Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-11, 09:18   #901
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
am si eu o intrebare: la sony ericsson xperia x10 mini trebuie formatata bateria ?
La niciun telefon nu trebuie formatata bateria...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 09:28   #902
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

multumesc, credeam ca e ca la cele mai vechi la care formatam
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 10:17   #903
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

La telefoanele cu Li-Ion si Li-Polimer NU trebuie formatata bateria, astea sunt basme. Din moment ce ei nu mentioneaza nimic pe tema asta, de ce as asculta mesterii lu' peste din magazin care au fix 0 calificare ? O lasi sa se descarce complet si o incarci pana la 100% (~ 90 de minute dureaza), nu o tii 560945869 ore in priza. Dupa ~5 cicluri complete de incarcare - descarcare a ajuns in forma maxima.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 11:25   #904
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

si daca stiti, cum e treaba cu gps-ul la telefonul asta? ca zice la activare ca poate percepe unele taxe, ia din portia de mb pt. internet care mii ofera cei de la orange?

edit: a, da, cum se face cu instalarea de android 2.1 (parca, sau 2.2) ca el cica ar avea stock android 1.6 (nu stiu diferenta da daca e mai bun de ce sa nu profit)?

Last edited by ZaNe94; 01-02-11 at 11:51.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 01:20   #905
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Pana la urma am facut update de la 1.6 la 2.1...concluzia ? Cea mai buna miscare pe care puteam sa o fac.

1) Grafica este mai reusita, meniul arata mai bine, modul de unlock/raspuns la apeluri este mai interesant, etc.

2) Telefonul se misca mai repede / smooth decat inainte in orice situatie, agenda, call log, meniu, etc.

3) Gestioneaza mai bine memoria RAM

4) Functii noi gen live wallpaper, send via bt direct din album si multe alte imbunatatiri micute dar foarte utile.

Urmeaza sa vad daca s-a imbunatatit si durata de viata a bateriei, eu asa am impresia dupa 8 ore de la update, ramane sa mai testez 2-3 cicluri de incarcare-descarcare.

Sunt foarte multumit de cum se misca cu 2.1. Update-ul l-am facut cu PC Companion, foarte simplu si rapid.

@ ZANE - nu te taxeaza softul GPS, ideal e sa iti instalezi tu iGo pentru Android, nu e foarte complicat dar eu nu il instalez deoarece nu imi trebuie GPS pe telefon, am unul portabil iar pentru chestii elementare e arhisuficienta aplicatia Google Maps care vine preinstalata.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 20:49   #906
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

aha, mersi ....
totusi cum fac cu contu google, ca vad ca de pe pc ma costa sa il fac, iar de pe telefon nu se conecteaza (si nu pot intra pe android market)

si cum ai facut update-ul?
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 21:53   #907
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
aha, mersi ....
totusi cum fac cu contu google, ca vad ca de pe pc ma costa sa il fac, iar de pe telefon nu se conecteaza (si nu pot intra pe android market)

si cum ai facut update-ul?
Cum sa te coste sa faci un cont gmail?
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 01:17   #908
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by ZaNe94 View Post
aha, mersi ....
totusi cum fac cu contu google, ca vad ca de pe pc ma costa sa il fac, iar de pe telefon nu se conecteaza (si nu pot intra pe android market)

si cum ai facut update-ul?
Ti-ai luat X10 mini ?

Update e simplu de facut, du-te pe youtube, scrie x10 mini 2.1 si uita-te la primul film, facut de sonyericssonsupport (Upgrade your Xperia™ X10 mini and Xperia™ X10 mini pro to Android 2.1 se numeste). Iti explica tot acolo, nu are rost sa iti povestesc eu.

Apropo, eu mi-am facut cont de pe PC si e gratis, ar fi culmea sa iti ia bani sa iti faci cont gmail.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 11:34   #909
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ti-ai luat X10 mini ?

Update e simplu de facut, du-te pe youtube, scrie x10 mini 2.1 si uita-te la primul film, facut de sonyericssonsupport (Upgrade your Xperia™ X10 mini and Xperia™ X10 mini pro to Android 2.1 se numeste). Iti explica tot acolo, nu are rost sa iti povestesc eu.

Apropo, eu mi-am facut cont de pe PC si e gratis, ar fi culmea sa iti ia bani sa iti faci cont gmail.
da x10 mini ...

nu stiu, eu intrasem pe gmail sa fac cont si cerea numarul de telefon si cica urma sa ma taxeze. mai intru sa mai vad, poate am intrat eu pe unde nu trebuia

oricum multumesc de raspuns

Last edited by ZaNe94; 18-02-11 at 11:44.
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 22:47   #910
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Am un Scirocco White si stiu ca asta e boala lor dar intreb in caz ca stie cineva vreun remediu la volumul scazut. Se aude incet,stiu ca erau mai demult niste coduri sa se auda mai tare,daca nu sa-i fac altceva,orice,imi place prea mult ca telefon si vreau sa-l pastrez,am renuntat la iPhone pentru 8800 )
VladM is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 05:39   #911
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Am un Scirocco White si stiu ca asta e boala lor dar intreb in caz ca stie cineva vreun remediu la volumul scazut. Se aude incet,stiu ca erau mai demult niste coduri sa se auda mai tare,daca nu sa-i fac altceva,orice,imi place prea mult ca telefon si vreau sa-l pastrez,am renuntat la iPhone pentru 8800 )
Schimba-i casca.. altceva nu ai ce sa ii faci:P
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 11:25   #912
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Salutare tuturor!Am un N95 8GB si am o problema cu el... cand clipoceste acesta bara "|" ecranul isi schimba culorile uneori jumatate sau chiar si mai mult, acesta problema o mai intampin si cand intru in galerie la poze...
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 23:28   #913
Gutuie
Daewoo Driver

Stage 5
 
Gutuie's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 915
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Va salut ! Am si eu o intrebare ce parere aveti de Lg Gt505 ? are careva ? sa imi spuneti si mie daca se merita, pe mine ma intereseaza doar pentru WiFi ...
__________________
Gutuie is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 23:31   #914
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Oribil nu iti lua
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 15:52   #915
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Gutuie View Post
Va salut ! Am si eu o intrebare ce parere aveti de Lg Gt505 ? are careva ? sa imi spuneti si mie daca se merita, pe mine ma intereseaza doar pentru WiFi ...
Daca vrei pentru WiFi adica pentru net cauta smartphone; restul nu au procesor suficient de rapid si browsere suficient de performante ca sa poti sa navighezi ok pe net.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -