Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-10, 14:39   #1
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Subiecte despre sporturile de contact
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 14:40   #2
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Sa incep eu
fac kickboxing de aproximativ 1 an si am reusit sa iau locul 2 la fullcontact si locul 3 la kickboxing in campionate nationale
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 00:21   #3
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Intru si eu ? Am practicat 14 ani artele martiale , mai precis : Kyokushinkai Karate-Do - baza principala , Aiki-Do ambele ramuri Aiki Kai si Aiki Jiutsu in paralel cu Kyoukushin-ul . Rezultate am avut in anii mei de "glorie" cand eram pustan prin 94 , 95 la campionatele nationale de Kyoukushin locurile 2 si 3 si in campionatele inter-cluburi judetene pe Arges. O perioada am fost instructor de corp la corp a det. BAOLP de la Tg-Jiu in perioada in care am efectuat stagiul militar acolo...dupa aceea doar la locul de munca actual
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 19:59   #4
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Am practicat boxe circa 11 ani (92 kg). Am facut 9 meciuri la profesionisti dintre care 8 castigate prin K.O iar unul K.O tehnic. Numarul celor de la amatori le-am si uitat Mi-a placut foarte mult, l-as mai practica si acuma dar din cauza timpului am renuntat. Odata sau de doua ori pe saptamana mai alerg si mai fac cate o manusa cu fratele meu.

Am mai practicat si Krav Maga dar o perioada scurta de timp.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 20:10   #5
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Fain ! Apropos de Krav Maga.....avem instructori buni in tara ? Am inteles ca e foarte complex si foarte eficient , si mi-ar trebui asa ceva pentru baietii mei de la munca sa faca fata la anumite situatii unde nu merge numai pumnul si bastonul de cauciuc
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 00:58   #6
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by THUNDER77 View Post
Fain ! Apropos de Krav Maga.....avem instructori buni in tara ? Am inteles ca e foarte complex si foarte eficient , si mi-ar trebui asa ceva pentru baietii mei de la munca sa faca fata la anumite situatii unde nu merge numai pumnul si bastonul de cauciuc
Am eu un prieten care este antrenor dar din pacate sta tocmai la Kiev, dar in caz de revinepentru o perioada mai lunga in Romania o sa iti fac legatura cu el. Tot el mi-a aratat si unele tehnici din "Systema", care este un stil de lupta foarte bun. Mie mi-a placut foarte mult, mai mult ca boxul dar nu am gasit pe nimeni pe aici sa practice asa ceva. E folosit de agentii rusi (ex KGB), spioni, trupele Specnaz, ecc.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 10:52   #7
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by sTAILLL View Post
Sa incep eu
fac kickboxing de aproximativ 1 an si am reusit sa iau locul 2 la fullcontact si locul 3 la kickboxing in campionate nationale
ce categorie?
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 16:10   #8
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Am eu un prieten care este antrenor dar din pacate sta tocmai la Kiev, dar in caz de revinepentru o perioada mai lunga in Romania o sa iti fac legatura cu el. Tot el mi-a aratat si unele tehnici din "Systema", care este un stil de lupta foarte bun. Mie mi-a placut foarte mult, mai mult ca boxul dar nu am gasit pe nimeni pe aici sa practice asa ceva. E folosit de agentii rusi (ex KGB), spioni, trupele Specnaz, ecc.
Poate reusesti sa-mi faci rost si de niste cd-uri sau dvd-uri cu cateva demonstrative cu Systema.....Am mai auzit cativa prieteni de la unitati din tara de stilul asta dar alte informatii nu mi-au dat......M-ar interesa in primul rand ce combinatie de stiluri este si pe ce pune accentul.....Daca stam sa facem o analiza , cu exceptia stilurilor originale - mai precis chinezesti , cele aparute in ultimii ani si sunt folosite de trupele speciale sau diverse armate sunt combinatii ale stilurilor japoneze si chinezesti din care s-au preluat si modificat anumite tehnici de baza care sa se adapteze la specificul operatiunilor folosite de elementele operative din teren care executa un tip anume de misiuni . De asta as vrea demonstrativele , pe care te-as ruga sa mi le dai si mie daca le poti face rost . Merci si bafta !
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-10, 01:16   #9
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
ce categorie?
65 kg
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 29-10-10, 14:04   #10
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Am practicat boxe circa 11 ani (92 kg). Am facut 9 meciuri la profesionisti dintre care 8 castigate prin K.O iar unul K.O tehnic. Numarul celor de la amatori le-am si uitat Mi-a placut foarte mult, l-as mai practica si acuma dar din cauza timpului am renuntat. Odata sau de doua ori pe saptamana mai alerg si mai fac cate o manusa cu fratele meu.

Am mai practicat si Krav Maga dar o perioada scurta de timp.
Tot respectul...cele 9 meciuri au fost pe intern in ro sau acolo unde te afli acum?(italia pare)
Eu doar amator (nu exista pro pe vremea aia la noi), intre 1987-1992,cu pauza de un an -'89 (la revenire eram la seniori ...din pacate aveam la vremea aceea 2 oameni foarte talentati la usoara si n-am mai facut treaba..nu aveam conditii pt a le atinge nivelul lor..de niciunele).Primii ani la Diaconescu si apoi la nea Gaju,dumnezeu sa-l odihneasca...pana la urma l-au bagat in pamant petrecerile
Si eu iubesc sportul asta si acum,insa de practicat(asa,de intretinere) nu prea... ma ucide si o saracie de sinuzita...aia ma bate mai rau decat orice adversar =))
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 12:46   #11
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme (vedeti ca la numele topicului ati mancat un x).
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 01-11-10, 01:58   #12
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Tot respectul...cele 9 meciuri au fost pe intern in ro sau acolo unde te afli acum?(italia pare)
Eu doar amator (nu exista pro pe vremea aia la noi), intre 1987-1992,cu pauza de un an -'89 (la revenire eram la seniori ...din pacate aveam la vremea aceea 2 oameni foarte talentati la usoara si n-am mai facut treaba..nu aveam conditii pt a le atinge nivelul lor..de niciunele).Primii ani la Diaconescu si apoi la nea Gaju,dumnezeu sa-l odihneasca...pana la urma l-au bagat in pamant petrecerile
Si eu iubesc sportul asta si acum,insa de practicat(asa,de intretinere) nu prea... ma ucide si o saracie de sinuzita...aia ma bate mai rau decat orice adversar =))
Aici le-am avut, printre care 2 contra unor romani unul din Galati si altul de la Iasi parca.
Si eu sunt tot la acelasi stadiu, de "intretinere" oricum boxul m-a invatat multe... foarte multe.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 00:49   #13
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

Si eu iubesc boxul am practicat si eu ceva timp la dinamo la maestru aliuta
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 01:02   #14
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

A fost un sportiv cu mult talent Mr Aliuta ,insa cam fara prea mult noroc (trofee)din pacate . Evident ca ai practicat foarte curand,probabil esti pusti,ai vreo 2x ani...cred ca ai putea sa continui pe partea asta si sa lasi mizeria si comertul din kick...a ajuns sa fie mai mult magarie decat sport. Asta daca vrei sa faci performanta ce probabil te astepta la varsta ta
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 07-11-10, 00:23   #15
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: KICKBOXING/MMA/BOX/AND OTHERS

stiu ca nu a avut foarte mari performante ca sportiv , dar ca antrenor eu il consider nr1 a scos numai sportivi tari


cat despre kick... e foarte slab nivelul insa a inceput sa creasca
__________________

Last edited by sTAILLL; 07-11-10 at 00:26.
sTAILLL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -