Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-11, 12:12   #286
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Fac sala de 1 an si ceva, am luat ceva suplimente insa nu s-a vazut nimic exceptional. Gainere sau proteine nu mai imi trebui ca imi i-au tot din mancare. Insa nu am de gand sa mai fac antrenamnete fara un supliment de pompare. Momentan folosesc Superpump care este destul de tare si ma prinde bine. Am baut multe like : hydrovol,jack3d,noxplode,nano vapor etc . La toate simti efectele insa cele mai bune is superpumpu si nano vaporu.
__________________
vopsea lavabila
StoRo is offline   Reply With Quote
Old 10-08-11, 12:56   #287
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Erm, eu, incepator in ale mersului la sala si etc intreb asa, pentru un incepator cam ce exercitii/serii de cate/cate repetitii/etc sfaturi ati avea. Ideea de baza e ca..nu vreau neaparat sa ma fac mare, am deja in jur de 84 kg la aprox. 174cm si eu cred ca e cam mult. In primul rand as vrea sa dau burta jos, ala e primul inamic si eventual definitie...
Mentionez ca nu sunt fan al vreunui fel de "aditiv" fie el si natural...
Pe partea de regim, am resuit miracolul sa renunt la paine multa, KFC, Mc si in speical fast food shit, si mai lejer cu Cola, Pepsi etc. Pentru voi probabil nu e asa mare lucru dar pentru mine si pentru stilul meu de mancare de dinainte...e ceva

Asadar, orice sugestii, tip-uri, idei de exercitii, sunt binevenite
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 10-08-11, 16:35   #288
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
Erm, eu, incepator in ale mersului la sala si etc intreb asa, pentru un incepator cam ce exercitii/serii de cate/cate repetitii/etc sfaturi ati avea. Ideea de baza e ca..nu vreau neaparat sa ma fac mare, am deja in jur de 84 kg la aprox. 174cm si eu cred ca e cam mult. In primul rand as vrea sa dau burta jos, ala e primul inamic si eventual definitie...
Mentionez ca nu sunt fan al vreunui fel de "aditiv" fie el si natural...
Pe partea de regim, am resuit miracolul sa renunt la paine multa, KFC, Mc si in speical fast food shit, si mai lejer cu Cola, Pepsi etc. Pentru voi probabil nu e asa mare lucru dar pentru mine si pentru stilul meu de mancare de dinainte...e ceva

Asadar, orice sugestii, tip-uri, idei de exercitii, sunt binevenite
Daca nu te deranjeaza ti-as putea oferi o varianta de antrenament care o faceam si eu la inceput

1: Spate

Tractiune sau hercometru 6-12 rep 4 serii
Exercitiu la hercometru cu priza supinatie6-12 rep 4 serii
Ramat alternativ sau cu bara6-12rep 4 serii

Trapez

Ridicari trapez cu bara sau gantere 6-12 rep 4 serii


2: Piept

Plan drept cu bara sau gantere 6-12 rep 4 serii
Plan inclinat cu gantere 6-12rep 4 serii
Plan declinat cu gantere 6-12rep 4 serii

Biceps

Tractiuni sau ridicari cu bara 6-12 rep 4 serii
Ridicari gantere cu rotatie 6-12rep 4 serii
Ridicari ciocane 6-12 rep 4 serii


3 Umeri

Impins vertical cu gantere sau bara 6-12 rep 4 serii
Fluturari din apleca cu gantere 6-12 rep 4 serii
Ridicari cu bara din pozitie verticala(cred ca asa se numea)6-12 rep 4 serii

Triceps

Impins cu bara cu priza ingusta 6-12 rep 4 serii
Extensia bratului ,cu o gantera ,de la ceafa (cotul este tot timpul orientat in sus) 6-12 rep 3 serii
Extensia bratului la scripete 6-12 rep 3 serii

4 picioare


Asta este antrenamentul care il fac(acum l-am modificat putin)

Sper sa te ajute cu ceva postul meu
__________________
Si inca ceva, Colin McRae si-a inceput cariera la 16 ani asa ca ignora-i pe cei care iti spun sa-ti bagi mintile in cap si sa-ti iei permisul mai intai si apoi cine stie ce troaca doar ca sa pari responsabil in ochii unora pentru care poate masina este doar un fier care te duce din A in B. Urmeaza-ti visul tau oricare ar fi ala si NICIODATA nu trai viata altuia
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 09:17   #289
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Daca dormi 2 ore si apoi mergi la sala e clar cat tii la corpul tau . Ca iei tot felul de energizante pe moment nu face decat sa-ti excite sistemul nervos si sa-ti mascheze oboseala , in final tot o sa cazi.
Nu inteleg cum poti sa cumperi ceva care stii sigur ca iti face rau (Jack3d) .
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 18:53   #290
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

https://www.youtube.com/user/BrandonC.../3/l7AnkFPjMLg
Un exercitiu bun din cate mi-au spus si mie altii.

TOTUSI, chiar nu se poate face sala fara sa consumati panarame dinalea? Eu inteleg ca multi vreti sa aratati intr-o luna ca si cum ati trage de 2 ani dar nu prea se poate.
Un corp poate arata bine si sa fie sanatos si doar cu miscare si sala, eventual un regim ailmentar, nicidecum prafuri si alte tampenii.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 18-08-11, 08:49   #291
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Te ajuta cat de cat "panaramele alea" daca sti sa le iei si le iei cum trebuie. Acuma asta ramane la decizia fiecaruia, n-are rost sa-i criticam pe alti.
StoRo is offline   Reply With Quote
Old 27-08-11, 21:44   #292
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Zilele trecute am fost cu un prieten sa isi ia manusi de sala(el fiind un incepator in deale salii) si l-am intrebat pe tipul de la magazin de ceva pt masa musculara si mi sa recomandat sa iau proteine(eu fiind o pers care am arderile mai lente)..
Normal in bugetul 100-150 lei ce as putea lua? Ma afecteaza intr-un fel acest produs(sexual sau altfel)?
Multumesc
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 27-08-11, 22:16   #293
Hestilo

Stage 3
 
Hestilo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 75
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Un lucru foarte important si care mie imi merge de minune .. Carbohidratii sa ii asiguri din mancare , nu din shake'ul cu proteine ..
Hestilo is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 00:07   #294
croma2000

Stage 5
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 301
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

proteinele si carbo sunt niste chestii care te ajuta....dar nu uitati mancarea este principalul COMBUSTIBIL, asa k pofta buna ,la cat mai mute mese pe zi si desigur sala si odihna......apropo de energizante aparent sunt bune dar de fapt ele dau ultima picatura din tine apoi...evident daca nu mananci si dormi bine cazi in catabolism.cam asta ar fi explicatia dupa parerea mea.spor la fibra
croma2000 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 21:46   #295
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Ok am inteles ce vreti sa spuneti voi,dar dati-mi si mie un exemplu de produs care ma ajuta sa cresc in masa fie proteine fie altceva!!!
Banuiesc ca altii au incercat ...macar sa isi dea cu parerea la anumite produse care au dat rezultate!
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 00:09   #296
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

o proteina buna gen whey pro si un amino asta daca vrei sa cresti si sa te si mentii dupa...
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 13:07   #297
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Normal as vrea sa cresc si sa ma mentin(mai ales ca iarna e cel mai bine sa dai pt masa)!!
Deci imi recomanzi sa merg pe whey pro de la PN?A avut rezultate bune ?
Amino la ce ma ajuta?Am citit ..din cate am inteles ajuta la fixare musculaturii ,dar 10 pastile pe zii mi se par enorm de multe...
Normal pt masa ce miati recomanda sau cu ce ar trebuii sa mai iau pt rezultate bune?

Last edited by JuST_GiuGiu; 29-08-11 at 13:11.
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 30-08-11, 09:44   #298
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Ultra whey pro de la universal are cel mai bun raport calitate pret ! si amino il gasesti si lichid care e si mai bun (ajuta si la recuperarea muschiului mai repede nu doar la fixare )
__________________
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 30-08-11, 12:14   #299
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Multumesc de informatie...M-am decis ca o luna (ca tot mai e din vara) sa mai dau unpic jos din stratul adipos de pe abdomen(nu mai este mult ,dar poate scap de el).Azi ma duc sa vad ce arzatori de grasimi gasesc si revine.
Dupa luna aceasta o sa ma apuc sa iau Ultra whey pro+un amino!
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 00:53   #300
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Prima cupă de Jack3d ....

Dacă aveți de gānd să folosiți vreodată așa ceva vă spun 100 % că nu veți regreta !

Dupa 30 de minute am intrat īn sală cu o poftă de tras cum nu am mai avut pānă acum ... pur si simplu nici să ma odihnesc nu aveam răbdare am tras cu 15 kg mai mult decāt de obicei, după ce am terminat de lucrat piepul tot mai aveam chef de tras, nu ma simțeam obosit deloc !

Īn condițiile īn care am dormit 2 ore noaptea trecută
! Bun asa, pe viitor comand si eu.
Radu. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -