Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-11, 01:32   #1066
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

ceva pareri de toshiba tg01?
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 09:55   #1067
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by REPTYLE View Post
ceva pareri de toshiba tg01?
Da. Orienteaza-te spre altceva. WinMo nu e o optiune cand pe piata exista iOS, Android, WebOS, Bada etc. WinMo e mult prea invechit, lent, instabil.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 15:30   #1068
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

ma puteti ajuta cu niste harti pentru un gps mio v3.3?
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 17:42   #1069
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by REPTYLE View Post
ma puteti ajuta cu niste harti pentru un gps mio v3.3?
Aici vorbim de telefoane mobile; pentru GPS-uri exista sectiune dedicata.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 20:38   #1070
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Mi se pare ca au reusit sa porteze cyanogenmod si pentru asa ceva
Mda.. asta il tin ca bridge pana la iphone 5 .
Anyway, cu ce ma ajuta Android 2.3 fata de 2.2 ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 20:49   #1071
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Mda.. asta il tin ca bridge pana la iphone 5 .
Anyway, cu ce ma ajuta Android 2.3 fata de 2.2 ?
Hm, nu-i cine stie ce, e mai mult o mica imbunatatire a lui Froyo, ceva sa avem pana cand vine Ice Cream Sandwich (4.0), care e ceva gen Honeycomb pentru telefoane mobile.

Ce are Gingerbread in plus (din cate imi aduc aminte): performante 3d imbunatatite, multe tweak-uri pentru performante imbunatatie overall, adaugat "bara" pentru pozitionarea cursorului in editare (plus pentru o selectare mai buna, apar 2 bari, in fine, trebuie explicat in imagini), ceva smecherii de grafica (glow la end of list in loc de efectul de elasticitate de overscroll, animatie la stingerea ecranului care imita stingerea televizoarelor vechi cu tub, etc). Cele mai importante sunt tweak-urile de grafica si viteza, restul sunt asa, ca sa nu se spuna ca-i acelasi lucru la prima vedere.

Cyanogenmod e bun in sensul ca e bazat pe 2.3 dar e foarte optimizat pentru viteza si grafica.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 22:24   #1072
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Talking Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Salut! Vin si eu cu o intrebare, ma tot gandesc ce telefon sa imi iau, am doar 400ron si vreau ceva in general cu wifi si de preferinta Nokia ma uitam dupa C3, este ieftin as putea sa ma lipesc la bani astia de unul nou, m-am jucat pe unul am vazut ca si design merita nota 9 dar la meniu e cam delasator... Voi ce ziceti sa imi iau ? O sa il folosesc ca telefon de zi cu zi, decat sa vorbesc la el, cateva mesaje si in rest seara 20/25minute stat pe net.Ma intereseaza sa nu crape repede
__________________
Gutuie is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 00:41   #1073
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Gutuie View Post
Salut! Vin si eu cu o intrebare, ma tot gandesc ce telefon sa imi iau, am doar 400ron si vreau ceva in general cu wifi si de preferinta Nokia ma uitam dupa C3, este ieftin as putea sa ma lipesc la bani astia de unul nou, m-am jucat pe unul am vazut ca si design merita nota 9 dar la meniu e cam delasator... Voi ce ziceti sa imi iau ? O sa il folosesc ca telefon de zi cu zi, decat sa vorbesc la el, cateva mesaje si in rest seara 20/25minute stat pe net.Ma intereseaza sa nu crape repede
Cand o sa fie Android sau cel putin Winmo7 pe Nokia, atunci se merita !
Pana atunci, Symbian/Anna , sunt cu muuuuuuult sub winmo7
dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 09:48   #1074
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Gutuie View Post
Salut! Vin si eu cu o intrebare, ma tot gandesc ce telefon sa imi iau, am doar 400ron si vreau ceva in general cu wifi si de preferinta Nokia ma uitam dupa C3, este ieftin as putea sa ma lipesc la bani astia de unul nou, m-am jucat pe unul am vazut ca si design merita nota 9 dar la meniu e cam delasator... Voi ce ziceti sa imi iau ? O sa il folosesc ca telefon de zi cu zi, decat sa vorbesc la el, cateva mesaje si in rest seara 20/25minute stat pe net.Ma intereseaza sa nu crape repede
Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Cand o sa fie Android sau cel putin Winmo7 pe Nokia, atunci se merita !
Pana atunci, Symbian/Anna , sunt cu muuuuuuult sub winmo7
C3 nu e nici Symbian, e S40.

C3 merita ca pret, e un QWERTY ok la un pret bun dar nu e facut pentru net. Chiar daca are wifi asta nu inseamna ca si este rapid iar ca browsere variantele sunt limitate: cel stock e destul de basic si lipsit de viteza si optiuni iar ca 3rd party cea mai buna optiune ar fi Opera dar si ala este varianta Java, deci nimic special. In concluzie pentru vorbit si mesaje e bun dar pentru net nu.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 11:14   #1075
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Apropo de Nokia:
N9 e de departe cel mai bun smartphone touchscreen pe care l-au facut vreodata. E foarte original (n-am mai vazut OS bazat pe control prin swype), foarte misto si ca design dar pacat, mare pacat ca vor sa abandoneze Maemo. Pur si simplu nu inteleg de ce scot un telefon reusit cu Maemo, ii fac atata reclama si dupa aia abandoneaza proiectul pentru WP7 care sincer, e sub OS-ul asta.
Un video de prezentare al UI-ului
Nokia s-a bagat, parerea mea, aiurea pe WP7. Daca ar fi semnat cu Google pentru Android vanzarile lor ar fi explodat iarasi, multi s-ar fi intors la Nokia (inclusiv eu, pentru ca excluzand iPhone, Nokia are cele mai bune telefoane dpdv al calitatii constructiei - telefoanele din seria E sunt extrem de placute, asta pana cand deschizi meniul). Da, WP7 e peste Symbian dar comparat cu Android sau iOS pare inutil.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 13-07-11, 11:30   #1076
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Multumesc Dolb/Amphetamine deci ma indrept spre C3 pana una alta, oricum nu o sa imbatraneasca la mine deci e de bine )
Gutuie is offline   Reply With Quote
Old 09-09-11, 23:05   #1077
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Nu stiu daca sa mai vorbit despre Iphone 4 , nu m'am uitat la toate paginile (scuze) . Vin si eu cu o intrebare : Se merita un Iphone 4 ? toata lumea care o cunosc si detine asa ceva spune ca se merita , pe net (forum) am dat si de pareri negative , so....
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 09-09-11, 23:53   #1078
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by ArCaDa View Post
Nu stiu daca sa mai vorbit despre Iphone 4 , nu m'am uitat la toate paginile (scuze) . Vin si eu cu o intrebare : Se merita un Iphone 4 ? toata lumea care o cunosc si detine asa ceva spune ca se merita , pe net (forum) am dat si de pareri negative , so....
Acum cand trebuie sa apara iPhone 5 nu, nu merita.
Am inteles ca vor scoate un iPhone 4 de 8GB, varianta mai ieftina care sa mearga in paralel cu 5-ul (asa cum merge 3GS-ul acum), dar nici ala nu va merita pentru ca aplicatiile pentru retina display ocupa destul de mult spatiu si din cateva jocuri complexe + ceva muzica ai umplut memoria.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 10-09-11, 00:01   #1079
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by 22VIN View Post
Acum cand trebuie sa apara iPhone 5 nu, nu merita.
Am inteles ca vor scoate un iPhone 4 de 8GB, varianta mai ieftina care sa mearga in paralel cu 5-ul (asa cum merge 3GS-ul acum), dar nici ala nu va merita pentru ca aplicatiile pentru retina display ocupa destul de mult spatiu si din cateva jocuri complexe + ceva muzica ai umplut memoria.
Hmmm , ce conteaza ca apare iPhone 5 ?!asta nu inseamna ca iphone 4 se duce . Ma refeream la unul de 16gb , banuiesc ca ajunge memoria , de cateva apps +poze+muzica ,8gb pe un iPhone 4 mi se pare prea putin ) , iar cel de 16 gb are un pret destul de rezonabil pe okazii (nou) .
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 10-09-11, 00:15   #1080
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by ArCaDa View Post
Hmmm , ce conteaza ca apare iPhone 5 ?!asta nu inseamna ca iphone 4 se duce . Ma refeream la unul de 16gb , banuiesc ca ajunge memoria , de cateva apps +poze+muzica ,8gb pe un iPhone 4 mi se pare prea putin ) , iar cel de 16 gb are un pret destul de rezonabil pe okazii (nou) .
De ce conteaza? Pai cu banii pe care-i dai acum pe un i4 o sa poti sa-ti cumperi un i5 daca mai astepti putin. Ma refer la preturile din magazin. Sau daca vrei neaparat 4 asteapta sa se lanseze 5 si o sa-i scada putin pretul pe piata SH. Oricum ar fi, acum nu-i un moment prea bun sa cumperi i4.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -