Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-10, 23:57   #616
kraven_4_all
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,699
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

nu stiu daca mai are cineva acest accesoriu pentru Nokia 5310 Express Music.
am achizitionat in urma cu o saptamana o "jucarie" made by JBL: http://www.jbl.com/EN-US/Products/Pa...=1&tsT=0&ovT=1

am vrut neaparat un set de boxe pentru telefon, si decat cele produse de Nokia seria MD(MD-4,MD-6,MD-7w,MD-8 etc.), am considerat ca acest accesoriu de la JBL va fi mai rentabil. Cu 2 difuzoare de 3W are o claritate destul de buna plus un volum destul de marice.

Recomand tuturor posesorilor de Nokia 5310, acest accesoriu.
Eu unul personal nu regret nici banii care i`am dat pe telefon cand a aparut(280ron la abonament), si in nici un caz acest Speaker Dock(116 Ron cu tot cu curier - http://www.gsmnet.ro/boxe-telefoane/...usic...--14809)
kraven_4_all is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 14:15   #617
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Buna. As dori parerea voastra despre cea mai buna alegere in legatura cu achizitionarea unui telefon mobil. Ce caut este in oferta celor de la orange, la prelungire de abonament, iar pretul sa fie pana in 100E. Mentionez ca touchscreen-urile sincer nu ma prea atrag, 6303-ul nici atat, iar in opinia mea E63 este cam cea mai buna alegere. Daca are cineva, il rog sa imi spuna parerea lui despre telefon.
Multumesc anticipat
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 10:38   #618
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Evident ca E63, eu am avut de ales intre 5230 si E63 si am ales 5230 doar pentru display-ul mare si GPS, dar altfel as fi ales E63. Au multi prieteni asa ceva si pot sa zic ca e un telefon excelent, bateria tine foarte mult (1500mAh), QWERTY-ul este usor de folosit si constructia este destul de solida. Ce nu-mi place e ca n-are taste laterale de volum.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 12:20   #619
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

M-am uitat si eu la 5230, e chiar ok, dar nu-l vad la un pret care sa-mi convina...E63-ul, la prelungire si cu ce puncte TY mai am, il scot pana in 200 ron. Acum sa vad, as astepta sa vad ce va fi luna viitoare, ma simt prea tanar pentru un telefon asa business . Mai exact e destul de mare si na....
Multumesc de parere si mai astept
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 18:15   #620
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Problema Nokia N96

Hello, scuze ca deschid un nou topic pe tema asta, da` e destul de enervanta treaba si m-am gandit ca ar mai folosi si altora daca l-i se intampla cumva.

Azi i-am updatat softul telefonului meu (nokia N96) pt prima oara, si dupa ce am terminat update-ul, am resetat telefonul si imi apare pe ecran scris cu caractere mici Non-Vodafone SIM card mentionez ca reteaua mea este Orange dar telefonul am impresia ca a fost decodat din Vodafone, deoarece are un sticker cu Vodafone lipit...Stiti cumva cum pot face sa dispara prostia asta? Multumesc anticipat
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 09:06   #621
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Problema Nokia N96

Încearcă cu Turbo Sim.

P.S. Roagă şi tu moderatorii să îţi mute topicul, pentru că este aiurea să încarci pagina cu 15 mii de mici thread-uleţe.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 13:45   #622
xenon_bn

Stage 3
 
xenon_bn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 92
Member of:
[Toyota]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

O mica parere despre Nokia 5230, cine are? Cum functioneaza, merita banii? Multumesc anticipat!
xenon_bn is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 20:12   #623
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by xenon_bn View Post
O mica parere despre Nokia 5230, cine are? Cum functioneaza, merita banii? Multumesc anticipat!
Citeste de la postul meu incolo.

https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3264068
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 23:45   #624
xenon_bn

Stage 3
 
xenon_bn's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 92
Member of:
[Toyota]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Citit, incantat , multumit. Mersi
xenon_bn is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 00:17   #625
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Programe - Nokia 6600

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
xenon_bn ... pm cu ce ?

Chiar daca unii il considera vechi si unii isi bat joc ... mai sunt si oameni cu cap pe umeri care stiu ca este un telefon bun ...

si da chiar trebuia topic separat ... ce aveti impotriva ? chiar nu inteleg ... am cautat si pe google si pe mai multe situri de telefoane dar nu am fost multumit de ceea ce am gasit ! numa caposi bai frate ... si unii chiar cred ca sunt tari doar pentru ca un alt user cauta informatii ... in fine ... mai bine abtinetiva
de cand si pana cand nokia face telefoane bune? ca eu stiu ca s-au oprit la 5110 (ala din 99 ) si la 3310. Si mai ales..de cand si pana cand e symbian sistem de operare bun? Cand a fost el VREODATA bun?
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 00:45   #626
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Programe - Nokia 6600

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
de cand si pana cand nokia face telefoane bune?
De cand exista compania. Nu mai veni cu afirmatii care mai de care mai "socante" si mai "agresive" doar ca sa atragi atentia si sa pari interesant. Doar ca nu iti place tie Nokia sau nu suporti BMW nu inseamna ca sunt cele mai proaste. Nici eu nu inghit BMW-urile in general dar asta nu le face cele mai proaste masini, nu uita ca nu esti un etalon in domeniu.

Hai sa iti zic inca un telefon excelent / best buy dupa 99 - Nokia 6230i.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 01:16   #627
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Programe - Nokia 6600

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
De cand exista compania. Nu mai veni cu afirmatii care mai de care mai "socante" si mai "agresive" doar ca sa atragi atentia si sa pari interesant. Doar ca nu iti place tie Nokia sau nu suporti BMW nu inseamna ca sunt cele mai proaste. Nici eu nu inghit BMW-urile in general dar asta nu le face cele mai proaste masini, nu uita ca nu esti un etalon in domeniu.

Hai sa iti zic inca un telefon excelent / best buy dupa 99 - Nokia 6230i.
6230i.. cu un soft extraordinar de prost ( ca si cel de pana acum ) care se restarta de zeci de ori si se facea ecranu alb !
La nokia nu ai ce noutati sa imi zici.. am avut multe..foarte multe si cu toate am avut belele
dolb is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 10:23   #628
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

6230i am avut eu de când a apărut, şi l-am ţinut vreo 3 ani. Nu a avut absolut nimic. Nu s-a făcut ecranul alb, nu s-a restartat...
Numai când îl trânteam nu îmi mai vedea cardul. Dar în rest nimic.

Şi symbian sunt foarte bune. Doar pentru că nu îţi plac ţie nu înseamnă că nu sunt bune!


P.S.: Ştiu, sunt acri strugurii, nu ai ce îi face...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 12:35   #629
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Quote:
Originally Posted by eMH View Post


P.S.: Ştiu, sunt acri strugurii, nu ai ce îi face...
=)))))) Vorbesti de parca nu as fi avut ! Asta e faza.. ca am avut DESTULE cat sa imi faca probleme fiecare model
dolb is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 19:25   #630
opia
Daewoo Driver

Stage 5
 
opia's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 458
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Diverse discutii despre telefoane mobile

Am un Nokia N73 si a inceput sa mearga cam greu si tot imi face probleme...Vreau sa il resoftez dar nu vreau sa ma duc la un service GSM ci vreau sa il fac eu, dar nu prea stiu, daca ma puteti ajuta cu un tutorial, de unde iau softul si cum il instalez, multumesc
opia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -