Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-12, 19:49   #1156
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
am trimis persoana de la care am iphone 4 din state,la at&t sa vedem daca se poate debloca,raspunsul? nu se poate dar uitate pe youtube la tutoriale,asta a spus un baiat care lucreaza acolo.
nu stiu ce sa fac cu el...
Poti sa folosesti Gevey daca pe tine nu te deranjeaza. Eu unul nu sunt de acord cu solutii de gen, dar pana la urma functioneaza. Sau poti sa-l vinzi, mai pui putini bani si iei unul codat pe reteaua ta sau neverlocked.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 19:52   #1157
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Poti sa folosesti Gevey daca pe tine nu te deranjeaza. Eu unul nu sunt de acord cu solutii de gen, dar pana la urma functioneaza. Sau poti sa-l vinzi, mai pui putini bani si iei unul codat pe reteaua ta sau neverlocked.
pai nu ma deranjeaza dar nici chestia aia nu merge,iar de vandut nu stiu cu cat l-as putea vinde,am primit 100 euro pe el dar parca nu l-as da nici in bataie de joc numai sa nu il am
__________________
indrept banane la comanda...
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 19:59   #1158
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
pai nu ma deranjeaza dar nici chestia aia nu merge,iar de vandut nu stiu cu cat l-as putea vinde,am primit 100 euro pe el dar parca nu l-as da nici in bataie de joc numai sa nu il am
Eu stiam ca merge pe orice Gevey, dar trebuie sa ai jailbreak. Chiar daca n-o fi jailbreak pt versiunea ta de soft tot trebuie sa apara in curand.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-03-12, 20:01   #1159
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Eu stiam ca merge pe orice Gevey, dar trebuie sa ai jailbreak. Chiar daca n-o fi jailbreak pt versiunea ta de soft tot trebuie sa apara in curand.
numai la noi la romani speranta moare ultima
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 09:22   #1160
Strainger

Stage 5
 
Strainger's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,492
Member of:
[2 Roti]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Am un nokia E63, am o problema cu el, la muzica se aude tare difuzoru, dar cand vorbesc se aude incetu de tot abia aud ce spune.
Iar la un alcatel ot 665, cumparat de nou de vreo 4 saptamani maxim, convorbirea se intrerupea acum 2 saptamani din senin cand am sunat pe fix, am stat 5 min maxim si sa intrerupt o data apoi la un nr de mobil la fel sa intrerupt din senin, iar la nr de vreo 10 zile se intrerupe la un singur nr convorbirea cu care vrb zi de zi, vorbesc nu stiu cat si se intrerupe apoi sun iar si iar vorbesc.
Vreun programel care sa setezi ora cand sa se trimita sms pentru symbian aveti??
Stima.
__________________
Strainger is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 11:22   #1161
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

salutare,momentan am un nokia 5800xm,as trece la un iphone 4 sau la un samsung galaxy s2 sau note,sau nokia n8.
voi ce pareri aveti,si argumentele sunt binevenite.
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 13:57   #1162
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
salutare,momentan am un nokia 5800xm,as trece la un iphone 4 sau la un samsung galaxy s2 sau note,sau nokia n8.
voi ce pareri aveti,si argumentele sunt binevenite.
Pai, e ca la masini: mai intai spune-ne exact ce vrei de la el ca sa stim ce-ti recomandam. Mai exact ce-ai vrea sa faci cu device-ul respectiv pentru ca ai enumerat niste telefoane total diferite (unul cu display de 5.3" si altele cu 3.5").
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 31-03-12, 22:50   #1163
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Pai, e ca la masini: mai intai spune-ne exact ce vrei de la el ca sa stim ce-ti recomandam. Mai exact ce-ai vrea sa faci cu device-ul respectiv pentru ca ai enumerat niste telefoane total diferite (unul cu display de 5.3" si altele cu 3.5").
pai sa aiba ecran mare,sa ma tina bateria,vorbesc cam vreo 2-3 ore pe zi
eu as alege intre i4 , n9 , n8
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 00:52   #1164
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
pai sa aiba ecran mare,sa ma tina bateria,vorbesc cam vreo 2-3 ore pe zi
eu as alege intre i4 , n9 , n8
daca vrei sa faci o treaba ia iphone 4s ! altfel nu.
.. eu daca as fi fost pus in situatia de fata as fi ales chiar si iphone 4, dar asta sunt eu, pt mine apple e o treapta -doua mai sus dpdv a ce imi trebuie mie.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 01:53   #1165
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
pai sa aiba ecran mare,sa ma tina bateria,vorbesc cam vreo 2-3 ore pe zi
eu as alege intre i4 , n9 , n8
Ecran mare si sa te tina bateria nu exista. De la 4" in sus obtii o zi pe baterie in cel mai bun caz.
Deci, pentru ecran mare Galaxy S2
Pentru baterie si stabilitate iPhone 4

Eu ma hotarasem sa ma trec pe iPhone la un moment dat. Dar odata cu update-ul la Android 4.0 nu-mi mai trebuie iPhone. Fragmentarile Gingerbread-ului au disparut si mi-am dat seama ca nu pot sa obtin de la iPhone ceea ce vreau de la un telefon (mai ales ca mi-ar fi fost greu sa trec la ecran de sub 4").
Asa ca daca vrei doar sa vorbesti, ocazional o poza si un browsing de net iPhone e cea mai buna alegere. Android iti recomand daca ai de gand sa "te distrezi" cu gadgetul tau.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 09:59   #1166
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

ma gandesc la un ipad 2 wifi 3g ,oare merita sa renunt la mini laptop pt ipad,si iphone-ul sa ramana o investitie pentru mai tarziu?
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 11:00   #1167
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
ma gandesc la un ipad 2 wifi 3g ,oare merita sa renunt la mini laptop pt ipad,si iphone-ul sa ramana o investitie pentru mai tarziu?
Unii zic ca merita, eu zic ca nu. iPad-ul este exact un iPhone mare. Nu ai posibilitati bune de conectivitate, nu ai flash, nu ai libertatea pe care ti-o ofera un netbook.
Marele avantaj al iPad-ului e ca poti sa-l scoti si-n metrou si sa umbli pe el. Daca te intereseaza lucruri de genul asta poti sa treci pe iPad, dar daca nu ramai pe netbook.
Eventual uita-te la un Asus Transformer Prime, care poate sa "devina" netbook dupa caz
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 12:06   #1168
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Unii zic ca merita, eu zic ca nu. iPad-ul este exact un iPhone mare. Nu ai posibilitati bune de conectivitate, nu ai flash, nu ai libertatea pe care ti-o ofera un netbook.
Marele avantaj al iPad-ului e ca poti sa-l scoti si-n metrou si sa umbli pe el. Daca te intereseaza lucruri de genul asta poti sa treci pe iPad, dar daca nu ramai pe netbook.
Eventual uita-te la un Asus Transformer Prime, care poate sa "devina" netbook dupa caz
atunci o sa raman cu netbook-ul si o sa imi iau un iphone 4 sau 4s.
multumesc de info.
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 12:20   #1169
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by adriano9 View Post
atunci o sa raman cu netbook-ul si o sa imi iau un iphone 4 sau 4s.
multumesc de info.
Am 3 colegi la munca care au iphone 4s...la toate 3 s-au stricat butoanele (singurul buton care il au toate iphon-urile...s-a stricat si ala)

Nu zic sa-ti iei sau nu iphone...n-am avut niciodata sa stiu daca are sau nu alte probleme. Tu decizi bafta!
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 12:36   #1170
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Am 3 colegi la munca care au iphone 4s...la toate 3 s-au stricat butoanele (singurul buton care il au toate iphon-urile...s-a stricat si ala)

Nu zic sa-ti iei sau nu iphone...n-am avut niciodata sa stiu daca are sau nu alte probleme. Tu decizi bafta!
stiu pe cineva cu in i4 cu problema asta
adriano9 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -