Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 29-11-09, 20:26   #571
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Smile

Inca 3 poze cu "noua" furca si stadiul de tuning

Ms D.Y ¬ sunt nou pe forum.In seara asta m-am inregistrat

Sper sa va placa ce am lucrat pana acum
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SDC17169.JPG
Views:	108
Size:	2.58 MB
ID:	1196867   Click image for larger version

Name:	SDC17175.JPG
Views:	103
Size:	2.62 MB
ID:	1196873   Click image for larger version

Name:	SDC17176.JPG
Views:	80
Size:	2.58 MB
ID:	1196875  


Last edited by Sasha; 30-11-09 at 00:06.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 21:20   #572
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Inca 3 poze cu "noua" furca si stadiul de tuning
Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Ms D.Y ¬ sunt nou pe forum.In seara asta m-am inregistrat
Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Sper sa va placa ce am lucrat pana acum
Da.. dupa ce o sa vad mai multe poze pot sa imi dau cu parerea.

Ai grija.. dai edit, daca mai vrei sa scrii ceva sa nu faci 1000 de posturi.. este EDIT in dreapta jos dupa ce ai postat.

Intra pe acest topic si uitete pe acolo. Click aici.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 19:45   #573
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Cool Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Astazi am mai cumparat o cutie de chit si am mai lucrat cate ceva.Vopseaua e curatata de mai mult timp , iar urmatoarea va fi un galben-taxi.Imi cer scuze daca am deranjat cu prea multe postari.Am mai spus:sunt nou pe forum.Imi cer scuze inca o data.Sper sa va placa ce am mai lucrat.Mai am o problema:ultima gaura pe care am astopat-o(de langa pedale),pe acolo trecea cablul de la schimbatorul de foi.Oare merge sa dau o gaura cu bormasina fara sa afecteze ceva?Astept raspunsuri!!!Iti multumesc inca odata D.Y ¬.Esti singurul care mi-a raspuns
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SDC17190.JPG
Views:	48
Size:	2.59 MB
ID:	1198295   Click image for larger version

Name:	SDC17191.JPG
Views:	56
Size:	2.59 MB
ID:	1198296   Click image for larger version

Name:	SDC17192.JPG
Views:	47
Size:	2.58 MB
ID:	1198307  

Click image for larger version

Name:	SDC17193.JPG
Views:	47
Size:	2.61 MB
ID:	1198310   Click image for larger version

Name:	SDC17194.JPG
Views:	55
Size:	2.62 MB
ID:	1198311  

Last edited by rob3rt0; 30-11-09 at 19:51.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 19:54   #574
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Astazi am mai cumparat o cutie de chit si am mai lucrat cate ceva.Vopseaua e curatata de mai mult timp , iar urmatoarea va fi un galben-taxi.Imi cer scuze daca am deranjat cu prea multe postari.Am mai spus:sunt nou pe forum.Imi cer scuze inca o data.Sper sa va placa ce am mai lucrat.Mai am o problema:ultima gaura pe care am astopat-o(de langa pedale),pe acolo trecea cablul de la schimbatorul de foi.Oare merge sa dau o gaura cu bormasina fara sa afecteze ceva?Astept raspunsuri!!!Iti multumesc inca odata D.Y ¬.Esti singurul care mi-a raspuns
Da cu placere pai vreau sa nu alung lumea si vreau sa dezvoltam mica comunitate de biciclete.

Eu nu inteleg ce vrei sa faci cu chestiile alea cu chitul. De ce ai facut asta? Unde vrei sa ajungi?

Poti sa dai gaura da vezi sa nu atinga cablu.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 19:59   #575
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Astazi am mai cumparat o cutie de chit si am mai lucrat cate ceva.Vopseaua e curatata de mai mult timp , iar urmatoarea va fi un galben-taxi.Imi cer scuze daca am deranjat cu prea multe postari.Am mai spus:sunt nou pe forum.Imi cer scuze inca o data.Sper sa va placa ce am mai lucrat.Mai am o problema:ultima gaura pe care am astopat-o(de langa pedale),pe acolo trecea cablul de la schimbatorul de foi.Oare merge sa dau o gaura cu bormasina fara sa afecteze ceva?Astept raspunsuri!!!Iti multumesc inca odata D.Y ¬.Esti singurul care mi-a raspuns
Acuma sincer si fara suparare, tu iti bati joc de bicicleta? fi sigur ca nici nu vopsesti bine bicicleta si o sa crape chitul, sau e fibra?
mareo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:02   #576
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Se vede ca esti un tip de treaba.Chestiile alea,la final,cred ca vor arata foarte frumos,asa mi-a venit in minte sa fac(+ ca am vazut si un filmuletz pe youtube:https://www.youtube.com/watch?v=tynU_ZKNYdw ,si mi-a placut cum arata).Pe suprafetele plate de pe cadru , vreau sa pun niste stikere misto(nu m-am gandit inca la ceva,as vrea niste pareri).Si ms pentru sfat.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:06   #577
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Astazi am mai cumparat o cutie de chit si am mai lucrat cate ceva.Vopseaua e curatata de mai mult timp , iar urmatoarea va fi un galben-taxi.Imi cer scuze daca am deranjat cu prea multe postari.Am mai spus:sunt nou pe forum.Imi cer scuze inca o data.Sper sa va placa ce am mai lucrat.Mai am o problema:ultima gaura pe care am astopat-o(de langa pedale),pe acolo trecea cablul de la schimbatorul de foi.Oare merge sa dau o gaura cu bormasina fara sa afecteze ceva?Astept raspunsuri!!!Iti multumesc inca odata D.Y ¬.Esti singurul care mi-a raspuns
Acuma sincer si fara suparare, tu iti bati joc de bicicleta? fi sigur ca nici nu vopsesti bine bicicleta si o sa crape chitul, sau e fibra?
nu imi bat joc de bicicleta,sunt incepator,daca o sa crape o sa incerc ceva sudat
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:09   #578
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
nu imi bat joc de bicicleta,sunt incepator,daca o sa crape o sa incerc ceva sudat
Munca in zadar si fara cap.
mareo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:10   #579
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Talking Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Mareo,m-am uitat putin la profilul tau si vad ca te pricepi la d'astea cu chit,vopsit etc.Bravo!!!Imi plac machetele tale.O sa vezi ca o sa iasa ceva super,chiar daca zici ca nu stiu sa vopsesc
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:11   #580
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Se vede ca esti un tip de treaba.Chestiile alea,la final,cred ca vor arata foarte frumos,asa mi-a venit in minte sa fac(+ ca am vazut si un filmuletz pe youtube:https://www.youtube.com/watch?v=tynU_ZKNYdw ,si mi-a placut cum arata).Pe suprafetele plate de pe cadru , vreau sa pun niste stikere misto(nu m-am gandit inca la ceva,as vrea niste pareri).Si ms pentru sfat.
Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
nu imi bat joc de bicicleta,sunt incepator,daca o sa crape o sa incerc ceva sudat

Eu zic ca trebuia sa o sudezi de la inceput fara sa te mai chinui cu chit. Sau daca voiai ceva mai special eu acum am vazut anuntul unui baiat care vinde carbon.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:12   #581
denees
Audi Driver

Stage 5
 
denees's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 730
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

foarte, foarte fain stickeru ala... banuiesc ca vrei si tu tribale. vad o pensula si un borcan cu vopsea pe acolo, sper ca nu ai de gand sa le folosesti. o fi si asta tuning. poate ii faci un eleron ceva. am mai vazut la cineva care si'a pus muzica, leduri, neoane. precis va fi cea mai tare!!!! spor la munca..
__________________
Ex Volkswagen Polo 6n2 | Ex Audi A4 B5 Avant | Volkswagen Golf Mk5
denees is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:19   #582
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
oarte, foarte fain stickeru ala... banuiesc ca vrei si tu tribale. vad o pensula si un borcan cu vopsea pe acolo, sper ca nu ai de gand sa le folosesti. o fi si asta tuning. poate ii faci un eleron ceva. am mai vazut la cineva care si'a pus muzica, leduri, neoane. precis va fi cea mai tare!!!! spor la munca..
Pensula si borcanul pe care le-ai vazut nu o sa le folosesc.Neoane,leduri si d'astea n-am de gand sa folosesc(vreau un bike cat mai usor),poate pe viitor.o sa ma gandesc si la un eleron.in privinta sikerelor am mai spus ca nu m-am gandit.ms de incurajare
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:26   #583
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Smile Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Eu zic ca trebuia sa o sudezi de la inceput fara sa te mai chinui cu chit. Sau daca voiai ceva mai special eu acum am vazut anuntul unui baiat care vinde carbon.
Nu ma incurc cu carbon si cu d'astea.Nu dispun de un buget foarte mare.As vrea eu asa ceva da nu am finante
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:26   #584
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by rob3rt0 View Post
Pensula si borcanul pe care le-ai vazut nu o sa le folosesc.Neoane,leduri si d'astea n-am de gand sa folosesc(vreau un bike cat mai usor),poate pe viitor.o sa ma gandesc si la un eleron.in privinta sikerelor am mai spus ca nu m-am gandit.ms de incurajare
Daca vrei un 'bike' cat mai usor, de ce o incarci cu chit?
mareo is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 20:30   #585
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Exclamation

Quote:
Daca vrei un 'bike' cat mai usor, de ce o incarci cu chit?
Am vrut sa spun ca e si asa incarcata

Quote:
Daca vrei un 'bike' cat mai usor, de ce o incarci cu chit?
Sa nu credeti ca bicicleta e incarcata cu chit.Sunt puse placile de plastic in suruburi si la mijloc bucati din placi dalea de izolatie a casei indesate

Last edited by aleks; 03-12-09 at 14:51.
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -