Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Servicii Auto

Firme Servicii Auto Tapiterii, Sablari, Vopsitorii, Tractari, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-11, 22:55   #91
akadark

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Va salut,

As dori sa sablez si apoi powder coating -negru un cadru de bicicleta din otel special (Columbus Steel, foarte subtire ). Imi puteti spune va rog daca puteti face si cam cat ar costa daca da?
Merci
akadark is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 08:57   #92
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

300 ron, putem face sablarea cu bicarbonat de sodiu, atfel incat sa nu afectem deloc materialul.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 13:45   #93
rudybmw

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

SALUT...PE SUPRAFATA UNEI JANTE REPOLISHATE SE POATA APLICA STRAT DE LAC ELECTROSTATIC ? ASTEPT RASPUN -MULTUMESC ANTICIPAT
rudybmw is offline   Reply With Quote
Old 24-02-11, 14:21   #94
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

da, se poate, am mai facut si iese perfect
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 12:15   #95
Mihai_Adrian

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 16
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut

cat ma costa vopsirea galeriei unei motociclete negru mat ( probabil necesita si sablare )?
spune-mi te rog daca exsita posibilitatea si pentru rosu si daca exista diferente de pret, ca sa vin la pachet cu 2 galerii

Mihai
Mihai_Adrian is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 12:48   #96
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut,

pentru galerii trebuie sa folosim ceramizare (rezista 1100 grade).
o galerie 4 cilindri e 300 ron. singura culoare disponibila e negru mat.

restul evacuarii se poate vopsi electrostatic (rexista 600 grade) si costa ceva mai putin.
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 12:50   #97
Mihai_Adrian

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 16
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

daca am doar 2 cilindri scap mai ieftin ?!?
Mihai_Adrian is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 12:51   #98
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

200 ron.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:07   #99
Mihai_Adrian

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 16
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

pe langa galerie as mai vrea sa vopsesc sau revopsesc niste elemente :

scaritele fata spate, 2 placute de langa radiatorul de apa, 2 placute de langa far si eventual si levierele de frana/ambreiaj.
rezista vopseara pe scarite unde se freaca mereu de incaltari si pe leviere ? si daca da cat costa si daca exista posibilitatea sa vopsim si alta culoare decat negru ?



https://i1188.photobucket.com/albums/...i_Adrian/1.jpg

Last edited by Mihai_Adrian; 01-03-11 at 13:10.
Mihai_Adrian is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:36   #100
andrei.pex

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 48
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

buna ziua, am 4 jante pe 16 de sablat si reconditionat. problema e ca sunt destul de zgariate. in urma procesului de sablare dispar aceste zgarieturi? mai e nevoie sa adaugati ceva filler?

vreau si eu un pret va rog pentru sablare + reconditionare + vopsire
andrei.pex is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:47   #101
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by Mihai_Adrian View Post
pe langa galerie as mai vrea sa vopsesc sau revopsesc niste elemente :

scaritele fata spate, 2 placute de langa radiatorul de apa, 2 placute de langa far si eventual si levierele de frana/ambreiaj.
rezista vopseara pe scarite unde se freaca mereu de incaltari si pe leviere ? si daca da cat costa si daca exista posibilitatea sa vopsim si alta culoare decat negru ?



https://i1188.photobucket.com/albums/...i_Adrian/1.jpg
se paote face, sun-ma si discutam.
putem vopsi cam orice culoare
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:47   #102
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by andrei.pex View Post
buna ziua, am 4 jante pe 16 de sablat si reconditionat. problema e ca sunt destul de zgariate. in urma procesului de sablare dispar aceste zgarieturi? mai e nevoie sa adaugati ceva filler?

vreau si eu un pret va rog pentru sablare + reconditionare + vopsire
in principiu se rezolva.
pretul este de 450 ron / set
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 13:55   #103
bogdan_evo

Stage 4
 
bogdan_evo's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 227
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

am si eu 4 jante de canada de dacie 5,5 j si 13 inch cat ma costa numai vopsitul ca de curat leam carutat eu ?https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=45000 uite o poza pe celelalte 2 vospsite le curat ca pe alea !
__________________
O Dacie (r12) din 70' !
bogdan_evo is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 14:07   #104
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by bogdan_evo View Post
am si eu 4 jante de canada de dacie 5,5 j si 13 inch cat ma costa numai vopsitul ca de curat leam carutat eu ?https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=45000 uite o poza pe celelalte 2 vospsite le curat ca pe alea !
nu o sa iasa perfect daca nu le sablam, dar daca vrei doar vopsit 200 ron.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 14:10   #105
bogdan_evo

Stage 4
 
bogdan_evo's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 227
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

aha am inteles ms mult cum recomandati vopserea pt regim normal de mers electrostatica sau normala la pistol?
am uitat sa precizez una din jante mai are "gropite" in tabla sa incarca cu chit?
bogdan_evo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -