Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masina mea Old School

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-11, 13:01   #31
soimcarpatin

Stage 5
 
soimcarpatin's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 346
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Un sfarsit de saptamana incarcat....
Cu turometrul ala ai dat-o de tot gardul, ai ridicat-o in slavi si ai decazut-o, pacat, URAT TARE DE TOT, pacat de scaunele si bancheta care le-ai pus , totul este old si asa cum trebuie, in schimb ai stricat cireasa de pe tort, ce va trebuie turometru aftermarket cand ceasurile il au inclus , nu am sa inteleg niciodata, fratilor, cand faceti o masina HOTARATI-VA din start old sau new, este atat de simplu ca si buna ziua, ori pui vechituri reconditionate, ori pui totul nou de generatie noua si lasi aspectul old, ca abia atunci se adevereste zicala ,, LUPUL IN BLANA DE OAIE"......pacat.
__________________
simplitatea este cel mai complicat lucru
soimcarpatin is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 13:57   #32
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Red Bull iti da aripiiii
cam iesit in afara mi se apre si mie...parca ar fi mers sa-i faci inelul acela din capat negru.
In rest ce sa zic...ma innebuneste scaunul ala scoica.De pe ce model e ?
Bafta cu Dacia, merita !
FED express is offline   Reply With Quote
Old 24-10-11, 23:19   #33
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by soimcarpatin View Post
Cu turometrul ala ai dat-o de tot gardul, ai ridicat-o in slavi si ai decazut-o, pacat, URAT TARE DE TOT, pacat de scaunele si bancheta care le-ai pus , totul este old si asa cum trebuie, in schimb ai stricat cireasa de pe tort, ce va trebuie turometru aftermarket cand ceasurile il au inclus , nu am sa inteleg niciodata, fratilor, cand faceti o masina HOTARATI-VA din start old sau new, este atat de simplu ca si buna ziua, ori pui vechituri reconditionate, ori pui totul nou de generatie noua si lasi aspectul old, ca abia atunci se adevereste zicala ,, LUPUL IN BLANA DE OAIE"......pacat.
Aaaaa...ceasurile mele nu au turometru si poate suna un pic aberant, dar cateodata chiar am nevoie sa stiu turatia motorului, si nu cred ca daca puneam un turometru de Lada salvam situatia....
Eu nu merg pe un stil, nou sau vechi, ca nu am de ce....masina nu e originala si nici nu vreau sa afirm asta
Asa trebuia pastrat si carburatorul original, si axa originala si toate astea ale ei


Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Red Bull iti da aripiiii
cam iesit in afara mi se apre si mie...parca ar fi mers sa-i faci inelul acela din capat negru.
In rest ce sa zic...ma innebuneste scaunul ala scoica.De pe ce model e ?
Bafta cu Dacia, merita !
Nu cred ca e vre-un model anume....eu tot de pe o Dacia l-am luat....
__________________
nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita

Last edited by faustino; 24-10-11 at 23:25.
faustino is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 06:51   #34
soimcarpatin

Stage 5
 
soimcarpatin's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 346
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Aaaaa...ceasurile mele nu au turometru si poate suna un pic aberant, dar cateodata chiar am nevoie sa stiu turatia motorului, si nu cred ca daca puneam un turometru de Lada salvam situatia....
Eu nu merg pe un stil, nou sau vechi, ca nu am de ce....masina nu e originala si nici nu vreau sa afirm asta
Asa trebuia pastrat si carburatorul original, si axa originala si toate astea ale ei




Nu cred ca e vre-un model anume....eu tot de pe o Dacia l-am luat....
Bine am inteles ca nu mergi pe un stil nou sau vechi dar totusi pune-l in alt suport daca nu iti plac ceasurile de dacie care au turometru, in fine tu faci ce vrei, dar totusi schimba cutia aia de red.......
soimcarpatin is offline   Reply With Quote
Old 25-10-11, 11:09   #35
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Neee....stii cat de mandru sunt de cutia aia??? chiar de nerabdare am varsat continutul....
faustino is offline   Reply With Quote
Old 28-10-11, 19:48   #36
B XX ADI

Stage 5
 
B XX ADI's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,532
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[DreamWorks Club]
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Neee....stii cat de mandru sunt de cutia aia??? chiar de nerabdare am varsat continutul....
trebuia sa pui o cutie OLD, gen cum e in poza ca sa pastrezi tema old school..mai radu...nts nts nts
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vintage-coke-can-design-8.jpg
Views:	84
Size:	73.7 KB
ID:	2202810  
B XX ADI is offline   Reply With Quote
Old 17-11-11, 00:21   #37
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Domnu e 1 30 dimineata si eu ma chiorasc in ceasurile tale,or sa fie sincer o surpriza,si o sa te rog sa pui poze cu ele cand vor ajunge la tine
__________________
REN-u' !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 17-11-11, 14:17   #38
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Crede-ma....nerabdarea e uriasa...
faustino is offline   Reply With Quote
Old 17-11-11, 15:22   #39
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Crede-ma....nerabdarea e uriasa...
Ce ai mai cumparat ma? Hai si tu cu o poza ceva

Cand te apuci de pasaje? Ca am auzit ca le roluiesti....
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 17-11-11, 19:18   #40
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Un simplu bord....adica bordul meu, dar executat la mare arta de colegul si prietenul Renu` din Constanta
Pasajele trebuiesc roluite, sa incapa ligheanele alea in 3 prezoane...mi-a trecut de 4x100 si roti de Opel...
faustino is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 16:37   #41
BoggDaNN

Stage 4
 
BoggDaNN's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 262
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Imi place mult masina ta
Suntem vecini si trec in fiecare zi pe langa ea .. Cu renault-ul ce faci ?
BoggDaNN is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 20:27   #42
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Renaultul l-am facut turbo, m-am dat de 3 ori cu el...si acum asteapta vremuri mai bune..
faustino is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 14:25   #43
kardan

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 76
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Neee....stii cat de mandru sunt de cutia aia??? chiar de nerabdare am varsat continutul....
nu te sup dar am luat la rand cam toate masinile de pe aici unele chiar majoritatea superbe dar tu ce cauti aici ? e ideea de old .... si chiar se pune accent pe ORIGINALITATAE [ in mare parte ] ceea ce observ ca este departe de tine sau de masina ta deci : ce cauta masina ta aici ? ai scris : ,, imi place sa cred ,, e bine ca nu iti place sa crezi k ai vreun bmw si facei asta din dacie
........
kardan is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 14:28   #44
faustino

Stage 5
 
faustino's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,141
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Mdea....ai vazut ca te-am agasat pe un alt topic unde bateai campii, m-ai cautat sa vezi cine sunt si ai zis sa scrii aici......nu e nimic, nu ma supar...
Spune-mi te rog ce nu e original la masina mea si eu promit maine ca il dau jos.....dar fii sincer si spune ce gandesti tu, nu ce ai citit pe la altii
Si daca tot faci asta, treci un pic si pe la ora de romana....
faustino is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 14:44   #45
kardan

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 76
Default Re: Masina mea Old School - Dacia

Quote:
Originally Posted by faustino View Post
Mdea....ai vazut ca te-am agasat pe un alt topic unde bateai campii, m-ai cautat sa vezi cine sunt si ai zis sa scrii aici......nu e nimic, nu ma supar...
Spune-mi te rog ce nu e original la masina mea si eu promit maine ca il dau jos.....dar fii sincer si spune ce gandesti tu, nu ce ai citit pe la altii
Si daca tot faci asta, treci un pic si pe la ora de romana....
Buna-ziua / Salut ! [ nu stiu ce varsta aveti/ai ... ] ideea este ca nu-mi dau seama unde ma-ti/ m-ai agresat , apoi nu stiu cine bate campii dar in fine [ legat de ,,m-ai cautat,, ] si in final aveam asa : scaunul scoica [ care este intr-o stare destul de avansata de uzura a tapitariei] , nu stiu de ce la-ti .l-ai pus pe masina pt. ca cel ORIGINAL era mult mai bun si avea o legatura cu restul masinii , apoi volanul ? este o masina cat de cat veche ce este cu volanul acela ? apoi observ aerisirile spate si ,,botul,, e 1300 in mod normal , pe spate de ce nu sunt stopuri mici ? iar cireasa este acel turometru care .....
kardan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -