Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-09, 21:24   #661
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by danypop View Post
ba frate iti batzi joc de masina aia in felu in care ai adus-o si inka continui . o masina ca aia tre modificata cu piese originale nu cu tot felu de porkarii facute de totzi "tunneri "din romania oricum ii masina ta si faci ce vrei cu ea , eu doar imi spun parerea
dute la tine la "marghita" si plimba calu` in curte si lasa masina DOAMNEI in pace,acesta masina face parte dintre cele mai bine vazute BMW din tara ... gura mica si joc de umeri ...


cu ce surpriza vii la inceput de an ??
__________________
Ti se pare mare consumul tau ? Calculeazal---->

Last edited by aleks; 13-01-09 at 21:55.
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 21:32   #662
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

orice bmw viseaza sa fie M - si eu visez pentru MR CAT si pentru mine sa traim experienta unui transplant - e foarte mult pina acolo - dar sa visezi e permis

ce voiam sa zic - poate fi M sau nu - poate sa nu fie pe placul "fratilor" dar Mr CAT tot va arata diferit pentru simplu fapt ca nu suport uniforma

pentru dannypop - imi pare bine ca nu iti pot fi "frate" - eventual "sora" dar nici asta nu e posibil la ideile care le ai

pt bitzucv9 - bogdan zicea exact in aceeasi idee ca si tine cu m-ul, farurile sint pe lista dar va fi tot ceva de genul asta si jantele chiar imi plac mult de tot
CED is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 21:35   #663
bitzucv9

Stage 5
 
bitzucv9's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,109
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
pt bitzucv9 - bogdan zicea exact in aceeasi idee ca si tine cu m-ul, farurile sint pe lista dar va fi tot ceva de genul asta si jantele chiar imi plac mult de tot
fiecare cu gusturile lui . mie imi plac jantele mai mari si de obicei din cate am vazut eu bmw-ului ii sta bine cu jante cu buza . dar fiecare are gusturile lui .bv tie .
__________________
[SIZE="1"]id:domnu_gabryel - tel:0762240127
https://forum.4tuning.ro/38-craiova/2...ml#post5494226
TRACTARI AUTO NON - STOP 3.5 t-NOU SI DOUA MASINI SIMULTAN

Last edited by aleks; 13-01-09 at 21:52.
bitzucv9 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 22:05   #664
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

ma gindeam ca nu de bogdan ziceai - e adevarat - bogdan il stie pe mr cat si pe mine - stie toate framintarile prin care am trecut si intotdeauna m-a sustinut

cu jantele - alegerea am facut-o exact invers decit stiam ca e clasic - cind toata lumea zicea jante cu buza eu numai cu buza nu am vrut. Incapatinarea nu duce de obicei la ceva bun dar de data asta chiar ma bucur ca am fost asa incapatinata - nu am vazut jante care sa imi placa mai mult. Dimensiunea e ok - 18''- ca nu am vrut sa fie jeepan si nici sa fie probleme la demaraj sau sa fortez puntile.
CED is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 23:36   #665
KIB`

Stage 2
 
KIB`'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 71
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Super masina. Am vazut la Romexpo prima data,iar acum am stat sa citesc tot topicul tau. De admirat pasiunea ta ptr masinuta asta. Felicitari.
Am si eu un e39 si sper sa reusesc pana in vara sa ii dau putina "culoare". Daca as reusi sa fac macar un sfert din ce ai facut tu as fi foarte fericit. Asteptam noi "cadouri" pentru Mr.Cat.
KIB` is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 07:22   #666
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Se pare ca danypop e in necunostiinta de cauza,vb din necunoscut si totodata e nou pe aici sau cine stie ce manevre a cuiva sa mai intarate treaba,pare dubios.eu zic sa iti vezi de treaba si apuca-te si u demunca pe la masina(daca Ai).
Scuza-ma Alex incaodata,dar se pare ca unii chiar nu au ce face si trebuie sa vb si ei inzadar
__________________
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 07:29   #667
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Unii ca danypop vorbesc in necunostinta de cauza,ei cred ca tuning inseamna ce au vazut ei la carutzele din zona lor,iar pt cei care sae i-au de jante sa stiti ca jantele vin superb pe masina,au ceva aparte,parca ar fii niste ''gheare'' partea ascutita a spitelelor,e ceva superb.In realitate se poate observa exact cat de frumos vin aceste jante pe masina
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 08:17   #668
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

ne mai amuzam - mai vorbim serios - nici o problema - fiecare se exprima cum poate

despre cei ca danypop ce sa zic - chiar am ris bine de faza cu "fratele" in rest daca nu ii plac masinile modificate sa nu intre pe forum si sa isi ia o masina "gri metalizat"

in rest discutiile despre alegerea elementelor sint firesti pentru ca tocmai aici e frumusetea tuningului
CED is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 18:48   #669
danypop

Stage 3
 
danypop's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 156
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

da sunteti destepti cu toti am observat .si apropo am si eu ceva "carute"un 320i cabrio e30 si un 528i e39 si e chiar gri metalizat si arata destul de bine. voi credeti ca numai voi din bucuresti .timisoara etc .....ati auzit de masini ?
danypop is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 19:10   #670
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by danypop View Post
da sunteti destepti cu toti am observat .si apropo am si eu ceva "carute"un 320i cabrio e30 si un 528i e39 si e chiar gri metalizat si arata destul de bine. voi credeti ca numai voi din bucuresti .timisoara etc .....ati auzit de masini ?
esti bine rau ....
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 19:36   #671
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by danypop View Post
da sunteti destepti cu toti am observat .si apropo am si eu ceva "carute"un 320i cabrio e30 si un 528i e39 si e chiar gri metalizat si arata destul de bine. voi credeti ca numai voi din bucuresti .timisoara etc .....ati auzit de masini ?
ce sa zic - eu iti urez sa ai mult succes cu modificarea masinilor tale in ce stil iti place tie si ca recomandari:
- citeste pe acest forum afla ce masini frumoase sint facute de tuneri din Romania
- inainte de a vorbi de rau si de a exprima o parere despre cineva documenteaza-te
- asculta melodia lui BUG MAFIA - 40km/h - sper ca nu te deranjeaza gluma mea mai ales ca si eu m-am distrat de ce ai zis tu
CED is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 20:56   #672
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
despre cei ca danypop ce sa zic - chiar am ris bine de faza cu "fratele" in rest daca nu ii plac masinile modificate sa nu intre pe forum si sa isi ia o masina "gri metalizat"
Se pare că stiai tu :lol
Quote:
Originally Posted by danypop View Post
da sunteti destepti cu toti am observat .si apropo am si eu ceva "carute"un 320i cabrio e30 si un 528i e39 si e chiar gri metalizat si arata destul de bine. voi credeti ca numai voi din bucuresti .timisoara etc .....ati auzit de masini ?
Maşini stock sunt pe toate drumurile.. şi dacă intri la dealer bmw..găseşti ,toate de fabrică.. ,dar ce a făcut CED (nu are rost să stie numele el ,) e unicat ...nu mai există alta .. mr CAT e one and only..
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 21:09   #673
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by danypop View Post
da sunteti destepti cu toti am observat .si apropo am si eu ceva "carute"un 320i cabrio e30 si un 528i e39 si e chiar gri metalizat si arata destul de bine. voi credeti ca numai voi din bucuresti .timisoara etc .....ati auzit de masini ?
Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Se pare că stiai tu :lol
am recunoscut stilul - de asta am stiut

era sa scriu ceva de "passatul din 2003, V6 TDI cu tot ce vrei pe el" dar m-am rusinat brusc
CED is offline   Reply With Quote
Old 15-01-09, 07:01   #674
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
am recunoscut stilul - de asta am stiut

era sa scriu ceva de "passatul din 2003, V6 TDI cu tot ce vrei pe el" dar m-am rusinat brusc
Cred ca fatza ta CED s-a facut rosie ca si CAT.ai fost super tare la faza cu rusinatu :d
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 13:14   #675
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Daca fiecare a zis ceva sod,zic si eu acuma ca nu ma doare gura,cu griul metalizat ai dat-o in bara,cine s-a prins stie despre ce e vb.si d-ul danypop mai ramane sa desluseasca misterul.Se pare ca noi suntem din Alba Iulia,nu cum a zis d-ul danypop si avem cu ce ne mandrii ,ca doar am lucrat la masini, ca sa ne placa noua in primul rand si celorlalti care stiu cu adevarat sa aprecieze munca altora.
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -