Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-10, 11:05   #16
afteru

Stock
 
afteru's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 6
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

De kapap s-a interesat cineva ?!
Destul de asemantor cu krav maga, tot stil militaresc
afteru is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 01:04   #17
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Eu am practicat nitele karate si putin fotbal .. karatele la 23 august unde m-au transferat la Dinamo .. iar fotbalul la Rocar,cu 1 an inainte sa promoveze in B
Toate astea in tineretile mele
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 06:16   #18
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

iar locul 3.... dar de data asta la semi-contact
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 00:06   #19
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Kick Boxing 10 ani ( 13-23 ani ),cand se sudeaza ligamentele genunchilor vreau sa trec pe Self'Defence. Poze de cand eram mai tanar si un video cu viitoarele miscari
https://www.youtube.com/watch?v=yE-V9lkONeI&feature=fvst
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00369.JPG
Views:	225
Size:	551.2 KB
ID:	1756014   Click image for larger version

Name:	DSC00392.JPG
Views:	227
Size:	533.7 KB
ID:	1756015   Click image for larger version

Name:	DSC00404.JPG
Views:	204
Size:	561.7 KB
ID:	1756016  

PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 15:48   #20
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Krav Maga nu prea functioneaza in Romania cand esti cu spatele nu poti folosi tehnicile Krav Maga
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 23:56   #21
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Folosim alte tehnici in asemenea situatii
Fiecare face ce simte,cum simte,cum a invatat.
Prima regula : Nu cauta scandalul daca vine nu-l evita
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 27-11-10, 00:15   #22
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Am practicat 4 ani box dupa care mam lasat.....
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 20:26   #23
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by PSD-ul View Post
Kick Boxing 10 ani ( 13-23 ani ),cand se sudeaza ligamentele genunchilor vreau sa trec pe Self'Defence. Poze de cand eram mai tanar si un video cu viitoarele miscari
https://www.youtube.com/watch?v=yE-V9lkONeI&feature=fvst
Nu te cunosc si nu stiu care esti tu dintre cei doi parteneri de manusi,insa cel aflat cu spatele in prima poza... este un sensibil.. ..Nu-mi pare a fi tehnica dobandita in urma multor ani de practica/experienta in ring. Cu bratul drept inca intins,pregateste lovitura de stanga fiind complet descoperit si cu barbia'n vant precum soldatii la apel ..asta e o schema sinucigasa ce se termina in ring de multe ori cu ochii peste cap. N-am practicat in tinerete kick,insa stiu ca tehnicile de brate si combinatiile sunt aceleasi ca la box, nu exista procedee miraculoase care sa excluda baza solida din box ce totdeauna da rezultate in competitiile serioase.
Oricum sunt tare bucuros sa vad ca unii chiar daca nu mai fac performanta, totusi mai exerseaza cu sparring partner in spatiu privat. Frumos si de urmat.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 03:05   #24
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

combinatiile de brat sunt lafel ca la box doar ca nu sunt pe viteza sunt pe putere si vin urmate de loviturile de picior... ceea ce te obliga sa fii mereu cu bratele sus si nu iti mai da voie sa faci eschive pt ca te plesneste cu piciorul )
__________________
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 03:43   #25
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Nu te cunosc si nu stiu care esti tu dintre cei doi parteneri de manusi,insa cel aflat cu spatele in prima poza... este un sensibil.. ..Nu-mi pare a fi tehnica dobandita in urma multor ani de practica/experienta in ring. Cu bratul drept inca intins,pregateste lovitura de stanga fiind complet descoperit si cu barbia'n vant precum soldatii la apel ..asta e o schema sinucigasa ce se termina in ring de multe ori cu ochii peste cap. N-am practicat in tinerete kick,insa stiu ca tehnicile de brate si combinatiile sunt aceleasi ca la box, nu exista procedee miraculoase care sa excluda baza solida din box ce totdeauna da rezultate in competitiile serioase.
Oricum sunt tare bucuros sa vad ca unii chiar daca nu mai fac performanta, totusi mai exerseaza cu sparring partner in spatiu privat. Frumos si de urmat.

Da maestre,ai in totalitate dreptate insa trebuie sa tinem cont de faptul ca sunt shating-uri facute,poze din timpul sparingului,io-s ala mai frant
Cand vin loviturile de picior,indiferent de nivelul acesteia te folosesti de elanul facut din bazin+brate.
E clar ca daca ar sta asa fix,static,sa fie ca in poza e la podea in 1 secunda da omu se misca,revine in garda repede.
E complicat cu tehnicile astea de multe ori nu le intelegi nici dupa ani si ani.
Vorba ta,frumos e cand te tragi intr-un loc privat cu amici,prieteni si o mai dai intr-un sparing ( fara smardoieli,fāsuri si impresii) alea chiar nu au nicio legatura,orice sport este o arta.
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 12-12-11, 21:05   #26
__gollum__

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 105
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

sTAILLL Ai participat duminica 11.12.2011 la cupa Romaniei ?! A fost la Bucuresti ?! Daca da ce rezultate ai obitnut ?
__gollum__ is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 07:36   #27
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

nu am mai fost... o sa fie dupa anul nou ceva gale mai profi... sper sa particip acolo
sTAILLL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -