Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-11, 07:21   #961
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Face time am folosit. Normal ca se vede bine din moment ce este prin wifi, dar daca vreau apel video cand n-am wifi sau cand nu sun pe cineva cu iphone ce fac? Pe mine personal nu ma intereseaza apelurile video, dar ma refer la concept.
Nu ma intereseaza aplicatiile third party pentru ca vorbesc de produsul in sine, dolb, ti-am mai spus ca androidul fiind opensource are mult mai multe posibilitati de modare. Si un root se face poate mai rapid ca un jailbreak (care din cate stiu la ultimele versiuni de OS a dat ceva batai de cap). Plus ca cel putin jumatate din posesorii iphone habar n-au de multe aplicatii third-party, sunt oameni care au nevoie de asistenta in magazin ca sa-si conecteze un hs bluetooth. De fapt lor li se si adreseaza iphone, ca pana la ios4 nu era prea mare difrenta intre un feature phone si un iphone.
Eu nu am nimic cu iphone, n-am zis niciodata ca e o porcarie, ci ma enerveaza anumite limitari ale softului; eu prefer os-urile open source, pe vreme cand umblam in registrii win mobile-ului, schimbam rom-uri si imi stricam noul aparut spv c500 majoritatea erau inca blocati la ascultatul de mp3-uri pe 6230 si ziceau ca ce-i jafu' meu si de ce se aude incet la difuzor )
M-a intrebat cineva ce telefon am; am un lg p500 pe care l-am luat pentru pretul excelent de 800ron, numai bun sa vad cum imi place androidul si daca merita sa dau bani pe ceva mai scump cu android. Si sincer, m-as trece pe wp7 daca nu i-ar lipsi atatea lucruri esentiale. dar astept sa vad cum se "dezvolta", daca nu raman pe un android 4-4.3". Deocamdata p500-le asta m-a uimit pentru cati bani am dat pe el.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 11:02   #962
anmin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 13
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Vezi, iar vorbesti fara sa stii. Facetime se foloseste si prin 3G daca se face jailbreak. Nu vorbi de OS curat pentru ca voi cu android numa la root faceti referire. Si prin jailbreak ai foarte multe posibilitati de customizare, dar, din nou se vede ca nu stii ce vorbesti. Voi astia cu android aveti impresia ca vai ce sistem de operare aveti si ca astia cu ios sunt prosti. Pai sa ma ierti, daca vreau sa customizez, fac jailbreak in 3 min si am acces la tot sistemu. Diferenta e ca pe android apar 1000 de probleme, pe cand la ios nu. Telefonul merge perfect din fabrica, fara lag, fara blocari, in schimb la voi... Ca sa nu mai vorbim de appmarketul vostru si appstore(nu vorbim de numarul de aplicatii, vorbim de calitate, nu o sa vezi un program din appstore care sa se blocheze sau care iti strica telefonul). Pe ios NU sunt virusi in appstore.
Eu nu stiu cum tu cu petarda aia de lg te crezi superior celor cu iphone, dar ma rog.... Si spune-mi si mie ce poate sa faca androidul si nu poate ios, asa inchis cum e el ) Sau uite, spune-mi tu ce asa mare chestie ti-ai facut la android de te bucuri ca e open source.
Cand o sa apara telefoane de calitatea iphone-ului, cu un sistem de operare fluid, fara blocaje, pe care nu tre sa stau sa fac nu stiu cate tweakuri ca sa mearga bine doar pentru ca e open source, si cand nu o sa mai copieze iphone-ul atunci poate o sa imi iau android. Pana atunci eu consider, la fel ca altii ca Android este doar o copie proasta de iphone.
anmin is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:12   #963
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Tu il acuzi pe amphetamine ca vorbeste fara sa stie desi ai debitat intr-un singur post mai multe ineptii decat altii in 100.

1) Lasi sa se inteleaga ca Android "out of box" nu merge fluid...zau ?

2) Pe Android apar 1000 de probleme daca ii faci root ? zau again ? Cate root-uri ai facut ? Apar probleme daca user-ul este batut in cap, altfel nu.

3) LG Optimus One numai petarda nu este, la ~750 lei la liber este un telefon extraordinar, de la Android 2.2 la partea hardware, ecran si asa mai departe. E drept, oferta Apple pe segmentul asta de pret este mult mai bogata .

4) Telefoane de calitate cu os fluid si asa mai departe cu Android exista de mult si sunt destule, ca sa nu mai spun ca sunt destule care bat iFail-ul cam la orice capitol, sunt suficiente review-uri pe net care sustin acelasi lucru.

5) Nu stiu daca exista cineva care da 2 centi pe ce consideri tu despre Android cand majoritatea are o parere diametral opusa.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:13   #964
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

faza cu open-source e o basina fumata , e o idee stupida lansata de aia care folosesc linux-ul, si e doar o fitza ! Am stat si eu pe linux, nu m-a incatat open-source cum nici pe Androidul meu nu ma incata ca nu vad la ce ma ajuta !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:57   #965
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Tu il acuzi pe amphetamine ca vorbeste fara sa stie desi ai debitat intr-un singur post mai multe ineptii decat altii in 100.

1) Lasi sa se inteleaga ca Android "out of box" nu merge fluid...zau ?

2) Pe Android apar 1000 de probleme daca ii faci root ? zau again ? Cate root-uri ai facut ? Apar probleme daca user-ul este batut in cap, altfel nu.

3) LG Optimus One numai petarda nu este, la ~750 lei la liber este un telefon extraordinar, de la Android 2.2 la partea hardware, ecran si asa mai departe. E drept, oferta Apple pe segmentul asta de pret este mult mai bogata .

4) Telefoane de calitate cu os fluid si asa mai departe cu Android exista de mult si sunt destule, ca sa nu mai spun ca sunt destule care bat iFail-ul cam la orice capitol, sunt suficiente review-uri pe net care sustin acelasi lucru.

5) Nu stiu daca exista cineva care da 2 centi pe ce consideri tu despre Android cand majoritatea are o parere diametral opusa.
El si-a facut contul asta ca sa posteze pe thread-ul asta; deci ti-e clar ca nu ai cum sa te intelegi cu el, el o stie pe a lui.

Auzi, cica cum imi permit sa critic un iphone cand eu am petarda asta de telefon
N-am inteles, l-am comparat vreun moment cu telefonul meu? Sau am zis eu ca-s superior (ce aberatie)? Sau daca n-ai un lucru cel putin la fel de scump ca altul asta inseamna ca nu ai dreptul sa zici nimic despre acel lucru? sau ca automat nu ti-l permiti si esti ca-n povestea cu vulpea si strugurii? Prietene, sa stii ca nu toata lumea e facuta din invidie si oftica, unii oameni prefera sa foloseasca banii si pentru alte lucruri decat masini si telefoane mobile.
Si tu chiar nu reusesti sa pricepi ca nu ma intereseaza ce poti face cu jailbreak? Pe mine ma intereseaza produsul asa cum vine el in magazin. Prin modificari orice poate ajunge la un nivel superior, si eu pot sa-mi pun un ROM custom si sa-mi fac overcloaking foarte usor dar eu vorbesc de ceea ce primesc cand platesc o suma de bani.
Root la android sa faca probleme? root inseamna sa downloadezi z4root din market, sa apesi butonul root, dupa care se instaleaza automat programul superuser, se restarteaza telefonul si gata. Ai acces la orice fisier din sistem vrei, pot sa inlocuiesc orice program, inclusiv cel de mesagerie, agenda, dialler-ul cu ce vreau eu. Pot sa schimb total interfata homescreen-ului si a meniului cu un simplu launcher, fara sa fac root sau vreo schimbare anume; la fel si tastatura. Si freeze-uri sau crash-uri nu mi-a dat niciodata.
Auzi, copie. Pai atunci toate masinile sunt copie dupa masina lui Benz. Toate masinile cu airbag-uri sunt copii dupa modelele GM din '70 si tot asa. Atunci si iphone, fiind un telefon mobil, e o copie infecta dupa Motorola. Dupa tine azi ar fi trebuit sa circulam numai cu benz-uri si sa vorbim numai la telefoane motorola. Restul sunt copii.

Din nou, n-am zis niciodata ca iPhone un rahat. N-am nimic cu aparatul, am mai spus, e bine construit si retina display e superb. Daca si pretul ar fi mai corect totul ar fi ok; sunt alte aparate de la alti producatori, cu un hardware superior care costa mai putin; la fel si laptop-urile lor au niste preturi exagerate la noi avand in vedere ca dpdv hardware un Toshiba quad-core costa la jumatate sau mai putin. iOS-ul nu-mi place de nicio culoare.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 15:00   #966
anmin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 13
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Poate m-am exprimat gresit, nu neaparat dupa root apar 1000 de probleme, in general apar. Sa imi arati te rog si mie telefon cu android care nu sacadeaza prin meniu/widgeturi cand il cumperi, sau uite, care sa mearga la fel de bine ca un iphone. Pe mine nu ma intereseaza review-uri de pe net, cum nu ma intereseaza calitatie unui telefon "teoretic". Ma intereseaza cum se descurca cand il folosesti. Si puteti sa spuneti/cititi pe alte site-uri ce vreti dar probleme cu ios gen crash, lag sau mai stiu eu ce, nu apar. La android in schimb...
Daca nu te intereseaza ce poti face cu jailbreak, nu imi mai spune ca voi faceti root) Jailbreak tot aia e, sa instalezi un mic programel care iti da acces la fisiere de sistem. Da, nu pot sa schimb tipul meniului fara Jailbreak.
Tot nu mi-ai spus cum te ajuta pe tine faptul ca android este open source, si nu este "inchis", de ce chestii beneficiezi tu si eu nu pot beneficia? Si poate imi da anaconda exemple (nu ce ai citit pe net), asa din ce stii tu, din cate iphone-uri ai butonat tu, la ce capitole bat androidurile ifail-urile. De obicei astia fara iphone se pricep cel mai bine la iphone, stiu tot ce se poate, cam asta am vazut.
Si copie dupa iphone este, de la tipul meniului, la anumite functii, dar ma rog, nu stau sa intru acum in detalii
Si da, mi-am facut cont special sa postez aici, pentru o cautare pe google m-a adus aici pe site.
anmin is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 16:44   #967
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Daca e sa vorbim de root, si la iphone exista root, dar asa cum am zis nu inteleg care-i rostul! Si eu pot jongla cu fisierele sistemului de operare , dar de ce sa o fac?

Daca e sa vorbim de plagiat, pai scuza-ma, pana a aparut iphone-ul, nu exista nici un smartphone pe piata cat de cat decent, cu un ecran capacitiv , cu functii deosebite, browsere superbe sau touchscreen demential.
Tot ce era superior la momentul respectiv era un device vai mortii lui cu Windows Mobile 5 , 6 pe el lucrand pe un touchscreen rezistiv , cu un browser wap de rahat.

Si cum se face ca dupa ce a aparut iphone-ul, toate celelalte smartphone-uri apropiate lui, aveau acelasi layout de icoane din meniu ca si iphone.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 11:22   #968
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by anmin View Post
Poate m-am exprimat gresit, nu neaparat dupa root apar 1000 de probleme, in general apar. Sa imi arati te rog si mie telefon cu android care nu sacadeaza prin meniu/widgeturi cand il cumperi, sau uite, care sa mearga la fel de bine ca un iphone. Pe mine nu ma intereseaza review-uri de pe net, cum nu ma intereseaza calitatie unui telefon "teoretic". Ma intereseaza cum se descurca cand il folosesti. Si puteti sa spuneti/cititi pe alte site-uri ce vreti dar probleme cu ios gen crash, lag sau mai stiu eu ce, nu apar. La android in schimb...
Daca nu te intereseaza ce poti face cu jailbreak, nu imi mai spune ca voi faceti root) Jailbreak tot aia e, sa instalezi un mic programel care iti da acces la fisiere de sistem. Da, nu pot sa schimb tipul meniului fara Jailbreak.
Tot nu mi-ai spus cum te ajuta pe tine faptul ca android este open source, si nu este "inchis", de ce chestii beneficiezi tu si eu nu pot beneficia? Si poate imi da anaconda exemple (nu ce ai citit pe net), asa din ce stii tu, din cate iphone-uri ai butonat tu, la ce capitole bat androidurile ifail-urile. De obicei astia fara iphone se pricep cel mai bine la iphone, stiu tot ce se poate, cam asta am vazut.
Si copie dupa iphone este, de la tipul meniului, la anumite functii, dar ma rog, nu stau sa intru acum in detalii
Si da, mi-am facut cont special sa postez aici, pentru o cautare pe google m-a adus aici pe site.
In afara de calitatea carcasei (la +50% din pret ar fi culmea sa fie din acelasi plastic facut fail-ul), un Galaxy S care deja e vechi si o sa aiba un succesor bate iPhone4 cam la orice - camera foto / video (nu are rost sa aduc in discutie telefoanele cu 8-12 mpx care sterg cu failul pe jos la capitolul asta), ecran (SAMOLED + dimensiune mai mare), functii telefonice, etc. Si deja sunt telefoane mai noi / mai performante decat un Galaxy S. Cat despre crash-uri & stuff, de cand am Androidul nu mi s-a blocat niciodata sau sa faca vreo figura, merge smooth de nu are aer. Cat despre iOS uiti ca e facut doar pentru un telefon pe cand Androidul exista pe sute de terminale.

PS - acelasi lucru e valabil si la Android, astia care nu au telefoane cu Android sunt cei mai priceputi la el si ii stiu toate hibele . Apropos, poti sa faci overclock la iFail ? Intreb fiindca nu stiu.

LE - vorbesti de parca review-urile nu sunt facute de oameni reali pe terminale reale dupa teste riguroase care simuleaza utilizarea telefonului...daca era doar un review mai ziceam dar cand sunt mai multe, unele facute de cele mai consacrate site-uri nu cred ca incape in discutie veridicitatea lor.

Last edited by _anaconda_; 24-03-11 at 11:26.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 11:38   #969
anmin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 13
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Asta cu camera mai buna la SGS ai cam dat-o pe langa, mai intereseaza-te. Stai ca apare iphone 5 sa vezi ce matura si cu SGS 2 ala )
Android am avut si eu, daca e chiar asa important si forceclose primeam de 2 ori pe zi(aveam xperia x10 cu 2.1). Plus ca nu se compara cum "zboara" prin meniu un iphone si un alt android.
Se putea face overclock la modelele mai vechi la i4 nu stiu, dar ce nu intelegi tu e ca nu ai nevoie, telefonul ruleaza perfect orice fara niciun artificiu
Review-ul este subiectiv, eu zic sa iei de la un prieten un i4 cam o saptamana sa zici tu dupa aia experienta ta cu el, nu ce citesti pe diverse site-uri.
Si tot nu mi-ati raspuns nici tu nici amphetamine, cu ce va ajuta ca e opensource, ce ati putut realiza cu acest lucru si eu nu pot face cu al meu "ifail")
anmin is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 11:45   #970
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Culmea, eu am X10 mini, i-am facut update de la 1.6 la 2.1 si niciodata (nici acum nici inainte) nu am avut crash-uri sau orice alta problema cu sistemul de operare, merge impecabil.

SGS ofera mai multe optiuni in interfata camerei foto, are mai multe functii, mai putin zgomot de imagine. Oricum camera mai buna de la Apple decat cea de pe i4 nu exista in schimb sunt telefoane cu Android cu camere net superioare celei de pe Galaxy S. Cat despre i5, sa nu ne pripim cu afirmatiile, mai e mult pana departe.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 11:53   #971
anmin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 13
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Culmea, eu am X10 mini, i-am facut update de la 1.6 la 2.1 si niciodata (nici acum nici inainte) nu am avut crash-uri sau orice alta problema cu sistemul de operare, merge impecabil.

SGS ofera mai multe optiuni in interfata camerei foto, are mai multe functii, mai putin zgomot de imagine. Oricum camera mai buna de la Apple decat cea de pe i4 nu exista in schimb sunt telefoane cu Android cu camere net superioare celei de pe Galaxy S. Cat despre i5, sa nu ne pripim cu afirmatiile, mai e mult pana departe.
Mai devreme ai spus ca SGS bate i4 la orice capitol in afara de camera, acum vii si spui ca nu e mai buna, dar ca are optiuni. Crede-ma ca nu ai nevoie de optiuni. Si nu prin camera e un telefon bun sau nu... La i5 se cam stie ce va avea, ideea e ca orice va implementa, va implementa foarte bine, urmand ca marii producatori sa implementeze si ei in viitoarele telefoane (vezi SGS 2, care a primit gyroscope, gamehub, google books, music hub si altele care nu imi vin acum in minte). Deci apple da tonul iar ceilalti incearca sa ii intreaca.
anmin is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 12:52   #972
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Culmea, eu am X10 mini, i-am facut update de la 1.6 la 2.1 si niciodata (nici acum nici inainte) nu am avut crash-uri sau orice alta problema cu sistemul de operare, merge impecabil.

SGS ofera mai multe optiuni in interfata camerei foto, are mai multe functii, mai putin zgomot de imagine. Oricum camera mai buna de la Apple decat cea de pe i4 nu exista in schimb sunt telefoane cu Android cu camere net superioare celei de pe Galaxy S. Cat despre i5, sa nu ne pripim cu afirmatiile, mai e mult pana departe.
asta e cea mai josnica scuza! Are camera mai buna.
1 la mana : o camera nu e mai buna dupa nr de pixeli , ci e mai buna dupa calitatea pozelor si marimea obiectivului.
2 la mana, vrei ceva peste 3 megapixeli? ia-ti frate aparat foto.

Si intreb si eu, cati dintre voi inca mai fac poze cu telefonu? ( ii intreb pe astia de la 19 ani in sus)
dolb is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 14:46   #973
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by anmin View Post
Mai devreme ai spus ca SGS bate i4 la orice capitol in afara de camera, acum vii si spui ca nu e mai buna, dar ca are optiuni. Crede-ma ca nu ai nevoie de optiuni. Si nu prin camera e un telefon bun sau nu... La i5 se cam stie ce va avea, ideea e ca orice va implementa, va implementa foarte bine, urmand ca marii producatori sa implementeze si ei in viitoarele telefoane (vezi SGS 2, care a primit gyroscope, gamehub, google books, music hub si altele care nu imi vin acum in minte). Deci apple da tonul iar ceilalti incearca sa ii intreaca.
Am spus ca e mai bun cam la orice capitol in afara de carcasa/finisaj, nu camera, la camera calitatea e similara doar ca SGS puncteaza extra prin functii/opiuni mai multe. Citeste cu atentie data viitoare. Cat despre Apple da tonul iar restul...esti amuzant din nou. Doar pentru ca ei au unele chestii implementate primii nu inseamna ca altii in copiaza, pe principiul asta asa cum a spus si amphetamine, toti au copiat Motorola sau ca Apple a copiat de la prima firma care a avut aparat photo cand au scos Apple 2G ?

@ dolb - nu am spus ca SGS > iPhone doar ca are camera mai buna, e doar un capitol unde e superior si nu numai (alte capitole sunt enumerate intr-un post mai sus), ca sa nu mai spun ca nu am afirmat niciodata ca o camera e mai buna ca alta doar ca are mai multi mpx. De unde le scoti ?

Last edited by _anaconda_; 24-03-11 at 14:48.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 15:40   #974
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Am spus ca e mai bun cam la orice capitol in afara de carcasa/finisaj, nu camera, la camera calitatea e similara doar ca SGS puncteaza extra prin functii/opiuni mai multe. Citeste cu atentie data viitoare. Cat despre Apple da tonul iar restul...esti amuzant din nou. Doar pentru ca ei au unele chestii implementate primii nu inseamna ca altii in copiaza, pe principiul asta asa cum a spus si amphetamine, toti au copiat Motorola sau ca Apple a copiat de la prima firma care a avut aparat photo cand au scos Apple 2G ?

@ dolb - nu am spus ca SGS > iPhone doar ca are camera mai buna, e doar un capitol unde e superior si nu numai (alte capitole sunt enumerate intr-un post mai sus), ca sa nu mai spun ca nu am afirmat niciodata ca o camera e mai buna ca alta doar ca are mai multi mpx. De unde le scoti ?
Pai asa se intelege din ce zici, la nivel de camera SGS e superior. Nu zic ca nu este, dar este superior doar ca stock.
Daca e sa o luam pe optiuni si nr de pixeli, exista multe programe in appstore ( fara hackuri ) care iti scot poze in 8 - 12 megapixeli ca dimensiune si se pot face multe setari gen timer, culori, efecte etc. Dar asa cum am zis.. nu prea conteaza, pt ca daca chiar vrei sa faci niste poze calumea le faci cu un aparat foto.
Camerele de pe SGS, iphone, HTC, etc sunt doar de point-and-shoot cand vrei sa surprinzi ceva rapid sau nu ai aparatul foto la tine !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 17:52   #975
anmin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 13
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

la camera crede-ma este mai bun iphone decat SGS, asta poti auzi chiar si de la cei cu SGS. Layout-ul meniului a aparut la iphone in acel format si android l-a preluat. Gamecenter ofera posibilitatea utilizatorilor de ios sa se joaca in retea etc. Android le-a preluat si el, nu le-a implementat inaintea iphone-ului. Nu are nicio legatura comparatia cu motorola intrucat aici nu vorbim decat de copiat niste functii software care nu sunt in alte variante pe alte telefoane, nu vorbim de camera, telefonie etc.
Si spune-mi cu ce e mai bun SGS ca iphone 4 si raspunde-mi si mie odata cum te-a ajutat pe tine faptul ca e android open-source ca de cateva posturi nu zici nimic relevant.

Last edited by anmin; 24-03-11 at 17:54.
anmin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -