Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > Animale de companie

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-13, 11:47   #1
Sysu64

Stage 2
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 31
Exclamation AJUTOR umanitar pentru un catel batut.

In data de 25 aprilie am constata ca, catelul cartierului in care lucreaza o amica nu mai misca deoarece avea o bucata de piele jumulita de pe picior. Cunostinta noastra a luat repede o decizie, si-a chemat prietenul si am dus catelul la doctorul veterinar, acolo doctorul ne-a spus de la prima vedere ca vietatea asta a noastra a fost intepata cu furca, l-a dezinfectat dupa care i-a pus o grena (un furtunas) si la cusut iar la sfarsit i-a pus un ''coif''. Toata treaba asta a fost suportata financiar de catre amica noastra, in momentul de fata catelul sta la un adapost de caini comunitari dar in 2-3 zile va trebui sa il luam de acolo deoarece cusca in care sta e a altui caine, asta inseamna ca va trebuii sa ii gasim un adapost la o cunostinta la curte, pana in prezent sau consumat aprox. 250 lei numai pe interventii cu tot cu antibiotice etc, mancarea nu am mai bagat-o la calcul. Si aici vine rugamintea noastra catre toti iubitorii de animale de pe forum, daca vreti sa ne ajutati cu putin, macar cat sa ii luam mancare nu ezitati sa ma contactati, acest catel nu poate vorbi, este un animal calm si bland, cum spuneam el nu poate vorbi dar sigur daca ar putea v-ar multumi!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	250420132475.jpg
Views:	77
Size:	344.5 KB
ID:	2762960  
Sysu64 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 12:13   #2
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: AJUTOR umanitar pentru un catel batut.

Pielea a fost JUMULITA.
Veterinarul i-a pus o DRENA.

Descurcati-va, nu va pus nimeni sa-l luati de pe drum.
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 15:30   #3
Sysu64

Stage 2
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 31
Default Re: AJUTOR umanitar pentru un catel batut.

Nu e luat chiar de pe drum...e un caine al cartierului...ideea e ca sunt mai multe persoane implicate in treaba asta, cineva chiar vrea sa il sterilizeze, acum ce era de facut? Trebuia sa il lasam sa moara in fata noastra? NU! De aceea l-am dus la veterinar, stiam ca nu va fi prea usor dar noi consideram ca merita efortul.
Sysu64 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -