Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Alte Hobby-uri si Pasiuni > Colectii si Colectionari

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-13, 13:29   #1
klauzephoto

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,984
Member of:
[Colectionar Machete]
Default colectie machete 1/43

hop si io cu ale mele, cu precizarea ca de luna asta au devenit 1000 de piese.
https://www.youtube.com/watch?v=QaWpyU0gavY
klauzephoto is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 16:03   #2
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: colectie machete 1/43

D-le Klau , tot respectul !

Nu credeam ca tinerii din ziua de azi mai au ,,hobby-uri ,, ! Credeam ca pentru voi nu mai exista decat : discoteci , Mall , terase , clubing , sali de forta , tigari,
bere , fete , Mamaia , Dorobanti , masini sport ( bengoase ??? ) , piercing-uri in nas , urechi , buric , si alte locuri ! Dar dumneta ai 35 de ani si ai ramas ca si mine ,, in mintea copiilor ,, !

TE INVIDIEZ !

Cand eram copil, aveam un baiat pe strada al carui tata era SOFER la o ambasada ! Venea cu BALENA ( mercedes ) neagra si cu numere de CD acasa!
Crrrrrrrrrapam cu totii de invidie ! Iarna faceam un ,,trenulet,, din saniile legate una de alta si ne remorca cu masina prin tot cartierul ! Heeeee ce timpuri !

Ce cadouri putea sa primeasca acest copil ......... muream de ciuda! Dar cel mai mult imi placeau masinutele sale . Avea ... zeci , poate sute !
O data , dupa multe milogeli mi-a dat si mie una , cea mai proasta, cea mai ruginita si fara o roata ! Dar eram mandru !

De aceea am spus in gura mare :TE INVIDIEZ !

La cat mai multe , sa te bucuri de ele , sa nu le vinzi *** NICIODATA *** iar daca ramai fara bani , suna-ma si te imprumut eu !

- ASTA INSEAMNA *** COLECTIE ***

Cred ca sub definitia expresiei >>> COLECTIE <<< din WIKIPEDIA ar trebui puse poze cu toate masinutele tale ! - Parol ! - Si ti-am pus si 5 stelute !

P.S. In anii ' 60 am cumparat o ,, chinezarie ,, simpatica,, care s-a vandut pe piata americana ! Interesant e ca are si RADIO inglobat - perfect functional !
Crezi ca ti-ar prinde bine ? Un p.m. - O.K.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3506408_1_644x461_automobil-de-epoca-macheta-cu-radio-bucuresti-sectorul-1.jpg
Views:	54
Size:	49.6 KB
ID:	2738493  

Last edited by duesenberg; 03-04-13 at 16:17.
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 17:16   #3
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: colectie machete 1/43

Quote:
Originally Posted by duesenberg View Post
D-le Klau , tot respectul !

Nu credeam ca tinerii din ziua de azi mai au ,,hobby-uri ,, ! Credeam ca pentru voi nu mai exista decat : discoteci , Mall , terase , clubing , sali de forta , tigari,
bere , fete , Mamaia , Dorobanti , masini sport ( bengoase ??? ) , piercing-uri in nas , urechi , buric , si alte locuri ! Dar dumneta ai 35 de ani si ai ramas ca si mine ,, in mintea copiilor ,, !

TE INVIDIEZ !

Cand eram copil, aveam un baiat pe strada al carui tata era SOFER la o ambasada ! Venea cu BALENA ( mercedes ) neagra si cu numere de CD acasa!
Crrrrrrrrrapam cu totii de invidie ! Iarna faceam un ,,trenulet,, din saniile legate una de alta si ne remorca cu masina prin tot cartierul ! Heeeee ce timpuri !

Ce cadouri putea sa primeasca acest copil ......... muream de ciuda! Dar cel mai mult imi placeau masinutele sale . Avea ... zeci , poate sute !
O data , dupa multe milogeli mi-a dat si mie una , cea mai proasta, cea mai ruginita si fara o roata ! Dar eram mandru !

De aceea am spus in gura mare :TE INVIDIEZ !

La cat mai multe , sa te bucuri de ele , sa nu le vinzi *** NICIODATA *** iar daca ramai fara bani , suna-ma si te imprumut eu !

- ASTA INSEAMNA *** COLECTIE ***

Cred ca sub definitia expresiei >>> COLECTIE <<< din WIKIPEDIA ar trebui puse poze cu toate masinutele tale ! - Parol ! - Si ti-am pus si 5 stelute !

P.S. In anii ' 60 am cumparat o ,, chinezarie ,, simpatica,, care s-a vandut pe piata americana ! Interesant e ca are si RADIO inglobat - perfect functional !
Crezi ca ti-ar prinde bine ? Un p.m. - O.K.
Inseamna ca nu stiti de sectiunea asta a forumului...https://forum.4tuning.ro/454-machete-auto.html
2010 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 17:33   #4
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: colectie machete 1/43

@ 2010 - Maaaaaaaaaaaaaaaama , dar multi nebuni MAI SUNTEM !

Nu ne mai facem bine nici cu medicamente straine ! Bravo voua. Sunt mandru ca

"Sunt printre voi, dar nu sunt unul dintre voi'" -( pentru ca nu am masinute )

( Plagiindu-l pe Mutu !) dar ,am si eu alte tacaneli ! - Multe !

Bafta mare si viata lunga , dragilor !
duesenberg is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 21:27   #5
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: colectie machete 1/43

Multumim la fel
2010 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-13, 10:02   #6
duesenberg

Stage 5
 
duesenberg's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,592
Member of:
[MERCEDES]
[Old School Cars]
Cool Re: colectie machete 1/43

Masinuta , se zici ? Ai nevoie ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3506408_1_644x461_automobil-de-epoca-macheta-cu-radio-bucuresti-sectorul-1.jpg
Views:	56
Size:	49.6 KB
ID:	2740115  
duesenberg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -