Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > SPORT Fans

SPORT Fans Fotbal, Handbal, Tenis, Sporturi etreme

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-10, 08:10   #1
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Ce sporturi practicati?

Am deschis un topic care nu era , sau nu l'am gasit eu , in fine .

Fiecare membru care doreste sa impartaseasca ce sport practica , sa impartasim ideii , etc .


Eu de exemplu ma duc la sala de 5 ori pe saptamana de vreo 4 luni . La inceput luam Mass Tech de la Muscletech + HMB de la weider + Super pump 250 de la Gaspari nutrition . Am avut rezultate spectaculoase de la ele , in special de la mass tech . Acum am trecut pe Optimum 100% Whey Gold , care e clasificat numarul 1 mondial , de cativa ani , tot HMB de la weider si aminoacizi de la pnc europe
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 18:05   #2
Emy_bike

Stage 4
 
Emy_bike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 297
Member of:
[Honda]
Default Re: Ce sporturi practicati

Si organismu tau la 50ani ce o sa zica? ti-ai pus si tu intrebarea daca sunt bune toate porcariile alea pt organism ????
Emy_bike is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 19:17   #3
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Ce sporturi practicati

Practic boxe de foarte multi ani. Am practicat mai multe sporturi in tinerete: lupte greco romane, thai boxe, muai thai, etc.ù

Boxe-ul mi-a placut cel mai mult, e foarte mult de munca sa ajungi undeva sus. Garantez ca orice practicant de oricare sport de contact nu da un pumn asa de corect pe cat il da un boxior, oricat de bun ar fi acesta.

Fratele meu a castigat diferite competitii, dar din cauza serviciului s-a retras. Acum ne antrenam impreuna odata la 2 zile.

Inafara de boxe, merg primavara si vara la sala, nu folosesc substante si alte chestii de genu.

Numai bine.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 20:08   #4
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Ce sporturi practicati

Quote:
Originally Posted by Emy_bike View Post
Si organismu tau la 50ani ce o sa zica? ti-ai pus si tu intrebarea daca sunt bune toate porcariile alea pt organism ????
Depinde cum il antrenezi , cunosc persoane peste 50 ani care iau si eu diferite tipuri de proteine etc . Stai linistit ca am destula experienta si stiu exact ce iau si ce are nevoie organismul

Apropo , as vrea sa ma apuc si eu de un sport de contact , muay thay etc? Capoeira a practicat cineva?
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 20:22   #5
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Ce sporturi practicati

Capoeira provine din Brasilia. E destul de interesant, dar incearca Krav Maga. Si apoi imi spui daca ti-a placut.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 21:22   #6
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Ce sporturi practicati

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Capoeira provine din Brasilia. E destul de interesant, dar incearca Krav Maga. Si apoi imi spui daca ti-a placut.
Istoria capoerei o cunosc , e stilul de lupta a sclavilor cum se mai zice .

Acest Krav Maga nu cunosc , nu cred ca este in baia mare dar ma interesez. Ms
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 22:00   #7
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Ce sporturi practicati

Fac sala de aproape un an de cate 5 ori pe saptamana,am luat destule suplimente(mrp xtreme.Pak,pump,stak,gfx,natural sterol si altele).Innainte de sala am facut inot de performanta si am activat in echipa de juniori a Stelei
In legatura cu proteinele,m am saturat sa ma contrez cu tot "priceputii",care spun ca la 40 50 de ani nu ma mai tine jucaria,chestii auzite de la prietenii lor cu manutele de 25 de cm care au auzit si ei de la altii ca proteinele "ie" rele si ca iti cad te miri ce daca iei si ca iti creste un c*i in talpa...
O sa spun doar odata ca sa fie clar,atata timp cat nu te injectezi NU AI CE SA PATESTI pana si cu injectarea e o poveste mai lunga...

Iontuz...care s a dovedit cel mai bun weight gainer din cate ai luat,sunt curios,am luat multe pana acum dar nu prea au avut rezultatele scontate
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 22:54   #8
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Ce sporturi practicati

Cel mai bun gainer care l'am luat a fost cu siguranta Mass Tech de la MuscleTech impreuna cu NitroTech . Aceasta combinatie a fost foarte buna , extrem de buna , normal cu alimentatia adecvata si somn.

Acum folosesc de 1 zi , 100% whey gold standard de la optimum , am auzit ca este za shittttt ... o sa'ti spun parerea dupa o luna

Natural Sterol nu am incercat , dar in schimb am luat HMB de la weider care a fost foarte de folos la recuperare.
Apropo , cate kg ai si la ce inaltime nea gogule?
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 23:49   #9
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: Ce sporturi practicati

Eu sincer nu prea am incredere in chestiile astea pe care le luati voi. Poate gresesc, poate este adevarat ca nu-ti dauneaza cu nimic, dar mie nu imi inspira incredere.
Ca tot veni vorba de injectat, am un prieten care era slab, foarte slab (scandura). Prin intermediu unui francez si-a cumparat niste substante care se injecteaza, costa 25€ fiola, timp de 3 luni le-a luat (10 la numar) iar acum e un butoi. Nu recomand, el zice ca is naturale
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 03:37   #10
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Ce sporturi practicati

Eu am facut inot la Dinamo 5 ani de zile , basket 4 ani , dupa care m-am lasat de sport , am facut 1 an sala tot la Dinamo...iar din cauza timpului pe care nu il prea am , am lasat si sala , si astept sa vina vacanta sa pot continua dinou . Basket nu prea mai am unde sa fac , nu ma pasioneaza sa ma bag in vreun club sau ceva de genu asa ca mai ies cu prietenii prin caragiale sa dam o mingie primavara/vara ....iar de inot , mi-a placut cand eram mai mica , stiu sa inot destul de bine deci nu mi-ar trebui sa invat dar nici sa ma duc sa pierd timpul aiurea ca nici asta nu ma mai pasioneaza asa ca momentan ....sportul pe care il aplic este alergatul ( dar cand este cald ) ) !
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 07:56   #11
Emy_bike

Stage 4
 
Emy_bike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 297
Member of:
[Honda]
Default Re: Ce sporturi practicati

eu am facut 8ani de inot,3ani de performanta,3ani basket, apoi de la 16ani mersul cu bicla si am ajuns sa practic Freeride si Downhill .A fost foarte greu cu inotul pt ca dupa 7ore de scoala aveam imediat antrenament 2ore si ajungeam acasa frant,terminat de oboseala si nu mai aveam chef de nimic nici macar de lectii....Oricum era frumos in cantonamente prin tara dar in cls a10a m-am lasat ca nu mai aveam timp de nimic.De cand ma dau cu bikeu nu m-am plictisit deloc pt ca ne dam pe tot felu de trasee Sinaia-pe traseul de concurs(Stepdown) in Postavaru,Parang,Vatra Dornei,Baia Mare,Cluj si altele.Vara imi place sa fac trasee montate,cu cortul in spate si sa doboram diverse vf importante Cea mai lunga expeditie a fost in 2007 cand am strabatut intreaga creasta a Fagarasului in 10zile ...
Emy_bike is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 07:57   #12
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ce sporturi practicati

Am facut karting timp de 4 ani...m`am lasat din prostie...o sa ma apuc iara....bun thread !
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 08:02   #13
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Ce sporturi practicati

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Eu sincer nu prea am incredere in chestiile astea pe care le luati voi. Poate gresesc, poate este adevarat ca nu-ti dauneaza cu nimic, dar mie nu imi inspira incredere.
Ca tot veni vorba de injectat, am un prieten care era slab, foarte slab (scandura). Prin intermediu unui francez si-a cumparat niste substante care se injecteaza, costa 25€ fiola, timp de 3 luni le-a luat (10 la numar) iar acum e un butoi. Nu recomand, el zice ca is naturale

Injectabile care sunt bune sunt multe de exemplu vitamina B6 , B12 , etc ,substantele care te umfla sunt o gramada si normal ca sunt daunatoare . Orice injectabil iei si te faci mare dauneaza grav la organism . Totusi cine ar vrea sa incerce ceva fara nici un side effect , recomnd Winstrol , care folosesc si eu acum , l'am folosit si la 17 ani si nici un efect secundar . Nu te umfla asa repede ca celalalte , dar iti da forta foarte mare intr'un timp relativ scurt , si normal , facand cu greutati mari iti cresti masa musculara.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 12:23   #14
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Ce sporturi practicati

Practic fotbalul...acuma o mica pauza ca vine bacul dar dupaia revenim in forta
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 12:32   #15
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: Ce sporturi practicati

am practicat / practic sala moderat

am jucat handbal ceva timp

ps . eu nu sunt deacord deloc cu prafurile alea care sunt la sala.. cat am facut nu m'am atins nici din curiozitate.. prefer sa trag de mine ..fara sa bag "pastile de slabit "
__________________
cryssl is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -