Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-12, 16:01   #1891
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

salut baieti am si eu un fel de bmx . A fost extrem de ruginita si am pierdut mult sa o curat sunt de parere ca iti pasa mai mult de un lucru la care ti-ai spart plamani sa il faci decat unu gata cumparat revenim >>
Este prima mea bicicleta e printre primele modele de bmx deci nu pot sa pun lucruri "sofisticate" pe ea (nici sumele nu ma ajuta ) la origine am vrut sa o fac negru (mat)cu lant si jante albastre(mat) .dar in timp sa modificat planul si a ajuns alb cu negru .defectul este ca nu mai am bani sa o termin pentru ca este facuta din fonduri personale (15 ani )am incercat toata vara sa fac rost de bani sa o termin dar nuprea am reusit
sa va arata de la inceput ( nu pot sa pun toate pozele pun doar cateva)
Ps: vreau sa mai fac si un mtb gen rat style fara sa investesc mai mult de 100 ron in ea pentru ca am destule piese care nu sunt noi . o sa pun poze si cu mtb-ul in stare in care era . ce parere aveti de planul cu mtb-ul si de bmx ?
Jink - de unde ai luat stickerele? arata foarte frumos bv'o
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC-0000317.jpg
Views:	40
Size:	192.6 KB
ID:	2313101   Click image for larger version

Name:	DSC-0000318.jpg
Views:	31
Size:	184.7 KB
ID:	2313102   Click image for larger version

Name:	DSC-0000319.jpg
Views:	62
Size:	224.1 KB
ID:	2313103  

Click image for larger version

Name:	DSC-0000320.jpg
Views:	31
Size:	232.0 KB
ID:	2313104   Click image for larger version

Name:	DSC-0000321.jpg
Views:	26
Size:	241.3 KB
ID:	2313105   Click image for larger version

Name:	DSC-0000323.jpg
Views:	27
Size:	177.8 KB
ID:	2313106  

__________________
semnatura prea mare
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 17:37   #1892
katalinux

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 3
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Salut eu sunt pasionat de Bmx`uri Old School,care bineinteles ca nu se gasesc la noi,si nimanui nu`i pasa de ele,eu le vanez pe ebay piese si epave ),apoi le readuc la gloria de altadata,chiar bmx`ul de mai sus este un old school de prin anii 80,care ar fi ok readus la viata,am si o pagina de fb prin care vreau sa promovez aceste jucarii in romania,si cine stie poate chiar se leaga o comunitate.

https://www.facebook.com/pages/Old-Sc...33832216701950
katalinux is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:00   #1893
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Ca tot veni vorba de BMX-uri vechi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	26.JPG
Views:	71
Size:	2.61 MB
ID:	2315537   Click image for larger version

Name:	27.JPG
Views:	98
Size:	2.58 MB
ID:	2315538  
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:20   #1894
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

D.Y ¬ zi ceva... simt ca te macina)


Quote:
Originally Posted by andrey2003 View Post
M-am gandit sa fac acest topic pt biciclisti!!! Cu ce biciclete va laudati??? Daca aveti puneti si poze si spuneti ce componente are, bani. etc... ASTEPT SA PUNETI VOI SI VOI PUNE SI EU DUPA AIA!!! :P
kata... mi se pare mie sau u mai ai un ban pe un nume asemanator pt poze si aberatii? ti-am dat replay mai sus cu ce vrea sa fie topicul asta.. ok.. se si discuta despte eventuale achizitii.. pareri.. etc.. dar de la asta pana la ...

am facebook... sunt pasionat de bmx-uri care nu exista in rom dar le restaurez si promovez... se cam bat cap in cap cuvintele...poate sunt eu prea absurd... dar e "copilarie de copil de 11 ani"

a.. si.. apropo.. stai u linistit ca exista in rom bmx-uri dealea `old school`...

Ia zi D.Y ¬ nu vrei si u funclub pe facebook?)
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:26   #1895
katalinux

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 3
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by katalinux View Post
Salut eu sunt pasionat de Bmx`uri Old School,care bineinteles ca nu se gasesc la noi,si nimanui nu`i pasa de ele,eu le vanez pe ebay piese si epave ),apoi le readuc la gloria de altadata,chiar bmx`ul de mai sus este un old school de prin anii 80,care ar fi ok readus la viata,am si o pagina de fb prin care vreau sa promovez aceste jucarii in romania,si cine stie poate chiar se leaga o comunitate.

https://www.facebook.com/pages/Old-Sc...33832216701950
Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
D.Y ¬ zi ceva... simt ca te macina)




kata... mi se pare mie sau u mai ai un ban pe un nume asemanator pt poze si aberatii? ti-am dat replay mai sus cu ce vrea sa fie topicul asta.. ok.. se si discuta despte eventuale achizitii.. pareri.. etc.. dar de la asta pana la ...

am facebook... sunt pasionat de bmx-uri care nu exista in rom dar le restaurez si promovez... se cam bat cap in cap cuvintele...poate sunt eu prea absurd... dar e "copilarie de copil de 11 ani"

a.. si.. apropo.. stai u linistit ca exista in rom bmx-uri dealea `old school`...

Ia zi D.Y ¬ nu vrei si u funclub pe facebook?)
Nu am ban,pt ca asta e sg cont,ok poti sa stergi postul,scuze de deranj,numai bine.
katalinux is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:32   #1896
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

katalinux - dami pm cu mai multe detalii despre bmx daca ai
rob3rt0 - arata bine imi place
(!8Y_M - nuj daca minte sau abereaza dar vad ca are dreptate in legatura cu bicicleta mea

Al - am gasit un site unde pot sa imi vopsesc bmx-ul (virtual) si cam asa vreau eu sa arate
Alte cateva poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	photo3.png
Views:	41
Size:	536.2 KB
ID:	2315583   Click image for larger version

Name:	photo2.png
Views:	36
Size:	591.3 KB
ID:	2315584   Click image for larger version

Name:	photo1.png
Views:	34
Size:	394.3 KB
ID:	2315585  

Click image for larger version

Name:	Copy of DSC-0000354.jpg
Views:	18
Size:	122.3 KB
ID:	2315586   Click image for larger version

Name:	Copy of DSC-0000356.jpg
Views:	25
Size:	130.2 KB
ID:	2315587   Click image for larger version

Name:	Copy of DSC-0000355.jpg
Views:	21
Size:	92.8 KB
ID:	2315588  

Click image for larger version

Name:	DSC-0000466.jpg
Views:	25
Size:	126.1 KB
ID:	2315589   Click image for larger version

Name:	DSC-0000340.jpg
Views:	34
Size:	150.4 KB
ID:	2315590   Click image for larger version

Name:	DSC-0000349.jpg
Views:	26
Size:	173.3 KB
ID:	2315591  

Click image for larger version

Name:	DSC-0023.jpg
Views:	26
Size:	91.4 KB
ID:	2315592  
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:36   #1897
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Nici eu nu am zis ca minte.. doar ca mi s-a parut putin ciudat... se bate singur in cuvinte... bmx-uri care nu se gasesc in rom dar el le restaureaza si le promoveaza... si el e din buc.. + ca e primul comentariu de pe tot forumul 4tuning.... si e destul de apropiat de celalalt kata ca nume...

bft all
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:40   #1898
katalinux

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 3
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
Nici eu nu am zis ca minte.. doar ca mi s-a parut putin ciudat... se bate singur in cuvinte... bmx-uri care nu se gasesc in rom dar el le restaureaza si le promoveaza... si el e din buc.. + ca e primul comentariu de pe tot forumul 4tuning.... si e destul de apropiat de celalalt kata ca nume...

bft all
Nu se gasesc pe toate drumurile,si oricum eu nu le vand,daca aici batea problema,nu`mi fac reclama la "magazin" .
katalinux is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:42   #1899
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

(!8Y_M - ai dreptate e cam dubios . Ce parere ai de ideea mea cu mtb-ul rat style ?
Poze cu mtb-ul >>
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC-0059.jpg
Views:	57
Size:	226.2 KB
ID:	2315603   Click image for larger version

Name:	DSC-0060.jpg
Views:	43
Size:	223.7 KB
ID:	2315604  
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:45   #1900
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

ma , voi ce vedeti la masini , puneti in aplicare pe biciclete ?
numai ruginituri am vazut de cateva pagini incoa.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:50   #1901
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Andreea13 - da ai vazut numai ruginituri dar ai uitat sa citesti posturile . si iti pot arata biciclete ruginite care arata extrem de bine ;
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 18:52   #1902
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by katalinux View Post
Nu se gasesc pe toate drumurile,si oricum eu nu le vand,daca aici batea problema,nu`mi fac reclama la "magazin" .
ns ce intelegi u prin "toate drumurile" dar acum 2-3 luni am vazut 2 la centre de fier vechi...(cautam ceva pe la remat) unu de prin 87-90 am taiat eu..si am 2 prieteni... dintre care 1 acelasi tip de bicla cu cea de pe facebook-ul tau... cea rosie cu jante de plastic.. doar ca a lui e rosu cu negru si fara frane... si sincer ns daca o mai are=)) daca nu o fi si a lui pe la fiare vechi:P


Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
(!8Y_M - ai dreptate e cam dubios . Ce parere ai de ideea mea cu mtb-ul rat style ?
Poze cu mtb-ul >>
sa nu muncesti degeaba... in rom biclele nu-s atat de apreciate ca afara... si daca vrei sa o ruginesti pe toata.. o za ai probleme cu hainele) iar daca vrei sa te si plimbi.. automat mecanic tre sa fie cat de cat ok.. dar.. totusi.. bft...
nu mi-o lua in nume de rau.. dar nu baga bani in ea ca o sa-ti para rau

FOF-ule nu fii rau ma.. sunt si ei minori si nu pot sa exemplifice pe masini... dar tre sa inceapa de undeva lasa-i sa-si puna mintea la contributie) ce-i drept.. ultimile pagini.. sunt proiecte grabite si finalizate inainte de termen...

repet.. daca tot muncesti la o bicla.. fa-o cu raspundere si pana la capat ... macar sa fii si u mandru de ea cum iese
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:00   #1903
CraZzy_K1D

Stage 5
 
CraZzy_K1D's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,093
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

(!8Y_M - mtb-ul este deja ruginiti si zgariat , la partea tehnica o sa lucrez ca vreau arcu de suspensie pedalele si chestiile astea vreau sa fie luna si bec
CraZzy_K1D is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:27   #1904
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
D.Y ¬ zi ceva... simt ca te macina)




kata... mi se pare mie sau u mai ai un ban pe un nume asemanator pt poze si aberatii? ti-am dat replay mai sus cu ce vrea sa fie topicul asta.. ok.. se si discuta despte eventuale achizitii.. pareri.. etc.. dar de la asta pana la ...

am facebook... sunt pasionat de bmx-uri care nu exista in rom dar le restaurez si promovez... se cam bat cap in cap cuvintele...poate sunt eu prea absurd... dar e "copilarie de copil de 11 ani"

a.. si.. apropo.. stai u linistit ca exista in rom bmx-uri dealea `old school`...

Ia zi D.Y ¬ nu vrei si u funclub pe facebook?)
prefer sa ma abtin, ca nu e frumos sa destram vise.
si eu am vise, dar sunt uscate.
da un fanclub rezolva totul. cum sa nu )

da frumoasa pagina, felicitarile mele pentru munca depusa =))

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
ma , voi ce vedeti la masini , puneti in aplicare pe biciclete ?
numai ruginituri am vazut de cateva pagini incoa.
ca bine zici ) credeam ca sunt singurul cu parerea asta si cu (!8Y_M, daca ma aproba desigur. )

Quote:
Originally Posted by CraZzy_K1D View Post
Andreea13 - da ai vazut numai ruginituri dar ai uitat sa citesti posturile . si iti pot arata biciclete ruginite care arata extrem de bine ;
da scuza-ma, daca zici "rat style" eu unu sunt pe jos.
eu unul cand lucram la bicicleta, indiferent ce bicicleta aveam, buna proasta.. nu stateam sa postez pe forum.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 19:39   #1905
CyPz

Stage 5
 
CyPz's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1,063
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
ce-i drept.. ultimile pagini.. sunt proiecte grabite si finalizate inainte de termen...
repet.. daca tot muncesti la o bicla.. fa-o cu raspundere si pana la capat ... macar sa fii si u mandru de ea cum iese
Pariez ca te refereai la mine La acea bicicleta am demontat primul surub in data de 04.09.2011 la ora 14:09 minute(am detaliile la poza) si am "grabit" proiectul pentru ca incepea scoala...si imi parea rau de ea sa o las asa de izbeliste si acum imi pare si mai rau ca m-am grabit! DECI ca o invatatura de minte la urmatoarea bicicleta nu voi mai proceda la fel! dar asta este.. . La vara, din moment ce am termnat de dat examenele de capacitate si restul nebuniilor..se va schimba treaba

O seara buna!
CyPz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -