Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-09, 13:25   #106
gabi_bertone
Street 4 Cars Member

Stage 2
 
gabi_bertone's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 54
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
In momentul in care un club e disponibil sa sustina o masina de top la liniute si vtm-uri.......desigur ca ma voi baga, normal ca nu ma refer numai la taxa de participare la eveniment....ci si la alte cheltuieli aferente pasiunii astea scumpe care o avem toti. Numai eu stiu cat am investit in masina/motor....plus ca parasolarul meu de pe masina se va schimba cu unul......care o sa fie la fel
Nu te obliga nimeni sa intri in club. Oricum o sa se faca niste selectii a masinilor care vor face parte din club. Vor ramane numai masini care au ce arata. Totusi clubul trebuie sa ramana ceva select. Nu este deloc obligatoriu. Daca ai investit in masina ai facut-o pentru tine nu pentru altcineva sau pentru un club. Totul se face numai din pasiune.
La care masina de top te referi? Nu cred ca la a ta. Nu ma intelege gresit.
Clubul nu trebuie sa iti sustina masina in ceea ce priveste modificarile.
Clubul o sa sustina doar deplasarile la anumite evenimente.
gabi_bertone is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 14:05   #107
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Voi o tineti una si buna cu marele club al vostru. Am zis de la inceput.......NU VOI FACE PARTE NICIODATA DIN CLUBUL ASTA PENTRU SIMPLU FAPT CA NU IMI PLACE NUMELE. E vreo problema? Voua tre sa va placa clubul , nu mie.
Gabi.....eu am refeream la masina de cusut ileana care o tin in pod, in aia am investit f mult. Ai fi surprins cati bani au intrat in ea.....de fapt nu stiu ce pretentii sa am de la tine.....tu faci parte din categoria pasionatilor cu numele......speli masina odata pe saptamana si atat......iti aduci aminte faza cu relantiul la masina mea? )) . Motorul unei masini cu o axa sport niciodata nu va avea relanti stabil. Ce ti se pare asa ciudat la masina mea? Sau crezi ca ai vreo racheta de masina? Spre uimirea ta detin cateva cupe de LOCUL 1 la liniute....si multe alte podiumuri la vtm-uri in care m-am batut cu masini de curse si mult mai puternice ca a mea. Arata-mi tu alta masina in orasul asta care a adus macar un loc 1 la liniute in afara de opel-ul lui Razvan.
si desigur mentiunea......cand am zis top am zis top in grupa ei.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 15:46   #108
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

in momentul in care numele unui club sau al unui sponsor sau orice nume care apare p o masina care participa la diferite evenimente, acel lucru se numeste reclama.
nu clubul trebuie sa ridice masina si nici masina nu trebuie sa ridice clubul.
ele lucreaza impreuna. se ajuta "una pe cealalta".
in momentul in care ai o masina pregatita pt diverse curse, in afara de faptul ca cineva a investit in ea, ea impune anumite asteptari. si mai ales, daca masina merge bine, lumea se uita. a, ala e la clubu ala...inseamna ca e marfa. a, ala foloseste ulei X, inseamna ca uleiul X e bun, samd.
e un pic aiurea sa ai pretentia, mai ales la inceput, ca si club, sa intre masini de top.
da, din punctul meu de vedere, kadett-ul asta rosu e o masina de top. pt ca aici e vorba de pitesti si de masinile pretendente.
nu sunt fite, daca cineva crede asta, e dobitoc.

deci, inainte ca sa incepeti sa v-a certati sau sa dezbateti p o tema ca asta, absurda dealtfel, fiecare ar trebuii sa se gandeasca ce vrea. vrei ca un club sa fie invidiat de altele sau de diversi? fa-o ! vrei ca masina sa fie invidiata si invitata in cluburi? fa-o!
din c stiu eu, cineva a facut ceva si a fost invitat. sa speram ca se intampla si partea cealata...
__________________
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 17:24   #109
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

bobby ,toata lumea stie ce poate gsi.e normal sa ai pretentii.eu cand ti-am scris mai sus am facut-o pentru ca oricarui club i-ar placea sa aiba o masina ca a ta.de tine depinde ce vei face.indiferent ca alegi un club sau altul sau ca ramai "independent" boby ramane boby si gsi un opel fidel.nu are rost sa va certati aiurea.
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 19:01   #110
viorelu

Stage 2
 
viorelu's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 70
Member of:
[DACIA]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Certuri pe suport material...cel mai urat lucru intr-un club...si inca nu a fost decat o adiere subtila...totul bine pana la...
Va descurcati voi ca sunteti baieti mari...si cu capul pe umeri,majoritatea

L.E....sustinerea clubului fata de un membru, la un anumit eveniment competitiv, ar trebui sa fie in primul rand morala...restul nu prea conteaza,sau cel putin conteaza pe moment.Dar cine sunt eu sa ma bag pe aici...va rog sa ma scuzati daca am deranjat

Last edited by viorelu; 06-05-09 at 21:03.
viorelu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 19:28   #111
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Nu e niciun fel de cearta......pur si simplu vad ca unii pe aici se simt prea importanti si desconsidera alte persoane si masinile lor. Cat despre cearta pe partea materiala.....ma faci sa rad...am participat, particip si voi participa la toate evenimentele pe banii mei.....la fel cum tot ce am bagat in masina a fost muncit de mana mea....nu cadouri, nu bani de la mami sau de la tati si ce e mai important....nu stau sa platesc rate la banci.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 20:48   #112
gabi_bertone
Street 4 Cars Member

Stage 2
 
gabi_bertone's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 54
Member of:
[Street 4 Cars]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

bravo bobby, esti cel mai tare!!! nu ne putem compara cu tine.
oricum in club nu vei intra! stai linistit. ai avut o data ocazia asta.
in legatura cu masina mea, daca tu crezi ca doar o spal.... nu ma obosesc sa iti raspund. mai ales ca am vazut ca esti foarte priceput la tuning.
daca nu te intereseaza clubul nu stiu de ce te-ai apucat sa postezi pe acest forum?!
gabi_bertone is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 21:20   #113
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

gabi-bertone... nici macar nu cred k ar avea cineva tupeul sa te compare pe tine cu bobby pentru ca nu exista grad de comparatie(in afara de cei carenu il cunosc) in cate stii despre masini si cate iai facut masinii tale, as avea curaj sa fac pariu ca daca bobby si-ar face un club majoritatea membrilor din clubul vostru(si nu numai) s-ar ruga de bobby sa ii primeasca sa ii se alature lui asa ca eu zic sa incheiati cearta ca dupa cum am mai spus NU EXISTA GRAD DE COMPARATIE INTRE VOI
si nu te mai baza pe afirmatia ''oricum nu vei intra niciodata in club'' ca daca ai pune toti membrii S4C la un loc si iai pune sa aleaga intre tine si bobby ca membru de-al lor.... cred ca ai cam fi marginalizat...baietii stiu ca la liniutze, vtm...nu conteaza luciul de pe tabla ci ce se afla la interior.
__________________
dai a-ntaia si vede-ti de drum ''prietene'' !!!

Last edited by camatarunutu; 06-05-09 at 21:22.
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 21:20   #114
Donnyro
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Donnyro's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 588
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Bobby a demonstrat ca este sofer si ca el si masina lui merita tot respectul.Cred ca nu e niciun pasionat de tuning sa nu stie cine este si ce poate TBV-ul.Sa incerci sa denigrezi o persoana care a avut ceva de spus in "lumea" asta este un lucru foarte urat.
Quote:
oricum in club nu vei intra! stai linistit. ai avut o data ocazia asta.
cum o sa mai dormi linistit la noapte ???
__________________
Donnyro is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 21:42   #115
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

DACA AVETI CEVA DE DISCUTAT PE TEMA ASTA , VA ROG SA O FACETI IN ALTA PARTE ! PENTRU DISPUTE , EXISTA PRIVATE MESSAGE ! HAIDETI SA NU POLUAM AIURA TOPICUL ASTA
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 22:48   #116
pikollo

Stage 3
 
pikollo's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 160
Member of:
[FullSpeed Racing]
[AUDI]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Bai asta nu uita de DUDU in 2005 cu Skoda lui ) locu 1 la craiova :> si pe disel

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Voi o tineti una si buna cu marele club al vostru. Am zis de la inceput.......NU VOI FACE PARTE NICIODATA DIN CLUBUL ASTA PENTRU SIMPLU FAPT CA NU IMI PLACE NUMELE. E vreo problema? Voua tre sa va placa clubul , nu mie.
Gabi.....eu am refeream la masina de cusut ileana care o tin in pod, in aia am investit f mult. Ai fi surprins cati bani au intrat in ea.....de fapt nu stiu ce pretentii sa am de la tine.....tu faci parte din categoria pasionatilor cu numele......speli masina odata pe saptamana si atat......iti aduci aminte faza cu relantiul la masina mea? )) . Motorul unei masini cu o axa sport niciodata nu va avea relanti stabil. Ce ti se pare asa ciudat la masina mea? Sau crezi ca ai vreo racheta de masina? Spre uimirea ta detin cateva cupe de LOCUL 1 la liniute....si multe alte podiumuri la vtm-uri in care m-am batut cu masini de curse si mult mai puternice ca a mea. Arata-mi tu alta masina in orasul asta care a adus macar un loc 1 la liniute in afara de opel-ul lui Razvan.
si desigur mentiunea......cand am zis top am zis top in grupa ei.
pikollo is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 23:09   #117
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

adevaru e ca am scris prea mult ca sa fie citite randurile alea.

bafta clubului!
sco211 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 08:44   #118
CatalinXNR
Street 4 Cars Member

Stage 2
 
CatalinXNR's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 27
Member of:
[DACIA]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Quote:
Originally Posted by camatarunutu View Post
gabi-bertone... nici macar nu cred k ar avea cineva tupeul sa te compare pe tine cu bobby pentru ca nu exista grad de comparatie(in afara de cei carenu il cunosc) in cate stii despre masini si cate iai facut masinii tale, as avea curaj sa fac pariu ca daca bobby si-ar face un club majoritatea membrilor din clubul vostru(si nu numai) s-ar ruga de bobby sa ii primeasca sa ii se alature lui asa ca eu zic sa incheiati cearta ca dupa cum am mai spus NU EXISTA GRAD DE COMPARATIE INTRE VOI
si nu te mai baza pe afirmatia ''oricum nu vei intra niciodata in club'' ca daca ai pune toti membrii S4C la un loc si iai pune sa aleaga intre tine si bobby ca membru de-al lor.... cred ca ai cam fi marginalizat...baietii stiu ca la liniutze, vtm...nu conteaza luciul de pe tabla ci ce se afla la interior.
te contrazic .. toti din s4c stiu ca gaby are macar bunul simt .. spre deosebire de boby care nu prea a auzit ce inseamna ..
CatalinXNR is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 09:16   #119
nepotu89

Stage 3
 
nepotu89's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 81
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Quote:
Originally Posted by CatalinXNR View Post
te contrazic .. toti din s4c stiu ca gaby are macar bunul simt .. spre deosebire de boby care nu prea a auzit ce inseamna ..
gabi e membru s4c asa ca nici nu se pune problema de ales...asa ca nu vad pt ce va certati voi aici
nepotu89 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 11:08   #120
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Street 4 Cars (New Club)

Quote:
Originally Posted by gabi_bertone View Post
bravo bobby, esti cel mai tare!!! nu ne putem compara cu tine.
oricum in club nu vei intra! stai linistit. ai avut o data ocazia asta.
in legatura cu masina mea, daca tu crezi ca doar o spal.... nu ma obosesc sa iti raspund. mai ales ca am vazut ca esti foarte priceput la tuning.
daca nu te intereseaza clubul nu stiu de ce te-ai apucat sa postezi pe acest forum?!
Stai linistit ca nu am pretentii la apreciere din partea ta....ma multumesc cu doua trei aprecieri facute de cineva care chiar stie cu ce se mananca un motor sau alte chestii legate de mecanica. Nu sunt in concurenta cu nici o masina....masina MI-AM facut-o pt MINE nu pentru a demonstra ceva cuiva. Eu nu m-am legat de tine si de masina ta...in schimb tu ai facut-o si asta m-a deranjat. Cel mai bine ar fi sa rezolvam "conflictul" pe 402m cu start de pe loc. Bijuteria ta de masina 200 de cai turbo versus tigaia mea din 1988 cu numai 115 cai aspirat. In momentul de fata ai sa fi surprins ca intre mine si tine ar fi o diferenta de maxim doua masini, desigur...tu in fata.....sau preferi "provocarea" la un vtm de amatori? .
Eu am zis sa ajut daca pot cu unu doua sfaturi clubul.....pentru ca spre uimirea ta ma cunosc si ma inteleg f bine cu cativa membrii, si ma bucura faptul ca in sfarsit se misca ceva in Pitesti. Cat despre masina ta (ca tot te-ai luat de masina mea)...spune sincer.....in afara de vopsit jante si etrieri ai mai facut ceva? Daca nu stiai masina mea a fost facuta in proportie de 80% de mine. Sunt curios cate piese de pe masina ta le-ai montat tu. Si pentru cultura ta generala.....asta ca sa te ajute sa scapi de aerul de superioritate care il consideri ca il ai fata de mine......costurile masinii mele nu sunt chiar asa departate de cat "te tine" pe tine masina ta. Sau daca "o ardem" in figuri.......stai linistit.....am si alte doua masini cu care pot sa fac asta.....dar nu o fac pentru ca prefer sa merg cu o masina modificata de mine decat sa merg cu una stock.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -