Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-10, 22:09   #826
adriano9

Stage 5
 
adriano9's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 807
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

la orange este nokia n8 la 169 euro la prelungirea abonamentului pe 2 ani.
poate ceva telefonul ala sau sa raman la 5800 care merge brici,de 2 ani n-am nici o treaba cu el doar ca nu tine bateria decat 1 zi jumate
__________________
indrept banane la comanda...
adriano9 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 06:58   #827
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

@ amphetamine - daca atunci cand ma duc sa cumpar telefon inca au Boston, o sa raman la el.

Ai vrea tu ca N8 sa fie 170 euro la fidelizare pe 2 ani, asta este cu optiunea "My Smartphone" inclusa care e 9.5 euro / luna pe langa abonament. Pretul lui de fapt este cam 380-400 de euro la fidelizare.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:55   #828
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Saptamana trecuta Optimus one era 720ron la VF. Saptamana asta e 810. Multumesc Vodafone Romania, sunteti niste adevarati
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 11:41   #829
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Multi zic () ca asteapta sa isi ia telefon de sarbatori ca mai prind o oferta, o maslina, etc .

PS - ma enerveaza astia la Orange ca telefoanele BlackBerry le vand doar cu tampenie de xtraoptiune BB, cea mai ieftina 12E pe langa abonament, ceea ce nu imi trebuie, nu dau 55 lei pe luna pe ceva 100% inutil...9300-le imi facea cu ochiul, asa raman la Boston.

Last edited by _anaconda_; 22-12-10 at 11:44.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 11:52   #830
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Multi zic () ca asteapta sa isi ia telefon de sarbatori ca mai prind o oferta, o maslina, etc .

PS - ma enerveaza astia la Orange ca telefoanele BlackBerry le vand doar cu tampenie de xtraoptiune BB, cea mai ieftina 12E pe langa abonament, ceea ce nu imi trebuie, nu dau 55 lei pe luna pe ceva 100% inutil...9300-le imi facea cu ochiul, asa raman la Boston.
Hm, optiunea BB nu este ceva inutil. De fapt un BB fara abonament BB este un telefon ca oricare altul, un fel de Nokia s40 ordinar. Fara abonament BB nu-ti merge nici clientul lor excelent de mail si nici multe altele.
Asa ca fara abonament BB ori ca-ti iei Nokia C3 ori ca-ti iei un BB e acelasi lucru. Plus ca BB e indicat numai pentru cei ce vor e-mail, mesagerie si telefonie la greu. In rest, multimedia nu e prea capabil, submeniurile au un design groaznic (lista clasica, negru pe alb) si pretul lui nu se justifica.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 11:58   #831
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Dupa cum spuneam, pentru mine la un telefon cel mai important e sa arate bine, apoi sa tina bateria destul de mult, dupa asta vin restul, ca nu mergea email-ul sau alte dracii...dramatic...momentan nu sunt asa important incat sa trebuiasca sa verific mail-urile de pe telefon si sa nu pot astepta cateva ore pana la PC. Am zis ca e ceva inutil din punctul meu de vedere.

LE - plus ca BB e mai fita decat Nokia, SE sau Samsung .

Last edited by _anaconda_; 22-12-10 at 12:08.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 12:09   #832
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Dupa cum spuneam, pentru mine la un telefon cel mai important e sa arate bine, apoi sa tina bateria destul de mult, dupa asta vin restul, ca nu mergea email-ul sau alte dracii...dramatic...momentan nu sunt asa important incat sa trebuiasca sa verific mail-urile de pe telefon si sa nu pot astepta cateva ore pana la PC.

LE - plus ca BB e mai fita decat Nokia, SE sau Samsung .
Da, dar incerc sa-ti spun ca nu-si merita banii daca nu-l folosesti cum trebuie. Orice alt telefon qwerty e la fel de bun in cazul asta.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 18:26   #833
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Am inteles asta dar nu orice telefon qwerty arata asa bine :P. La cosmote iti baga pe gat extra optiune bb ?
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 18:42   #834
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Am inteles asta dar nu orice telefon qwerty arata asa bine :P. La cosmote iti baga pe gat extra optiune bb ?
Nu cred ca cei de la Cosmote ofera servicii Blackberry...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 18:44   #835
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Din cate vad la ei pe site, palaie si ei pe tema asta...le-am trimis mail sa vad daca si la ei sunt obligat sa activez peste abonament o optiune BB. Din pacate nu au 9300 CURVE 3G...
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 15:36   #836
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Am reusit sa ajung si eu azi pe la un Vodafone si mi-am luat un Optimus One; revin maine cu impresii ca azi n-am timp de el
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:02   #837
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Are cineva XPeria X8? Sa-mi spuna cum se comporta zilnic si daca exista probleme la carcasa sau piese.
Si ma intreb, are cineva iGo in romana pe Android?

Mi-as lua X10 dar parca nu ma indur sa dau atatia bani (365€) cand un X8 cu acelasi abonament este la 1€...
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:55   #838
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Evoluzione View Post
Are cineva XPeria X8? Sa-mi spuna cum se comporta zilnic si daca exista probleme la carcasa sau piese.
Si ma intreb, are cineva iGo in romana pe Android?

Mi-as lua X10 dar parca nu ma indur sa dau atatia bani (365€) cand un X8 cu acelasi abonament este la 1€...
Am vazut si eu X8 azi, e la exact acelasi pret cu Optimus One fara abonament dar n-am gasit niciun motiv sa-l iau in locul LG-ului; adica ecranul este mai mic, mult mai putin RAM, vine cu android 1.6 si carcasa parca e prea plastic chior...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 20:34   #839
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Nu-mi place cum arata. Plus ca am XPeria de doi ani si Sony E de vreo 7...
Momentan doar HTC Wildfire ar intra in calcul. Dar la fel, nu-mi place cum arata.

Principalele mele retineri fata de X8 sunt dimensiunile, incrustarea monitorul si cum arata plasticul carcasei pe partea spate (pare ieftin). (Se pare ca la SFR vine cu update la 2.1)
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 20:58   #840
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Evoluzione View Post
Nu-mi place cum arata. Plus ca am XPeria de doi ani si Sony E de vreo 7...
Momentan doar HTC Wildfire ar intra in calcul. Dar la fel, nu-mi place cum arata.

Principalele mele retineri fata de X8 sunt dimensiunile, incrustarea monitorul si cum arata plasticul carcasei pe partea spate (pare ieftin). (Se pare ca la SFR vine cu update la 2.1)
Pai toate vin cu update la 2.1, dar cel mai ok e 2.2 respectiv 2.3, dupa cum zisesem, principalele avantaje viind viteza si faptul ca poti instala aplicatii pe card. Wildfire mie mi se pare frumusel, dar rezolutia ecranului e cam jentanta.
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -