Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-17, 12:19   #1
blackcats

Stage 1
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 15
Default Probleme La BMW 520d Din 2003

Care a avut urmatoarele probleme la seria 5:
-la roata fata s a desprins aparatoarea de la placuta de frana si la denivelari se aude cum atinge tabla pe metal..e un zgomot asemantor cand pedalezi rapid pe bicicleta si sare dintr o data lantul sau ca si cum ai avea o pietricica la janta ...e un zgomot tare enervant...Am avut un prieten care se auzea la fel tot la un bmw din 2000 si si a dat jos aparatoare de placa de frana si nu se mai aude acum...
-a doua problema a aparut in ultimele zile cand temperaturile au fost pe aici de -8 -14 grade si se aude undeva sub volan e ca si cum ar fi fost inghetat volanul si in timp ce merg se dezgheta,adica scartaie usor ca si cum parca ar mai trebuie uns...a avut cineva asemenea probleme?si ce ma sfatuiti sa fac daca ati avut...mentionez ca am fost la reprezentanta la bmw si astia nu aud zgomotul si zic ca totul e in regula...ce i drept acolo la ei e drumul foarte drept si zgomotul de la roata se aude doar la denivelari mai pronuntate...
Tags: toyota fortuner 2017, hd700 dong vang, mitsubishi new outlander 2017
blackcats is offline   Reply With Quote
Old 12-11-17, 19:20   #2
Alex.Antonio

Stock
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 5
Default Re: Probleme La BMW 520d Din 2003

Verifica lichidul servo si bucsile
Alex.Antonio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -