Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-08, 12:19   #556
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

respect!
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 12:32   #557
BTL-gordini

Stage 5
 
BTL-gordini's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,213
Member of:
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Pai chiar daca ar vrea sa se lase,va spun sincer sunt cu gura pe ea toata ziua,nu scapa de mine.Fara munca nu iese nimic si se vad eforturile depuse la CAT.
Va muncii in continuare la Cat si are ceva suprize care vor venii curand dar din pacate nu pot fi inca dezvaluite.
Eu i urez bafta in continuare si multa munca deoarece merita acest lucru Laura si eu sunt alaturi de ea.BRAVOOOOOO
BTL-gordini is offline   Reply With Quote
Old 26-09-08, 12:57   #558
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by BTL-gordini View Post
Pai chiar daca ar vrea sa se lase,va spun sincer sunt cu gura pe ea toata ziua,nu scapa de mine.Fara munca nu iese nimic si se vad eforturile depuse la CAT.
Va muncii in continuare la Cat si are ceva suprize care vor venii curand dar din pacate nu pot fi inca dezvaluite.
Eu i urez bafta in continuare si multa munca deoarece merita acest lucru Laura si eu sunt alaturi de ea.BRAVOOOOOO
pai sti ca imi e frica de gura ta

oare ce surprize am?

imi urezi bafta si ma ajuti in continuare la toate nebuniile care vreau sa le fac

adevarul e ca nu imi pot imagina cum as putea petrece o zi mai placut decit in parcarea din spatele blocului lucrind la masini - au fost zile de vara cind am stat si ne=am prostit pe linga masini dupa ce am terminat lucrul si ne-a prins miezul noptii pe afara

greu cu virgulele - cred ca e molipsitor
CED is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 16:58   #559
andre98fug
BMW Driver

Stage 3
 
andre98fug's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 93
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by CED View Post
nu ma las si nu ma opresc niciodata - mr cat mai are pasi de facut si eu o sa investesc suflet, timp si bani - mai ales suflet
ced-ule la cite ai pus pe masina si la cite o sa mai pui o sa ajunga sa cintareasca peste 3500 de kg si atunci o sa-ti trebuiasca categoria C sa o conduci asa ca incearca sa te mai limitezi
__________________
bmw for ever
andre98fug is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 17:51   #560
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by andre98fug View Post
ced-ule la cite ai pus pe masina si la cite o sa mai pui o sa ajunga sa cintareasca peste 3500 de kg si atunci o sa-ti trebuiasca categoria C sa o conduci asa ca incearca sa te mai limitezi
lasa ca pb greutatii nu e asa de grava - iti place tie sa rizi de mine - ar fi cazul sa ma potolesc o vreme - recunosc - dar e usor de zis si greu de facut odata ce am luat microbul nu cred ca mai scap de el si doar sti ca microbul l-am luat de la tine si altii ca tine de pe forum
CED is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 19:12   #561
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

lasa ca daca ajunge prea grea, incepi sa le schimbi cu piese full-carbon
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 09:46   #562
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

e usor sa visez si la un motor mai mare si la piese de carbon - visele nu strica
CED is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 21:10   #563
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

LA multi ani si multi multi kilometrii fara incidente neplacute.Bafta in continuare
adi.schumi_tm is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 01:27   #564
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

O masina cu adevarat deosebita. Iti trebuie foarte multa ambitie si pasiune sa duci la capat un asemenea proiect...indiscutabil! Ca sa nu mai vorbim si de partea financiara, care, chiar daca nu-si are locul prea mult in discutie, nu trebuie neglijata intr-un proiect de asemenea magnitudine! Felicitari maxime si sunt sigur ca vom vedea constant lucruri noi si frumoase de la Mr. Cat!

Un mic comentariu as avea, ca toata lumea parca prea a zis multe de bine ...am vazut ca jantele iti plac foarte mult, si chiar se potrivesc cu tema masinii...au o tenta de "gherute" de pisica...insa nu prea se potrivesc cu masina...linii prea ascutite pentru o masina care nu prea are unghiuri taioase. Si ca sa fie totul perfect, poate o pereche de faruri cu xenon originale pe care sa le desfaci si sa le vopsesti inteirul cu negru si o dunga finuta de rosu pe ici pe colo sa urmeze tema masinii si sa fie si ele custom...imi pare ca farurile care le ai acuma, iau foarte mult din atitudinea impunatoare a masinii...atitudine care o avea din fabrica...insa tu stii mai bine!
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs

Last edited by J.D; 30-09-08 at 01:32.
J.D is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 09:23   #565
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by adi.schumi_tm View Post
LA multi ani si multi multi kilometrii fara incidente neplacute.Bafta in continuare
ieri Mr Cat a implinit un an decind pot sa zic ca a fost renascut la gusty in atelier asa ca el a mincat niste benzina iar noi tort de ciocolata

si de ziua lui i-am luat lucruri practice - sonde lamda, stergatoare si bieleta - mofturile poate de craciun

sa nu imi ziceti ca nu is normala ca stiu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM8383.JPG
Views:	277
Size:	1.30 MB
ID:	656906  
CED is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 09:30   #566
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Păi zicem la mulţi.. ani , să traiască fericit alături de tine,
Arata super tortul... , desi honey a mea se gāndeste la partea cu benzina şi cu bielete deşi de abia le-am schimbat
nici eu nu is normal
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 09:44   #567
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by J.D View Post
O masina cu adevarat deosebita. Iti trebuie foarte multa ambitie si pasiune sa duci la capat un asemenea proiect...indiscutabil! Ca sa nu mai vorbim si de partea financiara, care, chiar daca nu-si are locul prea mult in discutie, nu trebuie neglijata intr-un proiect de asemenea magnitudine! Felicitari maxime si sunt sigur ca vom vedea constant lucruri noi si frumoase de la Mr. Cat!

Un mic comentariu as avea, ca toata lumea parca prea a zis multe de bine ...am vazut ca jantele iti plac foarte mult, si chiar se potrivesc cu tema masinii...au o tenta de "gherute" de pisica...insa nu prea se potrivesc cu masina...linii prea ascutite pentru o masina care nu prea are unghiuri taioase. Si ca sa fie totul perfect, poate o pereche de faruri cu xenon originale pe care sa le desfaci si sa le vopsesti inteirul cu negru si o dunga finuta de rosu pe ici pe colo sa urmeze tema masinii si sa fie si ele custom...imi pare ca farurile care le ai acuma, iau foarte mult din atitudinea impunatoare a masinii...atitudine care o avea din fabrica...insa tu stii mai bine!
ms mult - apreciez parerile sincere si observatiile

jantele o sa ramina - nu iti explic ce efort am facut sa le iau
1. sint deosebite si poate ca imi plac mie pt ca nu se astepta nimeni sa aleg ceva de genul asta
2. ai dreptate ca sint cu linii cam dure - partea argintie e taioasa si spitele fac sa para jantele prea usoare pt o masina asa mare dar partea neagra din spatele lor indulceste putin si preia oarecum desenul de pe aripa (astea sint argumente care le=am gasit ca sa imi justific alegerea)
3. cind am ales jantele am cautat mult pe net si am incercat multe variante dar tine cont ca pe net vezi o poza si pe urma jantele pot sa fie cu totul altfel - in cazul meu zic ca arata mult mai bine in realitate decit in catalog asa ca am avut noroc
concluzie: jantele chiar imi plac si cum eu is incapatinata nu le schimb

- in legatura cu farurile ai dreptate - a fost prima modificare la masina si m-am aruncat atunci pe ce am gasit - nu imi plac ca se vede ca nu e calitatea perfecta si nici nu vad prea bine cu ele

- pe lista de dorinte a lui MR CAT e pe primul loc o pereche de faruri dar nu originale - am vazut faruri in-pro cu fond negru si probabil cu xenon si imi plac mult - nu sint diferite ca design dar calitatea se vede
- cu farurile va trebui sa mai am rabdare pt ca acum am avut de rezolvat pb tehnice
- ce imi trece prin cap la capitolul lumini si pot sa incerc pe farurile care le am acum - semnalizari cu led cu lumina rosie ( am incercat si arata bestial - nu neaparat e si parerea politiei ) si as mai incerca sublinierea cu fir luminos alb sub far ( fir ca si cel din interior de pe fetele de usi - e lumina continua nu leduri)
concluzie: pina o sa am banii sa iau faruri super de calitate o sa ma joc cu diverse interventii pe astea si poate ca iau in calcul si niste pleoape de carbon

m-ai facut sa dezvalui intentiile din viitorul apropiat
CED is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 09:46   #568
CED

Stage 5
 
CED's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,269
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Păi zicem la mulţi.. ani , să traiască fericit alături de tine,
Arata super tortul... , desi honey a mea se gāndeste la partea cu benzina şi cu bielete deşi de abia le-am schimbat
nici eu nu is normal
pai cu drumurile astea e greu sa fie totul ok pe la roti si e normal sa ai grija si sa ii iei tot ce ii trebuie la honey ce nume fain are

cind o vedem live la un show? sau cind o sa pot eu sa o vad?
CED is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 12:27   #569
autoled

Stage 1
 
autoled's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 18
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

la multi ani mr.cat si cu farurile am inteles am notat gindim si vedem .sarut mina laura
autoled is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 13:11   #570
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: E39 - Mr. CAT, proiect si evolutie

SI UITE TRECUSE SI UN AN
riv_gms is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -