Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini Tari & Concept Cars

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-10, 22:00   #8266
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Se refera la "designe"
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 22:58   #8267
limuzina

Stage 5
 
limuzina's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 673
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by C63 AMG View Post
458 italia e urat cu spume, cel putin partea frontala e sub orice critica, nu ma atrage cu nimic. Pe scurt, nu are delicatetea unui ferrari.

http://images-2.drive.com.au/2009/11...03-600x400.jpg

PS: mi s-a parut mie sau cineva a comparat chinezaria asta ieftina (in sensul de cheap-looking kit car) cu zonda ??
Ce ai spus?Mi s-a parut mie sau au spus " chinezaria asta ieftina"?Chinezarie sa-i spui lui ... ! Cand ai sa fii in stare sa faci ce au facut ei,atunci sa spui chinezarie,da?Si tipul de mai sus are dreptate,pentru el e peste Zonda,poate si pentru mine,si pentru alti 1000,fiecare are dreptu sa se exprime,puteai cel mult sa spui ca-i urata,dar " chinezaria asta ieftina" ?Tu spui de un Ferrari ca e chinezarie? Probabil ca Dacia pentru tine e un Ferrari nu ?
Pana acum pareai un tip normal,dar la postul asta ai dat dovada de multa multa ciuda si de un nivel slab !
__________________
I love FERRARI more than my life

https://www.youtube.com/watch?v=D3tUhec12ZA Part of my life...Exotic Cars

https://forum.4tuning.ro/400-europene/102618-fanii-ferrari.html - Fanii Ferrari sunt asteptati si fanii Lambo si toata lumea

My flickr photos : http://www.***********/photos/sdvsilviu/
https://www.youtube.com/watch?v=lMfSRfU0d4c - Monte Carlo
limuzina is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 23:35   #8268
xht20

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

A aparut si in libertatea. Se pare ca unii un sunt asa afectati de criza
http://www.libertatea.ro/stire/prime...ia-282600.html
xht20 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 23:56   #8269
Gorby

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 490
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by limuzina View Post
Ce ai spus?Mi s-a parut mie sau au spus " chinezaria asta ieftina"?Chinezarie sa-i spui lui ... ! Cand ai sa fii in stare sa faci ce au facut ei,atunci sa spui chinezarie,da?Si tipul de mai sus are dreptate,pentru el e peste Zonda,poate si pentru mine,si pentru alti 1000,fiecare are dreptu sa se exprime,puteai cel mult sa spui ca-i urata,dar " chinezaria asta ieftina" ?Tu spui de un Ferrari ca e chinezarie? Probabil ca Dacia pentru tine e un Ferrari nu ?
Pana acum pareai un tip normal,dar la postul asta ai dat dovada de multa multa ciuda si de un nivel slab !
Cu cāt plăteşte Ferrari? Vreau şi eu.

Īntr-adevăr, să-i fie ruşine omului că are alte gusturi īn materie de design auto..
__________________
Lectură pentru fani
Gorby is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 00:29   #8270
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by limuzina View Post
Da stiu,am vorbit si eu cu ei si au adus deja o comanda !
Si cum iti explici ca la tiriac in garaj (bucuresti) este deja 1 de vreo saptamana ?) =)) Mor cand vorbiti in necunostinta de cauza .
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 08:27   #8271
chachilp

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Se refera la "designe"
chachilp is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 08:48   #8272
BiG SmOkE

Stage 4
 
BiG SmOkE's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 299
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by limuzina View Post
Ce ai spus?Mi s-a parut mie sau au spus " chinezaria asta ieftina"?Chinezarie sa-i spui lui ... ! Cand ai sa fii in stare sa faci ce au facut ei,atunci sa spui chinezarie,da?Si tipul de mai sus are dreptate,pentru el e peste Zonda,poate si pentru mine,si pentru alti 1000,fiecare are dreptu sa se exprime,puteai cel mult sa spui ca-i urata,dar " chinezaria asta ieftina" ?Tu spui de un Ferrari ca e chinezarie? Probabil ca Dacia pentru tine e un Ferrari nu ?
Pana acum pareai un tip normal,dar la postul asta ai dat dovada de multa multa ciuda si de un nivel slab !
Nici pe mine nu ma prea incanta 458 Italia, parca nu ar fii facuta de Ferrari. Parca ar fii facuta din plastic asa imi da senzatia unele parti din masina
BiG SmOkE is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 09:14   #8273
BiG SmOkE

Stage 4
 
BiG SmOkE's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 299
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Am gasit pe un site poza cu primul 458 Italia din Romania care i apartine lui Peter Imre.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	peter-imre-isi-uimeste-colegii-cu-ferrari2.jpg
Views:	804
Size:	169.9 KB
ID:	1401022  
BiG SmOkE is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 10:39   #8274
vettel

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 24
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

masina este ciudata...parca nu mai are sangele de ferrari...spatele este superb..fata un pik prea hi tech pt un ferrari.parca arata mai bine f430 sau 599?
vettel is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 11:51   #8275
xht20

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

F430 Scuderia is the shit!
xht20 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 12:36   #8276
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by C63 AMG View Post
458 italia e urat cu spume, cel putin partea frontala e sub orice critica, nu ma atrage cu nimic. Pe scurt, nu are delicatetea unui ferrari.

http://images-2.drive.com.au/2009/11...03-600x400.jpg

PS: mi s-a parut mie sau cineva a comparat chinezaria asta ieftina (in sensul de cheap-looking kit car) cu zonda ??
Eu iti respect parerea si te inteleg! Dar pt. mine este cel mai reusit! Care e problema?
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 12:50   #8277
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by Carnew View Post
)! Asa e...e masina tare! Pretul nu e de speriat (in sensul ca pe forumul asta nu cred ca intra in top 10! )(10 asa...sa pui cate un SLR nu cate sunt..ca asa nu intra nici in 50)!! Dar este cel mai frumos model facut de ei....parerea mea! Imi place mai mult ca ENZO si ZONDA! De Veyron nici nu mai zic...e mult in urma din pct. asta de vedere! Si pana la urma...cine are nevoie de atata putere ? Mai trebuie si designe nu?)
Hmm..nu cred ca lui bugatti veyron ii lipseste designul exterior cat si interior incat sa fie subclasat lui 458 italia...chiar deloc !
du0n is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 14:49   #8278
Carnew

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 86
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Hmm..nu cred ca lui bugatti veyron ii lipseste designul exterior cat si interior incat sa fie subclasat lui 458 italia...chiar deloc !
Am spus/scris! Asta este doar opinia mea! Oficial poate ca este mai frumos Bugatti....dar pt. mine nu!
Carnew is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 15:17   #8279
barladi

Stage 5
 
barladi's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 510
Member of:
[AUDI]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

Mie mi se pare mult prea frumos 458-ul. Arata bine si in poze.....in realitate imi inchipui ca e mult peste. Si daca nu ma insel, am impresia ca a luat premiul pentru cel mai bun design in 2010(asa imi aduc aminte ca am citit intr-o revista)
barladi is offline   Reply With Quote
Old 03-04-10, 16:41   #8280
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masini tari vazute la noi !!!

personal nu-mi place design-ul noului ferrari 458, a mai zis cineva: nu are ''finetea'' specifica modelelor ferrari de pana acum, e prea ''moderna'' ca sa zic asa, pun si eu niste poze cu un clio sport
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -