Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masina mea Old School

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-11, 11:48   #16
costi05

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 94
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Spre deosebire de tine , eu macar am oferit un pret, prin acest fapt exprimandu-mi intentia de a cumpara. Tu , dupa cum vad , ai doar rol de comentator ... .
Regulile comertului sunt foart simple si nu-i baga in calcul pe comentatori !
Totul se reduce la cerere-oferta !
Daca exista cerere mare ... pretul creste, daca nu pretul ramane pe loc sau scade, ... ori asteapta vremuri mai "bune".
Deocamdata , prima varianta nu s-a manifestat !

costi05 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 12:57   #17
sebastyan2001

Stage 5
 
sebastyan2001's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,185
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Nu este cerere mare pt ca masina este pusa pe un site pe unde nu intra persoane care cauta astfelt de masini. Ar putea sa o puna pe bursa de pe retromobil.ro si poate ar avea alta clientela, ar putea la fel de bine sa o scoata din garaj, sa o curete cat mai mult posibil si sa o puna pe ebay sau pe mobile.de (caci pe mobile.ro slabe sanse sa o dea) astfel se schimba situatia putin. Nu scrie nicaieri ca nu am voie sa comentez pretul, acest thread se numeste "cam cat ar face acest Opel Kapitan" iar eu am fost on topic si am raspuns cam cat ar face.
__________________
Powered by GSi !
sebastyan2001 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 13:14   #18
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Fecior, tu te-ai uitat la poze ? Sau ai comentat dupa cele vazute pe wikipedia ?

Ai curatat vreodata juma de caroserie de rugina la mana ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 14:58   #19
costi05

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 94
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Quote:
Originally Posted by sebastyan2001 View Post
Nu este cerere mare pt ca masina este pusa pe un site pe unde nu intra persoane care cauta astfelt de masini. Ar putea sa o puna pe bursa de pe retromobil.ro si poate ar avea alta clientela, ar putea la fel de bine sa o scoata din garaj, sa o curete cat mai mult posibil si sa o puna pe ebay sau pe mobile.de (caci pe mobile.ro slabe sanse sa o dea) astfel se schimba situatia putin. Nu scrie nicaieri ca nu am voie sa comentez pretul, acest thread se numeste "cam cat ar face acest Opel Kapitan" iar eu am fost on topic si am raspuns cam cat ar face.






Colegaaaaaaa!!! Asta-i un topic de VANZARI !!! Nu inteleg ce cauti tu aici !!!?
Dupa cum se poate vedea tu esti doar "comentator" sau "povatuitor" sau "sfatuitor" sau "etc" ... numai cumparator nu esti !! Nici macar virtual !!!
Ai oferit ceva ?? un pret ?? ... sau doar ne bagam in seama ... asa .. de dorul unui bann ?!?
Spune-ne in ce calitate vorbesti !!?.... altfel te vom trata ca pe un "poluator" !!! Altfel spus pe romaneste
costi05 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 15:59   #20
sebastyan2001

Stage 5
 
sebastyan2001's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,185
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Ma repet, titlul acestui topic este "CAM CAT FACE ACEST OPEL KAPITAN ?! " iar eu am raspuns vanzatorului, ca acest opel face mai mult de 1000 euro cat cere el. CE ESTE IN NEREGULA CA AM RASPUNS INTREBARII TOPICULUI ??? Acum ma scuzati daca am stricat apele unor "cumparatori cinstiti". Daca cumva titlul era vand opel bla bla la suma de 1000 euro iar eu ziceam, ba vezi ca il dai ieftin, intelegeam sa imi sariti in cap, dar asa nu vad de ce ... am fost on topic, si am raspuns la intrebarea topicului.

In alta ordine de idei daca vreti poze cu masinile reconditionate de mine, ca vad ca sunt unii curiosi, ma gasiti la rebegea_sebastian2001 .

PS: Mi se rupe sincer cum ma veti trata voi, samsarii si vanatorii de chilipiruri, pt. mine valoarea voastra este cu minus. ) .

Last edited by sebastyan2001; 19-02-11 at 16:02.
sebastyan2001 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 16:02   #21
costi05

Stage 3
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 94
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

OK ., Si cu asta fiind spusa ... sa inteleg ca ti-ai incheiat pledoaria... !
costi05 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 18:02   #22
XANu

Stage 5
 
XANu's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,124
Member of:
[VW]
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Care 'masina valoroasa'?
Intre ce e in poze si o masina intervin muuuuulta munca si implicit muuuulti bani.
Sunt convins ca un copil de 21 de ani a frecat multe fare vechi redandu-le valoarea.
__________________
Piese noi si SH VW G1& G2,Contact 0722952363
XANu is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 18:19   #23
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

uite aici cat face masina asta intr-o stare buna. scade munca, piesele lipsa, si gramada de bani pe care trebuie sa ii investesti si ajungi la un pret mic platit pe masina in sine si o investitie imensa. 1000 de euro e un pret mai mult decat bun
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 10:25   #24
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
........cat face masina asta intr-o stare buna. scade munca, piesele lipsa, si gramada de bani pe care trebuie sa ii investesti si ajungi la un pret mic platit pe masina in sine si o investitie imensa. 1000 de euro e un pret mai mult decat bun
Asa este, nu orice masina veche are automat valoare, iar dupa cum arata Opelul lui 'suici' nici in America, nici in Germania, nici in Cuba sau Pakistan nu primeste prea mult pe el...
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 11:58   #25
nxtaz
Old School Cars

Stage 5
 
nxtaz's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,568
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Pānă vă hotărāți asupra unui preț, am mutat thread-ul. Īncercați să purtați discuții constructive și evitați jignirile.
nxtaz is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 17:41   #26
ralu_

Stage 4
 
ralu_'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 281
Thumbs down Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

M-am convins retul corect si real este la REMAT, fara suparare,aceasta masina chiar nu merita a fi reconditionata,trebuie sa fii nebun si sa nu ai habar la ce te inhami
ralu_ is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 14:23   #27
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Eu am ezitat sa fiu asa de franc in exprimare, dar subscriu in totalitate cu ce zice 'ralu'
Din pacate asta e tristul adevar: vine un moment pt multe masini ruginite sa ajunga la REMAT Daca nu era atat de ruginita mai merita muncit la ea, dar dupa cum arata in poze nu cred ca merita efort si cheltuiala...

Oricum, vanzatorul poate astepta si alti clienti si el hotareste daca accepta vreun pret sau nu.

BAFTA tuturor !
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 14:31   #28
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Cu 8-10.000 euro o faci ca noua.
Asta daca lucrezi singur.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 18:59   #29
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Mai putin,daca ai putin bun in simt in tine si nu arunci cu banii in stanga si dreapta...
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 19:07   #30
Jdm-Motors

Stage 4
 
Jdm-Motors's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 198
Member of:
[Honda]
Default Re: Cam cat face acest Opel Kapitan?!

Masina e recuperabila,in stare mult mai buna decat am vazut pe la unii si altii in garaje inainte sa se apuce de reparatii.
Jdm-Motors is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -