Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-10, 16:50   #1
livvas

Stage 2
 
livvas's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 70
Default schi si snowboard

nu am gasit loc unde se vb despre asta, asa ca am creat unul

aici putem vb despre starea partilor, unde se schiaza cel mai bine, orice noutati in domeniu si poate un mic bazar dak isi vinde cineva schiurile sau placa
__________________
experienta este un lucru care nu il primesti pe gratis
livvas is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:23   #2
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: schi si snowboard

Eu am fost doar pe dealul feleac[(Cluj)(2009)] la schi si am prins o viteza destul de mare de sus pana jos, iar de jos in sus cu teleschi-ul.

Last edited by Nemesh17; 06-12-10 at 19:27.
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-10, 19:28   #3
livvas

Stage 2
 
livvas's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 70
Default Re: schi si snowboard

ce-i drept ,nu e o partie minunata dar asta doar din punct de vedere al dificultatii, in schimb e super ok ca e aproape si pentru o distractie merita mai ales pe nocturna
livvas is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 21:55   #4
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: schi si snowboard

Sincer, mie gradul sporit de dificultate mi-a placut, era un aparat care proiecta gheata, cand am intrat in acea zona a fost cel mai palpitant pentru ca nu vedeam absolut nimic si trebuia doar sa imi mentin echilibrul tremurand
__________________
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 02:13   #5
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: schi si snowboard

Deabia aştept să merg la munte să mă dau cu placa sunt o mare īmpătimită a acestui sport ...īmi place la nebunie deşi nu mă pot cataloga la profesionişti totuşi mă dau chiar dacă mai pap puţină zăpadă cānd cad
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 13:24   #6
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: schi si snowboard

Unde gasesc si eu un sablon , gen graffiti , de dimensiuni reduse ? Vreau sa trantesc pe placa un "ceva " . In legatura cu snowboardingul , ma dau de vreo 5-6 ani , numai la noi in tara m'am dat (din pacate), sper anul asta si in alta parte , cel mai mult ma dau pe Sorica , si Kalinderu , Clabucet'ul mi se pare prea aglomerat si prea afoni , mai ales ca anul trecut ma dadeam linistit la Predeal si un grup de oameni (lache) vin cu sacu sau ce dreaq e ala si m'au luat de la spate, eram pe frana, am zis ca mi'am rupt si gat si tot ... asta mi se pare urat la Predeal ca vin oamenii sa se dea cu sacu la munte , sa se duca pe dig la crangas , sa numai bata drumu pana acolo sa incurce si pe alti . Va salut , ne vedem pe partie !


app: Mai era un topic deschis mai demult de mine
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...snowboard.html
__________________
Smoke Flow

Last edited by ArCaDa; 18-12-10 at 13:26.
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 17:47   #7
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: schi si snowboard

foarte tare topicul!

am fost si eu anul asta in 2 ture pe partie (la arieseni si la semenic) si urmeaza ca weekendul urmator sa ma duc ori la borsa, ori la straja... ce recomadati?

tin sa precizez ca ma dau cu placa...

app, cum va carati echipamentul la partie?
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 22:02   #8
BeetleJuice

Stage 1
 
BeetleJuice's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 19
Default Re: schi si snowboard

hello all

si eu sunt noua in ale ski-ului..am fost anul asta pe partia de la sinaia cota 2000..foarte tare..si mai sunt si incepatoare..bine ca nu mi-am rupt ceva)

si cred ca am facut si febra la maini de la atata carat))greu se merge si se coboara scarile in clapari

app..cu placa nu am incercat..e mai greu de practicat acest sport decat cu ski-urile:P?
BeetleJuice is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 11:25   #9
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: schi si snowboard

Quote:
Originally Posted by madutz2006 View Post
foarte tare topicul!

am fost si eu anul asta in 2 ture pe partie (la arieseni si la semenic) si urmeaza ca weekendul urmator sa ma duc ori la borsa, ori la straja... ce recomadati?

tin sa precizez ca ma dau cu placa...

app, cum va carati echipamentul la partie?
mergi la straja daca te dai cu placa,urca cu ultimul teleski si coboara in partea dreapta (cum stai cu fata spre vale ,in dreapta e un deal mai mare) ,cat poti de mult ,de acolo ai mai multe optiuni "canalul" sau pe langa canal prin padure este superb ,partea din dreapta canalului este cu copaci rari si locuri pe unde sa te strecori printre copaci foarte misto pentru placa+ daca a nins bine zapada este pana la brau
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 17:05   #10
Paul_ToNy

Stage 5
 
Paul_ToNy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 305
Smile Re: schi si snowboard

eu am inceput sa il practic numai de iarna asa , am tot vrut sa vad cum este iar in iarna asta am fost la Paltinis cu niste colegi si am inchiriat o placa .
Am ramas impresionat ce adrenalina ai cand cobori cu vitea pe partie si mai faci si niste schimbari de "directie" dar pana sa ajungi sa cobori cu viteza trebuie sa inveti sa te dai , ceea ce nu a fost chiar asa de usor , la inceput luam trante din metru in metru , dar in timp am invatat sa imi tin echilibru si sa imi shimb partea de pe cantul stang pe cel drept ( cant inseamna o latura a placi de snowboard) bineinteles ca mi-a luat o zi sa invat in care am facut cunostinta cu zapada mai bine ca nici o data , am mai facut cunostinta si cu alti incepatori si nu numai , adica m-am tamponat cu ei dar intr-un final am reusit sa invat.
Nu e greu de loc , colegi mei mi-au spus ca am invatat repede .

Ce sa zic , e un sport care merita incercat pentru cei care nu au incercat, acuma urmeaza sa imi iau si un echipament pentru iarna viitoare.
__________________

My Car
Paul_ToNy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 13:19   #11
Henonx

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 2
Default Re: schi si snowboard

un topic excelent. Imi place sa ma dau cu placa, chiar daca nu am ocazia foarte des (m-am dat cam de 5-6 ori pana acum). Trebuie sa recunosc ca au luat cele mai dureroase cazaturi in fund din viata, dar a meritat
Henonx is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 16:08   #12
livvas

Stage 2
 
livvas's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 70
Lightbulb Re: schi si snowboard

ma bucur sa vad ca topicul a dat roade, din pacate e gata cu zapada cu toate ca toti ne bucuram de caldura dar pentru impatimiti mai exista un loc de care nu toti stiu, la BALEA LAC schiul se poate practica in fiecare an cel putin pana in luna mai http://www.jurnalul.ro/webcam/cabana-balea-55.html#49

*sus nu exista instalatie de urcare dar pentru un schi primavara merita 4-5 chiar 10 :P urcari de aprox 5 min pe versant farmecul e ca temperatura e foarte placuta si chiar daca mai adie vantul te prinde bronzul de nu iti vine sa crezi asa ca dupa un schi de primavara jos textila si la bronzat, e SUPER

*totusi inainte de a urca pe ce stii ce versant sa va interesati la salvamont daca mai sunt ceva avalanse care trerbuie sa cada, in rest no stress

cine vrea sa incerce nu o sa regrete!
livvas is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 17:45   #13
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: schi si snowboard

Quote:
Originally Posted by livvas View Post
ma bucur sa vad ca topicul a dat roade, din pacate e gata cu zapada cu toate ca toti ne bucuram de caldura dar pentru impatimiti mai exista un loc de care nu toti stiu, la BALEA LAC schiul se poate practica in fiecare an cel putin pana in luna mai http://www.jurnalul.ro/webcam/cabana-balea-55.html#49

*sus nu exista instalatie de urcare dar pentru un schi primavara merita 4-5 chiar 10 :P urcari de aprox 5 min pe versant farmecul e ca temperatura e foarte placuta si chiar daca mai adie vantul te prinde bronzul de nu iti vine sa crezi asa ca dupa un schi de primavara jos textila si la bronzat, e SUPER

*totusi inainte de a urca pe ce stii ce versant sa va interesati la salvamont daca mai sunt ceva avalanse care trerbuie sa cada, in rest no stress

cine vrea sa incerce nu o sa regrete!
si pe mine m-ar bate gandul sa merg... ai fost de curand?
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 19:56   #14
livvas

Stage 2
 
livvas's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 70
Default Re: schi si snowboard

nu am fost si 2 sapt o sa fiu plecat din tara dar cu siguranta o sa merg cand ma intorc, din cate am vazut pe web cam mai e vreme
livvas is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 15:08   #15
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: schi si snowboard

Si eu iubesc snowboardu, deabea astept iarna sa ma dezlantuiesc. Nu-s expert insa incet incet invat.
StoRo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -