc aici ca sa nu va plictisesc,si sper ca m-am facut inteles cat de cat.
VA DORESC BAFTA MULTA SI SPOR LA MODIFICAT,CA VINE IARNA SI PANA IN PRIMAVARA AVETI TIMP DE RETUSURI

Last edited by dan_eclipse4g63t; 02-11-11 at 11:12.
dan_eclipse4g63t is offline  
Old 02-11-11, 12:50   #103
b72rbg

Stage 3
 
b72rbg's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 93
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Cand m-am apucat de citit am crezut ca o sa ma plictisesc dar...surpriza!!!am ras in continuu...mai bine sa nu se mai faca expozitii...sa nu se mai dea cupe si sa refacem toti masinile cum erau cand au iesit din fabrica...ca poate nu o sa mai existe atatea ursarii si chestii de genu...Nu am cupa( da ala de ce are??( vreau si eu...


Apropo...Cine vinde cupe????Ca si eu vreau una
b72rbg is offline  
Old 02-11-11, 16:09   #104
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by b72rbg View Post
Cand m-am apucat de citit am crezut ca o sa ma plictisesc dar...surpriza!!!am ras in continuu...mai bine sa nu se mai faca expozitii...sa nu se mai dea cupe si sa refacem toti masinile cum erau cand au iesit din fabrica...ca poate nu o sa mai existe atatea ursarii si chestii de genu...Nu am cupa( da ala de ce are??( vreau si eu...


Apropo...Cine vinde cupe????Ca si eu vreau una

tu de cand faci tuning ? ca sunt curios ? ca vad ca ai 24 de ani...la 24 de ani si eu credeam ca tot ce zboara detine NOS !
dany_let is offline  
Old 02-11-11, 16:26   #105
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

al are Loganul ala cu bara de M-tech 2 E46 de il aplauda lumea
stefiPJJ is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 11:13.


- Copyright 2024 4Tuning