Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-12, 13:27   #1846
Silviu94

Stage 2
 
Silviu94's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 42
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Niste poze cum am fost o tura cu colegul si cum aratau bicicleteleClick image for larger version

Name:	Imagine0007.jpg
Views:	57
Size:	193.8 KB
ID:	2288924

Click image for larger version

Name:	Imagine0009.jpg
Views:	43
Size:	263.1 KB
ID:	2288925

Click image for larger version

Name:	Imagine0010.jpg
Views:	49
Size:	193.9 KB
ID:	2288926

Click image for larger version

Name:	Imagine0011.jpg
Views:	37
Size:	188.3 KB
ID:	2288927

Click image for larger version

Name:	Imagine0019.jpg
Views:	66
Size:	135.3 KB
ID:	2288928
Silviu94 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 15:34   #1847
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Darius DMS View Post
aham..am vazut ca ai cauciuc nobby nick pe fata..nu ai vrea schimb de cauciucuri?sa iti dau acel Continental Race King 2.2 de pe roata spate??nu e foarte uzat,cam 10% din el s-a tocit,eu l-am primit la o combinatie si cum nu am avut alt cauciuc l-am pus pe asta..in padure nu prea ma ajuta si de aia imi trbeuie un cauciuc cum e maxxisul de pe fata...astept raspuns de la tine..merci
nu prea imi dau seama din poze , da`mi un ID pe PM si arata`mi ceva poze.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 19:26   #1848
Darius DMS

Stage 5
 
Darius DMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 3,249
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
nu prea imi dau seama din poze , da`mi un ID pe PM si arata`mi ceva poze.
http://www.google.ro/imgres?q=contin...1t:429,r:1,s:0

poze cu al meu nu am ca nu am facut..voi face luni cand vin de la munte )
Darius DMS is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:24   #1849
Gaby Underworld

Stage 4
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 253
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Salut! M-am gandit sa imi pun si eu bicicleta mea pe forumul 4tuning. Bicicleta este DHS si deocamdata este in lucru tot ce pot sa spun despre ea este ca ma declar multumit de ea deoarece dupa 4 ani de folosire merge pefect si nu am shimbat nici o piesa.

Click image for larger version

Name:	Foto-0135.jpg
Views:	79
Size:	101.3 KB
ID:	2290398 Click image for larger version

Name:	Foto-0134.jpg
Views:	68
Size:	111.2 KB
ID:	2290397
Gaby Underworld is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 19:28   #1850
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Gaby Underworld View Post
Salut! M-am gandit sa imi pun si eu bicicleta mea pe forumul 4tuning. Bicicleta este DHS si deocamdata este in lucru tot ce pot sa spun despre ea este ca ma declar multumit de ea deoarece dupa 4 ani de folosire merge pefect si nu am shimbat nici o piesa.

Attachment 2290398 Attachment 2290397

Salut arata bn dar incerca sa scapi de dungile negre bafta cu ea
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 23:22   #1851
Gaby Underworld

Stage 4
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 253
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Gaby Underworld View Post
Salut! M-am gandit sa imi pun si eu bicicleta mea pe forumul 4tuning. Bicicleta este DHS si deocamdata este in lucru tot ce pot sa spun despre ea este ca ma declar multumit de ea deoarece dupa 4 ani de folosire merge pefect si nu am shimbat nici o piesa.

Attachment 2290398 Attachment 2290397
As vrea sa revopsesc bicicleta cu spray pentru masini.Ce parere aveti o sa tina vopseaua? Astept sfaturi!
Gaby Underworld is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 01:37   #1852
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by Gaby Underworld View Post
Salut! M-am gandit sa imi pun si eu bicicleta mea pe forumul 4tuning. Bicicleta este DHS si deocamdata este in lucru tot ce pot sa spun despre ea este ca ma declar multumit de ea deoarece dupa 4 ani de folosire merge pefect si nu am shimbat nici o piesa.

Attachment 2290398 Attachment 2290397
dupa 4 ani nu are cum sa mearga perfect.

sa o vopsesti cu spray-ul nu e o idee buna. las-o originala.. de banii care vrei sa-i "bagi" in ea mai bine ii strangi si peste ceva timp iti cumperi una mai buna.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 09:12   #1853
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
dupa 4 ani nu are cum sa mearga perfect.

sa o vopsesti cu spray-ul nu e o idee buna. las-o originala.. de banii care vrei sa-i "bagi" in ea mai bine ii strangi si peste ceva timp iti cumperi una mai buna.
DA cam asa este cu vopsitul decat sa bagi bani in ea mai bine iti ei una noua iti spun din propria experienta .
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 09:16   #1854
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by mihayruncanu View Post
DA cam asa este cu vopsitul decat sa bagi bani in ea mai bine iti ei una noua iti spun din propria experienta .
da da da da daaa daaaa dadadadaaaaaaaaaa da da daaa dadaaaaaaa si eu sustin...

sau si mai bine.. te apuci si-ti faci una
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 09:20   #1855
rob3rt0
2 Roti

Stage 5
 
rob3rt0's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 916
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Ori o duce la un vopsitor bun si nu costa o avere, iar vopseaua chiar daca e mai scumpa are o rezistenta mare!
rob3rt0 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 16:29   #1856
Gaby Underworld

Stage 4
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 253
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by D.Y ¬ View Post
dupa 4 ani nu are cum sa mearga perfect.

sa o vopsesti cu spray-ul nu e o idee buna. las-o originala.. de banii care vrei sa-i "bagi" in ea mai bine ii strangi si peste ceva timp iti cumperi una mai buna.
Ms pt sfaturi si in legatura cu functionarea bicicletei, merge foarte bine singura problema pe care o are este un joc pe care il are la pedale din cauza unor gropi prin care am dat.... Si vopseaua trebuie schimbata deoarece a inceput sa sara iar apoi o sa intre rugina in ea daca nu fac ceva

Last edited by Gaby Underworld; 12-01-12 at 16:34.
Gaby Underworld is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 17:58   #1857
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

O poti vopsi sigur daca ai scule si indemanare uite astazi eu am dat o mana de vopsea pe cadru sau o varianta mai buna daca cunosti vre-un vopsitor sa ti-o faca cu vopsea buna dar eu am facet la un peten cu vopsea la cutie si a iesit foarte bine , dar ai grija cum indepartezi matuiesti vopseaua veche sa nu o zgari incerca cu smilgher granulatie mica nu da cu perie de sarma ca trebuie sa o incarci mai mult cu vopsea sa iasa foarte bn Bafta
Vreau daca se pote daca aveti niste poze cu o bicicleta cu cadru negru si roti albe , am vazut ceva pe forum dar as vrea ceva cu cadru fix mrs.
__________________

Masina ta s-a nascut o copie, fa-o sa moara unica!
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 18:21   #1858
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

smilgher granulatie de 240 e suficient pt prima mana... ca sa iei si sikere si tot.. ca altfel te chinui (nu e nevoie sa "racai" toata vopseaua doar sa fie drept si sa ai baza pentru restu).. peste dai un 1-2 straturi de fuller care tine si locul grundului dar e mai bun decat el pt ca poti sa-l smilgheruiesti..(24 lei spraiul)... un tub e suficient... pe care il iei cu smilgher 360(zic ei) -400 la apa.. si ramane STICLA ... dupa care vopsea...1-2-3 culori... cate vrei u.. 2 sprayuri iti ajung pt toata bicla...(eventual 1 o culoare si 1 o culoare) peste care vii cu lac... mare atentie.. de preferat toate sprayurile sa fie aceeasi firma...aceeasi baza... ca sa nu apara probleme cu vopseaua.. si neaparat intre straturi (inainte de fuller de vopsea si de lac.. ) de gresat bine!!!! si mai ales.. nu da vopsea sa-ti acopere tot cadrul din prima mana... si.. sfatul meu? nu vopsi pe frig.. vopseste undeva unde sa NU bata vantul... sa NU fie praf.. si sa fie macar un 20 de grade temperatura... deci.. NU AFARA!!!!! si in felul asta e si vopseaua mai solida si mai lucioasa...

la pistol nu e mare smecherie.. doar ca poti sa obtii vopsele de calitate... dar poti sa mergi la un magazin auto... si o sa vezi ca pot sa-ti faca si la spray.. vopsea pe calculator.. e acelasi drac...

p.s. am lucrat la atelier unde se face si mecanica si vopsitorie... iar bicle.. am vopsit cacalau... am facut si de la 0) poti sa gasesti detalii pe paginile anterioare...deci din punctul asta de vedere nu vb aberatii:P

pt eventual neintelegeri nu ezita sa-mi dai un pm...
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 19:25   #1859
Gaby Underworld

Stage 4
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 253
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
smilgher granulatie de 240 e suficient pt prima mana... ca sa iei si sikere si tot.. ca altfel te chinui (nu e nevoie sa "racai" toata vopseaua doar sa fie drept si sa ai baza pentru restu).. peste dai un 1-2 straturi de fuller care tine si locul grundului dar e mai bun decat el pt ca poti sa-l smilgheruiesti..(24 lei spraiul)... un tub e suficient... pe care il iei cu smilgher 360(zic ei) -400 la apa.. si ramane STICLA ... dupa care vopsea...1-2-3 culori... cate vrei u.. 2 sprayuri iti ajung pt toata bicla...(eventual 1 o culoare si 1 o culoare) peste care vii cu lac... mare atentie.. de preferat toate sprayurile sa fie aceeasi firma...aceeasi baza... ca sa nu apara probleme cu vopseaua.. si neaparat intre straturi (inainte de fuller de vopsea si de lac.. ) de gresat bine!!!! si mai ales.. nu da vopsea sa-ti acopere tot cadrul din prima mana... si.. sfatul meu? nu vopsi pe frig.. vopseste undeva unde sa NU bata vantul... sa NU fie praf.. si sa fie macar un 20 de grade temperatura... deci.. NU AFARA!!!!! si in felul asta e si vopseaua mai solida si mai lucioasa...

la pistol nu e mare smecherie.. doar ca poti sa obtii vopsele de calitate... dar poti sa mergi la un magazin auto... si o sa vezi ca pot sa-ti faca si la spray.. vopsea pe calculator.. e acelasi drac...

p.s. am lucrat la atelier unde se face si mecanica si vopsitorie... iar bicle.. am vopsit cacalau... am facut si de la 0) poti sa gasesti detalii pe paginile anterioare...deci din punctul asta de vedere nu vb aberatii:P

pt eventual neintelegeri nu ezita sa-mi dai un pm...
Mersi pt sfat si bafta la masina.
Gaby Underworld is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 21:21   #1860
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Default Re: Pentru pasionaţii de biciclete

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
smilgher granulatie de 240 e suficient pt prima mana... ca sa iei si sikere si tot.. ca altfel te chinui (nu e nevoie sa "racai" toata vopseaua doar sa fie drept si sa ai baza pentru restu).. peste dai un 1-2 straturi de fuller care tine si locul grundului dar e mai bun decat el pt ca poti sa-l smilgheruiesti..(24 lei spraiul)... un tub e suficient... pe care il iei cu smilgher 360(zic ei) -400 la apa.. si ramane STICLA ... dupa care vopsea...1-2-3 culori... cate vrei u.. 2 sprayuri iti ajung pt toata bicla...(eventual 1 o culoare si 1 o culoare) peste care vii cu lac... mare atentie.. de preferat toate sprayurile sa fie aceeasi firma...aceeasi baza... ca sa nu apara probleme cu vopseaua.. si neaparat intre straturi (inainte de fuller de vopsea si de lac.. ) de gresat bine!!!! si mai ales.. nu da vopsea sa-ti acopere tot cadrul din prima mana... si.. sfatul meu? nu vopsi pe frig.. vopseste undeva unde sa NU bata vantul... sa NU fie praf.. si sa fie macar un 20 de grade temperatura... deci.. NU AFARA!!!!! si in felul asta e si vopseaua mai solida si mai lucioasa...

la pistol nu e mare smecherie.. doar ca poti sa obtii vopsele de calitate... dar poti sa mergi la un magazin auto... si o sa vezi ca pot sa-ti faca si la spray.. vopsea pe calculator.. e acelasi drac...

p.s. am lucrat la atelier unde se face si mecanica si vopsitorie... iar bicle.. am vopsit cacalau... am facut si de la 0) poti sa gasesti detalii pe paginile anterioare...deci din punctul asta de vedere nu vb aberatii:P

pt eventual neintelegeri nu ezita sa-mi dai un pm...

Cine stie cunoaste asa noi astia mai mici invatam Mulam de sfaturi
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -