Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Old School Cars > Masini Old School de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-13, 13:53   #16
OPELISIMO

Stage 2
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 50
Default Re: Toyota Carina DX

se face contract de leasing, iar ultima rata de 100 lei nu se achita, pastrezi nr vechi si este masina ta 99.99% nici in instanta nu poate sa castige daca vanzatorul ar face-o pe nebunul!
OPELISIMO is offline   Reply With Quote
Old 20-03-13, 19:01   #17
marculescu

Stage 4
 
marculescu's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 268
Default Re: Toyota Carina DX

Trebuie sa fii institutie financiara ca sa ai dreptul sa inchei contracte de leasing
marculescu is offline   Reply With Quote
Old 20-07-13, 21:26   #18
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Toyota Carina DX

Nu are nici o legatura cu atestarea de vehicul istoric, mai are 1.5 ani aprox pana devine "eligibila", pe urma conteaza starea.

Totusi, asta l-ar scapa pe viitorul cumparator de timbrul de mediu, deci nu vad de ce se chinuie unii sa calculeze timbrul, cand la chichineata de motor ce il detine, se poate pastra pe impozit pana la eventuala atestare si apoi se transcrie simplu si moka.

Am mai vazut-o pe un site undeva la vanzare, ma batea gandul, dar n-am cash, doar masini si piese la schimb, tot "clasice"

Succes, si n-o omori orice-ar fi, e maricica chiar daca uzina e minuscula, e buna la taxe, consum mediu cred, deci poate fi si imprumutata/donata unui prieten/cunoscut care s-o mentina in "mers"
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 28-08-13, 11:35   #19
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: Toyota Carina DX

Are nevoie de ITP, si pentru ITP necesita un pic de atentie. Precizez ca la masina nu bate absout nicio bucsa, nu are joc la volan, deci din puctul acesta de vedere este ok. Problema mare este la tinichigerie, la esapament cap coada si la frane, care presupun ca mai trebuiesc aerisite klumea pentru ca placutele din cate stiu sunt recente. Pret 1000 de lei pentru doritori
__________________
While I was waiting there for my mind to turn clear, I was listening to the blood rushing through my ears, and there was something else that I could hear.. Have you seen the girl with the red hat, she got lost one day, and never came back, turned here back on the world and black and white, now she walks with bunnies hopping at here side...
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-13, 11:57   #20
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: Toyota Carina DX

In continuare valabil, pretul este negociabil, nu vreau sa ajunga la fier vechi, scapati-ma de ea.
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -