Forum 4Tuning
Old 19-10-11, 14:56   #121
kingviper

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 74
Thumbs up Re: Echipa de sprijin

Am cam terminat si pe ziua de azi domne'.
Jurnalul de astazi este 'rezumat' in multe randuri:
La mine a mers promovarea, ca PE ROATE la propriu nene...
Cum asa?
Pai ieri dupa ce am venit de la intrunire, stau beau un ceai fierbinte (sa treaca raceala pana sambata ) iau "un nasture" (in limbaj mai popular :P) mai pe romaneste, o pastila (de raceala) si ma retrag la somn...
Cand, deodata ma trasneste o idee de zici ca a picat un sac de fise (banuti metalici ): ce idee?
Pai sa spun asa: din 3 pliante, 2 le-am planificat pentru afisare stradala iar celalalt... ... pus pe capota masinii
Asa si?
Trezirea cu mult inainte de ora la care ar fi trebuit sa ma trezesc in mod normal, pregatit banda adeziva si foarfece, luat tot ce trebuie si apoi...
Am plecat in fuga la facultate sa pot pune planul in aplicare pana apareau "sacalii".

Pai stai sa vezi continuarea..., am lipit frumos afisul, intins pe capota masinii, incat sa nu mi-l zboare vantu ca pe o panza de ambarcatiune.
Mai departe?
Am luat un pliant... (asa si, ce daca?) pai l-am pus pe partea din dreapta a parbrizului lipit in asa fel, incat doar 3 din 4 laturi sa fie lipita incat in ultima, sa pot pune pliante (un fel de buzunar cu pliante).
Am pus acolo aprox. 50 pliante pentru inceput si plasat masina intre caminele studentesti si al 2-lea corp al facultatii, apoi incuiat masina si plecat de langa ea (in sala de curs, cu vedere la parcarea cu pricina)...
Si iarasi SOC! Toti care veneau se opreau din trecere, la masina, 'scanau' afisul apoi luau ca suvenir cate un pliant.
Daca am vazut ca sta treaba asa, am mai dus vreo 100-150 (ca inca eram in pauza dinaintea cursurilor), ca mai apoi sa vad ca au disparut aproape toate pana la sfarsitul orei .
Asta nu a fost nimic: a fost doar planul A.
Planul B nu a decurs cum am vrut, nu am primit acordul de a lipi afisele la metrou ca vezi domne nu am autorizatie; zic ok si am plecat.
Am lipit unul la poarta facultatii iar celalalt la un semafor de pe Kiseleff (nu stiu daca a fost prea buna ideea, dar am incercat, ca de obicei soferii cand stau la semafor, mai casca ochii si dupa una sau alta si poate-i sare-n ochi afisul cu DRIFT GRAND PRIX).
Acum planul C, de rezerva pentru pliante, venit din senin:
aud un coleg ca a luat bilet la INDAGRA, la RomExpo si intervenise ceva si nu mai avea ce face cu biletul (a zis ca stam zilele urmatoare de vorba despre cat sa ii dau pe bilet) si ce am facut?
M-am plasat si eu, pentru inceput undeva la intrare (dupa ce treceau de barierele alea) asa cum a fost si la 4Tuning Days acum ceva timp cand erai asteptat dupa ce intrai cu sticker si odorizant auto si am vazut ca veneau grupuri grupuri de studenti si am incepu sa mai subtiez considerabil stratul de pliante.
Bun... aici am inceput sa nu prea mai am clienti, la intrare, am trecut la un plan C.2 , am inceput sa colind pavilioanele, mergand in sens opus celor ce vizitau pavilionul central si am vazut ca erau interesati de pliante de tot felul si aici am inceput si eu sa mai impart restul.
Dupa toata aventura asta de azi, am plecat de la facultate si m-am mai oprit putin la Piata Sudului (spre casa) incercand sa mai impart restu de vreo 30-40 de pliante numarate asa in mare, stiind ca 10 pliante au cam un cm grosime cand sunt presate, am apreciat eu ca fiind undeva la 35 de pliante ramase. Am incercat sa mai impart prin zona peronului (am fost respins de paznic, ca nu am voie ) au urcat la iesirea de la metrou, dar ghinion mare, nici nu te baga lumea in seama si dupa ce le-am lasat si eu jos, undeva unde se termina scarile rulante, am vazut de la distanta ca au fost cativa tentati de ele si mai luau cate unu amintire.

Ce nu am putut eu sa fac azi si imi pare rau, o poza sau filmulet cu masina publicitara ... ca sa fac dovada vizuala. S-a terminat bateria iar ceilalti colegi cu telefoane mai dotate au cam tras chiulul azi, multi fiind in vizita la RomExpo.
In trafic nu am fost cu publicitatea ca oricum pliantele nu imi stateau ca le lua vantu (nu cel de la FNI ) iar posterul daca apuca sa mi-l ridice putin in mers (din viteza) mi-l rupea de il facea felii.


Dator am mai ramas si la un 'nene' pe care l-am rugat sa imi trimita un anunt in aer, pe calea undelor radio (pe canalul 22 - cine stie, cunoaste ), acum, nu a zis ce si cat vrea, dar ma simt putin ciudat.
Ma gandeam sa dau ceva simbolic daca nu cere banuti sau sa ii mai gasesc clienti pentru statii auto.
Este o persoana, relativ anonima, ce vinde statii doar asa din om in om, dar este ascultator si emitator, zilnic pe canalul 22 sau 20 (nu sta mereu in acelasi loc). Nu este din Bucuresti, ci din provincie, dar emite de acasa cu antena mare si amplificator.
Sper ca s-a facut auzit anuntul in afara capitalei .
Asteptam provincia sa vina la Bucuresti.

Cam aici se incheie si ziua de azi.

Daca as fi putut lipi la metrou un afis, eram boieri, ca puneam in zone de trafic intens cu persoane relativ tinere, pana in 35 de ani.

O zi buna in continuare!
Acum, ma retrag putin, de oboseala, la un pui de somn.

Asteptam intrunirea si din seara asta.

La mai multe evenimente de genu, domnule Gratian Sonu (sper ca nu v-am botezat cu alt nume din cauza oboselii)!!!

Last edited by kingviper; 19-10-11 at 15:08.
kingviper is offline  
Old 19-10-11, 16:09   #122
crazy rock

Stage 4
 
crazy rock's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 177
Default Re: Echipa de sprijin

Andrei Echipa 1 :
mai avem maxim 200 de pliante
postere : mic.ro urmeaza sa vb cu cnv de fonzi sa vad daca poate sa puna
pliante am dat 15 la o spalatorie sa dea la clienti ...
crazy rock is offline  
Old 19-10-11, 17:23   #123
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Echipa de sprijin

king dar ai scris ceva la basmul ala...interesanta treaba cu masina publicitara.
eu am intampinat o problema azi,si vreau sa o rezolvam. Ne-am intercalat 2 grupe(cel mai probabil) asa ca propun ca in fiecare seara sa se posteze zonele in care va activa fiecare grupa. Noi, grupa 3 am umblat azi in crangasi,unirii si apaca. Mai avem cca 250 flyere (toata echipa). Asteptam date de la gratian pentru seara asta. Bafta celorlalti
OpReA is offline  
Old 19-10-11, 17:35   #124
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Echipa de sprijin

Hai ca se invarte treaba tineti roata la roata sa nu scape nimic Aka intra pe treaba si azi sa nu scape nimeni.
Bobby boss is offline  
Old 19-10-11, 18:08   #125
kingviper

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 74
Default Re: Echipa de sprijin

@OpReA: tocmai ce se daduse ieri anunt ca sa se posteze zonele tocmai pentru a evita sa stea 2 echipe in acelasi loc sau sa se intalneasca din intamplare .

Nu se stie nici nimic pentru astazi? La ce ora ne vom intalni din nou?

Last edited by kingviper; 19-10-11 at 18:36.
kingviper is offline  
Old 19-10-11, 20:01   #126
MarUsh

Stage 2
 
MarUsh's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 58
Default Re: Echipa de sprijin

Quote:
Originally Posted by kingviper View Post

Nu se stie nici nimic pentru astazi? La ce ora ne vom intalni din nou?
Asta doresc si eu sa stiu...

Last edited by MarUsh; 19-10-11 at 20:29.
MarUsh is offline  
Old 19-10-11, 20:28   #127
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: Echipa de sprijin

au inceput sa sune telefoanele?sau.....
Drag_Event_Addict is offline  
Old 19-10-11, 20:32   #128
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Echipa de sprijin

ne suna alarmele la telefoane...atat )
OpReA is offline  
Old 19-10-11, 20:43   #129
kingviper

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 74
Default Re: Echipa de sprijin

Oare nu ne mai intalnim in seara asta? Ieri pe vremea asta macar aveam un apel urma sa vina cel de-al doilea, cu ora si locul intalnirii. Astazi nimic pana acum
kingviper is offline  
Old 19-10-11, 21:08   #130
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Echipa de sprijin

daca nu ati fost sunati...aceasi cafenea...cat mai repede. azi sunt 20 000 de bucati
OpReA is offline  
Old 19-10-11, 22:10   #131
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Echipa de sprijin

Metrou Politehnica(Apaca)
primesc bonus pt poza asta?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	191011-1538.jpg
Views:	74
Size:	405.3 KB
ID:	2191622  
OpReA is offline  
Old 19-10-11, 22:57   #132
kingviper

Stage 2
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 74
Exclamation Re: Echipa de sprijin

Dar pentru ideea cu masina publicitara ?
Ideea a mers mai departe, in echipa 6, adica Razvan (eu)-solenza bleumarin si Claudiu cu Renault Clio bleumarin, avem acum, oficial, masini publicitare , eu am promovat astazi evenimentul, cu masina cu afise si pliante, Claudiu maine, defapt din seara asta.

Daca stau sa ma gandesc mai bine, am sa iau si maine masina cu publicitatea in trafic si am sa fac si o poza sa vedeti cum a aratat si astazi "panoul publicitar pe roti" .
O idee buna mi-a dat si Claudiu, sa pun si la geamurile din spate, prinse sub cheder, pliante + 'buzunarul misterios' de pe parbriz, doldora de pliante.

Afisul de pe capota atrage vizitatorii.
Insa, speram ca din cei ce au primit pliantele, sa se si prezinte la eveniment, ca nu am alergat dupa ei degeaba

Echipa 6 mai are doar 2 membri din pacate: Razvan si Claudiu

Speram sa facem fata.

In seara asta, in mare parte, masinile prezente in seara asta in parcarea Sun Plaza au pliante + ca am impartit si persoanelor prezente prin parcare.
Interes maxim, mai ales vineri.

@Gratzian: Am o rugaminte: Sa nu uitati de Claudiu sa fie trecut pe lista la grupa 6, sa nu ma trezesc ca raman singur pe echipa
Oricum, daca primesc un anunt telefonic, imediat il anunt si eu pe el.

Seara buna!

Last edited by kingviper; 19-10-11 at 23:25.
kingviper is offline  
Old 19-10-11, 23:32   #133
MarUsh

Stage 2
 
MarUsh's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 58
Default Re: Echipa de sprijin

Quote:
Originally Posted by OpReA View Post
daca nu ati fost sunati...aceasi cafenea...cat mai repede. azi sunt 20 000 de bucati

A fost intalneala in seara asta? sau nu?
pt ca eu nu am dat de nimeni
MarUsh is offline  
Old 19-10-11, 23:58   #134
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Echipa de sprijin

Da , ne-am intalnit si am primit flyere..vorbeste cu ai tai colegi de echipa ca sa intrii in posesia flyerelor
akaware is offline  
Old 20-10-11, 00:09   #135
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Echipa de sprijin

sunt primul care anunta in seara asta asa ca... maine dimineata grupa 3 lucreaza pe fac de constructii,la pranz in zona obor si lujerului.
ca un feedback pentru gratian in urma zilei ce tocmai a trecut...lume destul de interesata(cum a spus si colegul...chiar si fetele) si circa 20% din toti stiau deja de eveniment...
spor la impartit maine celorlalte echipe
OpReA is offline  
Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:16.


- Copyright 2024 4Tuning