Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Electronica Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-11, 21:49   #31
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Maxon face statii super fiabile inclusiv cele de CB.. intr-adevar ei au o lunga traditie in special in statii profesionale.

Daca vrei o statie mai robusta ia Maxon iar daca vrei o statie mai mica ca si dimensiuni, ia TTI-ul.
Transportul este gratuit iar de platit o vei face ramburs la primirea coletului.
__________________
MAGAZIN ONLINE: STATII RADIO VAND STATII CB: MAXON, MIDLAND, TTI, PRESIDENT. Garantia a doua decenii de experienta radio!
VAND JANTE ORIGINALE NOI: AUDI, BMW, VOLKSWAGEN. Import Germania. Preturi imbatabile!!
VW Passat Variant 2.0TDI 170cp DSG / AUDI A3 Sportback 2.0TDI 140cp DSG
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 21:55   #32
BR91 F N Y

Stage 2
 
BR91 F N Y's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

ok ms mult....nu ma int dimensiunea..cred ca o sa raman pe tti..mi se pare o statie mai buna....o sa revin eu cu detalii..adresa,etc.,
BR91 F N Y is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 15:22   #33
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

eu am tti, iti recomand am incercat si midland si president
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 16:32   #34
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Salut,
O antena pentru CB portabila (antena standard,care "sta" pe statie) ,imi poti vinde ? si la ce pret.
Multumesc,
PS: poate fi si s-h,nu ma deranjeaza cu absolut nimic.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 17:08   #35
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Daca e vorba de antena pt statie Alan 42 sau Alan 52, cum e cea din poza, desigur.
Trebuie sa iei antena excat pt modelul de statie pe care il ai.
Click image for larger version

Name:	Alan42.jpg
Views:	48
Size:	79.4 KB
ID:	1962363
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 17:12   #36
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Un model mai vechi ( TEAM maxi 4000) , sunt sigur ca va face treaba orice antena pe conectorul adecvat(filet) si acordata corect de fabrica pt aplicatia in cauza .
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 17:17   #37
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Ok.. pai cand vrei sa o iei imi spui.. vad ca esti din Bucuresti.. deci putem sa o probam inainte sa o iei.
55 ron costa.
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 14:41   #38
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Quote:
Originally Posted by meghitz View Post

Alan 52 este noua statie de la Midland, model 2011, care, fata de Alan 42, aduce multiple imbunatatiri cum ar fi:
- puterea marita la 5 wati (fata de 4 wati cat are Alan 42)
- soft imbunatatit, modulatie mai buna
- display albastru (fata de portocaliul de la Alan 42)
- buton on/off iluminare display (fara stingere automata)

Producatorul adreseaza modelul Alan 52 indeosebi celor care o utilizeaza in autoturism, renuntand astfel fata de Alan 42 la o serie de accesorii, in favoarea unui pret mai mic de achizitie, cum ar fi:
- antena infiletabila in carcasa statiei pentru lucrul in afara masinii
- incarcatorul pentru acumulatori de la reteaua de 220V
- suportul pentru baterii (cu 6 pozitii)
- husa din piele
- snur

Alan52 se poate monta in autoturism extrem de repede, atat la antena exterioara cat si la alimentarea de la bricheta, oferind comoditate maxima pentru orice utilizator.

...............
Aici vazusem faptul ca e pe filet.. Insa specificasem si in postare in care solicitam info
Quote:
...sunt sigur ca va face treaba orice antena pe conectorul adecvat(filet) ..
... ...probabil nu ai citit cu atentie ...

PS: te rog frumos sa atasezi fisierele jpeg prin modalitatea standard oferita de forum . In felul asta, va fi mult mai usor de urmarit topicul, fara nici un fel de abuz vizual.
Vanzare buna !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 13-04-11, 14:53   #39
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

"Infiletabila" nu inseamna ca trebuie sa infiletezi ca la surub!! Poate fi vorba si de jumatate de tura, cazul filetului BNC.. pt ca mufele BNC mama + tata tot prin infiletare se ataseaza una de alta. Oricum.. tu ai luat prea mot a mot ce scrie acolo.. trebuia sa soliciti si sa pui intrebari mai clare.. oricum eu chiar nu am sesizat din posturile tale ca soliciti astfel de informatii!!

Cat priveste atasamentul pozelor, ce alta modalitate de atasare mai exista? Eu folosesc f multe forumuri care au posibilitati de atasare identice.. si nu mi-a spus nimeni nimic pana acum. E vreun tutorial pe tema asta pe undeva?!

Nota Mod: Nu credeam ca ai nevoie de tutorial ca sa ..Observi sub fereastra pentru text, "aditional options" >> "manage attachments" ...sunt useri cu vechime de 4zile si varsta de 16 ani, care au observat-o fara sa fi avut activitate foarte intensa pe .."f.multe forumuri" ....serios acum..hai sa ne aratam maturitatea si prin atentia cu care tratam diverse sesizari..
PS: posibilitatile alea "identice" cu cele folosite de tine, sunt exact IMPOSIBILITATI..adica acele forumuri de 2 bani la care faci referire,nu au posibilitatea de a gazdui fisiere pe host propriu

Last edited by lascarica; 14-04-11 at 01:43.
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 20:02   #40
wolf.

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 4
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

salut! ma intereseaza un CM10+o antena midland ml145...un pret te rog
wolf. is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 22:37   #41
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

260+187
Transport gratuit la Buzau pana la usa ta.
Iar daca ajungi in Bucuresti, ai si calibrare gratis.
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 22:41   #42
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Quote:
Originally Posted by meghitz View Post
Nota Mod: [B]Nu credeam ca ai nevoie de tutorial ca sa ..Observi sub fereastra pentru text, "aditional options" >> "manage attachments"
Pai fix la fel atasesez si eu pozele. Ce nu am facut in regula, pt ca tot nu inteleg??!!
De tutorial nu te-am intrebat deloc la plesneala.. vroiam sa ma uit pe el ca sa nu mai stam sa postam aici de aiurea!!

Last edited by meghitz; 14-04-11 at 22:45.
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 20:21   #43
wolf.

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 4
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

cobra 19DX ai?dak da ce pret? dak da zimi o diferenta intre ea si CM10....ms mult
wolf. is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 20:27   #44
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Colegule, nu vreau sa mi-o iei in nume de rau... dar iti spun cat pot eu de sincer ca, Cobra nu sunt statii... sunt niste "chestii" care in cel mai bun caz reusesc sa paraie!!
Toata lumea care are sau a avut asa ceva poate confirma. Am cunoscut o gramada de oameni care au cumparat asa ceva si apoi au venit si a cumparat altceva de la mine dand banii de doua ori astfel!!

Configuratia pe care ti-o recomand eu este un Maxon CM10 si o antena ML145 de la ce producator vrei tu de la mine pe site... preferabil ar fi de la Midland sau de la Sirio.
meghitz is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 20:47   #45
meghitz

Stage 3
 
meghitz's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 122
Default Re: STATII RADIO IN CB: O ALTERNATIVA REALA PT EVITAREA NOILOR RADARE ALE POLITIEI

Vizitati noul magazin online: STATII RADIO CB Antene Radio CB Walkie Talkie Accesorii CB


Oferta de pret:

STATIE RADIO CB PRESIDENT JOHNSON 2 ASC Pret: 762 ron

Click image for larger version

Name:	President Johnson 2.jpg
Views:	50
Size:	44.8 KB
ID:	1990497

Statia radio CB President Johnson 2 ASC este o statie de succes a producatorului President, fiind capabila sa satisfaca si cei mai exigenti utilizatori atat prin complexitatea functiilor combinate cu design-ul placut pe care aceasta il are cat si prin tehnologia de ultima ora ce se ascunde in carcasa acesteia dezvoltata de cel mai renumit pionier al comunicatiilor CB.

Statia radio CB President Johnson 2 ASC, datorita dimensiunilor sale DIN cat si difuzorului frontal, ofera utilizatorului posibilitatea montarii acestui echipament in locul unui radiocasetofon/cdplayer auto avand aceleasi dimensiuni standard cu aceste echipamente. Display-ul extrem de generos si finisajele placute o face sa se integreze cu usurinta si intr-un mod cat se poate de armonios in consola centrala a oricarui autoturism prevazut cu asfel de spatii.

Caracteristici statie radio CB President Johnson 2 ASC:
- ASC (Automatic Squelch Control): reglarea automata a portii de sunet
- Sistem de reducere a zgomotului ESP2
- Microfon cu butoane sus/jos de parcurgere a canalelor
- Filtre ANL (Automatic Noise Limiter), Hi-Cut, NB (Noise Blanker)
- Local DX: reducerea sensibilitatii la receptie la traversarea zonelor cu interferente mari
- Scanare
- DW (Dual Watch): scanarea a doua canale simultan
- 3 canale memorabile
- Scan memory (scanarea celor 3 canale momorate)
- S-metru digital
- Conector pentru difuzor extern
- Posibilitatea blocarii tastaturii
- VOX (intrare automat in emisie fara a fi apasat butonul de emisie)

Specificatii tehnice statie radio CB President Johnson 2 ASC:
Canale: 40 canale AM/FM
Frecventa de lucru: 26.965- 27.405 MHz
Control frecventa: PLL
Temperatura de lucru: -10 / +55 grade C
Tensiune de alimentare: 13.2V DC ± 15%
Dimenisuni: (W x H x D): 170 x 52 x 150 mm;
Greutate: 1 kg.

Parametri receptor statie radio CB President Johnson 2 ASC:
Sistem de receptie: conversie duala super heterodina
Frecventa intermediara: dubla conversie, 1: IF: 10.695 MHz, 2: IF: 455 KHz
Sensibilitate: 0.5 µV pentru 20 dB SINAD in mod de lucru AM/FM
Distorsiuni audio: mai mici de 8% 1KHz
Rejectia imaginii: 60 dB
Rejectia canalului adiacent: 60 Db
Semnal/Ratie zgomot: 60 Db
Raspunsul in frecventa: 300Hz – 2500 Hz
Squelch: ajustabil; interval mai mic de 1 microvolt.

Parametri emitator statie radio CB President Johnson 2 ASC:
Putere de emisie: 4W @ 13.2 Vdc
Modulatie: AM: de la 85% la 95%
FM: de la 1.8KHz±0.2KHz
Raspuns in frecventa: 300 Hz / 2.5 KHz
Impedanta la iesire: 50 ohm

Download manual de utilizare in limba romana pentru Statie Radio PRESIDENT JOHNSON 2 ASC



Aici gasiti SISTEME DE URMARIRE PRIN GPS A VEHICULELOR



Contact:
DAN CARARE
Tel: 0744 654 462
0722 847 500
Email: dan.carare@radcom.ro
dan.carare@yahoo.com
YM: dan.carare

www.statii-radio-cb.com
www.statii-ieftine.ro
www.urmarire-auto-gps.ro
www.radcom.ro
meghitz is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -