Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-10, 15:19   #151
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: Jos burta, dar cum?

Quote:
Originally Posted by Sasha View Post
ai si tu o experienta extraordinara si o cultura ah...si studii multe despre asa ceva... da, am uitat sa precizez la 17 ani
Te rog, 18.Chiar conteaza varsta?Te invit pe getfit.ro, spor la citit (ai multe, muulte de citit)

(Scuze daca am facut reclama)

@ nea_gogule, Buna forma !TU ce preferi gainer sau un whey + dextroza dupa antrenament?
PS: Glutamina ai folosit?

Last edited by Radu.; 11-12-10 at 15:27.
Radu. is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 22:36   #152
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Jos burta, dar cum?

Quote:
Originally Posted by Radu. View Post
Te rog, 18.Chiar conteaza varsta?Te invit pe getfit.ro, spor la citit (ai multe, muulte de citit)

(Scuze daca am facut reclama)

@ nea_gogule, Buna forma !TU ce preferi gainer sau un whey + dextroza dupa antrenament?
PS: Glutamina ai folosit?
merg pe gainere,glutamina o aveam inclusa in astea,nu m-am bagat la glutamina separat pana acum
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 00:43   #153
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

hai sa intreb pe altii care poate sunt mai destepti ca mine.

CUM SCAP DE BURTA???

- de alergat alerg vreo 10km odata la 2-3 zile
- abdomene fac odata la 2 zile....am febra musculara mereu, care dureaza pana a 2a zi
- de mancat manac de 3ori pe zi, in principiu doar salate, piept de pui, orez, ciuperci (fara cartofi prajiti, fara fast-food, fara alte prajeli, foarte rar mananc paine)
- fara cola, fara sucuri acidulate/colorate. Doar Apa plata + ceai verde + nestea

si totusi....in 4sapt nu am scazut in burta nici macar 1cm. (desi imi simt abdomenul mult mai ferm)

1,70....98kg....am facut culturism 3ani. Singura chestie care ma deranjeaza, e 'investitia' de la abdomen castigata in 4ani de facultate.
valib is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 09:28   #154
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

In primul rand,este imposibil sa "ii comanzi" corpului de unde sa slabeasca,in cazul tau burta.

Abdomenele nu te ajuta in scaderea burtii,eventual sa iti tonifiezi muschii si sa inveti sa o tii mai ...trasa.Cu abdomene,in stadiul in care ai grasime pe burta,doar antrenezi muschii de sub ea,ea nu va scadea.
Faci abdomene,normal,dar mult prea multe,si fara rost probabil.

Trebuie sa te concentrezi la miscare,exercitii cardio,alergare,bicicleta,si astea intr-un program bine definit pe o perioada destul de mare.

Daca avti impresia ca intr-o luna doua o sa dati jos ce ati adunat intr-un an..sau mai multi..., imi pare rau sa va dezamagesc,e o lupta grea
__________________
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 15:15   #155
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

evident ca nu ma asteptam sa dau jos intr-o luna...
dar macar acolo juma' de cm in talie....
valib is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 17:37   #156
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by valib View Post
hai sa intreb pe altii care poate sunt mai destepti ca mine.

CUM SCAP DE BURTA???

- de alergat alerg vreo 10km odata la 2-3 zile
- abdomene fac odata la 2 zile....am febra musculara mereu, care dureaza pana a 2a zi
- de mancat manac de 3ori pe zi, in principiu doar salate, piept de pui, orez, ciuperci (fara cartofi prajiti, fara fast-food, fara alte prajeli, foarte rar mananc paine)
- fara cola, fara sucuri acidulate/colorate. Doar Apa plata + ceai verde + nestea

si totusi....in 4sapt nu am scazut in burta nici macar 1cm. (desi imi simt abdomenul mult mai ferm)

1,70....98kg....am facut culturism 3ani. Singura chestie care ma deranjeaza, e 'investitia' de la abdomen castigata in 4ani de facultate.

Din ce stiu eu .. abdomenele nu se fac de 4 ori pe saptamana .. de maxim 2 ori si la intervale de 2-3 zile .. ( daca gresesc , sariti )
Si vezi ca nestea contine cofeina .. deci e tot un fel de cola .
Cand alergi si faci abdomene , puneti banda de plastic , din aceea cu care se acopera mancarea pe abdomen , o sa transpiri si or sa se arda grasimile de pe burta ..


Daca am gresit cu ceva in postul meu.. sariti !
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 18:24   #157
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Eu dupa 6 luni de sala,am ajuns la 1.78m si 62 kg......
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 11:37   #158
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
Eu dupa 6 luni de sala,am ajuns la 1.78m si 62 kg......
Eu am inaltimea ta si am 63kg si imi doresc 70kg.
Din pacate am arderea f puternica si nu pun nimic pe mine.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 13:48   #159
GopPo

Stage 5
 
GopPo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,678
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Suntem multi care trecem prin fata salilor timpul bate`l vina ...
iti faci timp
sau tu ai timp doar de sala de mese???
GopPo is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 16:02   #160
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Eu am inaltimea ta si am 63kg si imi doresc 70kg.
Din pacate am arderea f puternica si nu pun nimic pe mine.
Pai eu am 15 ani si tu 20+......)))
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 16:35   #161
Al3xInn0
Honda Driver

Stage 5
 
Al3xInn0's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 471
Member of:
[Oltcit]
[Toyota]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

salut , luna asta m`am apucat de sala ca sa ma mai formez , am inceput in prima saptamana cu excercitiile obisnuite

piept-biceps
spate-triceps
picioare-trapez
umeri-abdomene

acuma dupa 2 sapt de excercitii de genu vreau sa fac cate o grupa pe zi ca am auzit ca se dezvolta mai bine muschiu daca fac pauza si o sa fac
piep spate biceps triceps umeri picioare trapez si abdomene la finalu antrenamentelor vad de care sunt in stare..

am 1.78 si 58kg :/ ce as putea sa fac ca sa prind si forta si sa ma ingras.. zic sa fac 1 luna 2 asa si dupa sa iau niste proteine ca mancare nu se prinde de mine oricat as manca .. momentan iau protein bar(batoane) ca imi plac si cica ar fi si bunicele ?

Astept ceva pareri/opinii
Al3xInn0 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 17:59   #162
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Al3xInn0 View Post
salut , luna asta m`am apucat de sala ca sa ma mai formez , am inceput in prima saptamana cu excercitiile obisnuite

piept-biceps
spate-triceps
picioare-trapez
umeri-abdomene

acuma dupa 2 sapt de excercitii de genu vreau sa fac cate o grupa pe zi ca am auzit ca se dezvolta mai bine muschiu daca fac pauza si o sa fac
piep spate biceps triceps umeri picioare trapez si abdomene la finalu antrenamentelor vad de care sunt in stare..

am 1.78 si 58kg :/ ce as putea sa fac ca sa prind si forta si sa ma ingras.. zic sa fac 1 luna 2 asa si dupa sa iau niste proteine ca mancare nu se prinde de mine oricat as manca .. momentan iau protein bar(batoane) ca imi plac si cica ar fi si bunicele ?

Astept ceva pareri/opinii
La varsta ta esti ok cu inaltimea dar esti slab pentru 18 ani 58kg.....iei proteine la cutie sunt mai bune decat batoanele,le mananci ca niste cereale....
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 18:31   #163
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Al3xInn0 View Post
salut , luna asta m`am apucat de sala ca sa ma mai formez , am inceput in prima saptamana cu excercitiile obisnuite

piept-biceps
spate-triceps
picioare-trapez
umeri-abdomene

acuma dupa 2 sapt de excercitii de genu vreau sa fac cate o grupa pe zi ca am auzit ca se dezvolta mai bine muschiu daca fac pauza si o sa fac
piep spate biceps triceps umeri picioare trapez si abdomene la finalu antrenamentelor vad de care sunt in stare..

am 1.78 si 58kg :/ ce as putea sa fac ca sa prind si forta si sa ma ingras.. zic sa fac 1 luna 2 asa si dupa sa iau niste proteine ca mancare nu se prinde de mine oricat as manca .. momentan iau protein bar(batoane) ca imi plac si cica ar fi si bunicele ?

Astept ceva pareri/opinii

Un singur lucru : Abdomenele nu se fac de 5x pe saptamana ..maxim 2 x si la intervale mai mari .. 3 zile - 4 zile.. din cate stiu.
Protein-R mancam eu in vara , si ajunsesem la 64 de kg. Acum am revenit la 60.. ca nu am mai facut sala si nu am mai mancat batoane .
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 22:02   #164
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by Al3xInn0 View Post
salut , luna asta m`am apucat de sala ca sa ma mai formez , am inceput in prima saptamana cu excercitiile obisnuite

piept-biceps
spate-triceps
picioare-trapez
umeri-abdomene

acuma dupa 2 sapt de excercitii de genu vreau sa fac cate o grupa pe zi ca am auzit ca se dezvolta mai bine muschiu daca fac pauza si o sa fac
piep spate biceps triceps umeri picioare trapez si abdomene la finalu antrenamentelor vad de care sunt in stare..

am 1.78 si 58kg :/ ce as putea sa fac ca sa prind si forta si sa ma ingras.. zic sa fac 1 luna 2 asa si dupa sa iau niste proteine ca mancare nu se prinde de mine oricat as manca .. momentan iau protein bar(batoane) ca imi plac si cica ar fi si bunicele ?

Astept ceva pareri/opinii

eu iti suferez sa faci piept, biceps, triceps, spate, umeri cu trapez in aceeasi zi, picioare .. abdomene de 2 ori pe saptamana.. iar ca sa te ingrasi.. hmm..incearca sa mananci seara dupa 9.30..
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 13:00   #165
Al3xInn0
Honda Driver

Stage 5
 
Al3xInn0's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 471
Member of:
[Oltcit]
[Toyota]
[Honda]
Default Re: Fitness şi bodybuildig (culturism)

Quote:
Originally Posted by dony ddc View Post
La varsta ta esti ok cu inaltimea dar esti slab pentru 18 ani 58kg.....iei proteine la cutie sunt mai bune decat batoanele,le mananci ca niste cereale....
ce proteine imi sugerezi ? si la ce bani

Quote:
Originally Posted by mitza mtb View Post
Un singur lucru : Abdomenele nu se fac de 5x pe saptamana ..maxim 2 x si la intervale mai mari .. 3 zile - 4 zile.. din cate stiu.
Protein-R mancam eu in vara , si ajunsesem la 64 de kg. Acum am revenit la 60.. ca nu am mai facut sala si nu am mai mancat batoane .
abdomene nu fac chiar in fiecare zi .. fac asa cand imi vine mie

Quote:
Originally Posted by Razvan-CT View Post
eu iti suferez sa faci piept, biceps, triceps, spate, umeri cu trapez in aceeasi zi, picioare .. abdomene de 2 ori pe saptamana.. iar ca sa te ingrasi.. hmm..incearca sa mananci seara dupa 9.30..
sa fac toate grupele intr`o zi .. pai eu de abia fac 2 grupe/ zi si dupa sunt rupt si tu imi spui sa le fac pe toate.. si de ingrasat creca decat proteinele ma salveaza ca mananc mult , foarte mult si dimineata si seara si nimic..
Al3xInn0 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -