Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-11, 14:06   #856
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Sa-l stapanesti sanatos!
A venit?
Dap, mi-a venit. Sunt super multumit de el in mare parte, mai am sa ma obisnuiesc putin cu androidul ca imi mai prind degetele prin el cateodata. App, nu am gasit statistici cu durata apel, mesaje & co...trebuie instalate sau nu se poate ?
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 16:13   #857
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Dap, mi-a venit. Sunt super multumit de el in mare parte, mai am sa ma obisnuiesc putin cu androidul ca imi mai prind degetele prin el cateodata. App, nu am gasit statistici cu durata apel, mesaje & co...trebuie instalate sau nu se poate ?
Settings -> Call settings -> Call Duration

Pentru mesaje nu stiu...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 18:27   #858
WooKezZ

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 188
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

eu am un sony erikson K800 de 6 ani si nu am absolut nici o problema Nimik totul merge perkect.Si face niste poze foarte frumoase,recomand
WooKezZ is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 23:26   #859
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Buna seara baieti.Am si eu o problema.Am un Nokia 6300 Rm-217,care nu imi citeste castile.Ce trebuie sa fac?Un upgrade la soft?Cum as putea face asta singur?Multumesc
__________________
"Suntem cu totii niste sarlatani : supravietuim problemelor noastre".
du0n is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 23:39   #860
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Buna seara baieti.Am si eu o problema.Am un Nokia 6300 Rm-217,care nu imi citeste castile.Ce trebuie sa fac?Un upgrade la soft?Cum as putea face asta singur?Multumesc
Nu iti vede un model de casti sau orice casti ai baga?
Update de soft: intri pe nokia.ro, dai la suport si ai acolo ghid pas cu pas cu ce trebuie sa faci. E foarte simplu.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 23:41   #861
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Buna seara baieti.Am si eu o problema.Am un Nokia 6300 Rm-217,care nu imi citeste castile.Ce trebuie sa fac?Un upgrade la soft?Cum as putea face asta singur?Multumesc
E defect hardware, nu software... trebuie inlocuit jack-ul in care intra castile... Am si eu un 6300 si are aceeasi problema... L-ai scapat pe jos/ai dat cu el de pamant/a intrat vreo pietricica la mufa...
__________________
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 23:59   #862
du0n

Stage 4
 
du0n's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 252
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Nu cred ca e hardware.Nu imi arata castile la meniul accesorii,unde imi arata si incarcatorul.Si in plus de asta,nu mi-a scapat niciodata pe jos,si il tin numai in husa.

Multumesc frumos amandurora.

Last edited by du0n; 16-01-11 at 00:02.
du0n is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 00:03   #863
turbonetta©

Stage 5
 
turbonetta©'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 868
Member of:
[AUDI]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by du0n View Post
Nu cred ca e hardware.Nu imi arata castile la meniul accesorii,unde imi arata si incarcatorul.Si in plus de asta,nu mi-a scapat niciodata pe jos,si il tin numai in husa.

Multumesc frumos amandurora.
E foarte posibil sa se fi defectat mufa inainte sa fi fost vreodata conectate castile... Din cauza asta sa nu iti arate si castile ca accesorii... Oricum nu se merita sa faci update la soft..
turbonetta© is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 01:39   #864
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

dai cu scobitoare ceva... poate nu face contactul de la vreo impuritate.. .eu am patit la n73 (adevarat nu e jack)
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 12:07   #865
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Settings -> Call settings -> Call Duration

Pentru mesaje nu stiu...
Nu am asa ceva la call settings, in fine.

Ce aplicatii meseriase ai gasit pana acum ? Eu mi-am instalat doar cateva care se dovedesc utile, ebuddy, lanterna, angry birds, toss it, file manager, bluetooth file transfer, task manager.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 16:33   #866
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Nu am asa ceva la call settings, in fine.

Ce aplicatii meseriase ai gasit pana acum ? Eu mi-am instalat doar cateva care se dovedesc utile, ebuddy, lanterna, angry birds, toss it, file manager, bluetooth file transfer, task manager.
LauncherPro, foarte rapid si acum am pus HTC Sense (adica Sense Bar-ul si widget-uri), Angry Birds (probabil cel mai misto joc), iGo si inca 2-3 maruntisuri.
Am pus tot felul de launchere (si de Win Phone 7, care e foarte dragut dar are unele probleme) si pana la urma am ramas la LauncherPro care e foarte rapid si pentru care am gasit si ceva teme dragute. In curand cred c-o sa ma apuc sa-i fac un root si sa vad ce firmware-uri gasesc + ca vreau sa-i pun si notification bar negru, alt icon pentru baterie, cu tot cu procentaj si alte manarii.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 17:01   #867
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Si ce face launcherpro-ul ala ? Vad ca esti pus pe modat

PS - eu am la status bateria ramasa exprimata in procente dar si statistici complete cu cine si cat la % a mancat din baterie de la ultima deconectare din priza. Gen 40% phone idle, 25% phone stand by, 18% display, 10% phone calls, etc si iti arata si durata la fiecare operatiune (54 minute display on, 18h stand by, etc).
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 17:10   #868
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Si ce face launcherpro-ul ala ? Vad ca esti pus pe modat

PS - eu am la status bateria ramasa exprimata in procente dar si statistici complete cu cine si cat la % a mancat din baterie de la ultima deconectare din priza. Gen 40% phone idle, 25% phone stand by, 18% display, 10% phone calls, etc si iti arata si durata la fiecare operatiune (54 minute display on, 18h stand by, etc).
Launcherpro e un launcher (duh), adica schimba meniul si homescreen-ul (asezare + elemente).
Aia am si eu, dar eu vorbesc de inlocuirea iconului principal. Pai normal ca ma intereseaza sa-l modez, ca de-aia mi-am luat Android, ca pana la urma mai strangeam putin bani si-mi luam iPhone, dar nu-mi convin SO-urile "inchise"

Uite ceva exemple de homescreen-uri de P500 personalizate calumea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	snap20110109_152558.png
Views:	53
Size:	181.1 KB
ID:	1825217   Click image for larger version

Name:	snap201294912519.png
Views:	44
Size:	92.6 KB
ID:	1825218  

Last edited by 22VIN; 16-01-11 at 17:13.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:10   #869
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Aham, mersi de lamurire. Cat spatiu ocupa iGO instalat, doar cu harta romaniei ? Pe Ioana de unde ai luat-o ?

LE - chiar nu ma gandeam ca launcherpro e un launcher .

LE 2 - cum faci overclocking la telefon ? Eu ma pricep doar la calculatoare. 150 MHz din 600 e destul de mult, sigur nu se supraincalzeste ? Bateria sigur o rade mai repede dar ar fi interesant de incercat. Control asupra voltajului ai ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:42   #870
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Aham, mersi de lamurire. Cat spatiu ocupa iGO instalat, doar cu harta romaniei ? Pe Ioana de unde ai luat-o ?

LE - chiar nu ma gandeam ca launcherpro e un launcher .

LE 2 - cum faci overclocking la telefon ? Eu ma pricep doar la calculatoare. 150 MHz din 600 e destul de mult, sigur nu se supraincalzeste ? Bateria sigur o rade mai repede dar ar fi interesant de incercat. Control asupra voltajului ai ?
iGO instalat:
- aplicatia in sine 28.8mb la mine, din care 11.48 programul si 17.32 data; nu se poate instala pe card ci doar in memoria telefonului
- mai este un folder care se pune pe card si care nu stiu sincer sa-ti spun cat ocupa (in jur de 20-30mb oricum)
- harta Romaniei o pui tot pe card si are 17mb (cea pe care mi-ai trimis-o)
- pe Ioana am luat-o de pe GPS-ul pentru masina, pe care nu-l am acum la mine; daca e nevoie o scot si ti-o trimit zilele astea.

Pentru ultima intrebare: XDA Developers
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -