Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Servicii Auto

Firme Servicii Auto Tapiterii, Sablari, Vopsitorii, Tractari, etc

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-10, 20:41   #16
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

din pacate doar intr-o culoare se poate
elspa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 00:55   #17
Moadib

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 10
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Salut .

Am 4 jante pe 17 din aliaj, indreptate ( sudate, roluite etc) si sablate deja .. intrebarea mea este cat ar costa sa-mi vopsesti setul? ...tinand cont ca doar aplici vopsire electrostatica

Multumesc ...


Spor la vanzare/ lucru !!

Last edited by Moadib; 02-04-10 at 00:58.
Moadib is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 06:48   #18
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

daca sunt sablate bine, 250 ron.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 09:00   #19
Moadib

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 10
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Ok.. pai ramane sa ne mai auzim la telefon dupa 15 apr ( pe criza asta mai misc ceva dupa ziua de salariu ).

Unde este atelierul? si inca o intrebare. Stiu ca se poat vopsi electrostatic numai materiale care rezista le minim 200grade temp; jantele au capace din plastic ( "pentru butuc") poti sa-mi vopsesti si capacelele? sau macar sa-mi dai codul culorii cu care vom vopsi jantele sa-mi fac eu un flacon la un atelier de vopsitorie?

Culoarea nu este de fite - vreau ceva cat mai aproape de originalul lor o singura culoare...


multumesc ... si sarbatori fericite ....
Moadib is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 09:20   #20
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut, sigur da-mi un tel dupa 15.
atelierul este pe Sos Giurgiului, la intersectie cu Luica.

avem un atelier de vopsitorie normala langa noi, putem face capacele la ei.
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 20:21   #21
jacku

Stage 3
 
jacku's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 129
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

am si eu 4 jante pe 18, pe care vreau sa le sablez si sa le vopsesc. jantele sunt cu buza, voi faceti si polish? Ca as vrea sa polishez buza, si ele sa le vopsesc probabil culoarea masinii...sau ne sfatuim la fata locului.
__________________
Golf IV 1.8T HIGHLINE, 150CP+, interior Recaro, Mods : Jante SMC 18" +Pirelli P Zero Rosso 225/40/18, admisie BMC , Webasto, discuri placute ATE, Forge blow-off, TCM Turbo Remap
jacku is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 20:50   #22
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

din pcate nu facem polish, sunt niste baieti aici pe forum care polisheaza.

ce culoare vrei sa vopsesti interiorul ?
elspa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 20:56   #23
jacku

Stage 3
 
jacku's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 129
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

probabil albastru cum e masina. sau imi recomanzi tu cum crezi ca e mai bine?
am atasat o poza cu jantele cum arata ele acum pe masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0040.JPG
Views:	604
Size:	204.4 KB
ID:	1400419  
jacku is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 01:27   #24
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

pentru vopsire electrostatica nu putem face un match al culorii masinii la fel ca la vopseaua lichida. avem totusi un catalog, poti veni sa vezi ce culoare s-ar potrivi.

daca e culoare standard, vopsitul + sablat te costa 350 ron
elspa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 14:57   #25
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

up.....
elspa is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 22:41   #26
adiRULES

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 4
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut. am 4 jante pe 18 pe care vreau sa le sablez si apoi sa le vopsesc. pb mea este ca o janta are o fisura cam de 2-3 cm. ma gandesc ca ar fi bine sa le sablez apoi sa sudez janta cu fisura si abia dupa aceea sa le vopsesc. zi-mi si mie te rog cam cat m-ar costa sablarea+vopsitul.
apropo stii pe cineva care sudeaza bine jante de aliaj?
adiRULES is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 22:48   #27
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

cel mai bine e sudezi, sa indrepti janta si apoi sa vii la noi

sablare + vopsire electrostatica + coacere - 500 ron pentru jenti pe 18.


daca vii cu janta la noi pentru 150-170 ron in functie de suprafata sudata, o putem duce la sudat, indreptat, etc.
elspa is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 22:55   #28
skorpio_bog

Stage 2
 
skorpio_bog's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 42
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

salut. stau foarte aproape de voi, pe luica, vizavi de parcul temerari. As dori si eu un pret pt 4 jante de aliaj pe 16. As dori sa le fac negre. Problema e aceeasi ca la cineva de mai sus, jantele au niste capace de plastic care vin pe fata la janta si acopera prezoanele. Cum se procedeaza si cu acel capac? as dori sa il vopsesc negru si pe el, insa sa imi ramana intact semnul cu renault. Masina este in poza atasata.

Cu jantele cum se procedeaza? vin cu ele demontate la voi sau va ocupati tot voi si de demontat,remontat?

Mersi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0072.jpg
Views:	320
Size:	551.8 KB
ID:	1413669  
skorpio_bog is offline   Reply With Quote
Old 10-04-10, 23:05   #29
adiRULES

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 4
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

idee e ca nu sunt strabe sunt doar zgariate iar una are aceasta fisura...dar cred ca nu e ffff complicat de sudat
intrebare: daca sablez janta dupa ce a fost sudata .... nu stric sudura...imi e frica sa nu fie doar o sudura de suprafata daia tot insist pe acest subiect
adiRULES is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 06:11   #30
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,815
Default Re: Sablare profesionala si PowderCoating (vopsire electrostatica) - jenti, etrieri,

Quote:
Originally Posted by skorpio_bog View Post
salut. stau foarte aproape de voi, pe luica, vizavi de parcul temerari. As dori si eu un pret pt 4 jante de aliaj pe 16. As dori sa le fac negre. Problema e aceeasi ca la cineva de mai sus, jantele au niste capace de plastic care vin pe fata la janta si acopera prezoanele. Cum se procedeaza si cu acel capac? as dori sa il vopsesc negru si pe el, insa sa imi ramana intact semnul cu renault. Masina este in poza atasata.

Cu jantele cum se procedeaza? vin cu ele demontate la voi sau va ocupati tot voi si de demontat,remontat?

Mersi.
capacul de plastic nu poate vi vopsit electrostatic, avem insa langa noi o vopsitorie normala, care cred ca poate face operatiunea, nu stiu insa cu emblema, e foarte greu de izolat calumea pentru vopsitorie.
De obicei, daca e aplica se da jos si apoi se lipeste la loc dupa vopsitorie.

Pretul pentru jante (operatiune completa) este 400 ron.

Poti veni cu masina la noi, dar o sa fie in plus costurile pentru vulcanizare (jantare, dejantare, echilibrare, valve) etc care oricum le plateai separat.
elspa is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -