Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-12, 20:19   #1906
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

D.Y ¬ - nu pot sa mai lucrez la ea stai linistit ca fac la ea de la inceputul veri trecute si nu am postat nimic atunci . pozele sunt de pe atunci am vrut sa arat ce fac dar nu are rost. tot o sa imi fac pozele pentru mine si am sa pastrez pentru mine sa imi aduc aminte cat am muncit la ea
__________________
semnatura prea mare
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 21:31   #1907
CyPz

Stage 5
 
CyPz's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1,063
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
D.Y ¬ - nu pot sa mai lucrez la ea stai linistit ca fac la ea de la inceputul veri trecute si nu am postat nimic atunci . pozele sunt de pe atunci am vrut sa arat ce fac dar nu are rost. tot o sa imi fac pozele pentru mine si am sa pastrez pentru mine sa imi aduc aminte cat am muncit la ea
Sa sti ca e o mare satisfactie sa sti ca acel lucru e facut de mana ta Si nu oricine are "talentul" sau...rabdarea ca sa zic asa, de a face asa ceva si daca vrei sa iasa intradevar bine trebuie sa stai foarte mult dupa ea sa o bibilesti(proprie experienta). Dar sti...in momentul de fata nu prea se mai merita sa investesti munca in chestii dinastea pentru ca foarte putini le apreciaza DAR nu trebuie sa placa lumii ci tie Eu iti urez succes cu proiectul si chiar cred ca va iesi ceva frumos!
CyPz is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 22:35   #1908
tunerul

Stage 4
 
tunerul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 243
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Am o intrebare, sper sa ma puteti ajuta. Vreau sa cumpar un lant pentru un mtb de 26 cu 3x6 viteze.. Cum sa aleg si ce caracteristici trebuie sa scrie pe el, in principiu ma intereseaza lungimea Daca mi-ati putea da un exemplu mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!
tunerul is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 23:08   #1909
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by CyPz View Post
Sa sti ca e o mare satisfactie sa sti ca acel lucru e facut de mana ta Si nu oricine are "talentul" sau...rabdarea ca sa zic asa, de a face asa ceva si daca vrei sa iasa intradevar bine trebuie sa stai foarte mult dupa ea sa o bibilesti(proprie experienta). Dar sti...in momentul de fata nu prea se mai merita sa investesti munca in chestii dinastea pentru ca foarte putini le apreciaza DAR nu trebuie sa placa lumii ci tie Eu iti urez succes cu proiectul si chiar cred ca va iesi ceva frumos!
Crede-ma ca si eu am facut cu mana mea multe " proiecte " mai mult proaste decat bune.
Si mai multe avem/aveti de invatat de la (!8Y_M pt ca ce a facut el nu am vazut la nimeni.

Decat sa faci un "tuning" sau cum vreti voi sa-i spuneti, imbunatatire, samd, decat sa o faci aiurea si fara cap, uneori doar de a te "da mare si tare" mai bine nu faci.

Mie unul nu-mi place sa laud asa mult munca altuia, pt ca lauda nu duce spre bine. Mai bune sunt criticile. ( omu se enerveaza, se ambitioneaza si la sfarsit o sa iasa ceva mai frumos )

Nu cred ca sta acum cineva sa zica ceva cu rautate pe aici, zic eu. Ce castigi daca te iei de altii mai mici si care sunt pe la inceput?

Si prosti sa fiti sa va faceti ceva doar pentru vazul lumii sau doar sa aprecieze altii. Dupa parerea mea e o gandire total eronata. Conteaza daca iti place tie? Daca te simti tu bine? Sau in unele cazuri ca deh nu iti poti permite mai mult.. sau conteaza ca rade lumea/comenteaza aiurea..

Zicala gen nimeni nu s-a nascut invatat deja nu isi are rostul.
Suntem in 2012 daca te duce cat de cat capul si ai ceva timp + $$$ ai sa faci la trotinete pana iti sar ochii din cap.


Sa revenim si la alte discutii: Mie unul mi-e dor sa-mi dau drumu de pe un deal, si la jumatatea lui sa mi se rupa Pegasu in 2. Sa vezi atunci need for speed si senzatii. Voi ce aventuri aveti cu Pegas? (sau daca nu cu alta firma, la fel de antica)

Last edited by D.Y ¬; 02-02-12 at 23:12.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 11:31   #1910
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

D.Y ¬ - eu nu vreau sa ii fac o imbunatatesc deloc . vreau sa o repar dar sa o fac mai frumoasa . mie mi se pare ca arata bine schitele de mai sus . nu o fac sa ma dau mare. o fac pentru ca eu am crescut cu bicicleta aia si ii stiu fiecare defect si vreau altcv . singura proble care a fost de la inceput ca la unele chesti nu prea stiu si fac ca si cum as fi legat la ochii . ( e vorba de bratele de la pedale si tot ce tine de ele , de butucu dupa spate pentru ca vreau ceva ce nu stiu nici macar cum se numeste ) nu stiu daca ai inteles .
Si eu am un pegas care sa rupt tot coborand un deal . numai ca nu aveam viteza imi aduc aminte ca toata lumea zicea ca din cauza greutati (Eram grasut)

CyPz - iti multumesc nu vreau sa ma grabesc vreau sa iasa extrem de bine si sa stiu ca in fiecare particica din ea e o bucata din mine ( tin foooarte mult la bicicleta asta )

Last edited by CraZzy_K1D; 03-02-12 at 11:35.
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 11:56   #1911
CyPz

Stage 5
 
CyPz's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1,063
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Sa sti ca una din placerile pe care nu le poate inlocuii nimic atceva este atunci cand ai terminat de reprat tot la ea si deja te plimb cu ea si sti ca e facuta numai de mana ta! Aceea e cea mai mare placere Restul...lasa lumea sa vorbeasca..Vorba lui Robert SGM: Tac si fac!
CyPz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 13:00   #1912
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
Suntem in 2012 daca te duce cat de cat capul si ai ceva timp + $$$ ai sa faci la trotinete pana iti sar ochii din cap.
ai ceva impotriva totinetelor?))

ziceai ceva de aprobat pe pagina anterioara... ma bag

Lume.. sa nu inteleaga cineva ceva... nici eu .. nici D.Y ¬ nici FOF-ul nu avem ceva cu restu.. doamne fereste.... si da.. e greu la inceput pana iti deprinzi anumite chestii... eu 1 am avut peste 30 de bicle... si majoritatea au fost primite (mai ales cand eram copil) si aratau destul de amarate... si pe toate le-am restaurat, aranjat (cum eram moda pe atunci) si donat mai departe... dar ceva mai tarziu mi-a parut rau... ce-i drept e frumos sa-mi aduc aminte de ele.. si-mi apare un zambet in coltul gurii... dar totusi.. parca as fi preferat sa pastrez banii si sa imi iau una capabila... chiar asta vrau sa fac in primavarata.. sa dau toate 3 biclele (Giant-ul first-ul si trialul) sa-mi iau una buna la toate.. ce-i drept.. nu o sa se compare cu fiecare individual.. da.. de...

CyPz... eu chiar am apreciat proiectul cu pegas si am deschis aproape toate pozele...am avut pegasiuri si mi-au ramas la suflet bine de tot... ce-i drept.. te-ai grabit... acuma ai zis-o si u.. iti e invatatura de minte:P ca tre sa le iei iar la mana.. alti bani.. alt timp.. alta distractie...


CraZzy_K1D.. am mai zis odata pe pg anterioara:P daca ceva da bine in `lumea` masinilor si pe bicle afara... nu inseamna ca da bine si la noi... sunt oameni care apreciaza.. dar sunt si care o sa rada... sa te astepti la asta... iar... ca sa faci un rat-bike.. in adevaratul sens al cuvantului.. crede-ma ca e mult de munca.. si poti sa pui tot felul de idei in aplicatie.. nu doar un cadru ruginit si ceva piese urate...

treaba cu bmx-ul.... o sa fie mult de munca si multi bani investiti.. si sincer ns daca se merita... acuma.. u stii ce si cum:P dar sa stii ca o simpla vopsea nu o sa fie suficient... rezolva ceva cu piesele nichelate.. ori curatate si vopsite.. ori curatate si nichelate...

Tunere... lungimea e ajustabila.. ce te intereseaza este latime si lungimea ZALEI.. nu a lantului cel mai bine du-te cu lantul vechi...bine.. astea uzuale.. se stie:P daca ai ceva mai special atunci e cu prob:P
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...

Last edited by (!8Y_M; 03-02-12 at 13:21.
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 16:28   #1913
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
ai ceva impotriva totinetelor?))
a fost primul cuvant care mi-a venit in minte.
ti-ai adus aminte de trotineta pt drift?)
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-12, 16:31   #1914
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
a fost primul cuvant care mi-a venit in minte.
ti-ai adus aminte de trotineta pt drift?)
lasa ma tricicleta de drift) dar am avut si trotineta)
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 12:55   #1915
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
lasa ma tricicleta de drift) dar am avut si trotineta)
a da, gata mi-am adus aminte. )
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 22:48   #1916
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

mai punem si poze , nu doar vorbarie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCI0016.jpg
Views:	62
Size:	552.0 KB
ID:	2319804   Click image for larger version

Name:	26012012152.jpg
Views:	50
Size:	841.5 KB
ID:	2319805   Click image for larger version

Name:	26012012146.jpg
Views:	53
Size:	912.3 KB
ID:	2319806  

Click image for larger version

Name:	26012012144.jpg
Views:	38
Size:	845.3 KB
ID:	2319807  
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-12, 23:16   #1917
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
mai punem si poze , nu doar vorbarie
Ce tare de tine. Vai vai !
Ca eu acum sunt prin Craiova si nu am un monstru sa ma dau pe nametii astia.

Pun si eu 4 poze aiurea. Cu o bicicleta cumparata de fratele meu(de la un prieten) 25-30 de lire, chilipir.
1 - in spatele casei
2 - in spate raul Merseyside..
3,4 - gen panorama
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2011-11-03_17-11-34_454.jpg
Views:	55
Size:	2.08 MB
ID:	2319811   Click image for larger version

Name:	2011-11-12_15-50-37_351.jpg
Views:	39
Size:	1.46 MB
ID:	2319812   Click image for larger version

Name:	2011-11-13_13-56-43_93.jpg
Views:	35
Size:	1,022.7 KB
ID:	2319813  

Click image for larger version

Name:	2011-11-13_13-57-00_898.jpg
Views:	32
Size:	1,020.0 KB
ID:	2319814  
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 21:19   #1918
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

salut baieti poze cu bicicleta la starea actuala si cu piesele cumparate
a da , dau la schimb pipa ghidon mai subtire si janta cu spite sau fara pentru una ca cea din poza .
nu. bicicleta nu o sa fie alba dar culoare aia este folosita la nu stiu ce care umple toate gauruile de pe suprafata si este foarte gros. e pus de protectie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC-0023.jpg
Views:	27
Size:	91.4 KB
ID:	2322108   Click image for larger version

Name:	DSC-0000484.jpg
Views:	44
Size:	349.3 KB
ID:	2322109   Click image for larger version

Name:	DSC-0000491.jpg
Views:	42
Size:	294.6 KB
ID:	2322110  

Click image for larger version

Name:	DSC-0000347.jpg
Views:	25
Size:	235.2 KB
ID:	2322111   Click image for larger version

Name:	DSC-0000466.jpg
Views:	26
Size:	126.1 KB
ID:	2322112   Click image for larger version

Name:	DSC-0000487.jpg
Views:	26
Size:	332.1 KB
ID:	2322113  

Click image for larger version

Name:	DSC-0000468.jpg
Views:	25
Size:	211.9 KB
ID:	2322114  
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 21:26   #1919
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

kit de pistol sau fuller... vezi ca se poate smilgherui cu apa si iese sticla

wa....da... in ce tara traiesti u frate? de stai in tricou si curtea-i verde cand in toata tara e `bahaos` cu ninsorile?:P

sa inteleg ca bicla a fost imbracata in fuller/kit de pistol in vara si asa a ramas? nu ai mai apucat sa o vopsesti?
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 08-02-12, 21:30   #1920
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

(!8Y_M - pozele sunt de vara trecut si din toamna . daca dau cu vopsea neagra pe deasupra are ceva ?? :S
cum fac vopseaua negru mat sa ramana ?? ca se curata foarte repede si nu stiu ce sa fac .
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -