Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 30-11-09, 20:03   #586
mnc.risty
Freehand Design Team Member

Stage 5
 
mnc.risty's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,258
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Prietene tia mai explicat D.Y ¬ treaba cu edit.incearca sa bagi la cap!

In legatura cu bicicleta..nu stu ce sa spun sunt curios ce va iesi..
mnc.risty is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:20   #587
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by mnc.risty View Post
Prietene tia mai explicat D.Y ¬ treaba cu edit.incearca sa bagi la cap!

In legatura cu bicicleta..nu stu ce sa spun sunt curios ce va iesi..
Oricum nu se numara ca posturi pe acest thread.

Cand va fi gata bicicleta? Asa o data cu aproximatie?
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:53   #588
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

https://www.youtube.com/watch?v=CK4cK...eature=related oare gasim asa ceva in romania?
rob3rt0 ala si-a facut bicicleta aia asa ca sa i se rupa cadru parerea mea, dar improvizatia ta e doar de fatada, cand ai sa o scapi pe jos si o sa sara kitul si vopseaua ai sa iti dai cu pumni in c_@_e . Poate pun si eu maine cateva poze cu cadrul meu in starea in care e acum!
__________________
https://forum.4tuning.ro/attachment.php?attachmentid=559268&d=1213063352

Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 07:39   #589
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Angry Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Eu zic ca bicicleta va fi gata prin aprilie.
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=CK4cK...eature=related oare gasim asa ceva in romania?
rob3rt0 ala si-a facut bicicleta aia asa ca sa i se rupa cadru parerea mea, dar improvizatia ta e doar de fatada, cand ai sa o scapi pe jos si o sa sara kitul si vopseaua ai sa iti dai cu pumni in c_@_e . Poate pun si eu maine cateva poze cu cadrul meu in starea in care e acum!
Sunt constient de asta,dar am mai spus treaba cu bugetul.........Asa ca pana o sa mai strang ceva bani o sa merg asa,da eu zic ca nu o sa o trantesc prin toate gropile sa-mi sara chitu' dupa ea.Am spus si in primul post ca am doar 14 ani,cred ca voi toti sunteti majori.Imi cer scuze pentru neplacerile cauzate mnc.risty,o sa incerc sa respect.

Last edited by rob3rt0; 01-12-09 at 07:46.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 10:10   #590
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Eu zic ca bicicleta va fi gata prin aprilie.

Sunt constient de asta,dar am mai spus treaba cu bugetul.........Asa ca pana o sa mai strang ceva bani o sa merg asa,da eu zic ca nu o sa o trantesc prin toate gropile sa-mi sara chitu' dupa ea.Am spus si in primul post ca am doar 14 ani,cred ca voi toti sunteti majori.Imi cer scuze pentru neplacerile cauzate mnc.risty,o sa incerc sa respect.
Nu suntem toti majori. In fine tu faci ce vrei cu bicicleta ta. Unii din noi iti spunem cuvinte mai grele ca de na stim cum e. Tu pana nu vezi cum e sa te muncesti degeaba nu o sa-ti dai seama. Tu continua ce ai inceput.

Eu zic sa numai investesti in bicicleta asta asa mult. Asteapta sa-ti cumperi alta in viitorul apropiat. Deobicei e bine ca bicicleta sa o lasi asa pt ca oamenii aia care le-au facut le-au facut cu cap si ii strici aerodinamica.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 12:43   #591
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Au fost inundatii in Irlanda,pregatiti-va pentru reduceri masive pe chainreaction.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 12:49   #592
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
Au fost inundatii in Irlanda,pregatiti-va pentru reduceri masive pe chainreaction.
Am auzit.. dar nu am inteles cum sta treaba. Ce legatura au inundatiile cu reducerile?
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 12:53   #593
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Pai daca urmaresti site-ul si cumperi constant de acolo ai sa vezi ca la unele produse care au reduceri mari scrie ca ambalajul a fost distrus din cauza inundatiilor.Chainreaction au sediu in Dublin.
__________________
Vand haine Vans,Diesel,Etnies,G-Star, Springfield,Zara,PullandBear,Bershka,Smog,H&M,Jack-Jones,Fishbone,DCshoes,Converse,Lefties', Adidas Originals,Asos,etc..Ochelari RayBan aviator si waifarer.Totul original 100%.Se pot vedea si proba in zona Costin Georgian.Trimit in alte orase ramburs prin posta.Clik pe hompage pentru stocul actual. ID: xge0x Tel:0724451140(george)
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 13:06   #594
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
Pai daca urmaresti site-ul si cumperi constant de acolo ai sa vezi ca la unele produse care au reduceri mari scrie ca ambalajul a fost distrus din cauza inundatiilor.Chainreaction au sediu in Dublin.
Acum am inteles. Da eu voiam sa-mi iau bicicleta de acolo, dar am gasit in alta parte mai ieftin. E un site foarte bun.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 13:52   #595
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Smile Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Eu zic sa numai investesti in bicicleta asta asa mult. Asteapta sa-ti cumperi alta in viitorul apropiat. Deobicei e bine ca bicicleta sa o lasi asa pt ca oamenii aia care le-au facut le-au facut cu cap si ii strici aerodinamica.
Sa stii ca nu am investit prea mult,in jur de 70 ron.Am uitat sa sfecific in primul post ca mai am o bicicleta,tot chinezezasca,cu suspensii si jante duble nemtesti si nuste peg-uri homemade.N-am poze cu ea,dar o sa-i fac.Vreau sa mai spun ca bicicleta am cumparat-o in 2005 sau 2006 si am dat 185 ron pe ea,cu mari sacrificii si am tinut mult la ea,poate o sa imi iau alta bicicleta dar deja am doua

Last edited by rob3rt0; 01-12-09 at 14:13.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:07   #596
xgeox

Stage 5
 
xgeox's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,106
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Acum am inteles. Da eu voiam sa-mi iau bicicleta de acolo, dar am gasit in alta parte mai ieftin. E un site foarte bun.
E normal ca se poate sa gasesti unele lucruri in alta parte mai ieftin dar ca preturi in general si diversitatea pieselor este f.bun.Mai ales daca vrei ceva mai special,ca piese ma refer plus ca-ti vine totul acasa daca faci comanda.
xgeox is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 16:46   #597
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by xgeox View Post
E normal ca se poate sa gasesti unele lucruri in alta parte mai ieftin dar ca preturi in general si diversitatea pieselor este f.bun.Mai ales daca vrei ceva mai special,ca piese ma refer plus ca-ti vine totul acasa daca faci comanda.
Am vazut ca sunt diferite. Acum peste cateva saptamanii o sa-mi iau un echipament.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:10   #598
kta ford focus

Stage 4
 
kta ford focus's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 243
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

ingerasule,am eu jante dealea pret 120 ron am 2
kta ford focus is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:42   #599
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

fratilor.. help me.. nu mai primesc email de la thredul asta.. ma si miram cum de nu mai cocheteaza lumea cu 2 roti.... ma gandeam ca e frigul devina...:P

roberto... hai sa-ti dau un sfat... am un prieten care are acelasi tip de cadru ca al tau... l-a modificat in felul urmator... ca-n poza... o imitatie de trial.. (cadrul e f usor undeva la 4kg) din pacate bicla e acum in paragina... lipsa de fonduri pt piese de calitate...si te anunt ca a avut mai mult impact decat ce faci u cu chit... sau daca vrei neaparat.. vezi ca se gaseste fibra de sticla... si fa-i "capat" la tot cadrul? ns.. sau da-i o forma la terminatia aia pe care ai facuta ca e prea dreapta....

bft all.. sa ne vedem pe gheatza)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bike.JPG
Views:	64
Size:	12.6 KB
ID:	1210861  
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 16:49   #600
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Cool Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
fratilor.. help me.. nu mai primesc email de la thredul asta.. ma si miram cum de nu mai cocheteaza lumea cu 2 roti.... ma gandeam ca e frigul devina...:P

roberto... hai sa-ti dau un sfat... am un prieten care are acelasi tip de cadru ca al tau... l-a modificat in felul urmator... ca-n poza... o imitatie de trial.. (cadrul e f usor undeva la 4kg) din pacate bicla e acum in paragina... lipsa de fonduri pt piese de calitate...si te anunt ca a avut mai mult impact decat ce faci u cu chit... sau daca vrei neaparat.. vezi ca se gaseste fibra de sticla... si fa-i "capat" la tot cadrul? ns.. sau da-i o forma la terminatia aia pe care ai facuta ca e prea dreapta....

bft all.. sa ne vedem pe gheatza)
da-mi mai multe detalii te rog , niste poze ceva
vreau sa mai spun ca primul chit era de fibra e tot aceeasi cu fibra de sticla?
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -