Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-08, 17:28   #31
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

sal.vreau sa stiu si eu ce proteine sa iau pt a ma ingrasa ( cele mai bune sa`si faca efectul cat mai repede)..sunt cam slab si vreau si eu sa mai pun ceva pe mine...si daca le iau trebuie neaparat sa merg la sala ?? ...daca stau acasa si iau au acelasi efect ??...ms..astept si eu raspuns cat mai concret de la cineva care se pricepe
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 00:29   #32
Spookie

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

Quote:
Originally Posted by kirin View Post
spookie,de unde ai auzit tu de o regula ca trebuie sa faci cu "n" greutate geno si gambe ca sa incerci presa? te bagi la presa,ai 2 langa tine sa fie pe "metereze" si incerci sa faci ... 150 kg la presa mi se pare putin,nu se compara cu 150 kg la geno de niciun fel ...
Nu am spus ca e o regula dar na.. daca fac cu 30 geno si cu 25 gambe imi e cam frica sa ma pun la presa pentru ca daca nu poti sa o tii se lasa foarte jos si te poti accidenta urat.. mai exact te faci plafon.
Spookie is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 15:33   #33
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Body Building

stai linistit...ca nu e chiar asa de grea...te bagi si u fara greutati prima data ca sa te simti in siguranta...si dupaia pui cat te tin picioarele...da vezi...sa ai pe cineva care sa te ajute in caz de ceva
leonard is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 16:59   #34
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

Quote:
Originally Posted by dunhill View Post
sal.vreau sa stiu si eu ce proteine sa iau pt a ma ingrasa ( cele mai bune sa`si faca efectul cat mai repede)..sunt cam slab si vreau si eu sa mai pun ceva pe mine...si daca le iau trebuie neaparat sa merg la sala ?? ...daca stau acasa si iau au acelasi efect ??...ms..astept si eu raspuns cat mai concret de la cineva care se pricepe
rescriu...
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 17:34   #35
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Body Building

foarte bine nu ma pricep...d-aia nici n-am vrut sa ma bag.
dar sfatul meu este sa te duci la sala clar daca iei proteine...altfel vei pune numai grasime pe tine...si se vede urat...mai bn mergi la sala si pui muschi.nu?
sa-ti recomande baietii ce proteine sa iei .....io unu o sa incerc prima data cu mega mass 3000
leonard is offline   Reply With Quote
Old 13-07-08, 21:43   #36
kirin
Old School Cars

Stage 5
 
kirin's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 661
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Body Building

leo,la aceeasi sala,mi se pare cea mai ok din oras momentan.

dunhill, mergi la sala 2-3 luni,"activeaza-ti" corpul si intreaba un instructor dupa aia
kirin is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 02:09   #37
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

Alte pareri ??
ms de sfat kirin
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 21:15   #38
Spookie

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

Dar de ce vrei sa te ingrasi ? Daca esti slab si faci sala sa spunem ca ai un bonus , se vede muschiul mai bine cand tragi si te stimuleaza , vezi si tu ca nu mergi degeaba.. Arata mai frumos un abdomen lucrat decat o burta.
Spookie is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:30   #39
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Body Building

pai ma gandesc mai intai sa ma ingras si dupa aia daca nu imi convine burta sa scot muschii in evidenta
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 16-07-08, 21:44   #40
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: Body Building

Quote:
Originally Posted by CmI-user View Post
pai ma gandesc mai intai sa ma ingras si dupa aia daca nu imi convine burta sa scot muschii in evidenta
Prima data apucate de sala si pe parcurs vei pune si kg in plus. Legat de proteine nustiu ce sa-ti zic eu unul mi-am comandat de vreo 1 luna Gain Fast asta la recomandarea unui prieten. Legat de mine, eu am inceput sa merg la sala de prin clasa a 9-a si m-am tinut timp de 1 an si dupaceea am facut o pauza cam lunga, apoi m-am reapucat prin clasa a 11-a si atunci durata a fost aceeasi, de vreo 2 luni mi-am cumparat un aparat multifunctional si mai fac acasa.
*-_Speed_-* is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 02:51   #41
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Fitness şi bodybuildig (culturism)

Am nevoie de ajutorrr ) Bun, treaba sta in felul urmator: Nu pot sa ma duc la sala , am 3 inele fisurate pe coloana, deci pica sala, mai am o problema de sanatate care imi cere odihna si hrana , deci dorm minim 12 ore si mananc cam mult. Acum ce vreau: sa scap de burta !! Deja ma intreaba lumea cate zile mai am pana sa nasc.. Deci, idei?
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 07:17   #42
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Jos burta, dar cum?

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
Am nevoie de ajutorrr ) Bun, treaba sta in felul urmator: Nu pot sa ma duc la sala , am 3 inele fisurate pe coloana, deci pica sala, mai am o problema de sanatate care imi cere odihna si hrana , deci dorm minim 12 ore si mananc cam mult. Acum ce vreau: sa scap de burta !! Deja ma intreaba lumea cate zile mai am pana sa nasc.. Deci, idei?
Cand aflii un raspuns la itnrebarea asta, anunta-ma si pe mine.
Si eu ma chinui sa scap si mi se interzice sala datorita cifo-scoliozei de dreapta.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 07:43   #43
golf.gti75
Accelarate Club Member

Stage 5
 
golf.gti75's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 496
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[2 Roti]
[Accelarate Club]
[Opel]
[4Wheels]
Default Re: Jos burta, dar cum?

regin alimentar strict. am avut o perioada cand am tinut un regim (nu am mai tinut niciodata regim) si a dat semne. faza e ca eu acum fac sala si am si inceput iar sa mananc prostii. o sa incep si eu un regim mai usor asa. la tine un regim ar fi cel mai indicat si ceva sauna
__________________
golf.gti75 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 11:29   #44
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Jos burta, dar cum?

presupun ca ce aveti voi se numeste hernie de disc
daca e asa puteti sa cumparati niste mingi mari de cauciuc si pur si simplu sa sariti pe ele stand in fund,sau sa stati cu spatele pe ea si sa faceti o miscare de "dute vino"
totusi ultima varianta mai da si dureri din cand in cand,incercati pe propria piele
e mai mult pentru a "intretine" coloana,dar da rezultate si la slabit,dar nu mult
o alta varianta ar fi un stepper ,rezultate destul de bune,cel mai putin a dat jos asa 1 kg,cel mai mult nu mai stiu
alta varianta ar fi inotu,


ce scrie mai sus este facut aproape zilnic de catre 2 persoane ,amandoua cu operatii de hernie de disc,si nu au voi sa mearga la sala
pot face numai lucruri usoare
si culmea,au si rezultate
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-10, 12:30   #45
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Jos burta, dar cum?

Nu stiu ce rezultate poate da un stepper ( mie mi se pare un aparat inutil ), dar pot sa ajut si eu cu cateva sfaturi.
Ca sa slabesti, nu e neaparat nevoie de sala ( eu am slabit intre 10 si 15 kg in doar 2 luni si nu am fost in viata mea la sala ).
Sunt cateva alimente care te pot "satura" dar nu se pun la burtica , si mai este si vara = transpiratie enorma = elimini grasimi.
Ce va recomand eu: filé de cod,( sau merluciu..sau orice altceva in afara de pangasius... nu mancati pangasius ca e grav ala ) si piept de pui, astea pe gratar sau ( daca nu va permiteti gratar zilnic )..fripte pe tigaie ( inloc de ulei, folositi putina margarina ), supe de pui si de legume.
Fara paine, dulciuri, branzeturi si un lucru important ( FARA prajiturelele alea nutritionale - alea iti tin de foame dar te si ingrasa ).
Ca exercitii, daca ati fost sau sunteti la scoala stiti bine cum se face incalzirea , niste abdomene usoare, genoflexiuni si cam atat..
Bafta la slabit.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -