Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-11, 00:47   #271
StefanAlex

Stage 3
 
StefanAlex's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 81
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Ce īmi puteţi recomanda pentru "pompări" dacă pot să le spun aşa ...

Momentan folosesc Monster Pump 40g cu 250 ml apa īnainte de antrenament !

Folosiţi sau aţi folosit ceva mai bun ?
Folosea un prieten GASPARI - Super Pump 250 , el a fost destul de multumit de el.
StefanAlex is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 10:58   #272
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Eu nu am luat momentan nici un supliment si fac sala de 8 luni ,dar ma tenteaza sa iau ceva pt crestere in masa (mai ales ca vine si iarna si e cel mai prielnic)
Au reactii adverse ,sunt bune pe moment sau si in timp?
Multumesc.Astept rasp!
__________________

Fotografiile mele - GiuGiu
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 11:08   #273
claudiu.manda

Stage 2
 
claudiu.manda's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 37
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Suplimentele nutritive sunt 100% naturale si reprezinta, in esenta si in functie de tip, forme mai simple pe care le pot lua nutrientii (ex. aminoacizii capsule sau lichizi sunt cea mai simpla forma pe care o pot lua proteinele, a.i. nu se mai pierde timp cu digestia, ci trec direct in sange in timp foarte scurt alimentand cu nutrientii necesari celulele 'stoarse' de efort; pudrele sunt forme putin mai rudimentare, insa mai ieftine). Pe scurt, foarte putini pot manca, propriu-zis, 5-6-7 mese pe zi. Cu suplimente, poti avea doar 3-4 mese intre care se intercaleaza 2-3 shake-uri de pudra proteica sau de crestere in greutate. Nu au 'efect pe moment', sau cel putin nu acel tip de efect la care te gandesti tu. In culturism consistenta in ceea ce faci are o mare importanta, deci numai un antrenament corespunzator combinat cu alimentatie, suplimentatie si odihna corespunzatoare poate asigura succesul (pe termen lung, bineinteles).
claudiu.manda is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 12:32   #274
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by claudiu.manda View Post
Suplimentele nutritive sunt 100% naturale si reprezinta, in esenta si in functie de tip, forme mai simple pe care le pot lua nutrientii (ex. aminoacizii capsule sau lichizi sunt cea mai simpla forma pe care o pot lua proteinele, a.i. nu se mai pierde timp cu digestia, ci trec direct in sange in timp foarte scurt alimentand cu nutrientii necesari celulele 'stoarse' de efort; pudrele sunt forme putin mai rudimentare, insa mai ieftine). Pe scurt, foarte putini pot manca, propriu-zis, 5-6-7 mese pe zi. Cu suplimente, poti avea doar 3-4 mese intre care se intercaleaza 2-3 shake-uri de pudra proteica sau de crestere in greutate. Nu au 'efect pe moment', sau cel putin nu acel tip de efect la care te gandesti tu. In culturism consistenta in ceea ce faci are o mare importanta, deci numai un antrenament corespunzator combinat cu alimentatie, suplimentatie si odihna corespunzatoare poate asigura succesul (pe termen lung, bineinteles).
Ok iti multumesc de raspuns ....problema e ca de la aceste suplimente te poti ingrasa (acum 5-6 luni am slabit 13 kg numai eu stiu cum si nu vreau sa pun grasime pe mn)...
Cel mai indicat ar fii sa iau proteine?Am cam 2-3 mese pe zii
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 08:21   #275
StoRo

Stage 3
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 75
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Am luat multe suplimente si pot sa spun ca multe is degeaba. Toti dozatii fac reclama la suplimente pe care nici nu le i-au. Daca manaci bine 3 mese pe zi nu iti trebuie proteine. Eu folosesc acuma doar superpump inainte de antrenament.
__________________
vopsea lavabila
StoRo is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 11:40   #276
claudiu.manda

Stage 2
 
claudiu.manda's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 37
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

@StoRo: totul depinde de tipul somatic. Insa, chiar cu un genetic foarte bun, ma indoiesc ca poti inregistra progrese sustinute doar cu trei mese pe zi si asta nu o spun doar eu.

@JuST_GiuGiu: ce tip somatic esti preponderent: ectomorf (slab, longilin), mezomorf (atletic, incheieturi medii-subtiri) sau endomorf (gras, incheieturi groase, tendinte mari de a te ingrasa) ?
claudiu.manda is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 14:21   #277
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Treaba cu tipul somatic este putin scoasa din basme. E facuta sa atraga fraierii.

Eu mi-am permis sa cheltui 10-12 milioane pe suplimente fara vreun rezultat marcant. Merita sa spulber in schimb ideea asta proasta.

5-6 mese pe zi, cat mai variate posibil din care sa nu excluzi nimic sunt cea mai buna suplimentatie.
Ca si mici impulsuri, recomand doar un complex de vitamine, o creatina monohidrat si BCAA/Aminoacizi lichizi sau chiar zer. In rest o apa si un pamant.
__________________

low sau nu ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 14:31   #278
claudiu.manda

Stage 2
 
claudiu.manda's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 37
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Predator, daca tu crezi ca tipul somatic e o "metafora fantasmagorica" rupta din basme, cum iti explici ca unii oameni se ingrasa mai repede decat altii chiar daca mananca curat, altii mananca numai junk food si nu se ingrasa un gram, unii cresc in masa musculara foarte rapid fara prea mult efort iar altii trag ani de zile pentru aceleasi rezultate?

Tu chiar nu vezi nicio diferenta intre Frank Zane, Arnold Schwarzenegger si Bill Kazmaier ?
claudiu.manda is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 15:02   #279
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Intr-o masura tipul somatic nu are legatura cu capacitatea de a te ingrasa/slabi etc. Este facut o punte intre cele doua. E mai usor de explicat.

Cat despre tot felul de culturisti care mi i-ai enumart, cu ce ma interesaza ? Fiecare cu a masii.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 17:03   #280
JuST_GiuGiu

Stage 5
 
JuST_GiuGiu's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,934
Member of:
[4Rally]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by claudiu.manda View Post
@StoRo: totul depinde de tipul somatic. Insa, chiar cu un genetic foarte bun, ma indoiesc ca poti inregistra progrese sustinute doar cu trei mese pe zi si asta nu o spun doar eu.

@JuST_GiuGiu: ce tip somatic esti preponderent: ectomorf (slab, longilin), mezomorf (atletic, incheieturi medii-subtiri) sau endomorf (gras, incheieturi groase, tendinte mari de a te ingrasa) ?
Deci acum cateva luni am slabit bine (cam 13kg)..pot spune ca am conformatia corpului solida-sportiva ,dar daca ma las de sala sigur mai iau in greutate
Azi am incercat ceva de la Bio Tech USA....destul de bunicel,dar m-am gandit si prefer sa merg pe natural
JuST_GiuGiu is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 13:26   #281
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Ce īmi puteţi recomanda pentru "pompări" dacă pot să le spun aşa ...

Momentan folosesc Monster Pump 40g cu 250 ml apa īnainte de antrenament !

Folosiţi sau aţi folosit ceva mai bun ?

Super pump 250/gaspari
n-o xplode / bsn

Si mai e unu foarte puternic jack3d numit. Nu stiu foarte multe despre el.
Radu. is offline   Reply With Quote
Old 05-08-11, 15:18   #282
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Radu. View Post
Super pump 250/gaspari
n-o xplode / bsn

Si mai e unu foarte puternic jack3d numit. Nu stiu foarte multe despre el.
Deocamdată am trecut pe Hydravol de la QNT și īmi prinde destul de bine, pe viitor o să incerc și produsele recomandate de tine !

Acum vreau sa iau ceva pentru arderea grasimilor si am de ales īntre :

Animal Cuts in combinație cu Animal Pack + o proteină bazată pe zer !

sau

Animal Cuts īn combinație cu NitroTech (MuschleTech) .

Ce īmi recomandați ? Eu aș merge pe prima variantă !
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 08:36   #283
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

A incercat un prieten Animal Cuts + Animal Pack + proteina si rezultatul a fost foarte mic... incearca fara proteina
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 10:22   #284
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by sTAILLL View Post
A incercat un prieten Animal Cuts + Animal Pack + proteina si rezultatul a fost foarte mic... incearca fara proteina
Am ințeles mersi !

Deocamdată vreau doar să ma definesc o să merg doar pe Animal Cuts simplu sau combinat cu Animal Pack.

Īn ciuda nerecomandărilor multora am comandat Jack3d de la USPLabs... Aștept să īl incerc si revin cu un review !

Cāteva informații cu privire la Jack3d http://hubpages.com/hub/Jack3d-Dange...ive-Supplement

Last edited by crysty.bobok; 06-08-11 at 10:34.
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 18:54   #285
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Prima cupă de Jack3d ....

Dacă aveți de gānd să folosiți vreodată așa ceva vă spun 100 % că nu veți regreta !

Dupa 30 de minute am intrat īn sală cu o poftă de tras cum nu am mai avut pānă acum ... pur si simplu nici să ma odihnesc nu aveam răbdare am tras cu 15 kg mai mult decāt de obicei, după ce am terminat de lucrat piepul tot mai aveam chef de tras, nu ma simțeam obosit deloc !

Īn condițiile īn care am dormit 2 ore noaptea trecută
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -