Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-10, 16:21   #1336
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

in cluj chestia asta se intampla saptamanal joi de la ora 18 si iarna o adta la 2 saptamani sau chiar o data pe luna !
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 11:43   #1337
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Am si eu o problema la sa...una din tije a iesit afara din locul ei(spate). Se mai poate pune inapoi?

Nu prea stiu cum sa desfac intaritura .Intreb ca poate a mai incercat careva, si daca nu merge sa nu ma chinui degeaba
__________________
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 16:49   #1338
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Tazmaniak View Post
Am si eu o problema la sa...una din tije a iesit afara din locul ei(spate). Se mai poate pune inapoi?

Nu prea stiu cum sa desfac intaritura .Intreb ca poate a mai incercat careva, si daca nu merge sa nu ma chinui degeaba
Eu am patit odata asa ceva dar nu am mai putut sa o pun la loc ca lumea.Am facut o crestatura in plasticul ala unde intra capatul de la o tija.M-a tinut ceva vreme dar pana la urma s-a rupt de tot,adica mi s-au rupt acele mici tije.Acum am o sea cu acele tije din titan care sper sa ma tina.
__________________
Vand haine Vans,Diesel,Etnies,G-Star, Springfield,Zara,PullandBear,Bershka,Smog,H&M,Jack-Jones,Fishbone,DCshoes,Converse,Lefties', Adidas Originals,Asos,etc..Ochelari RayBan aviator si waifarer.Totul original 100%.Se pot vedea si proba in zona Costin Georgian.Trimit in alte orase ramburs prin posta.Clik pe hompage pentru stocul actual. ID: xge0x Tel:0724451140(george)
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 25-08-10, 22:46   #1339
skype09

Stage 5
 
skype09's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 713
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by vale13 View Post
alegeti voi care credeti ca arata mai bine
deci nu vreau sa fiu rau dar pana acum am cumparat de la baieti 2 bikeuri full shimano cu 50 de lei bucata ..adica stateau degeaba si au zis sa scape de ele, eu le-am luat pentru piese ...deci ce zic baietii pe pe threadul asta e adevarat cu 200 ron gasesti o bicicleta buna ..eu zic ca nu e mult..si asta de o ai tu cantareste muuult frate
skype09 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-10, 12:59   #1340
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Adevărul este că pe thread-ul ăsta, am văzut cele mai mari fiţe!

Numai titan, carbon şi sute de euro visaţi...
Mai coborāţi cu picioarele pe pămānt şi īnţelegeţi că nu toţi sunt de bani gata şi nu toţi au etatea voastră ca să īşi permită chestii scumpe şi care fac cam acelaşi lucru, dar dacă nu scrie ceea ce trebuie pe cadru şi componente, nu sunt bune.

Nu comentez decizia de a cumpăra o bicicletă nesimţit de scumpă, dar nici voi nu veniţi cu arfe şi figuri cānd cineva īşi prezintă modesta bicicletă, la care şi-a făcut modificări īn limita posibilităţilor.

Aţi făcut o recomandare şi anume să īşi cumpere o bicicletă SH, dar de marcă şi īl va costa foarte puţin.
Foarte ieftin īl va costa dacă īţi cumpără chiar bicicleta ta furată acum 2 săptămāni. Asta chiar mi-ar plăcea...
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 26-08-10, 18:42   #1341
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Adevărul este că pe thread-ul ăsta, am văzut cele mai mari fiţe!

Numai titan, carbon şi sute de euro visaţi...
Mai coborāţi cu picioarele pe pămānt şi īnţelegeţi că nu toţi sunt de bani gata şi nu toţi au etatea voastră ca să īşi permită chestii scumpe şi care fac cam acelaşi lucru, dar dacă nu scrie ceea ce trebuie pe cadru şi componente, nu sunt bune.

Nu comentez decizia de a cumpăra o bicicletă nesimţit de scumpă, dar nici voi nu veniţi cu arfe şi figuri cānd cineva īşi prezintă modesta bicicletă, la care şi-a făcut modificări īn limita posibilităţilor.

Aţi făcut o recomandare şi anume să īşi cumpere o bicicletă SH, dar de marcă şi īl va costa foarte puţin.
Foarte ieftin īl va costa dacă īţi cumpără chiar bicicleta ta furată acum 2 săptămāni. Asta chiar mi-ar plăcea...
El nu si-a facut modificari in limita bunului posibilitatilor. Dupa parerea mea alea nu sunt modificari, ma refer la beculete si kilometraj. Nu e pom de craciun si nici bicicleta de curse. Daca ai bicicleta de viteza na te rupe curiozitatea sa stii cat prinzi.
Bicicleta buna nu inseamna neaparat sa fie din carbon samd. Dar toata lumea stie ce biciclete face DHS, RICH, sau alte firme pe care le gasesti la angro.
Fiecare isi da cu parerea ca e un forum public, dar atat timp cat e dhs si pui actibild cu CUBE pe ea.. totusi..
Nu trebuie sa fi plin de bani ca sa ai o bicicleta buna. Se gasesc pe net, sunt multe site-uri si gasesti la preturi rezonabile biciclete second si noi.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 26-08-10, 18:56   #1342
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Dar toata lumea stie ce biciclete face DHS, RICH, sau alte firme pe care le gasesti la angro.
Bune, proaste, cum or fi, eu am un amarat de first bike de vreo 7-8 ani si merge foarte bine si acum.
Si nu cred ca mai mult de jumatate din cei care posteaza aici chiar isi folosesc bicicletele in asa hal incat sa aiba nevoie de unele scumpe si foarte rezistente. Dar dupa cum zice si andi, nu va rupeti in figuri cu ele, ca asa ar trebui si userii cu BMW-uri/Mercedes-uri noi sa nu ne mai lase sa postam.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 08:04   #1343
Emy_bike

Stage 4
 
Emy_bike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 297
Member of:
[Honda]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Adevărul este că pe thread-ul ăsta, am văzut cele mai mari fiţe!

Numai titan, carbon şi sute de euro visaţi...
Mai coborāţi cu picioarele pe pămānt şi īnţelegeţi că nu toţi sunt de bani gata şi nu toţi au etatea voastră ca să īşi permită chestii scumpe şi care fac cam acelaşi lucru, dar dacă nu scrie ceea ce trebuie pe cadru şi componente, nu sunt bune.

Nu comentez decizia de a cumpăra o bicicletă nesimţit de scumpă, dar nici voi nu veniţi cu arfe şi figuri cānd cineva īşi prezintă modesta bicicletă, la care şi-a făcut modificări īn limita posibilităţilor.

Aţi făcut o recomandare şi anume să īşi cumpere o bicicletă SH, dar de marcă şi īl va costa foarte puţin.
Foarte ieftin īl va costa dacă īţi cumpără chiar bicicleta ta furată acum 2 săptămāni. Asta chiar mi-ar plăcea...
No Offence!! Ce fite domnule???? Daca am bike f bun inseamna ca sunt baietel de bani gata?? WRONG!!!Am plecat de la o bicla nemteasca apoi m-am imprietenit cu niste baieti cu trialul acum vreo 8ani si de acolo a plecat totul.Mai tarziu putin am descoperit niste forumuri de bikeuri. Bikeul care-l am e facut pe piese si din banii mei munciti 12-15ore Zilnic. Cand vroiam ceva la bike de obicei aveam banii fix si ii ceream lu tata doar pt curierat sau drum.Asa ca fi mai atent cu criticile astea. Nu suntem noi vinovati ca stai intr-un oras mic unde nu prea ai/vezi multe lucruri si n-ai ce face. O zi buna.
Emy_bike is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 08:15   #1344
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Nu e fita sa ai o bicicleta buna,este o necesitate.Daca esti pasionat si chiar te folosesti de bicicleta iti trebuie o bicicleta cat de cat buna.Normal daca iesi cu ea la sfarsitul saptamanii si te invarti in jurul parcului cu 2 pe ora nu prea conteaza ce bike ai.Acum fiecare dupa posibilitati dar daca vrei o bikla buna strangi si faci rost.Mai lasi un pic din iesitul in cluburi,nu-ti mai cumperi nu stiu ce jante la masina,etc...Eu am lasat altele timp de un an de zile ca sa-mi iau un cadru ca lumea.Asta nu pentru ca e fita ci pentru ca l-am rupt pe celalalt care il aveam.Stiu baieti care au doua cate doua locuri de munca,nu au masina in schimb au biciclete care fac 5-6000 de euro si asta pentru ca sunt pasionati nu fitosi.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 08:42   #1345
Emy_bike

Stage 4
 
Emy_bike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 297
Member of:
[Honda]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
Nu e fita sa ai o bicicleta buna,este o necesitate.Daca esti pasionat si chiar te folosesti de bicicleta iti trebuie o bicicleta cat de cat buna.Normal daca iesi cu ea la sfarsitul saptamanii si te invarti in jurul parcului cu 2 pe ora nu prea conteaza ce bike ai.Acum fiecare dupa posibilitati dar daca vrei o bikla buna strangi si faci rost.Mai lasi un pic din iesitul in cluburi,nu-ti mai cumperi nu stiu ce jante la masina,etc...Eu am lasat altele timp de un an de zile ca sa-mi iau un cadru ca lumea.Asta nu pentru ca e fita ci pentru ca l-am rupt pe celalalt care il aveam.Stiu baieti care au doua cate doua locuri de munca,nu au masina in schimb au biciclete care fac 5-6000 de euro si asta pentru ca sunt pasionati nu fitosi.
Da asa e.Te inteleg perfect. Noi suntem cam pe aceeasi unda .Au fost luni cand am renuntat la masina sa strang bani pt cadru sau furca.In ultimul timp mi-am luat bikeul in caruta de offroad. Urc cu acaretu peste 2000m prin namoale ,bolovani,ravene apoi cobor cu bikeul si dupa cateva ore sosesc si baietii cu acaretele lor
Emy_bike is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 13:23   #1346
2BADOPEL

Stage 1
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 11
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

nu cred ca daca sunt in stare sa castig banii multi sunt fitos ca imi cumpar o bicicleta sau o masina de calitate
2BADOPEL is offline   Reply With Quote
Old 27-08-10, 13:43   #1347
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Nici nu mă aşteptam la alte răspunsuri!

Userul "Emy_bike", a adus cineva īn vorbă oraşul din care face parte?
Nici nu cred că ştii unde este Călăraşiul pe hartă, dar arunci vorbe aiurea.
Cred că Ploieşti-ul este noua metropolă. Cel putin asta laşi tu să īnţeleagă.

Cānd am spus fiţe, m-am referit la comentariile voastre vis-a-vis de bicicletele altor useri care nu au costat sute de euro şi pe care le-aţi criticat pentru posibilităţile modeste.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 00:56   #1348
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Bune, proaste, cum or fi, eu am un amarat de first bike de vreo 7-8 ani si merge foarte bine si acum.
Si nu cred ca mai mult de jumatate din cei care posteaza aici chiar isi folosesc bicicletele in asa hal incat sa aiba nevoie de unele scumpe si foarte rezistente. Dar dupa cum zice si andi, nu va rupeti in figuri cu ele, ca asa ar trebui si userii cu BMW-uri/Mercedes-uri noi sa nu ne mai lase sa postam.
Deja ti-au raspuns baietii..

Quote:
Originally Posted by Emy_bike View Post
No Offence!! Ce fite domnule???? Daca am bike f bun inseamna ca sunt baietel de bani gata?? WRONG!!!Am plecat de la o bicla nemteasca apoi m-am imprietenit cu niste baieti cu trialul acum vreo 8ani si de acolo a plecat totul.Mai tarziu putin am descoperit niste forumuri de bikeuri. Bikeul care-l am e facut pe piese si din banii mei munciti 12-15ore Zilnic. Cand vroiam ceva la bike de obicei aveam banii fix si ii ceream lu tata doar pt curierat sau drum.Asa ca fi mai atent cu criticile astea. Nu suntem noi vinovati ca stai intr-un oras mic unde nu prea ai/vezi multe lucruri si n-ai ce face. O zi buna.
Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
Nu e fita sa ai o bicicleta buna,este o necesitate.Daca esti pasionat si chiar te folosesti de bicicleta iti trebuie o bicicleta cat de cat buna.Normal daca iesi cu ea la sfarsitul saptamanii si te invarti in jurul parcului cu 2 pe ora nu prea conteaza ce bike ai.Acum fiecare dupa posibilitati dar daca vrei o bikla buna strangi si faci rost.Mai lasi un pic din iesitul in cluburi,nu-ti mai cumperi nu stiu ce jante la masina,etc...Eu am lasat altele timp de un an de zile ca sa-mi iau un cadru ca lumea.Asta nu pentru ca e fita ci pentru ca l-am rupt pe celalalt care il aveam.Stiu baieti care au doua cate doua locuri de munca,nu au masina in schimb au biciclete care fac 5-6000 de euro si asta pentru ca sunt pasionati nu fitosi.
Quote:
Originally Posted by Emy_bike View Post
Da asa e.Te inteleg perfect. Noi suntem cam pe aceeasi unda .Au fost luni cand am renuntat la masina sa strang bani pt cadru sau furca.In ultimul timp mi-am luat bikeul in caruta de offroad. Urc cu acaretu peste 2000m prin namoale ,bolovani,ravene apoi cobor cu bikeul si dupa cateva ore sosesc si baietii cu acaretele lor
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 10:30   #1349
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Vad ca ati mentionat de stickerul acela cu "CUBE"..nu are nicio legatura cu firma de biciclete, ci este un magazin de haine care are stckere cum are si DC si altele..
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 28-08-10, 13:08   #1350
vale13

Stock
 
vale13's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 39
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

lasatii mah baieti sa vb ei cat vor de bicicletele lor de sute de euro cu care merg si pe everest......nu are rost sa va bateti capu cu asa specimene.....dak eii cred ca doar alea sunt biciclete sa o tine pe a lor ....fiecare cu ce are si cu ce isi permite ce daca e dhs sau e merida nu tot 2 roti are nu tot o persoana da la pedele asa ca eu nu vad nici o diferenta intre o bicla de 4 milioane si una de 15-16 si mai mult
vale13 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -