Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-10-11, 18:35   #61
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Prietene, da-o dracu in balarii Ai auzit de suspensie reglabila ? Da...e extrem de rar asa ceva pe logan, care costa cat tot "tuningul" tau de pe masina. ventilele le-am vopsit sa nu iasa in evidenta , culoarea jantelor fiind mai speciala, se vede orice pe ea. Deci stai jos, ai 2
+ 1! da de ce sa-ti spui suspensie sport, cand poti sa o faci "handmade"???
ggd_87 is offline  
Old 28-10-11, 18:40   #62
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

stiu ca poate pt unii vestea asta vine ca un soc, dar cupele nu ne tin de foame , nu ne platesc intretinerea , nu ne incalzesc iarna , numarul lor nu ne creste inteligenta exponential si nici nu vindeca nesimtirea.

felicitari tuturor castigatorilor .
PAK is offline  
Old 28-10-11, 18:43   #63
ggd_87
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ggd_87's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Ai un flex ? Stai sa-l vezi la primavara, matura cu fibra pe jos
App de ceea ce ai zis tu.
Eu dupa ce am pus suspensia sport pe logan (in 2007) pe urma am pus barile, pragurile (2008 ), facute special pentru masina mea, cu suspensia care o avea, roti, etc.
Nu ... ei isi pun spoilere masive ... nu conteaza dupa ce sunt copiate, adaptate cu milioane de nituri si tone de chit (de ii lasa pe aia in Autovit fara marfa) ... si vopsita masina inainte de fiecare expozitie si pe urma incep cu flexu sa-si taie arcurile ... sparge spoileru de milioane de ori ... da il repara ca oricum isi vopseste masina saptamanal ca o vopseste prost, sare vopseaua, o loveste ca dupa ce se da jos din caruta, e greu sa mearga cu o masina joasa. si deja ajunge sa-si modifice greutate in talon!
ggd_87 is offline  
Old 28-10-11, 18:50   #64
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

@ClaudyuNSL

Ai citit sarind peste anumite randuri! N-ai inteles deloc ideea. Imi dai mie 4, esti generos!

Masina de familie? Deci am luat-o gresit, bari de plafon + portbagaj inseamna om insurat + copil...

@ggd_87

Te-ai aprins si tu si ai zis repede haters gonna hate!



A inceput mai nou un battle intre cei ce merg pe clean look si pe cei ce inca n-au trecut de nivelul NFS Underground? Ma ierti ca n-am aruncat un wide body si tone de fibra pe masina! Imi pare rau ca te-am dezamagit!

Este PENIBIL sa te prezinti la show-uri cu masina doar pentru a gasi un client la ea! Sa vii cu DE VANZARE si cupe expuse in parbriz sa vada potentialul client ca nu cumpara orice Logan modificat, ci unul ce castiga cupe

Daca nu v-ati saturat de cupe luate pe tovarasie ... asta e!

@PAK

Nu erau exoterme bai real men!?

razak is offline  
Old 28-10-11, 18:58   #65
PAK
VW Driver

Stage 5
 
PAK's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 469
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

bai , adevarul e ca daca pui niste carbuni in ele sunt si exoterme . treaba e ca trebuie sa ai multe cupe sa te incalzesti iarna , deci unii mor de frig. cel putin am vazut cine se va lafai in 40grade iarna asta
PAK is offline  
Old 28-10-11, 19:03   #66
xXSegaXx

Stage 3
 
xXSegaXx's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 108
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu inteleg de ce va certati, pt ca aveti masinile modificate in stiluri total diferite.
xXSegaXx is offline  
Old 28-10-11, 19:07   #67
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Ati luat-o razna !
Fiecare ar trebui sa-si faca masina in primul rand pentru el si dupa gusturile lui si atat !
Restul sunt discutii de babe guralive...

Iar replicile preluate de pe la altii - de genul - haters gona hate, low is a lifestyle (bags are for groceries, all show no go - ca sa contribui si eu ) ar trebui sa fie vorbe de "radem / glumim / ne tachinam" - nu de dat in cap altora ca nu a "legiferat" nimeni "stilul de tuning suprem" in fata caruia ar trebui sa se inchine toata lumea.
RoSonic is offline  
Old 28-10-11, 19:07   #68
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Haideti sa va spun si eu parerea mea:
Lumea tuningului ,a pasionatilor de masini sau cum vreti sa le spuneti in Romania a ramas cu mult in urma fata de ce se intampla in peste hotare.
Si aici intervin multe alte variabile: incepand cu nivelul de trai,puterea de cumparare ,etc etc si incheind cu gusturile/educatia sau perceptia pe care o au romanii in materie de tuning.Normal ca toti iti doresc supermasini modificate din bara in bara,insa putini isi permit asta.Apoi urmeaza firmele de tuning care dupa ce ca sunt putine la numar nu prea au ce sa ofere calitativ si atunci ca sa isi castige si existenta vand ce pot,ceea ce ne duce mai sus la puterea de cumparare a romanului.
Atunci majoritatea ce fac? Cu putinii bani de care dispun incep sa apeleze la tuningul care si-l permit...mai cumpara o toba din Vitan de urla ca toti dracii...da e frumoasa si suna agresiv,mai arunca un spoiler facut din topor la nush ce mester in fibra,mai foliaza ceva in carbon ,pune niste leduri stil audi pe masina etc. DAR!!!,asta nu e o scuza
Apoi mai e categoria de oameni care pur si simplu nu au gust.Am vazut masini rare si scumpe pe strazi de care efectiv si-au batut joc...cu astia nu ai ce sa discuti,ii lasi in treaba lor.
Ar fi multe de zis da nu am de ce sa fac teoria chibritului si nici nu imi propun sa deschid ochii cuiva.
Majoritatea aveti internet...deschideti fratilor calculatoarele si vedeti si voi cam care sunt tendintele pe afara,ce isi mai fac aia pe la masini si cum.Sunt atatea site-uri de unde va puteti inspira,copiati macar si tot e bine.
Suntem in 2011 nu in 2001 cand a aparut primul Fast and Furious.Sa cam dus vremea spoilerelor si desenelor pe masini.
Iar cei care au o problema cu S/W Romania va spunem de acum sa stati chill,nu cautam sa va luam premiile.A fost doar o prima aparitie la drift GP, vor urma si altele si cu alte masini.Nu ne consideram mai presus sau mai prejos ,suntem doar o gasca de prieteni atat din Bucuresti cat si de prin tara care va creste cu timpul, impatimiti si iubitori de masini la fel ca voi.
Iar cei care din "Low is a lifestyle" inteleg doar ca tre sa fie masina pe burta indiferent cum si ca la asta se rezuma totul...nu au inteles nimic.Mai bine stau in banca lor si nu mai agata barile prin borduri.Si nu stikerele iti fac masina mai frumoasa sau mai puternica.
In fine...o seara buna tuturor!
da_joint is offline  
Old 28-10-11, 19:17   #69
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Ascultati la "batranu" Da_Joint ca stie el ce spune si spune bine....
ClaudyuNSL is offline  
Old 28-10-11, 19:24   #70
BMWUTU

Stage 5
 
BMWUTU's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 682
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

cum prind cupa aia oridnara care am primit o .dau burn pe ea..abea o astept.
BMWUTU is offline  
Old 28-10-11, 19:32   #71
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

In cazu asta Joint-ule, las-o la Florin, sa nu o vada BMWUTU
razak is offline  
Old 28-10-11, 19:38   #72
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu inteleg de ce va "atacati" pentru ce cred unii, ce spun.. Cine stie apreciaza, cine nu...nu.
Unii inca habar nu au ce e ala tuning, ce inseamna cu adevarat sa iti iei de la gura sa iti pui o suspensie/janta etc...

Pastrati fratilor cupele, mai devreme sau mai tarziu o sa va fie de folos!
tng is offline  
Old 28-10-11, 19:41   #73
BMWUTU

Stage 5
 
BMWUTU's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 682
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

la ce??sa bem suc din ele? niste palstice ordinare.vb la unii
nici macar nu stiu dece am primit o si pe ce criterii.eu am aflat luni sau marti ca am cupa.daca nu i din argint.nu o vreau:P as prefera de platina.da merge si de aur cu diamante......cupa e in suflet nu o tabla ordinara.
BMWUTU is offline  
Old 29-10-11, 03:17   #74
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by ggd_87 View Post
aveti grija ca vin si la anu la expozitii!
aoleu, trebuie sa mergem iar la biserica... asta e, cand vine pericolu te adaptezi, bagi rugaciuni, tii post, sacrifici caprioare, tot tacamu'

apropo, ochiu meu de sticla care nu apreciaza tuningu de calitate facut la baia mare, ci doar barile facute cu spuma si nituri a observat o neconcordanta in poza de mai jos. cupa numaru 3 este un impostor, e o vaza primita ca participant la showu din pitesti... gen toti care au fost prezenti acolo au primit-o. (eu spre ex o folosesc dimineata la mic dejun pe post de suport de oo fierte)

ce sa mai zic... bafta la vanzare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cupe2.jpg
Views:	292
Size:	870.4 KB
ID:	2203182  
mihai.ghetto is offline  
Old 29-10-11, 07:29   #75
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Pe principiul "cupele aduc cupe" am observat ca sunt cativa in romania care expun masinile impreuna cu o cutie de cupe castigate sau doar primite(cum spune mihai un post mai sus);mi se pare penibil,cupele alea se tin undeva acasa intr-un loc ferit,nu te afisezi cu ele la orice eveniment,daca masina merita alte premii le va primi cu siguranta pentru prestanta ei din acel eveniment,nu ca la evenimentele trecute a luat x cupe...
julaikos is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 06:41.


- Copyright 2024 4Tuning