Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 19-01-15, 13:27   #1
bmw316compact

Stage 2
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 27
Default e34 524 td nu functioneaza pilotul automat

Salutari bmw fans! de cateva zile sunt posesor de e34 524 td..masina a trecut prin foarte multe maini si se prezinta dezastruos la partea electrica..
motorul din fericire este foarte bun..am cateva probleme si ma gandeam poate cineva de aici de pe forum care a mai avut acest tip de masina..
.1 deci nu imi functioneaza pilotul automat deloc nu stiu unde trebuie sa ma uit ce sa verific.
2 bordul mi se aprinde doar cand pun contactul indicatoarele merg lumina merge dar nu imi arata kilometrii deci ecranul acela mic cu km si service nu se aprinde decat cand pun contactul...unde trebuie sa ma uit va rog ajutatima..Multumesc
bmw316compact is offline   Reply With Quote
Old 24-01-15, 17:23   #2
soimcarpatin

Stage 5
 
soimcarpatin's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 346
Default Re: e34 524 td nu functioneaza pilotul automat

Quote:
Originally Posted by bmw316compact View Post
...........
2 bordul mi se aprinde doar cand pun contactul indicatoarele merg lumina merge dar nu imi arata kilometrii deci ecranul acela mic cu km si service nu se aprinde decat cand pun contactul...unde trebuie sa ma uit va rog ajutatima..Multumesc
Sa inteleg ca atunci cand mergi kilometrii parcursi nu ii indica?!?!?adica tu nu vezi jurnalierul decat cand pui cintactul ca nu inteleg ce ai vrut sa zici?!!
soimcarpatin is offline   Reply With Quote
Old 25-01-15, 11:34   #3
bmw316compact

Stage 2
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 27
Default Re: e34 524 td nu functioneaza pilotul automat

da nu vad jurnalul decat cand pun contactul apoi se stinge dar am gasit un bord de e34 525 tds sunt curios daca se potriveste adica sa indice tot..
Problema cu pilotul automat tot nu am rezolvato...
bmw316compact is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -