Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-11, 04:13   #1
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Campionatul National de Drift

Nu e nimic nou, si nici nu este o stire bomba.

Dupa ce am introdus driftul in Romania, dupa ce am infiintat Campionatul National de Drift, dupa ce s-au intamplat toate lucrurile bune care au dus driftul in Romania atat de departe, sau lucrurile mai putin bune care au stagnat evolutia lui, ne-am dorit continuarea DOAR la un nivel care sa fie pe masura fiecarui pas pe care l-am facut pana acum.

Am inceput sa organizam Campionatul National de Drift 2012 acum o luna, al treilea an de Campionat National, si am decis impreuna cu partenerii nostri sa nu il anuntam pana demonstram inca o data ca putem face doar evenimente la cel mai inalt nivel.

Speram ca organizarea DRIFT GRAND PRIX of Romania, cea mai spectaculoasa competitie de drift din Europa pana in acest moment, atat ca locatie, cat si ca participare, este un start bun pentru a anunta continuarea Campionatului National de Drift al Romaniei, pentru 2012, impreuna cu partenerii nostri, Bucharest GP, Formula Drift One si cu suportul JDM - Drift all Stars European series.

Avem in acest moment in vedere cel putin 7 etape, si sunt finalizate sau in discutii mai multe locatii, Bucuresti, Cluj, Constanta, Galati, Iasi, Craiova, Satul Mare, si multe alte posibilitati.

Multumim Bucharest GP si JDM - Drift All Stars Europeam Series pentru increderea acordata.

Ne vedem pe circuit... si nu pe orice circuit...
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 09:12   #2
Rusanescu

Stage 5
 
Rusanescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 694
Default Re: Campionatul National de Drift

Felicitări!
Şi succes la acest mare eveniment, dar şi la Campionatul Naţional.
Rusanescu is offline   Reply With Quote
Old 21-10-11, 18:29   #3
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

Iara uitati de Timisoara? Mic orasu, ce`i drept
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-11, 21:15   #4
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Campionatul National de Drift

S-au facut eforturi imense, tot timpul, sa se faca la timisoara, ptr cine ? ptr 100 de spectatori... sa mearga la fotbal timisorenii... ca driftul clar nu le place... nu stiu cine mai organizeaza drift la timisoara... cine mai organizeaza acolo e fix Nebun.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 12:02   #5
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

Pei din moment de driftu e sambata si afisele si fluturasii ajung in TM vineri la ora 16 , deci reclama cateva ore , e normal . Eu si inca cativa prieteni ne`am ocupat de impartirea lor .....la ora 1 noaptea eram prin parcari sa impartim fluturasi si sa lipim pe masini / blocuri / supermarketuri . Faceti reclama cu 1 sapt inainte si posibil sa fie spectatori
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 14:33   #6
Jackass

Stage 5
 
Jackass's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,857
Member of:
[DACIA]
Default Re: Campionatul National de Drift

Nu stiu de ce zici ca nu au fost multi spectatori, au fost destui ca erau momente ale zilei cand nici nu puteai sa vezi masinile de cati erau in jurul gardului, o problema ar fi si locul unde s-a tinut la Real, acesta fiind in afara orasului si pentru multi a fost problema cu transportul. Eu unul sunt de parere ca daca s-ar gasi un loc in oras (langa stadion, sau in alta parcare) ar fi multa lume si ar fi mare show. Sper totusi ca pana la urma sa fie introdus si orasul Timisoara in circuit
Jackass is offline   Reply With Quote
Old 23-10-11, 21:31   #7
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

+ ca anul acesta a fost acelasi traseu ca anul trecut , propunerea mea este sa gasiti o parcare cu spatiu mai mare si sa faceti ceva gen Brasov . Si eu zic ca a fost destula lume , iar cu o publicitate mai buna cred ca s`ar face treaba.
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 12:35   #8
anndi
Dacia Driver

Stage 5
 
anndi's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,282
Member of:
[DACIA]
Default Re: Campionatul National de Drift

Anul accesta a fost reclama fix 0. Cum a spus si catalanu. Nu poti sa pocnesti din degete si sa ai 5000 de persoane. A fost foarte multa lume raportat la reclama. Din pacate a fost un replay la anul trecut, nimic in plus. Referitor la eforturi,nu le contest,dar nu s-au vazut...era mai simplu pentru cei care nu au masina sa vina cu un bus dedicat evenimentului, dar pe nimeni nu a interesat treaba asta, desi locatie e cu mult in afara orasului.
Si EvLSant0S cu atitudinea asta chiar te rugam sa nu mai treci prin TM, ramai acolo unde esti!

Last edited by anndi; 24-10-11 at 12:56.
anndi is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 16:25   #9
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campionatul National de Drift

corect Andi . A fost de coma faza , eram eu cu mai 2-3 prieteni pe la iveco , dupaia dai pe la staadion , pe la 1 noaptea pe sportivilor in parcare , dupaia fugi la bega si lipeste afise cu morcovu in dos sa nu vina politia sau ceva (n`i s`a supus clar ca amenda e pe barba noastra) ..... n`are rost
catalanu is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:18.


- Copyright 2024 4Tuning